РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Аграрна політика України і можливості та перспективи інтеграції в ЄС
Пошуковий запит: (<.>I=Ж28099<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1660
Представлено документи з 1 до 20
...

Зінчук, Т.

Аграрна політика України і можливості та перспективи інтеграції в ЄС: 12, 2000


Розкрито особливості ресурсного й експортного потенціалу, виявлено потенційні можливості України на світовому ринку. Обгрунтовано необхідність аграрної реформи з урахуванням досвіду країн ЄС. Теоретичний аналіз аграрної політики ЄС, доповнений оцінкою її ймовірності щодо України. Наголошено на поступовості та вибірковості впровадження методів єдиної аграрної політики в Україні на перспективу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Безпека: система, підсистема, оцінки, нова зброя

Пастернак-Таранушенко, Г.

Безпека: система, підсистема, оцінки, нова зброя: 12, 2000


Визначено місце економічної безпеки через оцінку її систем. Подано математичний апарат розрахунку одного з показників - індикаторів, на яких побудовано систему забезпечення економічної безпеки України, а також стислі характеристики деяких різновидів економічної зброї.



НАДХОДЖЕННЯ:
Визначення загрози національним інтересам держави у фінансово-кредитній сфері

Єрмошенко, М.

Визначення загрози національним інтересам держави у фінансово-кредитній сфері: 1, 1999


Розглядаються проблеми, пов'язані з механізмом визначення загроз безпеці фінансово-кредитної сфери держави. Зроблений аналіз сучасного стану фінансово-кредитної сфери України і виявлені на його грунті конкретні загрози фінансовій безпеці надають можливість своєчасно розробляти і здійснювати відповідні заходи відносно зниження їх впливу або ліквідації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Відносини власності в контексті реструктуризації лісового сектора України

Коваль, Я.

Відносини власності в контексті реструктуризації лісового сектора України: 6, 2001


Проаналізовано форми власності на ліси, оцінено їх переваги та недоліки. Викладено пропозиції щодо організації в лісовому господарстві багатоукладної системи. Обгрунтовано напрями проведення лісоземельної реформи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Глобальні тенденції соціокультурної динаміки і перспективи взаємодії цивілізації у ХХI ст.

Яковець, Ю.

Глобальні тенденції соціокультурної динаміки і перспективи взаємодії цивілізації у ХХI ст.: 3, 2000


Виклад доповіді на Міжнародному науковому симпозіумі "П. Сорокін і соціокультурні тенденції нашого часу", який відбувся 14 - 15 липня 1999 р. у Києві.



НАДХОДЖЕННЯ:
Державні гарантії у перехідній економіці: теоретичний аналіз і досвід України

Луніна, І.

Державні гарантії у перехідній економіці: теоретичний аналіз і досвід України: 12, 1999


Проанализованы теория и практика предоставления государственных гарантий по иностранным кредитам в Украине. В условиях отсутствия полноценной процедуры банкротства и имущественной ответственности за выполнение договорных обязательств значительная часть кредитов превращается в форму субсидирования предприятий по социально-политическим мотивам. Это путь к искажению условий конкуренции, игнорированию критериев экономической эффективности, торможению экономического развития страны.



НАДХОДЖЕННЯ:
Деякі порівняльні аспекти економічного зростання

Хорошковський, В.

Деякі порівняльні аспекти економічного зростання: 12, 2000


Проведено порівняльний аналіз макроекономічних чинників економічного зростання чотирьох країн Центральної та Східної Європи (ЦСЄ) трансформаційного періоду. Незадовільна структура ВВП, нестабільний валютний курс, слабка інвестиційна привабливість спричиняють подальше зростання розриву між провідними та слабкими країнами ЦСЄ, що небезпечно віддаляє останні від можливості економічного відновлення й включення у міжнародний поділ праці. Найширше і найшвидше впровадження структурних реформ виступає необхідною складовою економічного розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Деякі підсумки і перспективи розвитку регіонів України

Пила, В.

Деякі підсумки і перспективи розвитку регіонів України: 1, 1999


Обгрунтовується необхідність широкого застосування програмно-цільових методів управління соціально-економічними процесами на регіональному рівні в умовах переходу до ринку. Вказуються основні цілі й завдання регіональних програм у вирішенні проблем структурної перебудови економіки та піднесенні якості життя населення.



НАДХОДЖЕННЯ:
До питання про концепцію і модель сучасного економічного розвитку України

Лукінов, І.

До питання про концепцію і модель сучасного економічного розвитку України: 6, 2001


Вміщено матеріали доповідей на Загальних зборах Академії економічних наук України, які відбулися в Києві 4 - 5 травня 2001 р.



НАДХОДЖЕННЯ:
До проблеми відродження сільського господарства України

Юрчишин, В.

До проблеми відродження сільського господарства України: 1, 1999


Обгрунтовуються науково-методологічні основи відродження сільського господарства в післякризовий період. Відродження розглядається як виведення галузі на якісно вищий рівень порівняно з будь-яким іншим етапом розвитку галузі в Україні. Досягнення докризового рівня є початковим етапом відродження. Найважливішою передумовою досягнення кінцевої мети визначається єдність матеріального і духовного відродження.



НАДХОДЖЕННЯ:
До проблеми періодизації процесу приватизації

Ларцев, В.

До проблеми періодизації процесу приватизації: 12, 2000


Поставлена проблема периодизации процесса приватизации в Украине. Выделены 9 критериев периодизации. На основе одного из них предложено историю украинской приватизации разделить на 5 этапов. Охарактеризованы общие черты и особенности каждого из них. Предложенные подходы к периодизации позволяют прогнозировать развитие процесса приватизации в Украине.



НАДХОДЖЕННЯ:
Дієвість економічної політики держави в контексті ринкового реформування

Жаліло, Я.

Дієвість економічної політики держави в контексті ринкового реформування: 12, 2000


Проаналізовано причини низького рівня дієздатності політики держави у сфері ринкових перетворень. Запропоновано стратегічні напрями побудови економічного підгрунтя дієздатності держави шляхом забезпечення розвитку суб'єктів господарювання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Еволюційний розвиток світової економіки та інтеграція України

Чистілін, Д.

Еволюційний розвиток світової економіки та інтеграція України: 1, 1999



НАДХОДЖЕННЯ:
Еволюція вартості

Гриценко, А.

Еволюція вартості: 4, 2001


Предложено понимание понятия стоимости, основанное на обобщенном логическом выражении ее ретроспективной, современной и перспективной истории, включившее в себя маржинальные подходы и теорию трудовой стоимости. Стоимость определяется как протранственно локализованное общественно необходимое время воспроизводства благ, полезность которых превышает предельную. Показаны некоторые особенности движения стоимости в переходной экономике.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економічна система чи спосіб виробництва?

Павлишенко, М.

Економічна система чи спосіб виробництва?: 3, 2000


Зроблено порівняльний аналіз цивілізаційного і формаційного підходів до історичного процесу розвитку виробництва. Обгрунтовано необхідність чіткого розмежування політекономії та мікро- та макроекономік як самостійних економічних наук.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ентропія та екстрапотенціал економічних систем

Янковський, М.

Ентропія та екстрапотенціал економічних систем: 4, 2001


Раскрыта сущность энтропии и экстрапотенциала экономических систем. Дана оценка развития энтропии и предложены практические меры для ликвидации хаоса в экономической системе как для отдельной компании, так и для государства в целом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективне використання відновлюваних джерел енергії у Приморському регіоні

Холодов, Д.

Ефективне використання відновлюваних джерел енергії у Приморському регіоні: 12, 2000


Обоснована острая необходимость использования возобновляемых источников энергии в мире и Украине. Приведены возможности ветроэнергетики в Украине, как вполне сложившегося направления в энергетике. Показана перспективность комплексного использования ветровой энергии и гидроаккумулирования в условиях Украинского морского побережья для решения проблемы энергетического дефицита и улучшения структуры топливно-энергетического комплекса Украины и региона.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність пенсійної системи в Україні та її реформування на страховій основі

Гнибіденко, І.

Ефективність пенсійної системи в Україні та її реформування на страховій основі: 12, 1999


Оцінено стан діючої пенсійної системи в Україні та запропоновано напрями її реформування на страховій основі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Загальні засади передпреватизаційної підготовки підприємств

Черноіванов, В.

Загальні засади передпреватизаційної підготовки підприємств: 6, 2001


Вивчено роль і місце передприватизаційної підготовки за умов реформування державних підприємств. Розглянуто зміни обсягу, складу та змісту робіт з передприватизаційної підготовки залежно від етапу розвитку приватизаційних процесів. Наведено пропозиції з організації передприватизаційних робіт на сучасному етапі приватизації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Зарубіжний досвід збирання та використання інформації про банківські ризики

Сігайов, А.

Зарубіжний досвід збирання та використання інформації про банківські ризики: 1, 1999


На основі досвіду провідних економічно розвинутих країн розглядаються такі традиційні форми регулювання банківських ризиків, як поширення серед банків агрегатованої статистичної інформації по кредитних ризиках, а також надання телекомунікаційного доступу віддаленим користувачам до баз даних з інформацією про конкретних суб'єктів економічних відносин. Наведені конкретні рекомендації щодо впровадження та раціонального поєднання державної і квазігромадської форм збору і розповсюдження інформації щодо банківських ризиків в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського