РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Концепция "post-mining" как основа политики развития угледобывающих регионов Украины
Пошуковий запит: (<.>I=Ж25176<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1309
Представлено документи з 1 до 20
...

Дорофиенко, В. В.

Концепция "post-mining" как основа политики развития угледобывающих регионов Украины: 1 / В. В. Дорофиенко, М. С. Пашкевич, 2012


Розглянуто проблему розвитку регіонів із порушеним внаслідок гірничих робіт економічним, соціальним та екологічним балансом на прикладі вугільної галузі України. Обгрунтовано необхідність розробки спеціальної комплексної регіональної політики post-mining у відношенні до гірничодобувних територій. Проаналізовано комплекс проблем вугільних шахт Донбасу, які чинять найбільший вплив на розвиток регіону.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стан розвитку малого підприємництва Донецької області в 2006 - 2010 рр.

Благодарний, О. І.

Стан розвитку малого підприємництва Донецької області в 2006 - 2010 рр.: 1 / О. І. Благодарний, Н. О. Юріна, Г. В. Скобцова, 2012


Проведено дослідження особливостей розвитку підприємств малого бізнесу за визначений період. Проаналізовано основні показники, що описують розвиток цього сектору економіки. Одержані показники свідчать про те, що в регіоні ще не налагоджено дійову підтримку їх діяльності, показники коливаються, частіше за все в бік зниження, не спостерігається стійкості в розвитку. Показники проведеного аналізу сприяли можливості запропонувати напрямки укріплення розвитку підприємств малого бізнесу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Статистична оцінка впливу мережних показників на ефективність економічних структур в нестабільних ринкових умовах

Кондратьєва, Т. В.

Статистична оцінка впливу мережних показників на ефективність економічних структур в нестабільних ринкових умовах: 1 / Т. В. Кондратьєва, 2012


Досліджено взаємозв'язок мережних показників економічної структури й ефективності її діяльності. Доведено роль структури внутрішніх інституційних угод у процесі розвитку фірми за нестабільних умов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Исследование возможностей стабилизации надежности теплоснабжения и минимизации последствий техногенных аварий в Луганской области

Инякин, В. Н.

Исследование возможностей стабилизации надежности теплоснабжения и минимизации последствий техногенных аварий в Луганской области: 1 / В. Н. Инякин, 2012


Встановлено, що в Луганській області триває деградація систем централізованого теплопостачання, що виражається в масовому відключенні споживачів без попередження та пропозиції альтернативних джерел опалення, збільшення протяжності старих та аварійних мереж, зниження якості послуг під час зростання питомих витрат і тарифів. Стан основних фондів неминуче призведе до нових техногенних аварій і відключень споживачів, оскільки необхідних для відновлення інвестиційних ресурсів в осяжному майбутньому не передбачається. Обмежений обсяг інвестиційних ресурсів з усіх можливих джерел необхідно сконцентрувати на найбільш важливих об'єктах з максимальним числом споживачів. Інші об'єкти, не забезпечені інвестиційними ресурсами слід завчасно готувати до виведення з експлуатації, мінімізувавши негативні наслідки для споживачів. Необхідно посилити громадський і державний контроль за виробничо-господарською діяльністю підприємств теплопостачання з метою ліквідації збитковості, підвищення рентабельності їх роботи, максимальної мобілізації інвестиційних ресурсів. Слід посилити кримінальне переслідування за незабезпечення збереження комунальної власності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економічні проблеми підвищення виробничого потенціалу підприємств Донбассу

Кучер, В. А.

Економічні проблеми підвищення виробничого потенціалу підприємств Донбассу: 1 / В. А. Кучер, 2012


Доведено, що оптимізація структури величини сукупного потенціалу допускає виділення проміжних рівнів узагальнення потенційних можливостей підприємства. Обгрунтовано управління промисловим підприємством, яке здійснюється за умов взаємодії різноманітних внутрішніх факторів і обставин виробничо-господарської діяльності й умов зовнішнього середовища.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оценка влияния системы потребительской кооперации на развитие аграрной экономики (на примере Удмуртской Республики)

Ильин, Ю. А.

Оценка влияния системы потребительской кооперации на развитие аграрной экономики (на примере Удмуртской Республики): 1 / Ю. А. Ильин, К. В. Павлов, 2012


На прикладі Удмуртської Республіки розглянуто вельми актуальну й недостатньо вивчену проблему, яка пов'язана з оцінкою впливу системи споживчої кооперації на розвиток аграрної економіки. Виявлено найбільш важливі чинники такого впливу, а також надано кількісні показники, що характеризують оцінку впливу в різних аспектах.



НАДХОДЖЕННЯ:
Шляхи розвитку олійно-жирового комплексу України

Лучкова, Ю. В.

Шляхи розвитку олійно-жирового комплексу України: 1 / Ю. В. Лучкова, 2012


Досліджено динамічні зміни у галузі, виявлено генеральні фактори розвитку та оцінено вплив інвестиційної діяльності на технічне вдосконалення діяльності підприємств, а також формалізацію напрямків посилення конкурентних позицій національних товаровиробників.



НАДХОДЖЕННЯ:
Городская агломерация - актуальный формат функционирования и развития города или новый ракурс прикладного градоведения

Дробышевская, Т. В.

Городская агломерация - актуальный формат функционирования и развития города или новый ракурс прикладного градоведения: 1 / Т. В. Дробышевская, 2012


Проаналізовано проблему використання потенціалу міжмуніципального співробітництва в природно сформованих міських агломераціях України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Зміни в міжнародних економічних відносинах Єгипту після революції у травні 2011 р.

Юсеф, Н. Н.

Зміни в міжнародних економічних відносинах Єгипту після революції у травні 2011 р.: 1 / Н. Н. Юсеф, 2012


Розглянуто "революцію", яка спіткала Єгипет у 2011 р., та до яких змін вона призвела. Розглянуто наслідки масових заворушень в середині самої держави, а також їх вплив на розвиток міжнародних економічних та політичних відносин єгипту з іншими країнами.



НАДХОДЖЕННЯ:
Анализ современного состояния сельского зеленого туризма в АР Крым

Чернявая, А. Л.

Анализ современного состояния сельского зеленого туризма в АР Крым: 1 / А. Л. Чернявая, 2012


Проведено аналіз розвитку сільського зеленого туризму в АР Крим за регіонами. Виявлено причини, що стримують розвиток цієї сфери бізнесу. Представлено законодавчу базу по сільському зеленому туризму, загальну характеристику сільських садиб в Криму та досліджено заходи щодо просування цього виду туризму на світовий ринок.



НАДХОДЖЕННЯ:
Країновий ризик: стан проблеми та шляхи вирішення

Костенок, І. В.

Країновий ризик: стан проблеми та шляхи вирішення: 1 / І. В. Костенок, Г. О. Ніколенко, А. С. Калмикова, 2012


Розглянуто країновий ризик як фактор інвестування, досліджено стан показника в Україні в порівнянні з іншими державами, розроблено пропозиції щодо його зменшення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Раціоналізація боротьби за владу на світовій арені у межах когнітивної системи

Далевська, Н. М.

Раціоналізація боротьби за владу на світовій арені у межах когнітивної системи: 1 / Н. М. Далевська, 2012


Розглянуто вихідні теоретико-методологічні положення про раціоналізацію боротьби за владу на світовій арені, обгрунтовано специфіку механізму боротьби за владу, висвітлено взаємодію інтересів суб'єктів світової економіки у межах когнітивної системи.



НАДХОДЖЕННЯ:
Державне регулювання розвитку промислового потенціалу регіону

Кудріна, О. Ю.

Державне регулювання розвитку промислового потенціалу регіону: 1 / О. Ю. Кудріна, 2012


На основі зарубіжного та вітчизняного досвіду обгрунтовано концептуальні принципи державного регулювання розвитку промислового потенціалу регіону. Визначено напрями реалізації інвестиційних проектів, які прямують на соціально-економічний розвиток регіону.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економіко-правові аспекти понять "агломерація" та "міська агломерація" в українському законодавстві

Парасюк, І.

Економіко-правові аспекти понять "агломерація" та "міська агломерація" в українському законодавстві: 1 / І. Парасюк, 2012


Проаналізовано поняття "агломерація" та "міська агломерація" в законодавчих актах України в контексті чинного адміністративно-територіального устрою. Зроблено висновок, що, незважаючи на відсутність змін чинного правового поля, спрямованих на удосконалення адмінтерустрою, відсутність відповідного Закону України "Про агломерації", територіальні громади повинні прагнути горизонтальної співпраці заради економічного розвитку та підвищення своєї конкурентоспроможності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фінансове забезпечення рівня життя населення в умовах Європейської інтеграції

Гордей, О. Д.

Фінансове забезпечення рівня життя населення в умовах Європейської інтеграції: 1 / О. Д. Гордей, 2012


Розглянуто основні умови, яким має відповідати Україна під час співпраці з ЄС з метою дотримання соціальних стандартів, що притаманні європейській політиці економічного й соціального розвитку. Визначено ступінь фінансового забезпечення основних показників, які характеризують рівень життя населення.



НАДХОДЖЕННЯ:
От страхового продукта к страховой услуге: определение объекта страхового рынка

Щербакова, В. И.

От страхового продукта к страховой услуге: определение объекта страхового рынка: 1 / В. И. Щербакова, 2012


Зазначено, що адаптація зарубіжного досвіду ведення страхового бізнесу, і, як наслідок, підвищення професіоналізму українських спеціалістів призвело до усвідомлення необхідності розробки якісних страхових продуктів. Перетворення цінової конкуренції на нецінову робить головним критерієм успішного ведення бізнесу високу якість надання страхової послуги. Але проблема понятійного апарату, відсутність чіткого визначення об'єкта страхового ринку суттєво знижує ефективність страхової діяльності, а чітке розмежування базових дефініцій стає необхідним.



НАДХОДЖЕННЯ:
Программно-целевой метод планирования как основа развития системы местных финансов

Усков, И. В.

Программно-целевой метод планирования как основа развития системы местных финансов: 1 / И. В. Усков, 2012


Розкрито сутність програмно-цільового методу планування, його ознаки й особливості впровадження за умов трансформації системи місцевих фінансів України. Встановлено переваги й недоліки щодо його впровадження на місцевому рівні. Виділено першочергові заходи щодо розвитку механізму програмно-цільового методу планування за умов бюджетної децентралізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вплив інвестиційної діяльності Криму на соціально-економічний розвиток

Єфремова, А. О.

Вплив інвестиційної діяльності Криму на соціально-економічний розвиток: 1 / А. О. Єфремова, 2012


Проаналізовано вплив інвестиційної діяльності Криму на соціально-економічний розвиток таких галузей, як: промислове виробництво, будівництво, транспорт, сільськогосподарський сектор, роздрібна торгівля, цінова ситуація, ринок праці, курортно-рекреаційний комплекс.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фінансове забезпечення діяльності державних та приватних вищих навчальних закладів України

Костюкова, О. В.

Фінансове забезпечення діяльності державних та приватних вищих навчальних закладів України: 1 / О. В. Костюкова, Т. І. Петрук, 2012


Встановлено, що приватні та державні ВНЗ мають низку принципових відмінностей, але однаково потребують диверсифікації джерел фінансових ресурсів. У зв'язку з цим досліджено досвід розвинених країн щодо додаткового фінансування діяльності державних і приватних ВНЗ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Використання довгострокових фінансових інструментів на ринку капіталу України

Корнєєв, В. В.

Використання довгострокових фінансових інструментів на ринку капіталу України: 1 / В. В. Корнєєв, 2012


Важливою передумовою забезпечення стабільності фінансової системи України у посткризовий період є активізація внутрішнього ринку капіталів. При цьому використання саме довгострокових фінансових інструментів для акумуляції ресурсів значною мірою визначає ризики й перспективи економічного відтворення.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського