РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Висновки і пропозиції, що витікають із праці "Постіндустріальна економіка: теорія, практика та їх значення для України"
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24845<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 507
Представлено документи з 1 до 20
...

Чухно, А. А.

Висновки і пропозиції, що витікають із праці "Постіндустріальна економіка: теорія, практика та їх значення для України": 1, 2004



НАДХОДЖЕННЯ:
Еволюція ринкових механізмів ціноутворення

Артьомова, Т. І.

Еволюція ринкових механізмів ціноутворення: 1, 2004


Досліджено феномен модифікації закону вартості за умов ринку недосконалої конкуренції. Розглянуто еволюцію ринкових механізмів ціноутворення від системи рівноважних цін до інституту маркетингу, зважаючи на комплексну методологію на базі просторово-часового підходу щодо визначення поняття економічної цінності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інститут довіри в монетарних координатах

Кричевська, Т. О.

Інститут довіри в монетарних координатах: 3, 2004


Розглянуто інститут довіри в монетарних координатах, зокрема, вектор довіри до грошей як активу, монетарні інститути, в які він розгортається, їх архітектоніку та динаміку. Особливу увагу приділено дослідженню генезису й ефективності монетарних режимів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інституційні суперечності перехідної економіки

Носова, О. В.

Інституційні суперечності перехідної економіки: 3, 2004


Проаналізовано та запропоновано класифікацію інституційних суперечностей. В інституційній системі виокремлено інституційно-правову, інституційно-економічну та інституційно-технологічну підсистеми. Введено в науковий обіг категорію "інституційні ресурси перехідної економіки".



НАДХОДЖЕННЯ:
Інституціональна теорія: методологічні пошуки і гіпотези

Тарасевич, В. М.

Інституціональна теорія: методологічні пошуки і гіпотези: 2, 2004


Відзначено, що розуміння певної невідповідності західної інституціональної теорії пострадянським суспільним реаліям передбачає використання вітчизняного наукового потенціалу, зокрема, теорії життєдіяльності та універсумного підходу. Це дозволяє висунути гіпотези про життєдіяльність як субстанцію та середовище інститутотворення, про інститути як способи та механізми упорядкування життєдіяльності, про інституціональну універсуміку й архітектоніку як особливі підсистеми систем універсумного типу, що саморозвиваються.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інституціональні зміни системи розподілу економічних факторів у транзитивній економіці

Малий, І. Й.

Інституціональні зміни системи розподілу економічних факторів у транзитивній економіці: 1, 2004


Проаналізовано радикальні зміни у формуванні нових інститутів системи розподілу економічних факторів виробництва як вихідної засади всієї системи розподілу доходів. Доведено, що на негативні наслідки приватизації та на деформацію функціональної ролі приватної власності вплинули інституціональні чинники, що не враховані економістами-реформаторами в країнах з транзитивною економікою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інституціональні напрями в сучасній економічній теорії

Московський, О. І.

Інституціональні напрями в сучасній економічній теорії: 2, 2004


Розглянуто основні інституціональні напрями економічної теорії. Зроблено детальний аналіз їх концепцій. Розкрито перспективи розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Історичний зміст кризи економічної науки

Яременко, О. Л.

Історичний зміст кризи економічної науки: 2, 2004


Показано актуальну залежність меж і змісту об'єкта економічного дослідження від пізнавальних можливостей наявного методологічного інструментарію; обгрунтовано можливість і необхідність подолання кризи економічної науки шляхом збагачення її методу досягненнями сучасних природничих і соціальних наук. Надано характеристику природного циклу розвитку економічної науки, що полягає в послідовній зміні чотирьох фаз: формування методологічної системи та вибір адекватного їй об'єкта; поглиблене розроблення обраного об'єкта; криза методологічної системи та її розв'язання; пошук і вибір нового об'єкта, адекватного новому методу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Капіталізація економіки України: оцінка і резерви зростання

Шумська, С. С.

Капіталізація економіки України: оцінка і резерви зростання: 3, 2004


Розглянуто різні аспекти категорії "капіталізація економіки". Проаналізовано капіталізацію української економіки щодо виявлення "вузьких" місць, резервів зростання та можливих шляхів їх активізації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Реалізація основних принципів Болонської декларації при підготовці фахівців економічного профілю

Колот, А. М.

Реалізація основних принципів Болонської декларації при підготовці фахівців економічного профілю: 2, 2004


Зазначено, що інтеграція у світову систему освітньої діяльності системи національної вищої економічної освіти за збереження та розвиток її досягнень і традицій - одне з пріоритетних завдань кожного вищого навчального закладу, який готує фахівців економічного профілю. Розглянуто прикладні аспекти імплементації вимог Болонської декларації в освітню діяльність вищих навчальних закладів, які готують економістів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Рента і рентні відносини в Україні

Кваснюк, Б. Є.

Рента і рентні відносини в Україні: 1, 2004


Розглянуто теорію земельної та гірничої ренти, рентних доходів у сільському господарстві та добувній промисловості, систему рентних платежів та особливості їх відображення в бюджеті України. Наведено факти щодо помилкової діяльності органів державного управління в експорті й імпорті зерна. Показано методику визначення обсягу рентних доходів і напрямки удосконалення рентної політики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретико-методологічні засади неоліберального вчення Ф. А. фон Хайєка

Нестеренко, О. П.

Теоретико-методологічні засади неоліберального вчення Ф. А. фон Хайєка: 1, 2004


Проаналізовано провідні методологічні підходи Ф. А. фон Хайєка щодо дослідження економічних явищ. Визначено сутність концепції спонтанного ринкового порядку як основи неоліберальної теорії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретичні та емпіричні аспекти дослідження стану нестійкої рівноваги трансформаційної економічної системи

Шинкарук, Л. В.

Теоретичні та емпіричні аспекти дослідження стану нестійкої рівноваги трансформаційної економічної системи: 2, 2004


Викладено окремі концептуальні положення теорії макрорівноваги А. Маршалла і В. Леонтьєва, пов'язані з виокремленням станів стійкої та нестійкої рівноваги. Розкрито можливість дії в окремих галузях економіки України зростаючої віддачі за А. Маршаллом, розглянуто можливі варіанти впливу на вихід вітчизняної економіки із стану низької рівноваги.



НАДХОДЖЕННЯ:
Трансакційна архітектоніка

Архієреєв, С. І.

Трансакційна архітектоніка: 1, 2004


Досліджено проблеми інституціональної архітектоніки сучасного суспільства та, зокрема, її трансакційної складової. У межах трансакційної архітектоніки виокремлено архітектоніку трансакційного сектору, а для точнішої оцінки його масштабів запропоновано змінити принципи вичленування інституціональних секторів економіки в системі національних рахунків для того, щоб вони відображали розподіл господарських операцій суб'єктів ринку на трансформаційні та трансакційні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Умови розвитку економічної теорії

Радаєв, В. В.

Умови розвитку економічної теорії: 1, 2004


Розглянуто проблеми та суперечності, що виникли на зламі XX - XXI ст. у загальнотеоретичній економічній науці, та, насамперед, у її неокласичному напрямі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Уроки та перспективи ринкових реформ і довгострокового економічного зростання в Україні

Геєць, В. М.

Уроки та перспективи ринкових реформ і довгострокового економічного зростання в Україні: 2, 2004



НАДХОДЖЕННЯ:
Уроки та перспективи ринкових реформ і довгострокового економічного зростання в Україні

Геєць, В. М.

Уроки та перспективи ринкових реформ і довгострокового економічного зростання в Україні: 3: [Закінч.], 2004


Надано оцінку та подано уроки ринкових реформ в Україні, що грунтуються на теоретичному аналізі перетворень в економіці та політиці, які відбулися за останні десять років. Паралельно виводиться ступінь впливу політичних орієнтирів на оцінку результативності. Усе це оцінено, зважаючи наскільки успішними (безуспішними) можуть бути результати для забезпечення сталого розвитку економіки в майбутньому.



НАДХОДЖЕННЯ:
Шляхи запозичення досвіду США у сфері вищої економічної освіти

Чернецький, Ю. О.

Шляхи запозичення досвіду США у сфері вищої економічної освіти: 3, 2004


Розглянуто місце економіки в західних класифікаціях академічних дисциплін, систему ступенів, присвоюваних бізнес-школами США, та навчальні плани підготовки в них фахівців з економічної теорії. На підставі цього аналізу сформульовано рекомендації щодо вдосконалення економічної освіти в Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Харківський університет: розвиток економічної теорії

Гриценко, А. А.

Харківський університет: розвиток економічної теорії: 4, 2004


У попередньому номері опубліковано підсумковий документ Міжнародного симпозіуму, приуроченого до святкування 200-річчя кафедри політичної економії Московського державного університету, яка бере свій початок з уведення курсу політичної економії 1804 року. В Харківському університеті, який 2004 року відзначає своє 200-річчя, курс політекономії читався з часу заснування університету, і економічна теорія має, як і в Московському державному університеті, 200-річну історію, хоча МГУ на 50 років старший. Представлено історію розвитку економічної теорії в Харківському університеті.



НАДХОДЖЕННЯ:
Синергетична парадигма та формування нелінійного стилю економічного мислення

Решетило, В. П.

Синергетична парадигма та формування нелінійного стилю економічного мислення: 4, 2004


Досліджено методологічну роль синергетичної парадигми в критичному переосмисленні домінуючого в теоретичній економіці неокласичного аналізу, розглянуто деструктивну та конструктивну роль хаосу в розвитку відкритих складних, нелінійних, нерівноважних систем, проаналізовано основні риси самоорганізаційних систем і пов'язані з ними зміни в предметі економічної теорії, визначено основні характеристики нелінійного стилю економічного мислення.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського