РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Этиопатогенез, клиника и терапия панических состояний
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24803<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

Мишиев, В. Д.

Этиопатогенез, клиника и терапия панических состояний: 2, 2006


Наведено дані щодо механізмів формування уявлень про панічні стани (ПС) в сучасній психіатрії та їх місце у МКХ-10. Детально розглянуто точки зору стосовно етіопатогенезу ПС. Наведено дані щодо факторів, які впливають на виникнення розладу. З позицій сучасної психофармакології детально описано схеми фармако- й психотерапії панічних розладів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Що криється за зменшенням показників інвалідності в зв'язку з психічними розладами?

Гордійчук, С. А.

Що криється за зменшенням показників інвалідності в зв'язку з психічними розладами?: 1, 2006


Поглиблене вивчення київських міських показників первинної та загальної інвалідності психічно хворих за певну кількість років дозволяє оцінити зниження вказаних показників як негативне явище, за яким приховано: накопичення в населенні не діагностованих та не виявлених хворих, в тому числі зі сформованими ознаками інвалідності; накопичення всередині системи психічної допомоги інвалідів де-факто, але не засвідчених; стрімке зменшення загальної ваги III групи як серед первинно інвалідізованих, так і всередині загального контингенту інвалідів; належний контроль за своєчасним виявленням дітей-інвалідів; загальне збільшення групи хворих, що перебувають на обліку за рахунок збільшення інвалідів I та II груп тощо. Наведено деякі рекомендації щодо урегулювання експертної допомоги в закладах психіатричної мережі міста.



НАДХОДЖЕННЯ:
Хвороба Альцгеймера: європейський підхід до вирішення проблеми

Жабінець, І. М.

Хвороба Альцгеймера: європейський підхід до вирішення проблеми: 3, 2004


Зазначено, що сенільні деменції, серед яких особливе місце належить хворобі Альцгеймера, яку називають "тихою епідемією", викликає серйозне занепокоєння в розвинених країнах світу. На розробку міждисциплінарних досліджень і програм надання допомоги хворим на хворобу Альцгеймера та їх сім'ям витрачаються мільярди доларів. Для України, з офіційної точки зору охорони здоров'я, ця проблема сьогодні не стоїть на порядку денному, вона не згадується в жодному офіційному звіті, водночас вона існує та є дуже болючою для тисяч українських сімей, які залишаються один на один зі своїм лихом. Наведено приклад підходу до взяття під контроль ситуації, пов'язаної з хворобою Альцгеймера, у Франції, яка ще тільки кілька років тому сама переймала досвід англосаксонських країн.



НАДХОДЖЕННЯ:
Характеристика эмоционального статуса лиц с возрастными изменениями лица

Чучук, О. Б.

Характеристика эмоционального статуса лиц с возрастными изменениями лица: 4, 2004


Проведено клінічне експериментально-психологічне дослідження емоційного стану осіб, які зверталися у клініку естетичної і пластичної хірургії з проблемою вікових змін обличчя. Результати дослідження показали, що у даної категорії пацієнтів спостерігаються ознаки загального психічного дискомфорту та знижений рівень адаптації.



НАДХОДЖЕННЯ:
Характеристика судово-психіатричних експертиз Київського міського центру судово-психіатричної експертизи

Арсенюк, Т. М.

Характеристика судово-психіатричних експертиз Київського міського центру судово-психіатричної експертизи: 2, 2005


Отмечено, что анализ экспертной работы городского центра судово-психиатрической экспертизы позволяет определить необходимость конкретной профилактической работы центра с ЛПУ психиатрической службы с целью предупреждения социально опасных действий больных психическими заболеваниями.



НАДХОДЖЕННЯ:
Формалізовані процедури діагностики та оцінки якості життя у хворих на депресивні розлади

Блажевич, Ю. А.

Формалізовані процедури діагностики та оцінки якості життя у хворих на депресивні розлади: 2, 2004


Рассмотрена проблема стандартизированной оценки состояния пациентов, страдающих депрессивными расстройствами. Освещены вопросы скрининга, клинической диагностики и оценки социального функционирования у этой категории больных. Даны рекомендации относительно целесообразности использования и особенностей применения стандартных шкал у пациентов с депрессивной патологией.



НАДХОДЖЕННЯ:
Фармакоепідеміологічний аналіз прийнятності лікарських засобів при основних формах психічної патології

Никифорук, Р. І.

Фармакоепідеміологічний аналіз прийнятності лікарських засобів при основних формах психічної патології: 3, 2005


Обнаружено, что более 90 % больных самостоятельно изменяют схему лечения психотропными препаратами. Поэтому постулируется, что формирование позиций больного как активного субъекта психофармакотерапии способно значительно повысить ее эффективность. С помощью факторного анализа пилотной версии специального опросника создана шкала для оценки причин и степени приемлемости или неприемлемости лекарственных средств у больных с основными формами психической патологии.



НАДХОДЖЕННЯ:
Улучшение дифференциальной диагностики фобического синдрома с помощью методов дискретного анализа

Первый, В. С.

Улучшение дифференциальной диагностики фобического синдрома с помощью методов дискретного анализа: 4, 2005


Розглянуто результати обстеження 432-х хворих з фобічним синдромом (ФС). Внаслідок застосування регресивного та дискримінантного аналізу для оцінки ймовірності відмінностей вибіркових груп спостережень за декількома параметрами розроблено алгоритми, які дозволяють провести диференційну діагностику ФС як у структурі невротичних, так і соматоформних розладів. Вперше в сучасній психіатричній практиці подано формули розрахунку дискримінантних функцій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Тютюнокуріння в проблемі наркологічної превентології

Мєшков, В. М.

Тютюнокуріння в проблемі наркологічної превентології: 3, 2004


Рассмотрены некоторые аспекты табакокурения в проблеме наркологической превентологии населения. Изучена эпидемиология распространенности табакокурения. Проанализированы профилактические технологии и их экономическая рентабельность.



НАДХОДЖЕННЯ:
Типология депрессий

Дзюб, Г. К.

Типология депрессий: 1, 2004


Представлено аналітичний огляд досягнень у галузі афектології з проблеми класифікації депресій. Надано систематизований повний перелік депресивних станів на основі сучасних знань про етіопатогенетичні чинники та досягнень клініко-психопатологічних шкіл.



НАДХОДЖЕННЯ:
Течение шизофрении, коморбидной с сахарным диабетом I типа

Двирский, А. А.

Течение шизофрении, коморбидной с сахарным диабетом I типа: 1, 2005


Розглянуто випадки захворювання на шизофренію, коморбідну з цукровим діабетом I типу. З'ясовано, що у хворих на шизофренію частота цукрового діабету I типу не відрізняється від його поширеності в загальній популяції. Це ендокринне захворювання не впливає на ступінь прояву шизофренії, але сприяє її більш ранньому початку і несприятливому перебігу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теологический аспект кризисных состояний психического здоровья

Карлова, А. Л.

Теологический аспект кризисных состояний психического здоровья: 1, 2006


Подано характеристику психічного стану людини у разі кризового стану за працями християнських церковних служителів і релігійних діячів. Проаналізовано результати опублікованих наукових медичних дослідів про вплив релігійності пацієнтів, неофітів і адептів християнської традиційної церкви та нетрадиційних релігійних сект на вихід з кризових станів психічного здоров'я. Показано, що діюча віра в Творця є наймогутнішим духовним методом профілактики та лікування психічних розладів у разі кризових станів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Творчий і життєвий шлях академіка Степана Володимировича Балея - видатного українського і польського психолога, лікаря, психоаналітика, філософа та педагога (до 120-річчя з дня народження)

Петрюк, П. Т.

Творчий і життєвий шлях академіка Степана Володимировича Балея - видатного українського і польського психолога, лікаря, психоаналітика, філософа та педагога (до 120-річчя з дня народження): 2, 2005


На основании источников специальной литературы приведены новые биографические данные и воспоминания современников о творческом и жизненном пути академика С. В. Балея - выдающегося украинского и польского психолога, врача, психоаналитика, философа и педагога. Приведен анализ творческой эволюции его взглядов и научных достижений. Подчеркнуто, что в Польше научные заслуги С. В. Балея были отмечены в свое время, хотя незаслуженно мало, в то время как его научное наследие в Украине еще ожидает изучения, а он сам - заслуженного признания.



НАДХОДЖЕННЯ:
Схема психологічного діагнозу при психічних захворюваннях на прикладі шизофренії

Островська, О. І.

Схема психологічного діагнозу при психічних захворюваннях на прикладі шизофренії: 4, 2005


Предложен пример практического использования структуры современного психологического диагноза при шизофрении.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні тенденції психічного здоров'я населення та заходи щодо його поліпшення

Грузєва, Т. С.

Сучасні тенденції психічного здоров'я населення та заходи щодо його поліпшення: 2, 2004


Представлены проблемы и современные тенденции психического здоровья населения в Украине и в мире. Показана динамика показателей, которые отображают расстройства психики и поведения детей, подростков, трудоспособного населения и лиц пожилого возраста за последние 5 лет. Освещены некоторые аспекты распространенности и программно-целевое регулирование вопросов охраны психического здоровья.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні проблеми нейросифілісу

Олійник, А. В.

Сучасні проблеми нейросифілісу: 4, 2004


Клинико-лабораторное исследование 15-ти больных нейросифилисом показало преобладание психотических форм заболевания у больных сифилисом мозга.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сучасні проблеми кризових станів: методологічні та прикладні аспекти (за даними наукової літератури)

Свінарьов, В. І.

Сучасні проблеми кризових станів: методологічні та прикладні аспекти (за даними наукової літератури): 1, 2005


Проанализирована научная литература по вопросам кризисных состояний, изучены стандарты организации психиатрической помощи, лечения и реабилитации. Рассмотрены принципы первичной и вторичной профилактики среди населения.



НАДХОДЖЕННЯ:
Судебно-актуальні аспекти профілактики суспільної небезпеки та примусового лікування психічно хворих з органічним ураженням головного мозку

Олійник, О. П.

Судебно-актуальні аспекти профілактики суспільної небезпеки та примусового лікування психічно хворих з органічним ураженням головного мозку: 2, 2004


Проанализированы проблемы, с которыми сталкиваются судебные психиатры в процессе выявления агрессивных тенденций у психически больных с органической патологией головного мозга. Обсуждены трудности проведения принудительного лечения такому контингенту больных. Приведены основные аспекты, на которые следует обращать внимание при решении задач профилактики общественно опасных действий больных с психическими расстройствами органического генеза.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структура ЭКГ-симптоматики больных психиатрического стационара

Шехтман, М. Л.

Структура ЭКГ-симптоматики больных психиатрического стационара: 1, 2004


ЕКГ-обстеження проведено у 5 438-ми хворих з 8 570-ти, що надійшли до психіатричного стаціонару за рік (62 %). Проаналізовано ЕКГ-симптоматику, яка має значення для правильного вибору комплексного лікування психічно хворого з точки зору його кардіальної патології, що протікає паралельно.



НАДХОДЖЕННЯ:
Структура ведущих клинических синдромов и характер совершенных на их фоне больными эпилепсией криминальных действий

Мельник, В. И.

Структура ведущих клинических синдромов и характер совершенных на их фоне больными эпилепсией криминальных действий: 1, 2004


Клініко-психопатологічно досліджено 869 хворих на епілепсію, які скоїли кримінальні дії (КД). Установлено, що більшість КД хворі на епілепсію скоювали в міжпароксизмальний період на фоні різних провідних клінічних синдромів. У період пароксизмальних станів КД хворими на епілепсію скоювалися відносно рідко. У структурі КД, скоєних хворими на епілепсію, однаково часто спостерігались агресивні та неагресивні КД. За мірою заглиблення психопатологічних проявів відзначається збільшення питомої ваги агресивних дій. Найчастіше тяжкі делікти хворі на епілепсію скоювали в період безсудорожних пароксизмальних станів. Одержані дані необхідно враховувати у ході профілактики протиправних дій хворих на епілепсію.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського