РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Особливості підприємницької діяльності у сфері спорту
Пошуковий запит: (<.>I=Ж24215<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 570
Представлено документи з 1 до 20
...

Лукащук, В. І.

Особливості підприємницької діяльності у сфері спорту: 3, 2012


Розглянуто передумови розвитку підприємницької діяльності у сфері спорту. Проаналізовано види та функції підприємництва у галузі фізичної культури та спорту. Охарактеризовано відмінні риси різних організаційно-правових форм спортивних комерційних організацій. Запропоновано авторське визначення підприємницької діяльності у сфері спорту. Підкреслено, що ефективне підприємництво у сфері фізичної культури та спорту є можливим лише за наявності сприятливого підприємницького середовища.



НАДХОДЖЕННЯ:
Програмно-цільове забезпечення вирішення актуальних проблем подолання бідності працюючого населення в Україні

Мельник, С. В.

Програмно-цільове забезпечення вирішення актуальних проблем подолання бідності працюючого населення в Україні: 3, 2012


Розглянуто питання подолання проблем бідності працюючого населення шляхом запровадження програмно-цільового підходу. Сформульовано пропозиції щодо оптимізації структур управління, які відповідають за впровадження державних цільових програм із подолання бідності населення, в тому числі працюючого.



НАДХОДЖЕННЯ:
Розвиток громадянського суспільства в Україні як об'єкт державного впливу

Мельниченко, В. І.

Розвиток громадянського суспільства в Україні як об'єкт державного впливу: 3, 2012


Визначено зміст розвитку громадянського суспільства. Зроблено оцінку вітчизняної практики в частині необхідності, меж і засобів участі держави в розбудові громадянського суспільства. Окреслено суперечливість поглядів на громадянське суспільство та його розвиток, сформульовано певні пропозиції щодо перспектив розвитку громадянського суспільства та участі в сприянні цьому розвиткові Української держави.



НАДХОДЖЕННЯ:
Організації громадянського суспільства як партнер соціального діалогу

Головенько, В. А.

Організації громадянського суспільства як партнер соціального діалогу: 3, 2012


Визначено можливості впливу організацій громадянського суспільства на процес соціального діалогу. Показано, що результативність такого діалогу, його вплив на вирішення найважливіших соціально-економічних суспільних проблем, на зміцнення справедливості та усталеності соціального розвитку значною мірою залежить від рівня тристоронньої співпраці державних органів, об'єднань профспілок і роботодавців. Проаналізовано стан соціального діалогу в сучасній Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Банківські послуги на кредитному ринку України: оцінка використання позикових ресурсів

Корнєєв, В. В.

Банківські послуги на кредитному ринку України: оцінка використання позикових ресурсів: 3, 2012


Розкрито питання розвитку ринку банківських послуг на кредитному ринку України. Досліджено потреби клієнтів банків у кредитних продуктах. Розглянуто строкову структуру кредитування. Проаналізовано особливості автокредитування, ринку кредитних платіжних карток. Визначено причини недостатнього відновлення кредитування за сучасних умов. Обгрунтовано необхідність обмеження споживчого кредитування.



НАДХОДЖЕННЯ:
Види та джерела насильства щодо жінок, залучених до секс-бізнесу, в Україні

Матіяш, О. Б.

Види та джерела насильства щодо жінок, залучених до секс-бізнесу, в Україні: 3, 2012


Наведено результати дослідження різних видів насильства щодо жінок, які надають сексуальні послуги за плату. Висвітлено основні джерела цього насильства та фактори вразливості жінок до інфікування ВІЛ, а також інфекціями, що передаються статевим шляхом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Електоральні орієнтації та суспільно-політичні настрої киян (моніторинг змін орієнтацій виборців: ролінгове (хвильове) дослідження ставлення виборців до певних політичних суб'єктів та пунктів соціально-політичного порядку денного)

Дмитрук, Д. А.

Електоральні орієнтації та суспільно-політичні настрої киян (моніторинг змін орієнтацій виборців: ролінгове (хвильове) дослідження ставлення виборців до певних політичних суб'єктів та пунктів соціально-політичного порядку денного): 3, 2012


Наведено результати хвильового опитування киян щодо їх суспільно-політичних настроїв, а також електоральної активності та орієнтацій стосовно участі у виборах до Верховної Ради України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Теоретичні аспекти державного соціального страхування

Сидорчук, А. А.

Теоретичні аспекти державного соціального страхування: 3, 2012


Наведено теоретичні аспекти соціального страхування, що, виходячи з логіки дослідження, виражають здатність держави за допомогою спеціально створених колективних страхових фондів задовольняти потреби платників страхових внесків та отримувачів допомоги з урахуванням приватних і суспільних інтересів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Цінності освіти і праці як передумова сталого розвитку українського суспільства

Балакірєва, О. М.

Цінності освіти і праці як передумова сталого розвитку українського суспільства: 3, 2012


На підставі результатів численних соціологічних опитувань розглянуто панівні ціннісні орієнтації сучасного українського суспільства у сферах освіти та праці як таких, що безпосередньо детермінують процеси відтворення та нагромадження людського капіталу - необхідної умови для реалізації перспектив сталого, справедливого, демократичного розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Чинники задоволеності населення президентською владою в Україні (2000 - 2012 роки)

Дембіцький, С. С.

Чинники задоволеності населення президентською владою в Україні (2000 - 2012 роки): 3, 2012


Розглянуто 3 чинники задоволеності президентською владою в Україні, а саме - очікування, спростування (порівняння очікувань і реальних результатів діяльності) та політична позиція респондентів. Теоретичною базою дослідження використано модель Р. Олівера, а емпіричний аналіз здійснено за допомогою багавитовимірних регресійних рівнянь.



НАДХОДЖЕННЯ:
Стилі життя українських капіталістів як демонстрація соціальної суб'єктності в суспільстві

Рахманов, О. А.

Стилі життя українських капіталістів як демонстрація соціальної суб'єктності в суспільстві: 3, 2012


Проаналізовано стилі життя українських капіталістів. Великі власники України за допомогою символічного значення придбаних розкішних товарів чи ексклюзивних послуг прагнуть посилити свою соціальну суб'єктність. Демонстративне споживання українських капіталістів не наштовхується на рішучий спротив суспільства, оскільки в громадській думці домінує уявлення, що єдиним засобом досягнення життєвого успіху є гроші.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціально-демографічні чинники сільської бідності

Риковська, О. В.

Соціально-демографічні чинники сільської бідності: 3, 2012


Досліджено соціально-демографічні характеристики сільського населення в контексті виявлення чинників боротьби з сільською бідністю. На підставі емпіричного аналізу доведено, що підвищення освітнього рівня селян є найбільш дієвим методом боротьби з сільською бідністю. Цей чинник має позитивний вплив не лише прямо, але й опосередковано через підвищення соціальної адаптованості, впевненості у власних силах, збільшення можливостей продуктивної самозайнятості тощо.



НАДХОДЖЕННЯ:
Соціально-економічні домагання випускників українських шкіл як чинник регуляції соціальної поведінки

Резнік, О. С.

Соціально-економічні домагання випускників українських шкіл як чинник регуляції соціальної поведінки: 3, 2012


Проведено емпіричний аналіз соціально-економічних домагань випускників українських шкіл. Серед випускників 2011 - 2012 навчального року найбільш популярними є підприємницькі, споживацькі та освітні домагання. Порівняно різновиди домагань за рівнем успішності у навчанні, релігійності, статевою, поселенською та регіональною структурою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Створення нових робочих місць в Україні: соціально-економічні засади і механізми регулювання зайнятості населення

Киризюк, С. В.

Створення нових робочих місць в Україні: соціально-економічні засади і механізми регулювання зайнятості населення: 3, 2012


Розкрито сутність процесу капіталізації фінансових ресурсів сільських громад у контексті реалізації концепції капіталів. Узагальнено стратегічні підходи розвитку фінансового капіталу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Світовий досвід і перспективи запровадження солідарного сільського господарства в Україні

Яровий, В. Д.

Світовий досвід і перспективи запровадження солідарного сільського господарства в Україні / В. Д. Яровий, О. В. Фраєр


Досліджено особливості становлення солідарного сільського господарства (ССГ), його моделі та форми у різних країнах. Узагальнено зарубіжний досвід функціонування солідарного сільського господарства в контексті перспектив його становлення в Україні, а також передумови розвитку ССГ, мотиви виробників і споживачів продовольства до залучення у ССГ, чинники, що зумовлюють його соціальну та економічну ефективність. Розглянуто приклади функціонування традиційної та кооперативної моделі ССГ у США, форми участі місцевих громад у ССГ у Великій Британії, досвід соціального ССГ в Іспанії. Досліджено проблеми, що виникають у процесі становлення практик ССГ, та шляхи їх вирішення. Доведено, що завдання і функції ССГ значною мірою узгоджуються з національними та місцевими економічними інтересами в Україні, ССГ як складова агропродовольчої сфери може органічно доповнити механізми та інструменти сталого розвитку, що вже використовуються на національному та місцевому рівнях. Показано, що суспільний попит на формування ССГ в Україні поки ще не сформувався і попит на відповідні послуги ССГ є значно нижчим, ніж у багатьох країнах з розвинутою агропродовольчою сферою. З огляду на це, запропоновано включення цілей стимулювання становлення ССГ у пріоритети державної аграрної політики та політики сільського розвитку. Визначено пріоритетні напрями розвитку ССГ в Україні, що потребують підтримки на національному та місцевому рівнях: ССГ на базі кооперації фермерських господарств сімейного типу та соціальні ССГ з участю місцевих громад. Розглянуто роль участі малих виробників у ССГ для спрощення доступу до ринків збуту продукції, як чинника становлення сімейних фермерських господарств на базі неформальних особистих селянських господарств. Показано, що реформа децентралізації та передача державних сільськогосподарських земель у комунальну власність громад створює передумови та економічну базу для розвитку соціальних форм ССГ як механізму реалізації цілей місцевого розвитку. Запропоновано внесення у стратегічні плани розвитку місцевих громад заходів, спрямованих на формування та підтримку ССГ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Інклюзивний підхід до розвитку cільського туризму в Україні та Європі

Бородіна, О. М.

Інклюзивний підхід до розвитку cільського туризму в Україні та Європі / О. М. Бородіна, О. В. Михайленко


Здійснено аналіз проблем і перспектив сільського туризму в Україні та країнах Європи з позицій інклюзивного розвитку. Узагальнено досвід країн-членів ЄС щодо розвитку сільського туризму на засадах інклюзивності, виявлено формування тенденції до поступової трансформації сільського туризму в "туризм на сільських територіях" та її негативний вплив на розвиток сільських громад, а також істотне посилення дихотомії між сільським населенням, залученим в отримання засобів для існування від виробництва сільськогосподарської продукції, та рештою громадян, які використовують сільські принади та локальні ресурси для власного збагачення. Розкрито проблеми системного характеру, пов'язані з державним регулюванням функціонування сфери сільського туризму в Україні. Встановлено, що політика підтримки інклюзивного сільського туризму повинна стати обов'язковим елементом загальної економічної політики національного рівня; серед її ключових завдань мають бути: прийняття окремого законодавчого акта, орієнтованого на активізацію розвитку інклюзивного сільського туризму, координація діяльності органів державної влади, місцевого самоврядування, громадських організацій і підприємницьких структур у цьому напрямі, формування необхідного інноваційного, інституційного та фінансового клімату тощо. Окреслено низку рекомендацій, спрямованих, зокрема, і на розвиток новітньої форми сільського туризму (community based tourism), яка є ефективною складовою економічного розвитку сільської громади на засадах інклюзивності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Баланс між підготовкою кадрів з професійно-технічною освітою та потребами національного ринку праці у робочій силі середнього професійно-кваліфікаційного рівня

Гук, Л. П.

Баланс між підготовкою кадрів з професійно-технічною освітою та потребами національного ринку праці у робочій силі середнього професійно-кваліфікаційного рівня / Л. П. Гук


Розглянуто проблеми відповідності пропозиції робочої сили певного освітнього рівня, що створює ринок освітніх послуг, та попиту, сформованого національним ринком праці. Досліджено існуючий розподіл зайнятих за рівнями освіти в Україні та виявлено, чи наявна відповідність здобутого та фактично необхідного для виконання професійних обов'язків освітньо-кваліфікаційного рівня зайнятого населення. Відповідно до цього розподілу, визначено збалансованість на національному ринку праці попиту та пропозиції працівників, які належать до груп середнього професійно-кваліфікаційного рівня. Встановлено принципи трансформації освітньої структури зайнятого населення та визначено, що загальною тенденцією для України є зміна структури зайнятого населення у бік зростання кількості осіб з вищим рівнем освіти та кардинального зменшення низькоосвіченої когорти населення. Такий дисбаланс з економічної точки зору формує проблему надлишкової освіти. Визначено, що стабільно високим залишається попит на працівників середнього професійно-кваліфікаційного рівня. В результаті ранжування даних розподілу зайнятого населення з професійно-технічною освітою за віковими групами виявлено, що поступовий перехід зайнятого населення з цим рівнем освіти до когорти осіб старшого працездатного, а відтак і непрацездатного віку, відмова молоді від зайнятості, що потребує професійно-технічної освіти, у найближчому майбутньому призведе до стрімкого скорочення групи кваліфікованих робітників з професійно-технічною освітою. Аналітична оцінка зайнятих за укрупненими професійними групами, що належать до середнього професійно-кваліфікаційного рівня, надав загальне уявлення про забезпеченість ринку праці фахівцями, які підготовлені в закладах професійно-технічної освіти. Дослідження специфіки насиченості ринку праці фахівцями певних професій дозволило сформувати перелік професій, які найбільшою мірою впливають на розбалансування попиту та пропозиції працівників середнього професійно-кваліфікаційного рівня на ринку праці України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Поліпшення доступу до суспільних послуг на селі як напрям інклюзивного сільського розвитку (на прикладі охорони здоров'я та освіти)

Прокопа, І. В.

Поліпшення доступу до суспільних послуг на селі як напрям інклюзивного сільського розвитку (на прикладі охорони здоров'я та освіти) / І. В. Прокопа


Висвітлено ситуацію у сфері доступу сільського населення до медичних і освітніх послуг та причини, що зумовили її погіршення в період ринкових трансформацій в аграрному секторі. Розкрито відмінності у споживанні зазначених видів послуг у містах і сільській місцевості, розшарування сільських жителів з різним рівнем загальних доходів за обсягом витрат на ці послуги: у 10 % сільських домогосподарств з найменшими доходами вони у 4 - 5 разів є меншими, ніж в аналогічній групі домогосподарств з найбільшими доходами. Виявлено перші ознаки поліпшення доступності окремих видів медичної допомоги на селі, які можна вважати проявом позитивних зрушень, зумовлених реформуванням місцевого самоврядування й охорони здоров'я. Ідентифіковано найактуальніші невирішені проблеми з обслуговування сільських жителів за місцем проживання: ними є "кадровий голод" і висока вартість ліків та платних послуг у медичній галузі та закриття малокомплектних шкіл в освітній галузі. Розкрито взаємопов'язаність реформ у соціальній сфері села та реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади, їх спрямованість на досягнення глобальних Цілей сталого розвитку й аналогічних національних цілей інклюзивного спрямування, що є важливим підгрунтям для подолання негативних тенденцій у соціальній сфері села. Виокремлено наявність у розпочатих медичній і освітній реформах "сільської" складової, спрямованої на врахування просторової розосередженості та малочисельності контингентів споживачів відповідних послуг при вдосконаленні інфраструктури та організації обслуговування сільського населення; розкрито намічені для цього заходи. Зазначено, що крім створення інфраструктурних та організаційних передумов обслуговування, неодмінним чинником поліпшення доступу до суспільних послуг на селі є забезпечення інклюзивного розвитку сільської економіки та підвищення на цій основі загальних доходів усіх верств сільського населення.



НАДХОДЖЕННЯ:
Побудова синтезованої моделі дослідження електоральної поведінки на основі теорії дуалізму М. Арчер

Лукеря, Т. М.

Побудова синтезованої моделі дослідження електоральної поведінки на основі теорії дуалізму М. Арчер / Т. М. Лукеря


Проаналізовано головні підходи до визначення електоральної поведінки та наголошено на важливості побудови її синтезованої моделі, заснованої на поєднанні макро- та мікрофакторів і на врахуванні умов розвитку демократичних процесів в Україні. Аналіз емпіричних досліджень показує, що в українському науковому теоретизуванні існує брак концепцій, які пояснювали б суть, зміст і чинники впливів на електоральну поведінку в сучасному українському суспільстві, оскільки в цьому річищі й надалі переважають емпіричні розвідки. Отже, постає нагальна потреба у багатофакторному аналізі виборчої поведінки на основі новітніх теоретичних напрацювань та осучаснених методик емпіричних досліджень, які враховували б зміни теоретизування у світовій соціологічній думці сьогодення та пропоновані на їхній базі методичні процедури, адаптовані до українських реалій. Внаслідок опрацювань дотичної наукової літератури міждисциплінарного характеру було виокремлено декілька класичних підходів до трактування електоральної поведінки в соціогуманітарних науках, насамперед, соціології, соціальній психології та економічних науках. Виявлено межі та можливості використання положень цих підходів у сучасних умовах і наголошено на евристичних можливостях теорії дуалізму М. Арчер, модифікованої відповідно до українського підгрунтя. Завдяки цьому запропоновано синтезовану концептуальну модель дослідження електоральної поведінки через синтез макрофакторів і дій агента з виокремленням відповідних понять та їхніх визначень. Зокрема, до особистісних факторів віднесено соціальний статус, соціально-демографічні характеристики, особистісні мотиви, рівень політичної культури, політичну активність, рівень довіри до політичних інститутів, приналежність до релігійної конфесії, політичну соціалізацію. Натомість макрофактори розподілено на три групи: політичні, економічні та культурні. Здійснено деталізацію ймовірної взаємозалежності (кореляції) дії актора (виборця) та макроструктур у контексті сучасного українського суспільства. Запропоновано три типи кореляцій, що пояснюють дію виборців та особливості системи: співвідношення між системами; співвідношення між системами та дією виборців; співвідношення між діями виборців (мікрофактори).



НАДХОДЖЕННЯ:
Дайджест опитувань U-Report: II квартал 2019 р.

Нестеренко, Є. О.

Дайджест опитувань U-Report: II квартал 2019 р.


Представлено результати опитувань інноваційного молодіжного проекту U-Report за травень - червень 2019 р.: забезпечення молоді житлом, житлові умови U-репортерів, громада, дружня до дітей та молоді, особиста залученість до покращення громади, вибір сімейного лікаря, самооцінка стану здоров'я підлітків, оцінка надання медичної допомоги сімейним лікарем.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського