РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Оценка качества питьевых вод и гидроминеральных ресурсов с использованием стоматологических тестов
Пошуковий запит: (<.>I=Ж23889<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 475
Представлено документи з 1 до 20
...

Моложанов, И. А.

Оценка качества питьевых вод и гидроминеральных ресурсов с использованием стоматологических тестов: 3, 2003


Показано, що поліморфізм клінічних проявів зумовлений індивідуальними особливостями людини, ступенем і часом дії антропогенних чинників. Це дозволяє рекомендувати обслідування слизової оболонки порожнини рота під час ранньої діагностики захворювань, а також як інтегральний показник або тест-об'єкт для людей, які піддаються сумарному впливу шкідливих речовин, що містяться в питній воді та гідромінеральних ресурсах. Розроблено класифікацію оцінки ступеня впливу хімічних чинників на організм людини відповідно до реакції слизової оболонки порожнини рота, яка відповідає основному принципу доза - час - ефект.



НАДХОДЖЕННЯ:
Оцінка якості питної води за допомогою методів біотестування

Гаранько, Н. М.

Оцінка якості питної води за допомогою методів біотестування: 5, 2003


Наведено результати перевірки за допомогою комплексу біотестів якості води з трьох артезіанських колонок Києва (К1, К2, К3) та чотирьох колонок Одеси (Г1, Г2, Г3, Г4), а також водопровідної води у Києві (р-н "Святошин") та бутильованої води "Кристал" (Одеса). Водні проби досліджено на предмет токсичності, цито- та генотоксичності. Дослідження артезіанських колонок м. Києва показало, що тільки проба колонки К3 продемонструвала хронічну токсичність на дафніях і цибулі. З проб артезіанських колонок Одеси проба Г3 показала хронічну токсичність для обох тваринних тест-організмів. Для бутильованої води "Кристал" лише на гідрах зафіксовано хронічну токсичність. Зазначено, що проба водопровідної води показала гостру токсичність на тваринних і рослинних біотестах, цитотоксичність - на гідрі та цибулі, генотоксичність - на меристемі цибулі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особенности детоксикации организма при курсовом применении минеральных вод типа "Нафтуся" в условиях постоянного действия малых доз ионизирующего излучения

Пухова, Г. Г.

Особенности детоксикации организма при курсовом применении минеральных вод типа "Нафтуся" в условиях постоянного действия малых доз ионизирующего излучения: 3, 2003


Представлено експериментальні дані про можливості застосування мінеральних вод типу "Нафтуся" для детоксикації організму від інкорпорованих радіонуклідів, показано особливості динаміки детоксикації, застосування парамеційного тесту для дослідження ступеня детоксикації організму.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні зміни інженерно-геологічних умов у межах підтоплених територій та напрями їх довивчення

Лущик, А. В.

Основні зміни інженерно-геологічних умов у межах підтоплених територій та напрями їх довивчення: 6, 2003


Розглянуто основні зміни інженерно-геологічних умов, що відбуваються в разі підтоплення територій за дії різних чинників (природних і техногенних), обгрунтовано види інженерно-геологічних робіт, особливості яких визначаються типом режиму грунтових вод, причинами підтоплення та умовами його розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Основні положення щодо удосконалення системи моніторингу при підтопленні територій

Лущик, А. В.

Основні положення щодо удосконалення системи моніторингу при підтопленні територій: 6, 2003


Розглянуто основні положення моніторингу підтоплених і з ризиком підтоплення територій як складової частини моніторингу навколишнього середовища на усіх рівнях. Обгрунтовано рекомендації щодо організації та удосконалення системи спостережень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Пестициды в геологической среде и эпидемиология злокачественных новообразований в Украине

Ротарь, М. Ф.

Пестициды в геологической среде и эпидемиология злокачественных новообразований в Украине: 4, 2003


Показано, що динаміка захворюваності на рак упродовж значного часу визначається динамікою використання канцерогенних пестицидів. Одним з головних чинників у формуванні епідеміологічної обстановки були забруднені води з підземних джерел.



НАДХОДЖЕННЯ:
Применение водопонижения на подтопленных территориях ликвидируемых шахт

Ермаков, В. Н.

Применение водопонижения на подтопленных территориях ликвидируемых шахт: 6, 2003


Наведено результати досліджень, які проводяться в межах "Комплексного проекту інженерного захисту території Стахановського регіону у зв'язку з закриттям групи шахт". Прикладом вирішення питань водопониження є інженерний захист території шахти ім. С. Тюленіна, яка ліквідується. Схема розрахункового водопониження має вигляд комбінованого застосування відкачки шахтної води зі стовбура зануреними насосами і спорудження самопливного колектора (дрен-осушувач) шахтних вод з глибиною закладення до 1,4 - 5,0 м.



НАДХОДЖЕННЯ:
Природные источники атмосферных галогенуглеводородов

Гожик, П. Ф.

Природные источники атмосферных галогенуглеводородов: 1, 2003


Розглянуто дані про емісію летких F, Cl, Br та I-вміщуючих вуглеводнів з таких природних джерел, як вулкани, мінерали, гірські породи, грунти, донні осадки, рослинність суходолу, океанські макроводорості, фітопланктон, фотоліз органічної речовини в снігу та фірні полярних районів. Зроблено оцінки потужності потоків деяких сполук з цих джерел в атмосферу. Наведено результати аналізу повітря з матеріалу льодовика узбережної Антарктиди та фірну полярних регіонів. Запропоновано схему абіотичного синтезу галогенвуглеводнів за фотолізу органічної речовини морських аерозолів у снігу та механізм концентрування цих сполук у льодовику.



НАДХОДЖЕННЯ:
Предполагаемые новые бальнеологические свойства известных минеральных вод Закарпатья

Шестопалов, В. М.

Предполагаемые новые бальнеологические свойства известных минеральных вод Закарпатья: 2, 2003


Зазначено, що у результаті детального дослідження мікрокомпонентного складу вуглекислих мінеральних вод Закарпаття знайдено в біологічно активних концентраціях літій, та у воді Шаянського родовища - кремній. Це дає підставу припустити додаткові нові бальнеологічні властивості даних вод і розширити їх застосування відповідно до наведених теоретичних даних.



НАДХОДЖЕННЯ:
Подземные воды и здоровье?

Шестопалов, В. М.

Подземные воды и здоровье?: 1, 2003


На основі власних даних і з урахуванням підсумків комісії ВООЗ, викладених в "Guidelines for drinking water" (1996), надано пояснення парадоксальним коефіцієнтам кореляції онкологічної захворюваності зі складом макрокомпонентів питної води. Для цього застосовано поняття іонної сили розчину питної води. Запропоновано застосування методу нейронних сіток для вирішення практичного питання передбачення рівня онкологічної захворюваності від складу макрокомпонентів питної води.



НАДХОДЖЕННЯ:
Подтопление как источник вторичного загрязнения подземных вод в зоне полигонов промотходов

Мельничук, П. А.

Подтопление как источник вторичного загрязнения подземных вод в зоне полигонов промотходов: 6, 2003


Наведено результати спостережень за станом підземних вод підтопленої території зони ділянок полігону розміщення промислових відходів, а також вплив підтоплених ділянок на вторинне забруднення підземних вод.



НАДХОДЖЕННЯ:
Освоение экологически опасных территорий строительством

Сольский, С. В.

Освоение экологически опасных территорий строительством: 5, 2003


У ВАТ "ВНИИГ им. Б. Е. Веденеева" для ряду проектованих об'єктів, які розташовуються на хімічно забруднених територіях, запропоновано спосіб усунення або мінімізації впливу забруднених грунтів шляхом створення системи інженерного захисту, яка дозволяє уникнути контакту людини з забруднюючими речовинами. Апробацію цього способу здійснено у 1998 - 2002 рр. для ряду забудовуваних територій Санкт-Петербурга. Наведено найбільш характерні приклади реалізації запропонованої концепції підвищення екологічної безпеки забудовуваних територій.



НАДХОДЖЕННЯ:
Микробиологическое обезвреживание фосфорорганических отравляющих веществ в природной воде

Стельмашук, В.

Микробиологическое обезвреживание фосфорорганических отравляющих веществ в природной воде: 3, 2003


Вивчено можливість мікробіологічного знешкодження фосфорорганічних отруйних речовин (ФОР) діізопропілфторфосфату (ДФФ), табуну та зарину в природній воді. Джерелом мікроорганізмів у даному випадку був активний мул. ФОР у діапазоні концентрацій 10 - 100 <$E roman {мг "/" дм sup 3}> незначно впливали на життєздатність мікроорганізмів. Активний мул швидко та незворотно сорбував досліджувані ФОР. Адсорбція ФОР збільшувалась у ряді ДФФ <$E >> > табун <$E >> > зарин, який відповідав їх розчинності у воді.



НАДХОДЖЕННЯ:
Модели переноса органических загрязнителей в геологической среде

Базилевская, М. С.

Модели переноса органических загрязнителей в геологической среде: 4, 2003


Розроблено мас-балансові моделі розподілу та переносу стійких органічних забруднювачів у різних складових навколишнього середовища, таких, як повітря, вода, грунти, рослинність, донні осади. Наведено основи підходу фугітивностей та кінетичні рівняння мас-балансу, які застосовуються в цих моделях. Викладено основи розрахунку потенціалу переносу забруднювачів на значну відстань та їх стійкості в різних фазах. Виконано оцінку цих параметрів для переносу 10 органічних забруднювачів різної природи в повітрі.



НАДХОДЖЕННЯ:
Методики екологічної оцінки та нормування якості поверхневих вод України

Оксіюк, О. П.

Методики екологічної оцінки та нормування якості поверхневих вод України: 3, 2003


Надано характеристику трьох оригінальних методик визначення екологічного стану поверхневих водних об'єктів України за якістю води: "Методики екологічної оцінки якості поверхневих вод за відповідними категоріями", "Методики картографування екологічного стану поверхневих вод України за якістю води" та "Методики встановлення та використання екологічних нормативів якості поверхневих вод та естуаріїв України".



НАДХОДЖЕННЯ:
Медико-биологические аспекты гепатопротекторных свойств лекарственных грибов при воздействии негативных экологических факторов

Митропольская, Н. Ю.

Медико-биологические аспекты гепатопротекторных свойств лекарственных грибов при воздействии негативных экологических факторов: 2, 2003


Установлено мембраностабілізувальну й антиоксидантну дію лікарських грибів Lentinus edodes і Ganoderma lucidum на печінку під час токсичного гепатиту. Введення екстракту глибинного міцелію Lentinus edodes після <$E gamma>-опромінення приводило до нормалізації процесів перекисного окиснювання ліпідів печінки й антиокисної активності сироватки крові. Таким чином, лікарські гриби L. edodes і G.lucidum рекомендовано як біологічно активні харчові добавки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Место и роль идей В. И. Вернадского о возникновении жизни на Земле в современном естествознании

Дроздовская, А. А.

Место и роль идей В. И. Вернадского о возникновении жизни на Земле в современном естествознании: 2, 2003


Проаналізовано вплив ідей В. І. Вернадського про виникнення життя на Землі на розвиток природознавства з 1930-х рр. до сучасності. Запропоновано розроблену на базі однієї з цих ідей авторську гіпотезу причин, часу та механізму первісного глобального виникнення земного життя.



НАДХОДЖЕННЯ:
Мониторинг геологической среды в период снятия шахт с эксплуатации

Яковлев, Е. А.

Мониторинг геологической среды в период снятия шахт с эксплуатации: 3, 2003


Зазначено, що складний техніко-економічний та екологічний стан гірничопромислових регіонів обумовлює необхідність закриття до 30 % нерентабельних шахт. Використання так званої "мокрої" схеми консервації (практично шляхом повного затоплення) призведе до автореабілітаційного регіонального підйому рівня підземних вод і підтоплення (затоплення) значних площ за межами шахтних полів. Розглянуто необхідність обгрунтування нових методичних положень щодо створення за даних умов моніторингу геологічного середовища. Викладено основні принципи організації спостережень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Неперевершений геній Вернадського

Ситник, К. М.

Неперевершений геній Вернадського: 1, 2003


Зазначено, що В. І. Вернадський - організатор і перший президент Української академії наук. Його ім'я відоме не тільки у науковому середовищі. Геніальний вчений, мислитель, філософ, відомий суспільний діяч, талановитий організатор науки, він встиг зробити надзвичайно багато як для своїх сучасників, так і для нащадків.



НАДХОДЖЕННЯ:
Опыт анализа устойчивости оползневого склона методом ИЗОНОД

Кильвандер, Э. Я.

Опыт анализа устойчивости оползневого склона методом ИЗОНОД: 2, 2003


Подано методику визначення напруженості зсувного тиску. Проаналізовано застосування методу ІЗОНЗТ у складних умовах зсуву "Золотий пляж" м. Ялти. Показано перевагу оцінки стійкості схилу по площі у порівнянні з методом оцінки за поздовжніми профілями.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського