РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Аналітичне моделювання майбутнього стану ринку праці України
Пошуковий запит: (<.>I=Ж23373<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 832
Представлено документи з 1 до 20
...

Близнюк, В. В.

Аналітичне моделювання майбутнього стану ринку праці України: 1, 2001


Запропоновано використовувати під час прогнозування стану ринку праці методологію аналітичного планування, яка дозволяє спрогнозувати перебіг процесів, що не мають числового виміру. Розроблено аналітичну модель оцінки стану ринку праці з визначенням основних цілей та варіантів політики суб'єктів ринку праці.



НАДХОДЖЕННЯ:
Валовий внутрішній продукт України та зарубіжних країн (порівняльний аналіз)

Ревенко, А. П.

Валовий внутрішній продукт України та зарубіжних країн (порівняльний аналіз): 1, 2001


Проаналізовано підсумки двох останніх раундів європейських порівнянь валового внутрішнього продукту (ВВП) 1993 та 1996 р. за показником реально купівельної спроможності національних валют та місце України за цим критерієм серед країн Європи. Наведено співвідношення за трьома основними компонентами ВВП - кінцевими споживчими витратами населення, валовим нагромадженням основного капіталу, колективним споживанням органів управління та співвідношення купівельної спроможності української гривні до долара США за цими компонентами ВВП.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економіка України в 2000 році

Крючкова, І. В.

Економіка України в 2000 році: 2, 2000


Оцінено загальноекономічну кон'юнктуру, характер динаміки галузевих складових валового внутрішнього продукту, а також макроекономічні структурні перетворення та ступінь їх гармонізації. Враховано можливу дію основних позитивних і негативних чинників економічного зростання, наведено припущення щодо зміни економічного середовища в країні, а також здійснено оцінку основних макроекономічних показників України за IV квартал та 2000 р. в цілому.



НАДХОДЖЕННЯ:
Економічна політика і середньостроковий прогноз розвитку економіки України (Наукова доповідь Інституту економічного прогнозування Національної академії наук України за редакцією академіка НАН України В. М. Гейця)

Економічна політика і середньостроковий прогноз розвитку економіки України (Наукова доповідь Інституту економічного прогнозування Національної академії наук України за редакцією академіка НАН України В. М. Гейця): 1, 2001


Подано результати аналізу десятирічного досвіду трансформаційних перетворень в Україні, пропозиції щодо змісту економічної політики та прогнози розвитку економіки на середньострокову перспективу. Протягом цього періоду будуть остаточно сформовані відповідні стратегічні складові розвитку економіки України в найближчі 20 - 25 років, завдяки яким стане можливим відродження стабільного економічного зростання в довгостроковій перспективі та відповідно до яких економіка України функціонуватиме у світових економічних координатах. Запропоновано ключові напрями середньострокової економічної політики, регламентовані Законом України "Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України"



НАДХОДЖЕННЯ:
Економічні засади і напрямки реформування амортизаційної політики

Болховітінова, О. Ю.

Економічні засади і напрямки реформування амортизаційної політики: 2, 2000


Визначено, що економічні інтереси України вимагають реформування амортизаційної політики з метою стимулювання національних капіталовкладень. Чинне законодавство регламентує нарахування амортизації як елемент розрахунку податку на прибуток, не розкриваючи головного - інвестиційного - потенціалу амортизаційної системи. Необхідні реформуючі заходи, що ведуть до реального збільшення ресурсів амортизаційного фонду та забезпечення їх цільового інвестиційного спрямування, передбачені Проектом Концепції амортизаційної політики. Розробка цього Проекту у 1999 - 2000 рр. здійснена Інститутом економічного прогнозування НАН України на замовлення Міністерства економіки України і Кабінету Міністрів України і була ними схвалена.



НАДХОДЖЕННЯ:
Експертна система для підтримки прийняття стратегічних рішень у сфері страхової медицини

Карповська-Скорик, К. Ю.

Експертна система для підтримки прийняття стратегічних рішень у сфері страхової медицини: 2, 2000


Висвітлено питання побудови експертної системи на базі нечіткої математики. Обгрунтовано доцільність застосування даної системи для медичного страхування Україні.



НАДХОДЖЕННЯ:
Засади та пріоритети інвестиційної політики держави

Тарасевич, В. М.

Засади та пріоритети інвестиційної політики держави: 1, 2001


Досліджено роль держави як безпосереднього інвестора та суб'єкта інвестиційного регулювання в перехідній економіці України. Обгрунтовано, з точки зору внутрішньої логіки відтворювального процесу, об'єктивні основи бюджетного та фіскального регулювання. Запропоновано варіант моделі визначення квоти державних централізованих інвестицій. Визначено напрямки конструктивного державного втручання в інвестиційну сферу за допомогою монетарних важелів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Консалтингова діяльність в Україні: стан конкуренції та перспективи розвитку

Решетняк, Т. І.

Консалтингова діяльність в Україні: стан конкуренції та перспективи розвитку: 2, 2000


Проведенний структурний аналіз стану конкуренції виявив поточний ступінь напруженості суперництва в консалтинговій галузі, інтереси окремих стратегічних груп та особливості їх ринкової поведінки, а також визначив основні тенденції формування та розвитку українського консалтингу. Результати аналізу свідчать про можливість довгострокових стратегічних трансформацій у консалтинговій галузі України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Концептуальні засади стратегії інтеграції України в структури Європейського союзу

Сіденко, В. Р.

Концептуальні засади стратегії інтеграції України в структури Європейського союзу: 2, 2001


Проаналізовано основні чинники формування євроінтеграційної стратегії України, виходячи з майбутніх змін у співвідношенні сил на світовій економічній арені та реально існуючого потенціалу країни. Зроблено висновок, що реалізація євроінтеграційної моделі розвитку можлива лише за умови проведення в Україні істотних інституційних і структурних реформ, які зроблять країну здатною до ефективної конкуренції в межах відкритого економічного середовища в тих секторах, які визначають майбутнє світової економіки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Кінцеві споживчі витрати домогосподарств та населення у ВВП

Лавриненко, Л. М.

Кінцеві споживчі витрати домогосподарств та населення у ВВП: 2, 2000


Розглянуто категорію кінцевих споживчих витрат домогосподарств, її частку у ВВП України та зарубіжних країн і більш широку категорію - кінцевого споживання населення. Обгрунтовано доцільність використання даних вибіркових обстежень домогосподарств для коригування показника кінцевих споживчих витрат домогосподарств. Охарактеризовано можливості дезагрегації цього показника та його використання у соціально-економічному аналізі, прогнозуванні та обгрунтуванні чинності соціальної політики держави.



НАДХОДЖЕННЯ:
Матеріали засідання Круглого столу "Інституційні фактори ринкової трансформації України"

Матеріали засідання Круглого столу "Інституційні фактори ринкової трансформації України": 2, 2000



НАДХОДЖЕННЯ:
Методи прогнозуванни експорту - імпорту

Черняк, О. І.

Методи прогнозуванни експорту - імпорту: 2, 2001


Розглянуто методи прогнозування та аналізу платіжного балансу України. Проведено зіставлення багатьох статистичних методів, які розроблено для Національного банку України. Запропоновано цілісну систему статистичного прогнозування платіжного балансу України. Для всіх методів подано прогнози на 2000 р.



НАДХОДЖЕННЯ:
Модель прогнозування економіки Польщі та польсько-українських зовнішньоторговельних відносин

Бакаєв, О. О.

Модель прогнозування економіки Польщі та польсько-українських зовнішньоторговельних відносин: 1, 2001


Зображено макроекономічну модель прогнозування економіки Польщі та польсько-українських зовнішньоторговельних відносин, реалізовану на ПК до складу якої увійшло 21 рівняння, серед яких 13 стохастичні. Описано серію модельних розрахунків (експериментів) на ПК, подано стислий аналіз отриманих альтернативних прогнозних рішень: пасивного, песимістичного й оптимістичного прогнозів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особисте споживання і заощадження в системі макроекономічної рівноваги

Ходжаян, А. О.

Особисте споживання і заощадження в системі макроекономічної рівноваги: 2, 2001


Розглянуто основні категорії кінцевого доходу, споживання та заощадження й об'єктивні та суб'єктивні основи їх динаміки. Визначено, що споживання характеризує економічний добробут населення і країни в цілому, а заощадження виступають показником економічного зростання. Наголошено на необхідності теоретичного аналізу цих категорій для обгрунтування соціальної політики та економічного потенціалу держави.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості аналізу податкових відносин

Мельник, П. В.

Особливості аналізу податкових відносин: 2, 2001


Розглянуто податкові відносини як складний соціально-економічний елемент суспільства. Відзначено недостатність урахування під час аналізу податкових відносин специфіки перехідної економіки. Обгрунтовано, що розв'язання цієї проблеми потребує застосування відповідного аналітичного інструментарію. Запропоновано методику аналізу податкової системи на базі структуризації податкових агрегатів, що дозволяє визначати розміри податкового тиску на економіку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Перспективи інноваційного розвитку економіки України

Данько, М. С.

Перспективи інноваційного розвитку економіки України: 1, 2001


Розглянуто проблеми пошуку шляхів інноваційного розвитку економіки України. Наведено результати прогнозу щодо формування технологічного потенціалу на період до 2005 р., а також стратегічні напрямки вдосконалення технологічної політики щодо забезпечення перспектив поліпшення економічного становища України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Позичкові лабіринти ринків, що розвиваються: оцінка і перспективи

Корнєєв, В. В.

Позичкові лабіринти ринків, що розвиваються: оцінка і перспективи: 2, 2000


Розглянуто боргові проблеми ринків, що розвиваються. Наведено структуру заборгованості цих ринків та структуру зовнішнього фінансування (кредитну та інвестиційну). Проаналізовано форми та наслідки фінансових криз 90-х рр. XX століття. Показано дебіторську позицію України на міжнародних ринках капіталу. Висвітлено фактори, що обумовлюють боргові проблеми нових ринків; запропоновано антиборгову перспективу економічного розвитку.



НАДХОДЖЕННЯ:
Політика стабілізації, валютна криза та економічне зростання в Україні

Геєць, В. М.

Політика стабілізації, валютна криза та економічне зростання в Україні: 1, 2001


Подано результати досліджень щодо виникнення валютної кризи 1998 р. як наслідку здійснюваної в Україні політики макроекономічної стабілізації. Розроблено складові політики переходу до економічного зростання в посткризовий період, згідно з якою в Україні можливе розв'язання також боргових проблем. Розкрито передумови загострень у фінансовій сфері економіки України.



НАДХОДЖЕННЯ:
Політика стабілізації, валютна криза та економічне зростання в Україні (продовження)

Геєць, В. М.

Політика стабілізації, валютна криза та економічне зростання в Україні (продовження): 2, 2001



НАДХОДЖЕННЯ:
Прибуток як чинник ринкової самоорганізації

Попович, О. М.

Прибуток як чинник ринкової самоорганізації: 1, 2001


З позицій синергетичного підходу розглянуто категорію прибутку, який є стимулом підприємницької діяльності. Особливу увагу відведено проблемам нерівноваги та неоднорідності ринкового середовища. Висвітлено самоорганізаційний характер прибутку в процесах ринкового функціонування.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського