РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком виданнявидом документа
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
Эффективность применения Эриуса (Дезлоратадина) в лечении аллергической патологии у детей
Пошуковий запит: (<.>I=Ж15550<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

Костромина, В. П

Эффективность применения Эриуса (Дезлоратадина) в лечении аллергической патологии у детей: 1, 2005


Проведено изучение эффективности применения препарата "Эриус" (дезлоратадин) у 30-ти детей, больных бронхиальной астмой (БА). В результате установлено, что "Эриус" является высокоэффективным и безопасным препаратом, оказывает выраженный противовоспалительный эффект у больных БА легкой и средней степени тяжести, сочетающейся с круглогодичным ринитом, атопическим дерматитом. Являясь антигистаминным и противовоспалительным препаратом, который в короткие сроки купирует проявления аллергического ринита, включая заложенность носа, и облегчает течение БА и атопического дерматита, он способствует повышению эффективности терапии аллергических заболеваний и тем самым улучшает качество жизни больных детей.



НАДХОДЖЕННЯ:
Сравнение эффективности различных моделей лечения азитромицином (Азимед) больных с нетяжелой негоспитальной пневмонией

Мостовой, Ю. М.

Сравнение эффективности различных моделей лечения азитромицином (Азимед) больных с нетяжелой негоспитальной пневмонией: 1, 2005


Пероральные формы макролидов относятся к препаратам выбора для амбулаторного лечения больных негоспитальной пневмонией с нетяжелым течением. Проведена сравнительная оценка клинической эффективности и безопасности назначения 3-х (по 500 мг один раз в день) и 5-ти (1-й день - 500 мг, 2 - 5-й дни - 250 мг один раз в день) дневных моделей азитромицином (азимедом) 40-ка амбулаторным больным с нетяжелой негоспитальной пневмонией в возрасте 18 - 60 лет. На основании проведенных исследований установлена высокая одинаковая клиническая эффективность (95 % при 3-х дневной, 100 % при 5-ти дневной (<$E roman p~>>~0,1>)) обеих моделей применения азитромицина (азимеда). Учитывая высокую безопасность и хорошую переносимость "Азитромицин (Азимед)", он может быть рекомендован как безопасный и эффективный антибиотик выбора при лечении нетяжелой негоспитальной пневмонии у взрослых больных в возрасте до 60 лет в амбулаторных условиях по трех- или пятидневной схеме.



НАДХОДЖЕННЯ:
Рентгенологічні особливості туберкульозу легень у ВІЛ-інфікованих осіб та хворих на СНІД

Леоненко, О. М.

Рентгенологічні особливості туберкульозу легень у ВІЛ-інфікованих осіб та хворих на СНІД: 1, 2005


Рентгенологічні особливості туберкульозу легень у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД вивчено у відкритому проспективному контрольованому дослідженні, яке включало 725 хворих на вперше діагностований туберкульоз легень, що були виявлені у м. Одеса протягом 2000 - 2002 рр. Виявлено 154 випадки ВІЛ-асоційованого, 136 - СНІД-асоційованого туберкульозу та 435 випадків туберкульозу у ВІЛ-негативних осіб. У ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-негативних хворих однаково часто виявляли вогнищеву, інфільтративну та дисеміновану форми туберкульозу. У хворих на СНІД частота дисемінованої форми була удвічі вищою, ніж у ВІЛ-інфікованих та ВІЛ-негативних осіб. Рентгенологічні особливості туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД (атипова середньо-нижньодольова локалізація, висока частота ексудативно-пневмонічних фокусів і рідка - казеозно-некротичних, відносно невисока частота розпаду легеневої тканини - 40,5 % - 57,7 %) можуть бути причиною хибної діагностики пневмонії та інших опортуністичних респіраторних інфекцій та пізньої діагностики туберкульозу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Реакция сердечно-сосудистой системы на изокапническую гипоксию в пожилом возрасте

Коркушко, О. В.

Реакция сердечно-сосудистой системы на изокапническую гипоксию в пожилом возрасте: 1, 2005


Изучены возрастные особенности реакций системы гемодинамики на изокапническую гипоксию (вдыхание газовой смеси с 12 % O2). Установлено, что при дыхании гипоксической смесью сдвиги АД и вегетативного баланса достоверно (<$E roman p~<<~0,05>) больше у пожилых людей, по сравнению с молодыми людьми. Это свидетельствует о большей напряженности симпато-адреналовой системы при гипоксическом стрессе у пожилых людей, что подтверждает снижение у них устойчивости к гипоксии.



НАДХОДЖЕННЯ:
Пневмония у больных пожилого и старческого возраста: дифференциальный диагноз

Зиманова, Г. С.

Пневмония у больных пожилого и старческого возраста: дифференциальный диагноз: 1, 2005


Проанализированы 513 историй болезни 485-ти больных пневмонией. Пациентов пожилого (60 - 74 лет) возраста было 188, старческого (75 лет и старше) - 99. Для сравнения изучена клиническая картина пневмонии у 44-х больных молодого (16 - 34 лет) и зрелого (35 - 59 лет) возраста. За 5 лет наблюдения было 28 случаев повторной госпитализации. Все пациенты поступали в терапевтические отделения стационара с диагнозом "Пневмония". Полученные результаты позволяют заключить, что установление окончательного диагноза у больных пожилого и старческого возраста необходимо проводить путем последовательного, в том числе ретроспективного, анализа клинических, рентгенологических, лабораторных данных, при необходимости эндоскопических исследований, а также результатов проведенной стандартной антибактериальной и дезинтоксикационной терапии внебольничных пневмоний.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості патоморфологічних змін структур органа зору при генералізованому туберкульозі

Шенк, Я. О.

Особливості патоморфологічних змін структур органа зору при генералізованому туберкульозі: 1, 2005


Наведено сучасні дані щодо поширеності туберкульозу органа зору, його етіології, патогенезу, класифікації, патоморфологічної характеристики. Проаналізовано основні доведені фактори ризику розвитку туберкульозної інфекції в оці, проблеми діагностики та актуальність теми за сучасних умов епідемії туберкульозу в Україні. Представлено результати досліджень в лабораторії патоморфології Інституту фтизіатрії і пульмонології ім. Ф. Г. Яновського АМН України біопсійного матеріалу хворих генералізованими формами туберкульозу. Виявлена лімфоїдно-клітинна інфільтрація і ексудативний тип реакції в тканинах ока, ураження судин сітківки та судинної оболонки у вигляді токсичного васкуліту, які свідчать про предиспозиції змін в тканинах ока і можуть бути загрозливими у нелікованих пацієнтів зі зниженим імунітетом.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості епідеміології та перебігу туберкульозу в західному регіоні України

Ільницький, І. Г.

Особливості епідеміології та перебігу туберкульозу в західному регіоні України: 1, 2005


Проаналізовано епідеміологічну ситуацію та співвідношення основних статистичних показників з легеневого і позалегеневого туберкульозу в 7-ми областях західного регіону України та у країні в цілому в 1990 - 2003 рр. Складна епідеміологічна ситуація з туберкульозу характеризується зростанням частоти туберкульозу легеневої локалізації і незадовільним виявленням позалегеневих форм туберкульозу, про що свідчить значне коливання цього показника в різних областях. Ріст занедбаних форм серед вперше виявлених хворих, розповсюдження полікавернозних процесів з масивним бактеріовиділенням, ростом хіміорезистентного туберкульозу серед населення вимагають удосконалення організаційних заходів і науково-методичних розробок, направлених на боротьбу з туберкульозом за сучасних соціально-економічних умов.



НАДХОДЖЕННЯ:
Невриноми заднього середостіння

Радіонов, Б. В.

Невриноми заднього середостіння: 1, 2005


Проведено ретроспективний аналіз історій хвороб 42-х пацієнтів з невриномами заднього середостіння. Частіше (54,76 %) пухлини виявлялися у жінок віком до 20-ти років (50 %). Висвітлено особливості клініки, рентгенологічної картини, причини похибок під час діагностики захворювання. Своєчасна діагностика і хірургічне лікування мають важливе значення, оскільки у 16,67 % випадків спостерігається малігнізація неврином. За субкапсулярного видалення неврином заднього середостіння ускладнення після операцій зустрічаються в 19,04 % випадків, відзначено хороші найближчі і віддалені результати лікування хворих.



НАДХОДЖЕННЯ:
Морфологічні дослідження при лікуванні туберкульозу ізоніазидом та піридоксин гідрохлоридом за умов експериментального зараження морських свинок мікобактеріями туберкульозу

Гайова, Л. В.

Морфологічні дослідження при лікуванні туберкульозу ізоніазидом та піридоксин гідрохлоридом за умов експериментального зараження морських свинок мікобактеріями туберкульозу: 1, 2005


Наведено результати морфологічних досліджень туберкульозного запалення та неспецифічних змін в органах морських свинок в експериментальній моделі туберкульозу під час лікування різними співвідношеннями ізоніазиду з піридоксин гідрохлоридом. Оптимальний терапевтичний ефект досягли під час лікування ізоніазидом в дозі 32 мг у разі поєднання з піридоксин гідрохлоридом в дозі 5 мг на 1 кг маси тварини, за якого виявлено відсутність специфічних та неспецифічних проявів запалення в легенях, печінці, нирках, селезінці.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність та безпечність антибактеріальної терапії хворих на негоспітальну пневмонію з нетяжким перебігом

Дзюблик, О. Я.

Ефективність та безпечність антибактеріальної терапії хворих на негоспітальну пневмонію з нетяжким перебігом: 1, 2005


Результати проведеного дослідження свідчать, що монотерапія хворих на негоспітальну пневмонію (НП) з нетяжким перебігом віком до 60-ти років, без супутньої патології амінопеніциліном (амоксицилін) або новим макролідом (азитроміцин, мідекаміцин або кларитроміцин), а також хворих на НП з нетяжким перебігом з наявністю супутньої патології та/або у віці 60 років та більше захищеним амінопеніциліном (амоксициліну/клавуланат) або фторхінолоном III покоління (левофлоксацин) є однаково високоефективною та безпечною.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність добровільного консультування та тестування на ВІЛ у виявленні ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу

Александріна, Т. А.

Ефективність добровільного консультування та тестування на ВІЛ у виявленні ВІЛ/СНІД-асоційованого туберкульозу: 1, 2005


Зазначено, що впроваджена в м. Києві та Донецькій області методика добровільного консультування та тестування на ВІЛ хворих, в яких вже встановлений діагноз туберкульозу, дозволила покращити виявлення ВІЛ-інфекції серед зазначеного контингенту хворих, а також виявлення туберкульозу у ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД шляхом профілактичної рентгенографії органів грудної клітки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність активного та пасивного виявлення туберкульозу серед осіб із підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз

Фещенко, Ю. І.

Ефективність активного та пасивного виявлення туберкульозу серед осіб із підвищеним ризиком захворювання на туберкульоз: 1, 2005


Наведено результати ефективності активного і пасивного виявлення туберкульозу та визначений рівень захворюваності на туберкульоз серед осіб підвищеного ризику. Проведено оцінку використання методів флюорографії та мікроскопії мазка харкотиння у осіб з високим ризиком захворювання на туберкульоз.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналіз тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії на стаціонарному етапі

Перцева, Т. О.

Аналіз тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії на стаціонарному етапі: 1, 2005


На базі проведення ретроспективного аналізу 235-ти історій хвороб хворих на негоспітальну пневмонію визначені основні причини госпіталізації, окреслено групу осіб, які госпіталізувались, головним чином, за соціальними факторами. Встановлено, що госпіталізація вже з наявними ускладненнями пов'язана із тяжкістю захворювання та пізнім звертанням пацієнтів за медичною допомогою. Тривалість перебування хворих у стаціонарі залежить, в першу чергу, від тяжкості перебігу пневмонії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Безпосередні та віддалені результати лікування хворих на хронічний туберкульоз легень

Петренко, В. М.

Безпосередні та віддалені результати лікування хворих на хронічний туберкульоз легень: 4, 2005


У 133-х хворих на хронічний туберкульоз легень, ускладнений мультирезистентністю мікобактерій туберкульозу МБТ, були проаналізовані безпосередні та віддалені результати лікування у ході спостереження у віддалений період від 2-х до 10-х років. Встановлено, що ефективне лікування досягнуто в 65-ти (48,9 %) хворих з урахуванням оперативного втручання, 13,5 % хворих померло. Лікування було ефективне в значно більшої кількості хворих, котрим застосували 4 або 5 антибактеріальних препарати, до яких МБТ чутливі. За даними віддалених результатів більша кількість хворих помирає від туберкульозу - 42,1 %, кількість хворих з ефективним лікуванням в безпосередній період залишається сталою: 40,6 % проти 48,9 %. Оперативне лікування та хіміотерапія призводить до ефективних наслідків в значно більшої кількості хворих - у 70,4 %. У віддаленому періоді помирає від туберкульозу на 21,3 % хворих менше у разі застосування оперативного втручання та хіміотерапії, у порівнянні із призначенням лише хіміотерапії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Влияние реосорбилакта на газовый состав и кислотно-основное состояние крови у больных с хроническим легочным сердцем и гиперкапнией

Гуменюк, Н. И.

Влияние реосорбилакта на газовый состав и кислотно-основное состояние крови у больных с хроническим легочным сердцем и гиперкапнией: 4, 2005


Отмечено, что инфузии препарата "Реосорбилакт" (по 200 мл ежедневно в течение одной недели) больным с хроническим легочным сердцем (ХЛС), гиперкапнией и компенсированным дыхательным ацидозом (КДА) не оказывают существенного влияния на показатель напряжения углекислого газа в крови. Вместе с тем, реосорбилакт обусловливает повышение оксигенации крови, что с наибольшей вероятностью связано с реологическим эффектом препарата, улучшением микроциркуляции в легких и газообмена. Полученные результаты дают основание рекомендовать применение реосорбилакта в комплексном лечении больных с ХЛС, в том числе с признаками гиперкапнии и КДА.



НАДХОДЖЕННЯ:
Еластази, катепсин G у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень

Самохіна, Л. М.

Еластази, катепсин G у пацієнтів з хронічним обструктивним захворюванням легень: 4, 2005


Вивчено роль еластаз, нетрипсиноподібних протеїназ, <$E alpha>-1-інгібітора протеїназ (<$E alpha>-1-ІП) (ферментативним методом), катепсину G (імуноферментним) у патогенезі хронічного обструктивного захворювання легень. Виявлено зниження активності еластаз і підвищення еластазоінгібіторної активності <$E alpha>-1-ІП, що обумовлено розвитком запального процесу, деструктивних змін у тканинах і може призводити до втрати м'язової маси і сили, погіршення функції зовнішнього дихання, гіпоксемії. Зростання концентрації катепсину G у окремих хворих свідчить про істотний розвиток і/чи прогресування деструкції клітин, тканин, органів. Кореляція зростання рівнів катепсину G і ендотеліальної еластази вказує на наявність локальних деструктивних змін в ендотелії судин і обумовлена, швидше за все, більш низькою спорідненістю катепсину G до еластину в порівнянні з еластазою.



НАДХОДЖЕННЯ:
Ефективність стандартних режимів хіміотерапії у хворих на туберкульоз легень 1 категорії

Бегоулев, О. Є.

Ефективність стандартних режимів хіміотерапії у хворих на туберкульоз легень 1 категорії: 4, 2005


В ретроспективному рандомізованому дослідженні вивчено ефективність стандартних 4-компонентних режимів хіміотерапії у 337-ми раніше нелікованих і хворих на туберкульоз легень 1-ї категорії. Встановлено, що 4-компонентні стандартні режими ефективні для лікування вперше діагностованих раніше нелікованих хворих та дозволяють досягти виліковування в 89 % хворих. Тривалість інтенсивної фази та основного курсу хіміотерапії перевищує стандартні терміни у 46,3 % хворих через високу частоту первинної медикаментозної резистентності (27 %) та поширені деструктивні туберкульозні процеси. Первинна медикаментозна резистентність та поширеність туберкульозного процесу не впливає на кінцевий результат лікування хворих на вперше діагностований раніше нелікований туберкульоз, але є причиною подовження інтенсивної фази та основного курсу хіміотерапії.



НАДХОДЖЕННЯ:
Концепція контролювання та поліпшення ситуації з туберкульозу медичних працівників за сучасної епідемії туберкульозу

Фещенко, Ю. І.

Концепція контролювання та поліпшення ситуації з туберкульозу медичних працівників за сучасної епідемії туберкульозу: 4, 2005


Розроблено "Анкету моніторингу здоров'я медичних працівників протитуберкульозних закладів". Наведено концепцію поліпшення ситуації з туберкульозу медичних працівників за сучасної епідемії туберкульозу.



НАДХОДЖЕННЯ:
Нові погляди на ефективність гіпоксичного стимулу та фенспіриду з позицій підвищення енергетично-пластичного потенціалу слизової оболонки брохів у хворих на ХОЗЛ

Соколова, Л. І.

Нові погляди на ефективність гіпоксичного стимулу та фенспіриду з позицій підвищення енергетично-пластичного потенціалу слизової оболонки брохів у хворих на ХОЗЛ: 4, 2005


Порушення жирнокислотного метаболізму на рівні біомембран та в плазмі крові супроводжується пригніченням енергетичного потенціалу та пластичновідновної функції слизової оболонки бронхіального дерева у хворих на ХОЗЛ. Застосування методу інтервальної індивідуально дозованої гіпокситерапії та проведення оптималізованої фармакотерапії фенспіридом сприяє підвищенню адаптогенного потенціалу та активації білково-синтетичної функції на клітинному рівні, а також зростання енергетично-пластичного потенціалу слизової оболонки бронхів, що позитивно позначується на активності мукоціліарної системи, бронхіальній прохідності та вентиляційній функції легень.



НАДХОДЖЕННЯ:
Особливості імунологічної реактивності у хворих на негоспітальну пневмонію з факторами ризику

Шуба, Н. М.

Особливості імунологічної реактивності у хворих на негоспітальну пневмонію з факторами ризику: 4, 2005


Мета дослідження - вивчення особливостей імунного стану у 36-ти хворих на негоспітальну пневмонію (НГП) без факторів ризику, у 62-х - з факторами ризику, які зловживали алкоголем, палили та мали в анамнезі вірусний гепатит В або С, а також 14 хворих з факторами ризику, які вживали наркотики, палили та мали в анамнезі вірусний гепатит. Зміни в імунному стані хворих на НГП з факторами ризику відрізнялись від показників у хворих без факторів ризику, що суттєво вплинуло на клінічний перебіг НГП.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського