РЕФЕРАТИВНА БАЗА ДАНИХ "УКРАЇНІКА НАУКОВА"
Abstract database «Ukrainica Scientific»


Бази даних


Реферативна база даних - результати пошуку


Вид пошуку
у знайденому
 Знайдено в інших БД:Журнали та продовжувані видання (1)Наукова періодика України (1)
40 років. Від кафедри технології хімічних волокон КТІЛПу до кафедри технології полімерів та опоряджувального виробництва ДАЛПУ (1958 - 1998 рр.)
Пошуковий запит: (<.>I=Ж14738<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 1515
Представлено документи з 1 до 20
...

Пахаренко, В. О.

40 років. Від кафедри технології хімічних волокон КТІЛПу до кафедри технології полімерів та опоряджувального виробництва ДАЛПУ (1958 - 1998 рр.): 1, 1999


Славний шлях за 40 років пройшла перша і єдина в Україні кафедра технології хімічних волокон Київського технологічного інституту легкої промисловості, створена у 1958 році. З 1992 р. кафедра готує спеціалістів також і з технології переробки пластмас та еластомерів, а з 1997 р. - і з технології опоряджувального виробництва, у зв'язку з чим у 1998 р. перейменована в кафедру технології полімерів і опоряджувального виробництва Державної академії легкої промисловості України. За 40 років випущено 3000 спеціалістів з технології хімічних волокон, за останні 5 років 250 - з технології переробки пластмас та еластомерів. У проблемній науково-дослідній лабораторії при кафедрі працюють 30 співробітників, у тому числі 7 кандидатів технічних наук.



НАДХОДЖЕННЯ:
Совершенствование методов расчета и создание нового поколения пластосмесительного оборудования

Ануфриев, В. А.

Совершенствование методов расчета и создание нового поколения пластосмесительного оборудования: 4 (Дод.) / В. А. Ануфриев, Ю. А. Жданов, С. Д. Петренко, 1999


Розглянуто питання вдосконалення методів визначення конструктивно-технологічних параметрів двошнекових живильників і розвантажувальних одночерв'ячних пресів пластмасозмішувального устаткування для переробки наповнених термопластів. Застосовуючи ці методи, створено лінію ЛЛКМ-1200 для виробництва листів для жорстких покрівельних матеріалів. Випробування лінії показали задовільний збіг результатів розрахунків і експериментів.



НАДХОДЖЕННЯ:
Mатематическое моделирование процесса сушки гранулированного полимера в аппаратах непрерывного действия

Платонов, Е. К.

Mатематическое моделирование процесса сушки гранулированного полимера в аппаратах непрерывного действия: 4 (Дод.), 1999


Розроблено математичну модель процесу сушіння грануляту полікапроаміду в шахтних апаратах безперервної дії. Математична модель дає змогу: для заданих значень технологічних параметрів розрахувати геометричні розміри апарата; при відомих геометричних розмірах апарата підібрати відповідні значення технологічних параметрів процесу, які забезпечують досягнення заданого залишкового вологовмісту.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизация производства полимерных емкостей на базе роторной технологии

Локотош, Б. Н.

Автоматизация производства полимерных емкостей на базе роторной технологии: 4 (Дод.), 1999


Розглянуто можливість застосування роторних технологій в процесах виробництва багатошарових полімерних упаковок.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизація технологічного процесу виготовлення виробів радіоелектронної промисловості з використанням епоксиполімерів

Яковлева, Р. А.

Автоматизація технологічного процесу виготовлення виробів радіоелектронної промисловості з використанням епоксиполімерів: 3, 2000


Розроблено епоксидні заливальні та герметизувальні компаунди з широким спектром технологічних та експлуатаційних властивостей. За результатами реологічних досліджень розроблених композицій запропоновано автоматизовану систему управління та контролю за процесом заливання та герметизації у розливній машині з використанням мікропроцесорної техніки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Автоматизована система керування процесом дозування на виробництві скляної тари

Левенко, І. В.

Автоматизована система керування процесом дозування на виробництві скляної тари: 5, 1998


Доведено актуальність створення автоматизованої системи керування процесом дозування на виробництві скляної тари під час приготування шихти. Наведено функціональні задачі, що вирішуються системою, подано структурну схему системи та перелік вихідних документів. Також розроблено систему обліку сировини і виготовленої шихти.



НАДХОДЖЕННЯ:
Активированные базальтовые чешуйки - новый наполнитель для полимерных антикоррозионных покрытий барьерного типа

Ефанова, В. В.

Активированные базальтовые чешуйки - новый наполнитель для полимерных антикоррозионных покрытий барьерного типа: 3, 2000


Розглянуто питання створення ефективних антикорозійних полімерних покриттів бар'єрного типу з використанням як наповнювача, що забезпечує бар'єрний ефект у покритті, активованої базальтової луски (АБЛ). Показано, що АБЛ відрізняється високою хімічною стійкістю в киплячих кислотах і лугах, що дає змогу використовувати АБЛ як пластинковий наповнювач у процесі розробки хімічно стійких полімерних покриттів. Наведено сфери застосування розроблених покриттів з використанням АБЛ.



НАДХОДЖЕННЯ:
Актуальні проблеми підземного видобутку корисних копалин і шляхи їх вирішення

Третинник, В. Ю.

Актуальні проблеми підземного видобутку корисних копалин і шляхи їх вирішення: 4, 1998


Матеріали II-ї міжнародної науково-технічної конференції "Розвиток технічної хімії в Україні".



НАДХОДЖЕННЯ:
Алкілювання метанолу ізобутиленом

Барановська, О. Е.

Алкілювання метанолу ізобутиленом: 2, 1999


Розроблено практичний підхід до питання одержання метил-трет-бутилового ефіру, екологічно чистого високооктанового компонента для автомобільних бензинів взаємодією ізобутилену та метанолу в присутності катіонообмінних смол як каталізаторів процесу. Досліджено алкілювання метанолу ізобутиленом на проточній установці, вивчено вплив природи вживаного катіоніту, температури здійснення реакції, об'ємної швидкості на конверсію реагентів та селективність.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аналітичні дослідження одержання фосфору з фосфатної сировини України

Крикливий, Д. І.

Аналітичні дослідження одержання фосфору з фосфатної сировини України: 5, 1999


Проведено огляд літературних джерел електротермічного та газовідновного методів одержання фосфору. Проаналізовано стан фосфатної сировинної бази України. Зазначено, що Україна зараз немає фосфатної сировини, придатної для одержання фосфору електротермічним методом. За даних умов висококремнисті фосфатні руди можуть використовуватися в технології фосфору без будь-якої підшихтовки.



НАДХОДЖЕННЯ:
Аппаратурно-технологическое оформление процесса производства моющих средств на основе концентрированных поверхностно-активных веществ

Медведев, Э. Г.

Аппаратурно-технологическое оформление процесса производства моющих средств на основе концентрированных поверхностно-активных веществ: 4, 2000


Розглянуто розроблену в АТ "ВНДІХІМПРОЕКТ" небаштову технологію виробництва пральних порошків, яка передбачає використання періодично-неперервної схеми. Наведено перелік основних технологічних стадій та використовуваного обладнання.



НАДХОДЖЕННЯ:
Багатоканальний цифровий термометр для дослідження температурних полів у повітряних термостатах

Ятцелєв, Л. В.

Багатоканальний цифровий термометр для дослідження температурних полів у повітряних термостатах: 5, 2000


Обгрунтовано необхідність контролю однорідності температурних полів у камерах повітряних термостатів під час випробування гумотехнічних виробів та їх термостатування. Описано розроблений з цією метою десятиканальний термометр високої точності, зручний в експлуатації. Наведено його технічні характеристики.



НАДХОДЖЕННЯ:
Биологическая очистка промышленных и городских сточных вод

Ливке, В. А.

Биологическая очистка промышленных и городских сточных вод: 1-2, 2000


Викладено результати, досвід створення й експлуатації технологій та комплексів біоспоруд для очищення господарсько-побутових і промислових стічних вод 17-ти хімічних підприємств органічного синтезу та мінеральних добрив за виконаними в ДНДПІ "Хімтехнологія" розробками. Ефективна робота створених споруд дала змогу підприємствам України та країн СНД запобігти забрудненню водойомищ органічними і зв'язаними азотом сполуками. Запропоновано комплексну схему очищення стічних вод, модульна структура якої дає змогу послідовно нарощувати глибину очистки та отримати очищену воду практично будь-якої якості.



НАДХОДЖЕННЯ:
Битумно-резиново-каучуковое вяжущее для кровельных и изоляционных мастик

Савенков, Ю. В.

Битумно-резиново-каучуковое вяжущее для кровельных и изоляционных мастик: 4, 1998


Матеріали II-ї міжнародної науково-технічної конференції "Розвиток технічної хімії в Україні".



НАДХОДЖЕННЯ:
Взаємодія нітрату кальцію та фтороводню у водних розчинах азотної кислоти

Созонтов, В. Г.

Взаємодія нітрату кальцію та фтороводню у водних розчинах азотної кислоти: 6, 1999


Вивчено вплив вихідного співвідношення реагентів та концентрації води в системі на ступінь добування фтороводню з метою створення високоефективного технологічного процесу утилізації некондиційних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту, які містять інгібуючі домішки. Доведено, що швидкість добування фтороводню прямо пропорційна концентрації азотної кислоти та вихідному співвідношенню реагентів і обернено пропорційна вмісту ортофосфорної кислоти. Визначено оптимальні параметри процесу. На основі експериментальних даних одержано математичні залежності.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вибір технологічної схеми розсіву з коловим поступальним рухом робочого органу для гідрокарбонату натрію

Заїкін, А. П.

Вибір технологічної схеми розсіву з коловим поступальним рухом робочого органу для гідрокарбонату натрію: 6, 1999


Для просіювання гідрокарбонату натрію рекомендовано чотириприймальний шафовий розсів типу ЗРШ 1-4. Наведено вибрану технологічну схему руху матеріалу в секціях розсійника і результати дослідів з просіювання гідрокарбонату натрію. Визначено очікувану продуктивність розсійника типу ЗРШ 1-4.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вивчення величини адгезії композицій полімер-відходи шерсті

Єременко, Н. М.

Вивчення величини адгезії композицій полімер-відходи шерсті: 1, 1999


Стаття присвячена вивченню питання використання відходів шерсті великої рогатої худоби. Показано, що ці відходи можна застосовувати для виготовлення різноманітних виробів народного споживання. В роботі було досліджено величину адгезії волокна шерсті до різноманітних полімерних матеріалів. Внаслідок проведених досліджень були зроблені висновки про доцільність використання шерсті як наповнювача в полімерні матеріали.



НАДХОДЖЕННЯ:
Вивчення умов співосаджування гідроксидів металів з сечовиноформальдегідними полімерами

Мельников, Б. І.

Вивчення умов співосаджування гідроксидів металів з сечовиноформальдегідними полімерами: 3, 2000


Наведено результати дослідження співосаджування гідроксидів металів з сечовиноформальдегідними полімерами. Вивчено вплив параметрів процесу на властивості одержаних структурно зв'язаних полімерів. Встановлено оптимальні умови співосадження для максимального вилучення металу з розчину. Показано, що збільшення швидкості осадження забезпечує утворення більш дрібнодисперсної твердої фази продуктів, які мають перспективу використання як наповнювачі та пігменти в лакофарбових і полімерних композиціях.



НАДХОДЖЕННЯ:
Виготовлення кристалів надтвердих матеріалів з наперед заданими геометричними розмірами.

Лобода, П. І.

Виготовлення кристалів надтвердих матеріалів з наперед заданими геометричними розмірами.: 6, 2000


Показано, що метод зонної плавки порошкових матеріалів із розчинником домішок, що рухається, дає змогу виготовляти кристали з надтвердих тугоплавких сполук завдовки до 180 - 200 мм і діаметром 3,5 - 8 мм. Визначено умови протікання процесу, за яких об'єм кристала дорівнює об'єму розплаву, що дає змогу аналітично розраховувати діаметр кристала грунтуючись на фізичних і технологічних властивостях вихідного порошкового матеріалу та кінетичних параметрів зонної плавки. Експериментально встановлено межі, в яких розмір кристала може бути розраховано за запропонованою залежністю, що дає змогу, змінюючи швидкість пересування фронту кристалізації відносно фронту плавлення, регулювати діаметр кристала з точністю до 0,1 мм.



НАДХОДЖЕННЯ:
Видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту

Созонтов, В. Г.

Видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту: 4, 1999


Наведено результати дослідження процесу видалення йоду з водних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту шляхом переведення його в нерозчинні сполуки з подальшою фільтрацією. Вивчено вплив різних параметрів на ступінь видалення йоду. Показано, що швидкість видалення підвищується з ростом вихідного співвідношення нітрату кальцію та калію до йоду та концентрації азотної кислоти. Одержані результати можуть бути використані під час розробки технології переробки некондиційних йодвмісних розчинів азотної кислоти та оксидів азоту.



НАДХОДЖЕННЯ:
...
 
Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського
Відділ наукового формування національних реферативних ресурсів
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського