Наукова періодика України Профілактична та дитяча стоматологія


Харьков Л. В. 
Невдачі хірургічного лікування дітей із вродженими незрощеннями губи, піднебіння та способи їх усунення / Л. В. Харьков, Л. М. Яковенко, I. Л. Чехова, І. М. Вишпiнський // Профілактична та дитяча стоматологія. - 2016. - № 1. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ptdc_2016_1_9
Мета роботи - проаналізувати помилки і невдачі, що виникають на етапах хірургічного лікування дітей із вродженими незрощеннями губи та піднебіння (ВНГП) та пошук способів їх усунення. Узагальнено результати хірургічного лікування 780 дітей із ВНГП, які перебували на лікуванні в клініці на кафедрі хірургічної стоматології та щелепно-лицевої хірургії дитячого віку Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця з 2005 р. по 2015 р. Використано клінічні, антропометричні та статистичні методи дослідження. Із застосуванням у 275 дітей із ВНГП запропонованого обтуратора, обтуратора-апарата та соски з додатковою ізолюючою поверхнею вдалося запобігти подальшому розширенню дефекту та зміщенню незрощених фрагментів верхньої щелепи у 80 % випадків. У 85 % пацієнтів за допомогою хірургічної корекції мiжщелепної кістки у протрузійному положенні при неефективному ортодонтичному лікуванні оптимізували умови проведення хейлоринопластики та ураностафілопластики. Завдяки запропонованій авторами методиці вторинної вестибулопластики (незалежно від протяжності мілкого присінка) позитивного результату досягли у 71,4 % випадків. Визначено, що зниження рівня тромбоцитів та уповільнення згортання крові є факторами ризику до утворення гіпертрофічних рубців у дітей із ВНГП; впровадили методику профілактики патологічних рубців щелепно-лицевої ділянки. Профілактикою виникнення велофарингеальної недостатності є проведення у післяопераційному періоді ретротранспозиції м'якого піднебіння та вікове збільшення обсягу мезофарингсу. 80 % вторинних дефектів піднебіння усувають за допомогою місцевих тканин із використанням різних слизово-окісних клаптів; 20 % становлять клапті слизової оболонки щоки, верхньої губи; при великих за розмірами дефектах використовують клапті язика. Висновки: ретельна оцінка типу та ширини дефекту, ступеня недорозвинення тканин у дітей із ВНГП, виконання ортодонтичної або хірургічно-ортодонтичної корекції положення незрощених фрагментів верхньої щелепи до втручання на губі та піднебінні, а також застосування щадних хірургічних прийомів дозволяють досягти очікуваного результату хейлоринопластики, ураностафілопластики, а також є профілактикою невдач хірургічного лікування.
  Повний текст PDF - 384.965 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Харьков Л.
  • Яковенко Л.
  • Чехова I.
  • Вишпiнський І.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Харьков Л. В. Невдачі хірургічного лікування дітей із вродженими незрощеннями губи, піднебіння та способи їх усунення / Л. В. Харьков, Л. М. Яковенко, I. Л. Чехова, І. М. Вишпiнський // Профілактична та дитяча стоматологія. - 2016. - № 1. - С. 28-36. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ptdc_2016_1_9.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Яковенко Леонід Миколайович (медичні науки)
  • Яковенко Людмила Миколаївна (медичні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського