Наукова періодика України Економіка України


Шкарлет С. М. 
Технологія управління процесами формування та впровадження системно-універсальних детермінант розбудови економіки інформаційного типу / С. М. Шкарлет // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 29-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_7_4
Ключовим фактором забезпечення сталого розвитку держави на засадах використання та освоєння можливостей різної природи, а також формалізації найвагоміших регресорів впливу на генерування в межах національної економічної системи когнітивно-інформаційних ознак є нагальна потреба у формуванні, нарощенні та раціоналізації використання стратегічного потенціалу України, у тому числі й її інформаційної компоненти. Розбудова інформаційної економіки є можливою тільки в разі формування і застосування адекватних теоретико-методичних засад розробки методів з об'єктивної оцінки масштабів розвинутості інформаційного потенціалу (ІП) держави та практичних рекомендацій щодо використання технологій його корегування, цілеспрямування та уточнення. Ідентифіковано етапи формування інформаційної економіки на засадах повної раціоналізації використання ІП держави. До них належать: підготовчий, економіко-статистичний, регресійний, дослідно-експериментальний, організаційно-економічний та когнітивно-інформаційний. Крім того, розкрито їх сутність. Визначено, що формування ІП національного господарства повинно відбуватися з урахуванням наявних загроз її складовим. Це має провадитись у відповідності до пріоритетних принципів реалізації інформаційної, інституціональної та промислової політики з урахуванням економічних інтересів держави та її регіонів. Нагальними завданнями у сфері формування ІП є такі: розроблення та обгрунтування замкнених циклів системних технологій для реалізації функцій суб'єктами управління щодо досягнення достатнього рівня економічної безпеки у промисловості; визначення конститутивно-ключових факторів впливу розвитку ІП для генерування ознак сталого розвитку держави. Оскільки вивчення інформаційної економіки потребує комплексного дослідження сучасних інформаційних систем, застосування яких у практиці управління дозволяє розробити оптимальну для певного етапу розвитку національного господарства технологію як оперативного, так і стратегічного управління, у процесі розбудови в державі інформаційної економіки передбачається відповідна трансформація існуючих інформаційних систем із набуттям таких здібностей: зародження даних, накопичення і систематизація даних, обробка даних, відображення даних. Описано їх функції.
  Повний текст PDF - 169.597 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шкарлет С.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шкарлет С. М. Технологія управління процесами формування та впровадження системно-універсальних детермінант розбудови економіки інформаційного типу / С. М. Шкарлет // Економіка України. - 2015. - № 7. - С. 29-40. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/EkUk_2015_7_4.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шкарлет Сергій Миколайович (економічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського