Реєстрація
Користувач
Пароль
 

Каталоги бібліотек установ Національної академії наук України

Бази даних


Інститут зоології - результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (676)Інститут археології (1)Інститут біохімії імені О. В. Палладіна (13)Інститут гідробіології (1)Інститут географії (2)Інститут економіки та прогнозування (1)Інститут електродинаміки (20)Інститут клітинної біології та генетичної інженерії (1)Інститут математики (9)Інститут теоретичної фізики імені М. М. Боголюбова (7)Інститут технічної теплофізики (4)Інститут фізики напівпровідників (7)Інститут фізіології імені О. О. Богомольця (6)Інститут філософії (1)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ТВЕРДІ$<.>+<.>K=ТІЛА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 13, Вип. 4 : Гедзі. Diptera, Tabanidae / Г. В. Бошко ; . - Київ : Наукова думка, 1973. - 207 с. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ГЕДЗІ -- DIPTERA -- TABANIDAE
Анотація: У монографії подано відомості про будову тіла ґедзів, особливості життя, родинні взаємовідносини, систематику, географічне та зонально-ландшафтне поширення в УРСР, шкідливе значення, заходи по боротьбі та захисту від них у різних зонах республіки. Наведено таблиці для визначення та опис усіх родів і видів ґедзів фауни УРСР. Розрахована на ентомологів-фауністів, систематиків, паразитологів медичних та ветеринарних установ, викладачів-біологів вищих та середніх учбових закладів.
В монографии представлены сведения о строении тела слепней, особенности жизни, родственных взаимоотношениях, систематике, географическом и зонально-ландшафтном распространении в УССР, вредном значении, мероприятиях по борьбе и защите от них в разных зонах республики. Приведены таблицы для определения и описание всех родов и видов слепней фауны УССР.Рассчитана на энтомологов-фаунистов, систематиков, паразитологов медицинских и ветеринарных учреждений, преподавателей-биологов высших и средних учебных заведений.

Дод. точки доступу:
Маркевич, О.П.; (Редактор тому академік АН УРСР)
2.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоологі. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 14 : Комарі-довгоноги, Вип. 1 / Є. М. Савченко ; . - Київ : Наукова думка, 1966. - 551 с. - 500 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- КОМАРІ-ДОВГОНОГИ
Анотація: У загальній частині монографії подано відомості про будову тіла, особливості життя, родинні взаємовідношення, систематику, географічне поширення та господарське значення комарів-довгоногів; в спеціальній частині - таблиці для визначення та опис усіх родів і видів комарів-довгоногів фауни УРСР. Розрахована на ентомологів - фауністів і систематиків, а також на біологів, що працюють у вищих і середніх учбових закладах, краєзнавчих установах і в галузі захисту рослин від шкідників.
В общей части монографии представлены сведения о строении тела, особенности жизни, родственных взаимоотношениях, систематике, географическом распространении и хозяйственном значении комаров-долгоножек; в специальной части - таблицы для определения и описание всех родов и видов комаров-долгоножек фауны УССР. Рассчитана на энтомологов - фаунистов и систематиков, а также на биологов, которые работают в высших и средних учебных заведениях, краеведческих учреждениях и в области защиты растений от вредителей.

Дод. точки доступу:
Пучков, В.Г.; (Редактор тома)
3.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 19 : Жуки-листоїди, Вип. 17 : Галеруцини / В. М. Бровдій ; . - Київ : Наукова думка, 1973. - 194 с. - 800 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ЖУКИ-ЛИСТОЇДИ -- ГАЛЕРУЦИНИ
Анотація: Монографія присвячена галеруцинам - підродині жуків-листоїдів, більшість яких ушкоджує сільськогосподарські, лісові, декоративні та лікарські рослини. В ній наведено відомості про будову тіла, екологію, філогенетичні зв'язки, систематику, географічне поширення галеруцин, таблиці для визначення родів і видів, а також їх систематичний опис. Розрахована на ентомологів-фауністів, систематиків, викладачів і студентів вищих та середніх спеціальних учбових закладів, працівників сільського, лісового та декоративного господарства.
Монография посвящена галеруцинам -подсемейству жуков-листоедов, большинство которых повреждает сельскохозяйственные, лесные, декоративные и врачебные растения. В ней приведены сведения о строении тела, экологии, филогенетических связях, систематике, географическом распространении галеруцин, таблицы для определения родов и видов, а также их систематическое описание. Рассчитана на энтомологов-фаунистов, систематиков, преподавателей и студентов высших и средних специальных учебных заведений, работников сельского, лесного и декоративного хозяйства.

Дод. точки доступу:
Пучков, В.Г.; (Редактор тому доктор біологічних наук)
4.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоологї. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 20, Вип. 7 : Попелиці-ляхніди / В. О. Мамонтова ; . - Київ : Наукова думка, 1972. - 228 с. - 1000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА -- УКРАЇНИ -- ПОПЕЛИЦІ -- ЛЯХНІДИ
Анотація: У загальній частині монографії подано відомості про будову тіла, екологію, систематику, родинні зв'язки, географічне поширення та господарське значення попелиць родини ляхнід, у спеціальній частині - таблиці для визначення та опис усіх родів і видів ляхнід фауни УРСР. Розрахована на викладачів, наукових працівників - фауністів і систематиків, а також на спеціалістів-ентомологів лісового господарства.
В общей части монографии представлены сведения о строении тела, экологии, систематике, родственных связях, географическом распространении и хозяйственном значении тлей семьи ляхнид, в специальной части - таблицы для определения и описание всех родов и видов ляхнид фауны УССР. Рассчитанна на преподавателей, научных работников - фаунистов и систематиков, а также на специалистов-энтомологов лесного хозяйства.

Дод. точки доступу:
Пучков, В.Г.; (Редактор тому доктор біол. наук)
5.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 21 : Щитники, Вип. 1 / В. Г. Пучков ; . - Київ : Видавництво Академії наук Української РСР, 1961. - 338 с. - 3000 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА -- УКРАЇНИ -- ЩИТНИКИ
Анотація: ПЕРЕДМОВА. Щитники - одна з найбільш відомих груп напівтвердокрилих, до якої належать шкідники сільськогосподарських рослин, зокрема щитники-черепашки. В багатьох сучасних геміптерологічних працях огляд напівтвердокрилих починають з опису водних форм (гребляків) і завершують описом щитників. Проте зворотний порядок, який був прийнятий раніше, зручніший, оскільки увага читача фіксується відразу на практично важливих представниках ряду. Відповідно до загального плану видання "Фауна УРСР" автор не ставив своїм завданням дати в цьому випуску повний опис всіх основних відмін видів, а також вищих таксономічних груп, як це прийнято у випусках "Фауна СССР". В цій праці не подано опису підродин, триб і більшості родів (за винятком великих - роди Sсіосоrіs, Аelіа та ін.), а також опису форм в межах виду. Описи видів та дані про їх поширення наводяться в стислій формі. Переопис видів зроблено по колекційних матеріалах Інституту зоології АН УРСР. Визначальні таблиці і описи всіх таксономічних категорій наведені по імагінальній і личинковій фазах. Личинки багатьох видів описуються вперше; не описані лише личинки деяких видів з родів Sehіrиs, Sсіосоrіs, Аеlіа, Еиrudета. На відміну від роздільного опису личинок по стадіях розвитку, дуже громіздкого і важкого для користування, в цій праці прийнято порядок зведеного опису личинкової фази. Зведені описи личинок більшості видів зроблено по всіх або по II-V стадіях, рідше лише по старших стадіях, про що завжди відмічається в тексті. Визначальні таблиці личинкової фази призначені переважно для визначення лише личинок середньої і старших стадій.??У визначальних таблицях личинкової фази, як і у визначальних таблицях імаго, використовувались лише ознаки, досить добре помітні під лупою із 20-кратним збільшенням. Розміри личинок не вказуються, але їх можна приблизно визначити за довжиною тіла імаго, використовуючи таке співвідношення: І : II : III : IV : V : / = 0,15 : 0,25 : 0,35 : 0,50 : : 0,70-0,80: 1,0. Римські цифри означають відповідні стадії личинок, а буква I - імаго, довжина тіла якого прийнята за одиницю. Поряд з описом личинкової фази, в цій праці наведена розгорнута характеристика екології видів надродини. В цьому розділі використані -літературні дані про життя видів, поширених на Україні. Ці дані критично переглянуто і перевірено в місцевих умовах. Особливу увагу приділено виявленню кормових зв'язків щитників, для більшості видів зовсім невідомих або встановлених лише для дорослої фази і нерідко зовсім не характерних для виду. При написанні цього тома "Фауни України" використана численна література. Щоб уникнути переобтяжування тексту, автор наводить посилання лише на деякі праці, які присвячені безпосередньо фауні України або містять оригінальні та дискусійні дані. Значно скорочені посилання на праці суто систематичного характеру. Ці праці вказані лише біля назв відповідної таксономічної категорії і не внесені до списку літератури.Більшість рисунків оригінальні і виконані Л. В. Пучковою.
ПРЕДИСЛОВИЕ. Щитники - одна из наиболее известных групп полужесткокрылых, к которой принадлежат вредители сельскохозяйственных растений, в частности щитника-ракушки. Во многих современных гемиптерологических работах обзор полужесткокрылых начинают из описания водных форм (гребляков) и завершают описанием щитников. Тем не менее обратный порядок, который был принят раньше, удобнее, поскольку внимание читателя фиксируется сразу на практически важных представителях ряда. Соответственно общему плану издания "Фауна УССР" автор не ставил своей задачей дать в этом выпуске полное описание всех основных отличий видов, а также высших таксономических групп, как это принято в выпусках "Фауна СССР". В этой работе не представлено описание подсемейств, триб и большинства родов (за исключением больших - роды Sсіосоrіs, Аelіа и др.), а также описания форм в пределах вида. Описания видов и данные об их распространении приводятся в краткой форме. Перепись видов сделана по коллекционным материалам Института зоологии АН УССР. Определительные таблицы и описания всех таксономических категорий приведены по имагинальной и личиночной фазам. Личинки многих видов описываются впервые; не описаны лишь личинки некоторых видов из родов Sehіrиs, Sсіосоrіs, Аеlіа, Еиrudета. В отличие от раздельного описания личинок по стадиям развития, очень громоздкого и трудного для пользования, в этой работе принят порядок сведенного описания личиночной фазы. Сведенные описания личинок большинства видов сделаны по всем или по II-V стадиям, реже лишь по старшим стадиям, о чем всегда отмечается в тексте. Определяющие таблицы личиночной фазы предназначенные преимущественно для определения лишь личинок средней и старших стадий. В определительных таблицах личиночной фазы, как и в определительных таблицах имаго, использовались лишь признаки, довольно хорошо заметные под лупой 20-кратного увеличения. Размеры личинок не указываются, но их можно приблизительно определить по длине тела имаго, используя такое соотношение: І : II : III : IV : V : / = 0,15:0,25:0,35:0,50 : : 0,70-0,80:1,0. Римские цифры означают соответствующие стадии личинок, а буква I - имаго, длина тела которого принята за единицу. Рядом с описанием личиночной фазы, в этой работе приведена развернутая характеристика экологии видов надсемейства. В этом разделе использованы литературные данные о жизни видов, распространенных на Украине. Эти данные критически пересмотрены и проверены в местных условиях. Особое внимание уделено выявлению кормовых связей щитников, для большинства видов совсем неизвестных или установленных лишь для взрослой фазы и нередко совсем не характерных для вида. При написании этого тома "Фауны Украины" использована многочисленная литература. Во избежание перезагрузки текста, автор приводит ссылки лишь на некоторые работы, которые посвящены непосредственно фауне Украины или содержат оригинальные и дискуссионные данные. Значительно сокращены ссылки на работы сугубо систематического характера. Эти работы указаны лишь возле названий соответствующей таксономической категории и не внесены в список литературы.Большинство рисунков носят оригинальный характер и выполнены Л. В. Пучковой.

Дод. точки доступу:
Маркевич, О.П.; (Редактор тома академік АН УРСР)
6.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 26 : Вищі раки, Вип. 3 : Річкові раки / С. Я. Бродський ; . - Київ : Наукова думка, 1981. - 212 с. - 700 экз. - Б. ц.

Кл.слова: ФАУНА УКРАЇНИ -- ВИЩІ РАКИ  -- РІЧКОВІ РАКИ
Анотація: В монографии обобщены многолетние исследования автора по экологии, систематике речных раков Украины и смежных территорий; представлены сведения о строении тела, эколого-популяционной динамике, распространении речных раков не только в пределах республики и Советского Союза, но и по всему ареалу, даны таблицы для определения подсемейств, родов, видов и подвидов - всего более 20 видовых и подвидовых таксонов. Особое внимание обращено на промысловые запасы речных раков в водоемах республики, рациональную организацию их промысла и охраны. Рассчитана на зоологов - фаунистов и систематиков, гидробиологов, специалистов в области рыбного и сельского хозяйства, преподавателей и студентов высших и средних учебных заведений.Ил. 92. Табл. 28. Библиогр.: с. 191-202.
В монографії узагальнено багаторічні дослідження автора з екології, систематики річкових раків України та суміжних територій; представлено відомості про будову тіла, еколого-популяційну динаміку, поширення річкових раків не лише в межах республіки й Радянського Союзу, а й по всьому ареалу, дано таблиці для визначення підродин, родів, видів і підвидів - усього понад 20 видових і підвидових таксонів. Особливу увагу звернуто на промислові запаси річкових раків у водоймах республіки, на раціональну організацію їх промислу та охорони. Розрахована на зоологів - фауністів і систематиків, гідробіологів, фахівців в галузі рибного та сільського господарства, викладачів і студентів вищих та середніх учбових закладів.

Дод. точки доступу:
Монченко, Владислав Іванович; Мазурмович, Б.М.; (Рецензент); Цееб, Я.Я.
7.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 27, Вип. 3 : Щелепнороті циклопоподібні, циклопи (Cyclopidae ) / В. І. Монченко ; . - Київ : Наукова думка, 1974. - 452 с. - 650 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України -- Щелепнороті циклопоподібні -- Циклопи (Cyclopidae )
Анотація: У монографії узагальнено дослідження автора та літературні відомості щодо фауни циклопів України та суміжних районів, представлено відомості про будову їх тіла, спосіб життя, господарське значення, поширення не лише в межах республіки й Радянського Союзу, а й по всьому ареалу; представлено таблиці для визначення підродин, родів, підродів. видів, підвидів або форм - усього близько 90 видових таксонів. Розрахована на зоологів - фауністів і систематиків, гідробіологів, які вивчають населення прісних та морських вод, а також викладачів-біологів вищих і середніх учбових закладів, аспірантів та студентів старших курсів.
В монографии обобщены исследования автора и литературные сведения относительно фауны циклопов Украины и сопредельных районов, представлены сведения о строении их тела, образ жизни, хозяйственное значение, распространение не только в пределах республики и Советского Союза, а и по всему ареалу; представлены таблицы для определения подсемейств, родов, подродов. видов, подвидов или форм - всего около 90 видовых таксонов. Рассчитана на зоологов - фаунистов и систематиков, гидробиологов, которые изучают население пресных и морских вод, а также преподавателей-биологов высших и средних учебных заведений, аспирантов и студентов старших курсов.

Дод. точки доступу:
Маркевич, Олександр Прокопович; (Редактор тому академік АН УРСР); Цееб, Я.Я.; (Доктор біологічних наук); Гурвич, В.В.; (Кандидат біологічних наук); Голубнича, Л.В.
8.

Фауна України : в сорока томах / Академія наук Української РСР, Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - Київ : Наукова думка, 1956 - .
Том 36, Вип. 4 : Урцеоляріїди (перитрихи, мобілії) / С. М. Костенко ; . - Київ : Наукова думка, 1981. - 148 с. - 450 экз. - Б. ц.

Кл.слова: Фауна України -- Урцеоляріїди -- Перитрихи -- Мобілії
Анотація: В монографии обобщены исследования автора и литературные данные о строении тела, образе жизни, хозяйственном значении и распространении урцеоляриид Украины. Приведены таблицы для определения родов, видов и подвидов. Для зоологов, паразитологов, гидробиологов, фаунистов и систематиков, а также преподавателей и студентов высших учебных заведений. Ил. 80. Табл. 38. Библиогр.: с. 126-139.
У монографії узагальнені дослідження автора й літературні дані про будову тіла, способі життя, господарське значення та поширення урцеоляріїд України. Наведено таблиці для визначення родів, видів і підвидів. Для зоологів, паразитологів, гідробіологів, фауністів і систематиків, а також викладачів і студентів вищих навчальних закладів. Іл. 80. Табл. 38. Бібліогр.: с. 126-139.

Дод. точки доступу:
Монченко, Владислав Іванович; (Редактор випуску); Чорик, Ф.П.; (Рецензенти); Комарова, Т.І.
9.

Малюк , Анастасія Юріївна .
Формування внутрішньовидових та міжвидових відмінностей за лінійними размірами та пропорціями тіла в постембріональному розвитку прудкої (Lacerta Agilis Linnaeus,1758) та зеленої (L.Viridis Laurenti,1768) ящірок : автореф. дис. ... канд. біол. наук. / Національна Академія Наук України ; Інститут зоології ім. І.І. Шмальгаузена. - Київ, 2010. - 20 с.

Кл.слова: Lacerta Agilis L. -- L.Viridis Laurenti -- постембріональний розвиток -- статевий дифорфізм -- підвидові та міжвидові відмінності
10.

Атамась, Н. О. (академік НАН України).
Вплив концентрації на динамічні властивості однозарядних електролітів / Н. О. Атамась, Л. А. Булавін, А. Британ // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - N 2. - С. 55-60 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/2
Рубрики: Физика
Физика твердого тела. Кристаллография в целом
Фізика
Фізика твердого тіла. Кристалографія в цілому
Кл.слова: однозарядні електроліти -- однозарядные электролиты -- динамічні властивості електролітів -- динамические свойства электролитов -- властивості водних розчинів -- свойства водных растворов -- метод квазіпружного розсіювання нейтронів
Перейти: \\tower-2008\textlok\Адвокат\\Доповіді НАН Укр_2015_2\9.pdf
Держатели документа:
НТБ НТУ "ХПІ"

Дод. точки доступу:
Булавін, Л. А.; Британ, А.
11.

Закарян, Д. А.
Эмпирические расчетные формулы для определения характерных параметров эвтектики в квазибинарных металлокерамических системах / Д. А. Закарян, В. В. Картузов, A. B. Хачатрян // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - N 2. - С. 72-76 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/2
Рубрики: Физика
Физика твердого тела. Кристаллография в целом
Фізика
Фізика твердого тіла. Кристалографія в цілому
Кл.слова: металлокерамические системы -- металокерамічні системи -- эмпирические расчетные формулы  -- емпіричні розрахункові формули -- квазибинарные системы  -- квазібінарні системи -- металлокерамические системы -- металокерамічні системи -- эвтектика -- евтектика
Перейти: \\tower-2008\textlok\Адвокат\\Доповіді НАН Укр_2015_2\12.pdf
Держатели документа:
НТБ НТУ "ХПІ"

Дод. точки доступу:
Картузов, В. В.; Хачатрян, A. B.
12.


Функціоналізація вуглецевих нанотрубок за допомогою молекул біологічного походження різної природи / О. М. Бурлака [и др.] // Доповіді Національної академії наук України. - 2015. - N 2. - С. 137-144 : ил. ; 1025-6415. - Библиогр. в конце ст.

Шифр журнала: Д005496/2015/2
Рубрики: Химия
Общая и неорганическая химия в целом
Хімія
Загальна і неорганічна хімія в цілому
Кл.слова: нанотрубки -- молекули біологічного походження -- молекулы биологического происхождения -- біотехнології -- биотехнологии -- вуглецеві нанотрубоки -- углеродные нанотрубок -- біомолекули -- биомолекулы -- ДНК -- дезоксирибонуклеозидтрифосфати -- дезоксирибонуклеозидтрифосфаты -- аденозинтрифосфат натрію -- аденозинтрифосфат натрия -- бичачий сироватковий альбумін -- бычий сывороточный альбумин -- білки -- белки -- екстракт склистого тіла -- экстракт стекловидного тела -- гумат натрію -- гумат натрия
Перейти: \\tower-2008\textlok\Адвокат\\Доповіді НАН Укр_2015_2\22.pdf
Держатели документа:
НТБ НТУ "ХПІ"

Дод. точки доступу:
Бурлака, О. М.; Пірко, Я. В.; Смертенко, П. С.; Коломиє, О. Ф.; Глазунова, В. О.; Константинова, Т. Є.; Ємець, А. І.; Блюм , Я. Б. (академік НАН України)
13.

Слесаренко, А. П.
Аналитическое моделирование тепловых процессов в теплоизлучающих телах с использованием S-функций / А. П. Слесаренко, О. П. Демьянченко, Н. А. Сафонов // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 5. - С. 71-76 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/5
Рубрики: Теплофизика
Теплопередача и статистическая физика
Теплофізика
Теплопередача та статистична фізика
Кл.слова: встречные функционалы -- теплофизика высоких температур -- тепловые поля -- аналитическое моделирование -- s-функции -- краевые задачи -- структуры решения -- теплоизлучающие тела -- зустрічні функціонали -- теплофізика високих температур -- теплові поля -- аналітичне моделювання -- s-функції -- крайові задачі -- структури розв’язку -- тепловипромінюючі тіла
Перейти: \\tower-2008\textlok\Адвокат\\Доповіді НАН Укр_2015_5\10.pdf
Держатели документа:
НТБ НТУ "ХПІ"

Дод. точки доступу:
Демьянченко, О. П.; Сафонов, Н. А.
14.

Григоренко, А. Я.
Численное решение задачи об осесимметричных свободных колебаниях цилиндра из непрерывно-неоднородного материала на основе сплайн-аппроксимации / А. Я. Григоренко, Т. Л. Ефимова, Ю. А. Коротких // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 9. - С. 39-45 : табл. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/9
Рубрики: Механика
Динамика
Механіка
Динаміка
Кл.слова: трехмерная теория упругости -- функционально-градиентный материал -- метод сплайн-коллокации -- аппроксимация -- расчеты частот колебаний -- динамическое поведение -- механические параметры -- упругие тела -- тривимірна теорія пружності -- функціонально-градієнтний матеріал -- метод сплайн-колокації -- апроксімація -- розрахунки частот коливань -- динамічна поведінка -- механічні параметри -- пружні тіла

Дод. точки доступу:
Ефимова, Т. Л.; Коротких, Ю. А.
15.


Взаємодія адсорбованих атомів барію з поверхнею олігошарових плівок оксиду хрому / І. М. Засімович [и др.] // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 9. - С. 59-66 : ил. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/9
Рубрики: Фізика
Фізика твердого тіла. Кристалографія у цілому
Физика
Физика твердого тела. Кристаллография в целом
Кл.слова: оже-електронна спектроскопія -- молібден -- оксидні плівки -- гетерогенні каталізатори -- оксидно-відновна реакція -- адсорбція барію -- оксид хрому -- морфологія поверхні -- оже-электронная спектроскопия -- молибден -- оксидные пленки -- гетерогенные катализаторы -- окислительно-восстановительная реакция -- адсорбция бария -- оксид хрома -- морфология поверхности

Дод. точки доступу:
Засімович, І. М.; Клименко, Є. В.; Старовойтова, Л. Н.; Наумовець, А. Г. (академік НАН України)
16.


Вплив молекулярної маси на властивості поліетиленглікогелей, допованих багатошаровими вуглецевими нанотрубками / Л. А. Булавін [и др.] // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 8. - С. 72-78 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/8
Рубрики: Физика
Физика твердого тела. Кристаллография в целом
Фізика
Фізика твердого тіла. Кристалографія в цілому
Кл.слова: фізика -- физика -- ДСК -- електропровідність -- электропроводность -- багатошарові нанотрубки -- многослойные нанотрубки -- поліетиленгліколь -- полиэтиленгликоль -- мікроструктури -- микроструктуры -- ступіні крісталічності -- мікроструктури

Дод. точки доступу:
Булавін, Л. А. (академік НАН України); Мельник, І. А.; Гончарук, А. І.; Клепко, В. В.; Лебовка, М. і.; Лисенков, Е. А.
17.


Першопринципне моделювання процесу аморфізації в системі Fe-Zr / І. В. Плющай, В. А. Макара, О. І. Плющай // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 8. - С. 84-88 : ил. - Библиогр. в конце ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/8
Рубрики: Физика
Физика твердого тела. Кристаллография в целом
Фізика
Фізика твердого тіла. Кристалографія в цілому
Кл.слова: матеріалознавство -- материаловедение -- електронна структура -- электронная структура -- аморфна фаза -- аморфная фаза -- молекулярна динаміка -- молекулярная динамика -- залізо -- железо -- цирконій -- цирконий

Дод. точки доступу:
Плющай, І. В.; Макара, В. А. (член-кореспондент НАН України); Плющай, О. І.
18.

Гороновский, Игорь Трифильевич.
Краткий справочник по химии / И. Т. Гороновский, Ю. П. Назаренко, Е. Ф. Некряч ; под общ. ред. А. Т. Пилипенко. - 5-е изд., испр. и доп. - К. : Наукова думка, 1987. - 831 с. : рис., табл. - Прил.: с. 824-827. - Лит.: с. 828-829. - 2.70 р.

Рубрики: Хімія--Довідкові видання

Кл.слова: химические элементы -- хімічні елементи -- неорганические вещества -- неорганічні речовини -- органические соединения -- органічні сполуки -- газы -- гази -- атмосферный воздух -- атмосферне повітря -- твердые вещества -- тверді речовини -- жидкости -- рідини -- свойства воды -- властивості води -- растворы -- розчини -- фильтры -- фільтри -- нагреватели -- нагрівачі -- ядовитые вещества -- отруйні речовини -- дозы облучения -- дози опромінення -- единицы измерения -- одиниці вимірювання
Анотація: Физико-химические характеристики различных веществ, сведения по номенклатуре химических соединений, метрологии, лабораторной технике и технике безопасности.

Дод. точки доступу:
Назаренко, Юрий Павлович; Некряч, Евгений Федорович; Пилипенко, А. Т. (ред.)
19.

Безверхий, О. І.
Основи ітераційної методології з уточненого визначення коефіцієнтів електромеханічного зв’язку в п’єзокерамічних резонаторах / О. І. Безверхий, Л. П. Зінчук, В. Л. Карлаш // Доповіді Національної Академії наук України : Науково-теоретичний журнал. - 2015. - N 12. - С. 25-32 : ил. - Бібліогр. в кінці ст. . - ISSN 1025-6415

Шифр журнала: Д005496/2015/12
Рубрики: Механіка
Електричні та магнітні вимірювання у цілому
Механика
Электрические и магнитные измерения в целом
Кл.слова: поздовжні коливання -- радіальні коливання -- параметри втрат енергії -- п’єзоелектричні тіла -- електропружні параметри -- п’єзокерамічні стержні -- ітераційний процес -- провідність -- продольные колебания -- радиальные колебания -- параметры потерь энергии -- пьезоэлектрические тела -- электроупругие параметры -- пьезокерамические стержни -- итерационный процесс -- проводимость

Дод. точки доступу:
Зінчук, Л. П.; Карлаш, В. Л.
20.

Bondarenko, Z. S.
INDIVIDUAL GROWTH RATES OF NIKOLSKY’S VIPER,VIPERA BERUS NIKOLSKII (SQUAMATA, VIPERIDAE) / Z. S. Bondarenko, Zinenko O. I. // Вестник зоологии. - 2016. - Том 50, N 1. - P65-70 . - ISSN 0084-5604

Шифр журнала: -529056
Рубрики: Змеи
Змії
Гадюка
Кл.слова: growth, snakes, von Bertalanff y model, asymptotic size, capture mark recapture, sexualdimorphism.
Анотація: Capture-mark-recapture data was used to infer growth rates of theNikolsky’s viper, Vipera berus nikolskii (Vedmederja, Grubant et Rudaeva, 1986), in the Eastern Ukraine.We have found that growth rate is negatively correlated with age. Th e diff erence in growth rates beforematuration is not signifi cant between diff erent sexes. Growth rates decrease rapidly aft er maturation inmales and females, however adult males retain signifi cantly higher average growth rates. Th ere is largedispersion of growth rates in the group of adult females, which is caused, probably, by alteration ofcomplete arrest of growth in the years with reproduction and more intensive growth in the years withoutit. Asymptotic snout-ventral length estimated aft er Von Bertalanff y model was 680 mm in females and630 mm in males. Females mature aft er fi ft h and males mature aft er fourth hibernation. Th e larger femalesin vipers can not be the result of higher growth rates in females, but are the outcome of a combination ofother factors including diff erent maturation time and size (older and being larger), and, perhaps, longerlife span due to lower mortality. Growth rates of the Nikolsky’s viper in the nature are higher than in otherspecies in the group of small Eurasian vipers.
Темпи росту гадюки Нікольського, Vipera berus nikolskii??(Vedmederja, Grubant et Rudaeva, 1986), у Східній Україні вивчали за допомогою мічення —??повторних відловів. Виявлено, що темпи росту негативно корелюють з розмірами. До настан-??ня статевозрілості темпи росту недостовірно відрізняються між різними статями. Ріст різко??уповільнюється після досягнення статевозрілості як у самців, так і у самиць, однак самці у серед-??ньому ростуть достовірно швидше. В групі дорослих самиць спостерігається значна дисперсія??значень швидкості росту, яка, вірогідно, пов’язана з чергуванням повної зупинки росту в роки??з розмноженням та інтенсивним ростом в роки без нього. Асимптотична довжина тіла, яку??оцінювали за допомогою моделі Фон Берталанфі, складала 680 мм у самиць та 630 мм у самців.??Самиці стають статевозрілими після п’ятої, самці — після четвертої зимівлі. Більші середні??розміри самиць у гадюк не можуть бути результатом вищих темпів росту, але є результатом дії??ряду факторів, серед яких пізніше досягнення статевозрілості при більших розмірах та, мож-??ливо, більша тривалість життя через нижчу смертність. Темпи росту гадюки Нікольського в??природі вищі, ніж у інших дрібних гадюк.

Дод. точки доступу:
, Zinenko O. I.
...
 
Інститут зології

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського