Бази даних


- результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Дослідження рукописних та архівних фондів (24)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=ЦЕНТРАЛЬНА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10
1.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Кодикографія української та східнослов'янської рукописної книги і кодикологічна модель структури формалізованого опису рукопису / Л. А. Дубровіна, О. М. Гальченко за участю О. А. Іванової ; вступ. ст. Л. А. Дубровіна ; відп. ред. О. С. Онищенко ; ред.: Н. М. Зубкова, О. В. Лігостова; Академія наук України, Центральна наукова бібліотека В. І. Вернадського , Інститут української археографії. – К.: Ін-т української археографії, 1992. – 153 с. – (Проблеми едиційної та камеральної археографії : історія, теорія, методика ; вип. 9). – ISBN 5-7702-0434-6.

 Переглянути документ   

Анотація:

Працю присвячено теоретичним та науково-практичним проблемам опису української рукокписної книги у контексті історико-кодикологічного дослідження книжкової писемної культури. Вступна стаття розкриває місце та роль кодикографії як науки джерелознавчого та книгознавчого циклу, об'єкт і предмет кодикографії як складової частини кодикології та камеральної археографії. На обговорення пропонується розгонута інфомаційна археогафічна та кодикологічна модль опису у вигляді деталізованої ієрархічної структури. До видання додається бібліографічний список науково-методичної літератури з разних аспектів опису східнослов'янських рукописних книг.

Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



2.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Кодикологія та кодикографія української рукописної книги / Л. А. Дубровіна ; відп. ред. О. С. Онищенко ; ред.: Н. М. Зубкова, М. Л. Скирта; Академія наук України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису. – К., 1992. – 262 с. – (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13). – ISBN 5-7702-0544-Х.

 Переглянути документ   

Анотація:

Монографію присвячено визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу - кодикології та її камеральної галузі - кодикографії. У ній вводиться поняття "рукописна книга" як комплексне історичне джерело, окреслюється об'єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їхнє місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автор пропонує археографічну, кодикологічну і документально-інформаційну моделі рукописних книг та методику їх кодикографування, а також розглядає основні напрями вивчення української книжково-рукописної спадщини

Видання розраховане не дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



3.

НБУВ. Інститут рукопису

Ділова документація Гетьманщини ХVІІІ ст. : збірник документів / Національна академія наук України, Археографічна комісія, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького; упоряд., авт. передм. та комент. В. Й. Горобець ; вступ. ст. В. В. Панасенко ; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – К.: Наукова думка, 1993. – 392 с. : іл. – (Пам'ятки політично-правової культури України). – ISBN 5-12-003205-2.

 Переглянути документ   

Анотація:

Видання містить тексти офіційно-службових документів, більшість з яких було створено в центральних установах, полкових та сотенних канцеляріях Гетьманщини. У вступі та коментарях упорядника досліджено стилістику поданих актів, здійснено їх жанрово-тематичну класифікацію. Видання ілюстровано зразками текстів.



4.

НБУВ. Інститут рукопису

Вісті Таврійської вченої архівної комісії і Таврійського товариства історії, археології та етнографії (1887 - 1931) : бібліографічний покажчик / Національна академія наук України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського; уклад. Л. Шарипова ; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – Київ, 1994. – 160 с. – (Науково-довідкові видання з історії України ; вип. 29). – ISBN 5-7702-0438-9.

Анотація:

Діяльність вченої архівної комісії мала велике значення для вивчення давньої, середньовічної і нової історії кримського півострова та прилеглих до нього земель, їхньої етнографії та археології.

Довідник охоплює всі статті та публікації "Известий Таврической учёной архивной комиссии", а також "Известий Таврического общества истории, археологии и этнографии" (товариство наслідукало діяльність Комісії). Довідник містить хронологічний покажчик випусків "ИТУАК" - "ИТОИАЭ", алфавітний покажчик авторів та публікацій, який супроводжується іменним, географічним і предметними покажчиками, покажчиком осіб, зображених на портретах, а також перелік скорочень, використаних під час укладання довідника.

Розрахований на всіх, хто займається питаннями історії, археології та етнографії Криму.



5.

НБУВ. Інститут рукопису

Грецький Схід і Україна : листи грецького духовенства XVIII ст. в фондах Інституту рукопису ЦНБ ім. В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Інститут археографії, Центральна наукова бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису; пер., передм. Є. К. Чернухін. – К., 1994. – 91 с. – (Джерела з історії церкви в Україні). – ISBN 5-7702-0850-3.

 Переглянути документ   

Анотація:

Роботу присвячено питанню греко-українських відносин XVIII ст. Вперше видаються листи представників грецького духовенства до киівських митрополитів Рафаїла Заборовського і Арсенія Могилянського, а також лист єлисаветградських греків до Григорія Синайського, кафігуменамонастиря св. Катерини в Києві. Передмова містить корткий огляд греко-українських відносин і біографічні відомості про митрополитів Рафаїла і Арсенія. Видання стане у пригоді знавцям грецької мови, а також широкому колу осіб, зацікавлених в інформації з історії Української церкви, діяльності київських митрополитів, розвитку греко-українських зв'язків і перебування греків в Україні.



6.

НБУВ. Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій

Києво-Могилянська академія у документах і рідкісних виданнях Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського НАН України. Видання XVIII - першої чверті XX ст. : Матеріали до бібліографічного покажчика. Вип. 1 / Академія наук України, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Національний університет "Києво-Могилянська академія"; уклад. Л. М. Дениско ; за участ.: М. С. Рубльова, В. Р. Галай ; голов. ред. О. С. Онищенко ; заст. голов. ред. Л. А. Дубровіна ; ред. В. С. Брюховецький [и др.] ; секр. М. Л. Скирта. – К., 1995. – ISBN 5-7702-0551-2.

Анотація:

Цей випуск відкриває серію бібліографічних та археографічних видань з історії Кижво-Могилянської академії і є результатом першого етапу спеціальної бібліографічної роботи з книжковим ретроспективним фондом ЦНБ НАН України, найзначнішого за кількістю фондів в Україні сховища. Серія створюється з метою введення до наукового обігу унікальних фондів ЦНБ, що їх не завжди відображено в загальних карткових каталогах і спеціальних виданнях. Перший випуск містить відомості про різноманітні книжкові та періодичні видання, окремі статті та повідомлення, ілюстративні матеріали, які допоможуть широкому колу дослідників в найбільш повному вигляді уявити біблографічний зріз цієї теми, надзвичайно актуальної для історії України та її сучасності, пов'язаної з діяльністю Києво-Могилянської академії та її вихованців.



7.

НБУВ. Інститут рукопису

Просвітителі Кирило і Мефодій у писемних джерелах Інституту рукопису ЦНБ НАН України : Каталог рукописів другої половини XV - першої чверті ХХ ст. / Національна академія наук України, Інститут рукопису, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського; уклад., передм. Л. А. Гнатенко, вступ. ст. П. С. Соханя, відп. ред. П. С. Сохань, О. С. Онищенко. – К.: [б.в.], 1995. – 113 с. : 16 вклейок. – (Науково-довідкові видання з історії України ; вип.40). – ISBN 5-7702-0848-1.

 Переглянути документ   

Анотація:

До каталогу увійшли рукописи про просвітителів Костінтина-Кирила Філософа і Мефодія, єпископа Моравського в списках другої половини XV - першої чверті ХХ ст.

Першу частину каталогу склали твори про вчителів слов'ян - житія, сказання, тексти з літописів, хронографів та інших оповідних джерел другої половини XV - ХІХ ст., а також твори Кирила Філософа, авторські й приписувані.

До другої чверті каталогу вміщено історіографчні та літературознавчі праці ХІХ - першої чверті ХХ ст., присвячені дослідженню проблем, які пов'язані з життям та діяльністю Кирила й Мефодія.

Частина матеріалів вперше вводиться до наукового обігу.

Каталог розрахований на літературознавців, мовознавців, джерелознавців, археографів, текстологів, які працюють над проблемами давнього слов'янського письменства і культури, а також на широке коло спеціалістів гуманітарних галузей знань.



8.

НБУВ. Інститут рукопису

Синові України : збірник статей 1906 року на пошану проф. Володимира Антоновича (фототипне відтворення) / Київський університет імені тараса Шевченка, Академія наук України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського; упоряд., післям. С. М. Кіржаєв, В. І. Ульяновський. – К., 1993. – 124 с. – ISBN 5-7702-0426-5.

Анотація:

У книзі вміщено факсимільне відтворення маловідомої пам'ятки української історіографії початку ХХ ст. - ювілейний збірник "Сыну Украины" на пошану видатного українського історика, проф. В. Б. Антоновича, який зберігається у фондах Інститут рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. Виданий 1906 р. в єдиному примірнику, цей твір тільки тепер дочекався свого перевидання.

Статті й розвідки учнів та прихильників творчості В. Б. Антоновича у переважній більшості не втратили свого наукового значення і сьогодні.



9.

НБУВ. Інститут рукопису

В. Б. Антонович. курс лекцій з джерелознавства. 1880 - 1881 (Історія україни в університетських лекціях. Вип. 1) / Академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевького, Центральна наукова бібілотека ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису, Одеська державна наукова бібліотека ім. О. М. Горького; уклад., передм., приміт. О. Василюк. – К., 1995. – 108 с. – (Пам'ятки історичної думки України).



10.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського Академії наук України : бібліогр. покажч., 1918-1993 рр. / АН України, Центральна наук. б-ка ім. В. І. Вернадського ; уклад.: І. Г. Шовкопляс, Р. С. Жданова, Н. М. Погребецька, Л. С. Новосьолова, М. Д. Бойченко, Т. Є. Яковець, Л. М. Ковінченко, О. О. Фіклістова, Е. П. Євженко, І. І. Діденко ; відп. ред.: О. С. Онищенко, В. Ю. Омельчук. – К.: Ін-т кібернетики ім. В. М. Глушкова АН України, 1993. – 296 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Основу покажчика складають матеріали з трьох попередніх видань, що у сукупноті охоплюють період діяльності НБУВ з 1918 по 1993 рр. До покажчика увійшли праці співробітників НБУВ та інших авторів, в яких безпосередньо висвітлюється історія та діяльність бібліотеки: праці загального характеру, теоретичні і науково-методичні праці співробітників з різних аспектів бібліотечної справи, а також дослідження, в яких використані архівні матеріали і фонди бібліотеки. Покажчик розрахований на спеціалістів в галузі книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, інформатики та всіх, хто цікавиться українською культурою.



 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського