Бази даних


- результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Дослідження рукописних та архівних фондів (100)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=УКРАЇНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1946–1950 : Частина 1. Документи і матеріали / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 604 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



2.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1946–1950 : Частина 2. Додатки / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 716 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1946–1950 рр.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



3.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1941–1945 : Частина 1. Документи і матеріали / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2007. – 808 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Цим збірником продовжується видання документів та матеріалів з історії діяльності Національної академії наук України. До наукового обігу вводяться невідомі та маловідомі архівні документи, матеріали періодичних видань, мемуарні джерела, що характеризують діяльність АН УРСР у період 1941–1945 рр. Вперше пропонуються документи, які відображають діяльність наукових установ та окремих науковців на окупованих територіях України.

Для науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



4.

Інститут архівознавства

Історія Національної академії наук України. 1941–1945 : Частина 2. Додатки / НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І. Вернадського, Ін-т архівознавства, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського; Ред. кол.: О.С. Онищенко (голов. ред.) та ін.; Упоряд.: Л.М. Яременко, С.В. Старовойт, О.М. Березовський, В.А. Кучмаренко. – К.: НБУВ, 2008. – 576 c. – (Джерела з історії науки в Україні).

 Переглянути документ   

Анотація:

Дана книга є продовженням частини 1 збірника документів і матеріалів «Історія Національної академії наук України. 1941–1945». До цієї частини збірника включено «Додатки» та науково-довідковий апарат до обох частин, що є науковими розробками колективу Інституту архівознавства. Матеріали частини 2 сприяють заповненню джерельних інформативних прогалин, які не вдалося висвітлити документально в частині 1.

Книга розрахована на науковців, істориків, зокрема істориків науки, архівістів, викладачів вищих і середніх навчальних закладів та студентів.



5.

НБУВ. Інститут рукопису

Грецький Схід і Україна : листи грецького духовенства XVIII ст. в фондах Інституту рукопису ЦНБ ім. В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Інститут археографії, Центральна наукова бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису; пер., передм. Є. К. Чернухін. – К., 1994. – 91 с. – (Джерела з історії церкви в Україні). – ISBN 5-7702-0850-3.

 Переглянути документ   

Анотація:

Роботу присвячено питанню греко-українських відносин XVIII ст. Вперше видаються листи представників грецького духовенства до киівських митрополитів Рафаїла Заборовського і Арсенія Могилянського, а також лист єлисаветградських греків до Григорія Синайського, кафігуменамонастиря св. Катерини в Києві. Передмова містить корткий огляд греко-українських відносин і біографічні відомості про митрополитів Рафаїла і Арсенія. Видання стане у пригоді знавцям грецької мови, а також широкому колу осіб, зацікавлених в інформації з історії Української церкви, діяльності київських митрополитів, розвитку греко-українських зв'язків і перебування греків в Україні.



6.

НБУВ. Інститут рукопису

Національна архівна інформаційна система «Архівна та рукописна Україніка» і комп'ютеризація архівної справи в Україні : збірник наукових праць. Вип. 1 : Інформатизація архівної справи в Україні: сучасний стан та перспективи / НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Центр. наук. б-ка ім. В. І. Вернадского, Ін-т рукопису, Голов. арх. управління при Кабміні України, УДНДІАСД.; редкол: О. С. Онищенко (голов. редактор), Б. В. Іваненко, В. С. Лозицький, П. С. Сохань, Л. А. Дубровіна, Г. В. Боряк, В. П. Ляхоцький, М. Л. Скирта (відповід. секретар); філол. редакція Н. М. Зубкова. – К., 1996.

Анотація:

Перший випуск збірника статей та методичних документів присвячений розробці проблеми інформатизації архівної справи, теоретичним, науково-методичним аспектам проблеми створення Нацональної архівної інформаційної системи. В ньому вміщено теоретичні статті, огляди існуючих в Україні баз даних, а також науково-методичні матеріали: технічне завдання, бібліографія з питань архівних дескриптивних міжнародних стандартів і правил архівної каталогізації для комп'ютерних систем, опису архівних колекцій, фондів тощо.

Розрахований на всіх, хто цікавиться питаннями методичного забезпеченні обліку та опису архівних фондів, розробкою і впровадженням уніфікованих автоматизованих архівних технологій.



7.

НБУВ. Інститут рукопису

Гальченко, Олена Михайлівна.

Оправа східнослов'янських рукописних книг та стародруків в Україні: історія, структура, опис / О. М. Гальченко ; відп. ред. Л. А. Дубровіна ; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Інститут рукопису. – К.: [б.в.], 2005. – 375 с.: іл. – ISBN 966-02-3731-6. – 23.55.

 Переглянути документ   

Анотація:

Монографія присвячена малодослідженій галузі вітчизняного книгознавства – оправі східнослов’янських рукописних книг та стародруків як синкретичному об'єкту, техніці її виготовлення та оздобленню. На підставі матеріалів з історії інтролігаторства та авторських спостережень вперше у вітчизняній науці здійснено спробу проаналізувати розвиток східнослов'янського інтролігаторства взагалі і українського зокрема. Запропоновано хронологію української оправи на підставі двох конструктивних технік оправлення, що побутували на східнослов'янських землях, визначено ознаки, за якими можна з певним ступенем вірогідності здійснювати локалізацію та датування оправ.

Рисунки, фотографії, словник інтролігаторських термінів, запропоновані в дослідженні, стануть у пригоді як науковцям, які займаються описуванням та каталогізацією давніх східнослов'янських рукописних книг, для поглиблення їхніх знань про оправу, так і аматорам.

Видання розраховане на фахівців-книгознавців, мистецтвознавців, реставраторів книг та художників-оформлювачів, а також на широкий читацький загал, якому небайдужа історія матеріальної та духовної культури України.



8.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Бібліотечна справа в Україні в ХХ столітті / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису. – К.: [б.в.], 2009. – 530 с. – ISBN 978-966-02-5286-8. – 86.85.

 Переглянути документ   

Анотація:

У монографії висвітлюються основні тенденції розвитку й доля бібліотек та бібліотечної справи в Україні в XX ст.: функціонування в різних суспільно-політичних умовах, фундаментальні зміни в організації книгозбірень та їхня роль у суспільстві, традиції та інновації в діяльності бібліотек, формування бібліотечної мережі, бібліотечні фонди, інформаційні ресурси, науково-довідковий апарат, обслуговування, культурно-інформаційна та видавнича діяльність. Розглядаються види та типи бібліотек, правові засади бібліотечної справи, професійна освіта, створення громадських організацій тощо. Значну увагу приділено розвитку бібліотечної науки - книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, теорії та практиці бібліотечної справи.

Відзначено роль бібліотек у розвитку української державності, національної освіти, науки, культури.

Розраховано на фахівців-бібліотекознавців, книгознавців, бібліографознавців, а також на широке коло читачів.



9.

НБУВ. Відділ газетних фондів

Каталог дореволюційних газет, що видавалися на Україні (1822-1916). Довідник №25 / О. М. Пузирьова, О. О. Дмитрієв, Ю. М. Довгаленко. – Едмонтон: Канадський Інститут Українських студій Альбертський університет, 1988. – 184 c.

 Переглянути документ   


10.

НБУВ. Відділ газетних фондів

Видання політичних партій, рухів, самодіяльних громадських об'єднань і товариств в Україні 1988-1990 рр.. Довідник № 41 / Т. О. Борисенко, О. А. Заварзіна, О. С. Залізнюк. – Едмонтон: Канадський Інститут Українських студій Альбертський університет, 1988. – 38 c.

 Переглянути документ   


11.

НБУВ. Відділ стародруків та рідкісних видань

Книги гражданського друку, видані на Україні XVIII - першої половини XIХ століття. Каталог / С. О. Петров. – Харків: Редакційно-видавничий відділ книжкової палати УССР, 1971. – 304 c.

 Переглянути документ   


12.

НБУВ. Відділ газетних фондів

Неформальна преса в Україні (1988-1991). / Т. Борисенко [и др.]. – К.: Смолоскип, 2001. – 141 c.

 Переглянути документ   


13.

НБУВ. Інститут рукопису

Лось, В. Е.

Уніатська Церква на Правобережній Україні наприкінці XVIII - першій половині XIX ст.: організаційна структура та культурно-релігійний аспект. / В. Е. Лось; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – К.: НБУВ НАН України, 2013. – 300 c.

 Переглянути документ   

Персоналії:

Національна академія наук України

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Інститут рукопису



14.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 17. "У" / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд., допов., та підгот. до друку: В. С. Гоїнець, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук ; редкол.: О. С. Онищенко (голова) та ін. – К., 2014. – 699 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

Сімнадцятий випуск покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "У"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усього у випуску подано 6683 позиції. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



15.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 16. "Т" / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд., допов., та підгот. до друку: В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, Л. М. Ковінченко, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2013. – 475 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

Шістнадцятий випуск покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "Т"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усього у випуску подано 3149 позицій. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



16.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 15, ч. 2. "Сн-Сю" / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд., допов., та підгот. до друку: В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, Л. М. Ковінченко, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2012. – 588 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

П'ятнадцятий випуск, частина друга покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "Сн-Сю"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усього у випуску подано 4040 позицій. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



17.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 15, ч. 1. "С-См" / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд., допов., та підгот. до друку: В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, Л. М. Ковінченко, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2012. – 588 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

П'ятнадцятий випуск, частина перша покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "С-См"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усього у випуску подано 3821 позиції. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



18.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861–1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 14. «Р» / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд., допов., та підгот. до друку: В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2011. – 408 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

Чотирнадцятий випуск покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "Р"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усьго у випуску подано 2990 позиції. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



19.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 8, ч. 1. «К–Кн» / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд. та підгот. до друку В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2006. – 404 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

Восьмий випуск, частина перша покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "К-Кн"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усьго у випуску подано 4177 позиції. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



20.

НБУВ. Відділ національної бібліографії

Книга в Україні, 1861-1917 : матеріали до репертуару укр. кн. Вип. 8, ч. 2. «Ко–Кя» / НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського ; зібрали: С. Й. Петров, С. С. Петров ; упоряд. та підгот. до друку В. С. Гоїнець, О. В. Давидович, І. Г. Лиханова, Л. С. Новосьолова, Д. В. Устиновський ; наук. ред. В. Ю. Омельчук. – К., 2006. – 489 c. – (Національна бібліографія України).

  Переглянути текст видання

Анотація:

Восьмий випуск, частина друга покажчика містить бібліографічний опис видань (літера "Ко-Кя"), які вийшли українською та російською мовами в Україні з 1861 по 1917 рік. До нього включено описи книг, брошур, навчальних посібників, підручників, довідкових видань, словників, праць наукових товариств, інших громадських, державних установ з усіх галузей знань. Покажчик побудовано за абеткою прізвищ авторів або назв праць. Усьго у випуску подано 4482 позиції. Для широкого кола дослідників історії, науки і культури України, а також книгознавців та бібліографознавців, фахівців у галузі бібліотечної і видавничої справи.



...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського