Бази даних


- результати пошуку


Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
 Знайдено в інших БД:Дослідження рукописних та архівних фондів (248)
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: (<.>K=БІБЛІОТЕКА<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...
1.

НБУВ. Відділ газетних фондів

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського на сторінках газет (1918–2008) : бібліогр. покажч. / авт.-уклад. : Н. Ф. Самохіна (кер. роботи), О. С. Залізнюк, Н. М. Носкіна, Н. І. Таранова ; ред. Н. Ф. Криворучко ; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського ; ред. кол. О. С. Онищенко (голова) [та ін.]. – К., 2008. – 308 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

Покажчик «Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського на сторінках газет (1918–2008)» містить 3195 бібліографічних описів газетних статей, в яких висвітлюється багатогранна діяльність Бібліотеки з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, інформаційно-бібліографічного забезпечення наукових досліджень, обслуговування читачів, за період від її створення до сьогоднішнього дня.

Бібліографічний покажчик адресовано дослідникам історії бібліотечної справи, працівникам бібліотек та інформаційних служб, викладачам, усім, хто цікавиться українською культурою.



2.

НБУВ. Інститут рукопису

Зубкова, Н. М.

Архів і бібліотека видатного діяча українського просвітництва Б. Д. Грінченка : з фондів НБУВ / Н. М. Зубкова; А. Дубровіна (відпов. редактор); Національна академія наук України. Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Інститут рукопису. – К.: НБУВ, 2008. – 178 c.

 Переглянути документ   

Анотація:

У виданні здійснено джерелознавче і книгознавче дослідження архівної та бібліотечної спадщини видатного діяча українського просвітницького руху України кінця ХІХ – початку ХХ ст. Б.Д. Грінченка. Архів та книжкове зібрання Б.Д. Грінченка розглянуті як комплексне культурно-історичне явище, вивчені їх місце й роль у формуванні духовності українського суспільства. Визначено шляхи впровадження Б.Д. Грінченком ідеї народної просвіти через розвиток національної мови, його внесок у теорію та практику бібліотечної і видавничої справи в Україні. Встановлено основні напрями діяльності просвітницьких установ України задекларованого періоду.

Розраховано на істориків, бібліотекознавців, архівознавців, джерелознавців, культурологів, філологів, а також на широке коло дослідників, які



3.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Кодикографія української та східнослов'янської рукописної книги і кодикологічна модель структури формалізованого опису рукопису / Л. А. Дубровіна, О. М. Гальченко за участю О. А. Іванової ; вступ. ст. Л. А. Дубровіна ; відп. ред. О. С. Онищенко ; ред.: Н. М. Зубкова, О. В. Лігостова; Академія наук України, Центральна наукова бібліотека В. І. Вернадського , Інститут української археографії. – К.: Ін-т української археографії, 1992. – 153 с. – (Проблеми едиційної та камеральної археографії : історія, теорія, методика ; вип. 9). – ISBN 5-7702-0434-6.

 Переглянути документ   

Анотація:

Працю присвячено теоретичним та науково-практичним проблемам опису української рукокписної книги у контексті історико-кодикологічного дослідження книжкової писемної культури. Вступна стаття розкриває місце та роль кодикографії як науки джерелознавчого та книгознавчого циклу, об'єкт і предмет кодикографії як складової частини кодикології та камеральної археографії. На обговорення пропонується розгонута інфомаційна археогафічна та кодикологічна модль опису у вигляді деталізованої ієрархічної структури. До видання додається бібліографічний список науково-методичної літератури з разних аспектів опису східнослов'янських рукописних книг.

Видання розраховане на дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



4.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Кодикологія та кодикографія української рукописної книги / Л. А. Дубровіна ; відп. ред. О. С. Онищенко ; ред.: Н. М. Зубкова, М. Л. Скирта; Академія наук України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису. – К., 1992. – 262 с. – (Проблеми едиційної та камеральної археографії: історія, теорія, методика ; вип. 13). – ISBN 5-7702-0544-Х.

 Переглянути документ   

Анотація:

Монографію присвячено визначенню теоретичних і методологічних підвалин науки про рукописну книгу - кодикології та її камеральної галузі - кодикографії. У ній вводиться поняття "рукописна книга" як комплексне історичне джерело, окреслюється об'єкт і предмет української кодикології та кодикографії, їхнє місце серед наук джерелознавчого та книгознавчого циклів. Автор пропонує археографічну, кодикологічну і документально-інформаційну моделі рукописних книг та методику їх кодикографування, а також розглядає основні напрями вивчення української книжково-рукописної спадщини

Видання розраховане не дослідників у галузі книгознавства, джерелознавства, археографії, кодикології, палеографії, а також фахівців з історії писемної та книжкової культури України.



5.

НБУВ. Інститут рукопису

Ділова документація Гетьманщини ХVІІІ ст. : збірник документів / Національна академія наук України, Археографічна комісія, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького; упоряд., авт. передм. та комент. В. Й. Горобець ; вступ. ст. В. В. Панасенко ; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – К.: Наукова думка, 1993. – 392 с. : іл. – (Пам'ятки політично-правової культури України). – ISBN 5-12-003205-2.

 Переглянути документ   

Анотація:

Видання містить тексти офіційно-службових документів, більшість з яких було створено в центральних установах, полкових та сотенних канцеляріях Гетьманщини. У вступі та коментарях упорядника досліджено стилістику поданих актів, здійснено їх жанрово-тематичну класифікацію. Видання ілюстровано зразками текстів.



6.

НБУВ. Інститут рукопису

Вісті Таврійської вченої архівної комісії і Таврійського товариства історії, археології та етнографії (1887 - 1931) : бібліографічний покажчик / Національна академія наук України, Інститут української археографії, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського; уклад. Л. Шарипова ; відп. ред. Л. А. Дубровіна. – Київ, 1994. – 160 с. – (Науково-довідкові видання з історії України ; вип. 29). – ISBN 5-7702-0438-9.

Анотація:

Діяльність вченої архівної комісії мала велике значення для вивчення давньої, середньовічної і нової історії кримського півострова та прилеглих до нього земель, їхньої етнографії та археології.

Довідник охоплює всі статті та публікації "Известий Таврической учёной архивной комиссии", а також "Известий Таврического общества истории, археологии и этнографии" (товариство наслідукало діяльність Комісії). Довідник містить хронологічний покажчик випусків "ИТУАК" - "ИТОИАЭ", алфавітний покажчик авторів та публікацій, який супроводжується іменним, географічним і предметними покажчиками, покажчиком осіб, зображених на портретах, а також перелік скорочень, використаних під час укладання довідника.

Розрахований на всіх, хто займається питаннями історії, археології та етнографії Криму.



7.

НБУВ. Інститут рукопису

Грецький Схід і Україна : листи грецького духовенства XVIII ст. в фондах Інституту рукопису ЦНБ ім. В. І. Вернадського / Національна академія наук України, Інститут археографії, Центральна наукова бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису; пер., передм. Є. К. Чернухін. – К., 1994. – 91 с. – (Джерела з історії церкви в Україні). – ISBN 5-7702-0850-3.

 Переглянути документ   

Анотація:

Роботу присвячено питанню греко-українських відносин XVIII ст. Вперше видаються листи представників грецького духовенства до киівських митрополитів Рафаїла Заборовського і Арсенія Могилянського, а також лист єлисаветградських греків до Григорія Синайського, кафігуменамонастиря св. Катерини в Києві. Передмова містить корткий огляд греко-українських відносин і біографічні відомості про митрополитів Рафаїла і Арсенія. Видання стане у пригоді знавцям грецької мови, а також широкому колу осіб, зацікавлених в інформації з історії Української церкви, діяльності київських митрополитів, розвитку греко-українських зв'язків і перебування греків в Україні.



8.

НБУВ. Інститут рукопису

Національна архівна інформаційна система: структура даних (матеріали для обговорення) / Головне архівне управління при Кабміні України, Національна академія наук України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису, Інститут української археографії та джерелознавства ; уклад. Л. А. Дубровіна, за участ. О. В. Соханя. – К., 1994. – 46 с.

Анотація:

Пропоновані матеріали призначені для попереднього обговорення структури архівного опису для створення зведеної Національної архівної інфомаційної системи (НАІС), яка є частиною державної програми "Архівна та рукописна україніка", що виконується за Постановою Держкомітету з питань науки і технологій при Кабінеті міністрів України від 4 травня 1992 р., № 12. НАІС орієнтована на збирання інофрмації про архівні документи та рукописи в архівній, бібліотечній та музейній системах України та за її межами (а тому структура опису документів та фондів має узагальнений характер).

Структура даних відображає склад, порядок і наповнення основних рубруик опису, що оформлюється фахівціями під час описування документа або групи документів (справа, серія, група, фонд) для формалізованого уявлення про архівну інформацію з метою введення до комп'ютерного банку даних НАІС. Структура супроводжується деякими роз'ясненнями, необхіднимидля розусіння методики заповнення рубрик як для архівістів, так і для інформатиків.



9.

НБУВ. Відділ бібліотечних зібрань та історичних колекцій

Києво-Могилянська академія у документах і рідкісних виданнях Центральної наукової бібліотеки ім. В. І. Вернадського НАН України. Видання XVIII - першої чверті XX ст. : Матеріали до бібліографічного покажчика. Вип. 1 / Академія наук України, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, Національний університет "Києво-Могилянська академія"; уклад. Л. М. Дениско ; за участ.: М. С. Рубльова, В. Р. Галай ; голов. ред. О. С. Онищенко ; заст. голов. ред. Л. А. Дубровіна ; ред. В. С. Брюховецький [и др.] ; секр. М. Л. Скирта. – К., 1995. – ISBN 5-7702-0551-2.

Анотація:

Цей випуск відкриває серію бібліографічних та археографічних видань з історії Кижво-Могилянської академії і є результатом першого етапу спеціальної бібліографічної роботи з книжковим ретроспективним фондом ЦНБ НАН України, найзначнішого за кількістю фондів в Україні сховища. Серія створюється з метою введення до наукового обігу унікальних фондів ЦНБ, що їх не завжди відображено в загальних карткових каталогах і спеціальних виданнях. Перший випуск містить відомості про різноманітні книжкові та періодичні видання, окремі статті та повідомлення, ілюстративні матеріали, які допоможуть широкому колу дослідників в найбільш повному вигляді уявити біблографічний зріз цієї теми, надзвичайно актуальної для історії України та її сучасності, пов'язаної з діяльністю Києво-Могилянської академії та її вихованців.



10.

НБУВ. Інститут рукопису

Просвітителі Кирило і Мефодій у писемних джерелах Інституту рукопису ЦНБ НАН України : Каталог рукописів другої половини XV - першої чверті ХХ ст. / Національна академія наук України, Інститут рукопису, Центральна наукова бібліотека ім. В. І. Вернадського, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського; уклад., передм. Л. А. Гнатенко, вступ. ст. П. С. Соханя, відп. ред. П. С. Сохань, О. С. Онищенко. – К.: [б.в.], 1995. – 113 с. : 16 вклейок. – (Науково-довідкові видання з історії України ; вип.40). – ISBN 5-7702-0848-1.

 Переглянути документ   

Анотація:

До каталогу увійшли рукописи про просвітителів Костінтина-Кирила Філософа і Мефодія, єпископа Моравського в списках другої половини XV - першої чверті ХХ ст.

Першу частину каталогу склали твори про вчителів слов'ян - житія, сказання, тексти з літописів, хронографів та інших оповідних джерел другої половини XV - ХІХ ст., а також твори Кирила Філософа, авторські й приписувані.

До другої чверті каталогу вміщено історіографчні та літературознавчі праці ХІХ - першої чверті ХХ ст., присвячені дослідженню проблем, які пов'язані з життям та діяльністю Кирила й Мефодія.

Частина матеріалів вперше вводиться до наукового обігу.

Каталог розрахований на літературознавців, мовознавців, джерелознавців, археографів, текстологів, які працюють над проблемами давнього слов'янського письменства і культури, а також на широке коло спеціалістів гуманітарних галузей знань.



11.

НБУВ. Інститут рукопису

Де ля Фліз : Альбоми. Т. 1 / передм. В. Наулко, В. Горленко ; Національна академія наук України, Інститут української археографії і джерелознавства, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису, Кафедра української культури та етнографії ім. Гуцуляків університету Альберта (Канада); редкол.: Павло Сохань (голова), Геннадій Боряк, Кирило Висловоков, Любов Дубровіна, Аркадій Жуковський, Наталія Карповець (відп. секретар), Олександр Коваленко, Юрій Кочубей, Богдан Медвідський, Всеволод Наулко (заступник голови), Майя Притикіна, Валерій Старков. – К., 1996. – 254 с. – (Етнографічно-фольклорна). – ISBN 5-7702-0860-0.

 Переглянути документ   

Анотація:

У першому томі видання «Альбоми Де ля Фліза» вперше в повному обсязі наводиться унікальний етнографічний і краєзнавчий опис Київщини і прилеглих теренів з рукописних альбомів («Етнографічні описи...», «Костюми селян Державних маєтностей..." та ін.) відомого дослідника середини XIX ст. Де ля Фліза. Альбоми супроводжуються оригінальними багатокольоровими малюнками, які не втратили пізнавального значення дотепер.

Розраховано на науковців, мистецтвознавців, викладачів вузів, технікумів і шкіл, студентів та школярів, усіх, хто цікавиться самобутньою історією та культурою України.



12.

НБУВ. Інститут рукопису

Де ля Фліз : Альбоми. Т. 2 / Національна академія наук України, Інститут української археографії та джерелознавства, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису, Кафедра української культури та етнографії ім. Гуцуляків університету Альберта (Канада); редкол.: Павло Сохань (голова), Геннадій Боряк, Ярослав Шашкевич, Іван Дивний, Любов Дубровіна, Аркадій Жуковський, Наталія Карповець, Олександр Коваленко, Юрій Кочубей, Богдан Медвідський, Всеволод Наулко (заступник голови), Майя Притикіна, Валерій Старков (відп. секретар). – К., 1999. – 687 с. – (Етнографічно-фольклорна спадщина). – ISBN 966-02-1066-3.

 Переглянути документ   

Анотація:

У другому, заключному, томі видання «Д. П. Де ля Фліз. Альбоми» представлено його найфундаментальніший твір «Медико-топографічний опис... Київської округи. 1854» (1245 ст. рукописного тексту), в якому розглянуто вплив на здоров'я людини довколишнього природного середовища, особливості господарської діяльності і культури людності.

Розраховано на науковців, медиків, екологів, мистецтвознавців, викладачів навчальних закладів, студентів та школярів, усіх, хто цікавиться самобутньою історією та культурою України.



13.

НБУВ. Інститут рукопису

Модзалевський, В. Л.

Матеріали до «Малороссийского родословника». Вип. 1 : Томари / Українське генеалогічне товариство; Центр генеалогії та біографістики, Центр генеалогічних досліджень, Національна академія наук України, Інститут рукопису Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, Інститут історії; упор. та нарис В. В. Томазов. – К., 1996. – 40 с. – ISBN 966-02-0034-Х; 966-02-0035-8.

Анотація:

Пропонована книга є першою спробою видання досі неопублікованих родовідних розписів, зроблені видатним українським істориком, мистецтвознавцем та громадським діячем В.Л. Модзалевським до «Малороссийского родословника», фундаментальної праці з генеалогії українських старшинських родів. Перший випуск, присвячений роду Томар, містить не тільки працю В.Л. Модзалевського, але і матеріали до родоводу, що залишилися поза увагою ученого. Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією України.



14.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Л. А.

Історія національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, 1918 - 1941 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; Національна академія наук України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. – К. , 1998. – 336 с. – ISBN 966-02-0702-6.

 Переглянути документ   

Анотація:

У контексті процесу державотворення, духовного відродження та формування національної свідомості висвітлюється історія Національної бібліотеки України імені В. І Вернадського (1918 – початок 1941) – інформаційного, науково-дослідного, культурного центру, державного сховища рукописної спадщини, творів друку та документів, наукової колекції світової літератури.

Враховуючи специфіку історичного розвитку бібліотечної справи в Україні і залучаючи до обігу нові джерельні матеріали, автори досліджують історію заснування Бібліотеки та основні напрями її діяльності, комплектування і функціонування її фондів, повертають науці й культурі імена людей, які віддавали Бібліотеці усі свої знання і все своє натхнення.

Для бібліотекознавців, бібліографів, бібліотекарів, книгознавців, істориків та всіх тих, кого цікавить історія розвитку вітчизняної науки і культури.



15.

НБУВ. Інститут рукопису

Корній, Лідія Пилипівна.

Болгарський наспів з рукописних нотолінійних ірмолоїв України кінця ХVI- ХVІІ ст. / Л. П. Корній, Л. А. Дубровіна ; передм. П. С. Соханя ; відп. ред. О. С. Онищенко ; упорядкування, розшифровка, підготовка нотних матеріалів до видання, покажчики Л. П. Корній ; кодикологічне дослідження та археографічний опис нотолінійних Ірмолоїв Л. А. Дубровіної ; редакція словесних текстів піснеспівів болгарського наспіву Г. П. Півторака; НАН України ; Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського ; Інститут рукопису ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського ; Мін-во культури і мистецтв України ; Національна музична академія України ім. П. І. Чайковського. – К.: [б.в.], 1998. – 321 с. – (З історії музичної спадщини України). – ISBN 5-7702-0828-7. – 5.60.

 Переглянути документ   

Анотація:

У виданні публікуються церковні монодичні (одноголосі) піснеспіви болгарського наспіву, зафіксовані в українських та білоруських нотолінійних Ірмолоях кінця ХVІ - ХVІІ ст. з книгосховищ Києва та Львова. Подано дослідницькі матеріали про болгарський наспів та кодикологічне дослідження, археографічний опис нотолінійних Ірмолоїв, з яких узято зразки болгарського наспіву.

Розраховане на музикознавців-дослідників давньоболгарської, давньоукраїнської та східнослов'янської церковної музики в цілому, а також на джерелознавців, археографів, філологів, диригентів хорових колективів, які цікавляться давньою церковною музикою.



16.

НБУВ. Інститут рукопису

Модзалевський, В. Л.

Малоросійський родословник. Т. 5, вип. 1 / Українське генеалогічне товариство ; НАН України ; Інститут рукопису НБУ ім. В.І.Вернадського ; Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського ; Інститут історії України; В.В. Томазов (ред.кол.), C.В. Шурляков (упоряд.). – К., 1996. – 96 + І-ІІ с.

 Переглянути документ   

Анотація:

Книга, запропонована увазі читача, є першою спробою публікації архівного п'ятого тому унікальної праці відомого українського історика і генеалога Вадима Львовича Модзалевського - "Малороссийский Родословник". До першого випуску увійшли родовідні розписи 6 українських дворянських родів: Танських, Тарасевичів, Тарновських, Тернавіотів, Томар і Тройницьких. Книга розрахована на широке коло читачів, які цікавляться історією України.



17.

НБУВ. Інститут рукопису

Олена Михайлівна Апанович : Бібліографічний покажчик (до 80-річчя від дня народження і 55-річчя наукової діяльності) / НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського, Інститут рукопису, Інститут історії України; упоряд. С. Даневич ; авт. вступ. ст. Л. А. Дубровіна, В. Гром. – К.: Вид-во імені Олени Теліги, 1999. – 80 с. – ISBN 966-7601-04-8. – 7.00.

Анотація:

У книжці висвітлюється життєвий і науковий творчий шлях Олени Михайлівни Апанович, історика, письменниці, лауреата Державної премії ім. Т. Шевченка, лауреата наукової нагороди Фундації Антоновичів (США), і подаються бібліографічний та алфавітний покажчики її праць.

Персоналії:

Апанович О.М. (о нём)



18.

НБУВ. Інститут рукопису

Дубровіна, Любов Андріївна.

Історія Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського, 1941-1964 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. – К.: Наукова думка, 2003. – 357 с. – (Проект "Наукова книга"). – ISBN 966-00-0033-2. – 20.00.

 Переглянути документ   

Анотація:

У книзі на базі найповнішого на сьогодні джерельного матеріалу вперше ґрунтовно досліджено історію Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського від 1941 до 1964 рр. Простежено процес деструкції Бібліотеки в 1941 – 1943 рр., спричинений війною, відродження Бібліотеки в повоєнний час, її розвиток у 50-х та на початку 60-х рр. як найбільшої державної публічної культурно-просвітницької бібліотечної установи України.

Для істориків, бібліотекознавців, бібліографів, бібліотекарів, книгознавців та всіх, хто цікавиться історією української культури та науки.



19.

НБУВ. Інститут рукопису

Києво-Могилянська академія в документах і рідкісних виданнях з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Вип. 2 : Документи з історії Києво-Могилянської академії за матеріалами фондів Інституту рукопису (1615 - 1817) / НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського ; археогр. опрацювання Т. В. Міцан ; ред. кол.: Л. А. Дубровіна (відп. ред.), О. С. Боляк (відп. секретар), В. С. Брюховецький, Н. М. Зубкова, В. Ю. Омельчук, О. С. Онищенко, П. Т. Тронько, 3. І. Хижняк. – К.: [б.в.], 2003. – 480 с. – ISBN 966-02-2942-9. – 22.87.

 Переглянути документ   

Анотація:

До каталогу увійшли документи про діяльність першого навчально-просвітницького закладу України – Києво-Могилянської академії (Київської академії), універсали гетьманів про надання прав Києво-Братському монастирю, грамоти і привілеї російських царів, польських королів, духовні заповіти на користь Академії, матеріали навчального процесу, фінансово-економічні документи, витяги та виписи різноманітного характеру з інших джерел, які стосуються історії існування та діяльності Академії.

Видання розраховане на широке коло дослідників історії освіти та культури України кінця XVI - початку XVIII ст.



20.

НБУВ. Інститут рукопису

Гальченко, Олена Михайлівна.

Оправа східнослов'янських рукописних книг та стародруків в Україні: історія, структура, опис / О. М. Гальченко ; відп. ред. Л. А. Дубровіна ; НАН України, Національна бібліотека України ім. В. І. Вернадського. Інститут рукопису. – К.: [б.в.], 2005. – 375 с.: іл. – ISBN 966-02-3731-6. – 23.55.

 Переглянути документ   

Анотація:

Монографія присвячена малодослідженій галузі вітчизняного книгознавства – оправі східнослов’янських рукописних книг та стародруків як синкретичному об'єкту, техніці її виготовлення та оздобленню. На підставі матеріалів з історії інтролігаторства та авторських спостережень вперше у вітчизняній науці здійснено спробу проаналізувати розвиток східнослов'янського інтролігаторства взагалі і українського зокрема. Запропоновано хронологію української оправи на підставі двох конструктивних технік оправлення, що побутували на східнослов'янських землях, визначено ознаки, за якими можна з певним ступенем вірогідності здійснювати локалізацію та датування оправ.

Рисунки, фотографії, словник інтролігаторських термінів, запропоновані в дослідженні, стануть у пригоді як науковцям, які займаються описуванням та каталогізацією давніх східнослов'янських рукописних книг, для поглиблення їхніх знань про оправу, так і аматорам.

Видання розраховане на фахівців-книгознавців, мистецтвознавців, реставраторів книг та художників-оформлювачів, а також на широкий читацький загал, якому небайдужа історія матеріальної та духовної культури України.



...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського