Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (216)Юристам - Реферативна інформація (503)Юристам - Автореферати дисертацій (50)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ДЕРЖАВОТВОРЕНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

   
Тип видання: монографія   
1.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР: становлення органів влади і національне державотворення (1917 - 1920 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917-1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П.Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку ХХ ст.

Кл.слова:
український народ -- державна влада -- соборність


   
Тип видання: наукове видання   
2.

Гай-Нижник, П. П.
Податкова політика Центральної Ради, урядів УНР, Української Держави, УСРР (1917 - 1930 рр.) [Електронний ресурс] / П. П. Гай-Нижник. - К. : Цифра-друк, 2006. - 303 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор на основі широкого спектру документальних джерел та матеріалів, значна частина яких вперше вводиться до наукового обігу, висвітлює специфічний і неординарний напрямок розбудови національної державності у податковій сфері в період існування Української Народної Республіки (УНР), Української Держави (Гетьманату П.Скоропадського) та Української Соціалістичної Радянської Республіки (УСРР) від часу утворення Української Центральної Ради в 1917 році до звернення НЕПу та початку податкової реформи 1930 року. Для істориків, економістів, дослідників фінансово-економічної думки, а також широкого загалу читачів, що цікавляться історією українського державотворення.

Кл.слова:
Українська Держава -- податкова служба -- політика


   
Тип видання: методичний посібник   
3.

Боярська, З. І.
Історія держави і права України [Електронний ресурс] : навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц. / З. І. Боярська. - К. : КНЕУ, 2001. -

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни «Історія держави і права України» містить методичні вказівки, плани семінарських занять та навчальні завдання, завдання для перевірки знань та блочно-модульного контролю. В ньому висвітлюються процеси появи державності на території України, починаючи з рабовласницької доби, до сучасного періоду державотворення, процеси інституалізації державних структур, історична еволюція норм і інститутів права, досліджуються загальні закономірності державно-правових явищ, особливості їх функціонування в той або інший історичний період. У посібник включені також: термінологічний словник, список рекомендованої літератури, критерії оцінювання знань студентів при підсумковому контролі, додаток, який вміщує тексти і витяги з текстів історичних правових джерел. Розрахований на студентів і викладачів історії держави та права вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів.

Кл.слова:
державотворення -- політика -- юриспруденція -- законодавство


   
Тип видання: зб. статей   
4.


Українське державотворення. Акт 30 червня 1941 [Електронний ресурс] : збірник документів і матеріалів / уклад. О. Дзюбан. - Л. : Літературна агенція "Піраміда", 2001. - 594 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
Україна -- Українська Держава -- незалежність

   
Тип видання: монографія   
5.

Заєць, А. П.
Правова держава в контексті новітнього українського досвіду [Електронний ресурс] / А. П. Заєць. - К. : Парламентське вид-во, 1999. - 248 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Монографія присвячена пошуку шляхів гарантування правового характеру держави і державної влади, захисту прав і свобод людини і громадянина в сучасних умовах становлення незалежної Української держави. В монографії комплексно проаналізовано поняття «правова держава» на основі авторського підходу до праворозуміння, а також досліджено рівень реалізації принципів правової держави у законодавчій діяльності, сфері виконавчої влади та правосуддя. Розрахована на науковців, практиків-юристів, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, представників політичних партій та громадських організацій, студентів, усіх, хто цікавиться проблемами правової науки і державотворення.

Кл.слова:
право -- державотворення


   
Тип видання: монографія   
6.


Конституційно-правові засади становлення української державності [Електронний ресурс] / за ред. В. Я. Тація, Ю. М. Тодики ; Академія правових наук України, Інститут державного будівництва та місцевого самоврядування. - Х. : Право, 2003. - 328 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У монографії з урахуванням сучасного етапу державотворення в Україні аналізуються актуальні проблеми становлення українського конституціоналізму, розвитку громадянського суспільства, прав і свобод людини і громадянина, розв'язання державно-правових конфліктів, конституційні засади і тенденції розвитку соціальної функції держави, роль Верховної Ради України, Президента України, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування в становленні української державності, фактори, що впливають на цей процес. Аналізуються питання конституційно- правової реформи, положення проекту Закону України «Про внесення змін до Конституції України». Книга розрахована на викладачів, наукових працівників, аспірантів і студентів, працівників органів державної влади і місцевого самоврядування.

Кл.слова:
політика -- демократія -- держава


   
Тип видання: енциклопедія   
7.


Енциклопедія державного управління [Електронний ресурс] : у 8 т. / голов. ред. Ю. В. Ковбасюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во НАДУ, 2011

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

Т. 1 : Теорія державного управління. - С. 1 - 232  Текст у форматі PDF 2.82 Мб

Т. 1. - С. 233 - 506  Текст у форматі PDF 3.41 Мб

Т. 1. - С. 507 - 732  Текст у форматі PDF 2.88 Мб

Т. 2 : Методологія державного управління. - 692 с.  Текст у форматі PDF 8.81 Мб

Т. 3 : Історія державного управління. - С. 1 - 410  Текст у форматі PDF 10.94 Мб

Т. 3. - С. 411 - 788  Текст у форматі PDF 6.20 Мб

Т. 4 : Галузеве управління. - 648 с.  Текст у форматі PDF 7.30 Мб

Т. 5 : Територіальне управління. - 408 с.  Текст у форматі PDF 4.96 Мб

Т. 6 : Державна служба. - 524 с.  Текст у форматі PDF 4.51 Мб

Т. 7 : Державне управління в умовах глобальної та європейської інтеграції. - С. 1 - 181  Текст у форматі PDF 2.25 Мб

Т. 7. - С. 182 - 314  Текст у форматі PDF 1.74 Мб

Т. 7. - С. 315 - 458  Текст у форматі PDF 1.86 Мб

Т. 7. - С. 459 - 685  Текст у форматі PDF 2.84 Мб

Т. 7. - С. 686 - 758  Текст у форматі PDF 0.90 Мб

Т. 8 : Публічне врядування. - 630 с.  Текст у форматі PDF 5.56 Мб

Т. 1 : Теорія державного управління. - С. 1 - 232

Т. 1. - С. 233 - 506

Т. 1. - С. 507 - 732

Т. 2 : Методологія державного управління. - 692 с.

Т. 3 : Історія державного управління. - С. 1 - 410

Т. 3. - С. 411 - 788

Т. 4 : Галузеве управління. - 648 с.

Т. 5 : Територіальне управління. - 408 с.

Т. 6 : Державна служба. - 524 с.

Т. 7 : Державне управління в умовах глобальної та європейської інтеграції. - С. 1 - 181

Т. 7. - С. 182 - 314

Т. 7. - С. 315 - 458

Т. 7. - С. 459 - 685

Т. 7. - С. 686 - 758

Т. 8 : Публічне врядування. - 630 с.


У 1-му томі розкривається термінологічна система теорії державного управління як цілісного міждисциплінарного наукового знання про сутність, становлення і розвиток феномену державного управління. У 2-му томі розкривається термінологічна система методології державного управління, яка поєднує принципи, підходи, методи та інструменти наукових досліджень галузі науки державного управління, а також практики державного управління. У 3-му томі розглядаються питання історії українського державотворення, функціонування та розвитку державно-управлінських систем на теренах України. У томі 4-му висвітлено упорядкований термінологічний ряд, що відображає сучасний стан розвитку вітчизняної галузі науки «Державне управління» стосовно різних аспектів формування державної політики та реалізації її стрижневих функцій, зокрема через діяльність органів виконавчої влади як суб’єктів державного управління. У 5-му томі енциклопедії зібрано понад 300 термінів, в яких розкриваються фундаментальні поняття теорії та практики регіонального управління та місцевого самоврядування, моделей їх співвідношення і механізмів взаємодії, взаємозалежності державного і регіонального управління та місцевого самоврядування, історія їх становлення та розвитку в Україні. У 6-му томі розкривається термінологічна система теорії державної служби. У 7-му томі розглядаються основи сучасного державного управління в умовах глобальної та європейської інтеграції. 8-й том Енциклопедії державного управління є першим в Україні фундаментальним виданням, у якому ґрунтовно представлена понятійно-категорійна система демократичного врядування. Для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, науковців, викладачів, магістрів, аспірантів, докторантів та всіх, хто цікавиться теоретичними проблемами державного управління.

Кл.слова:
галузеве управління -- територіальне управління -- державна служба


   
Тип видання: монографія   
8.

Мироненко, Олександр Миколайович.
Витоки українського революційного конституціоналізму 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] : теоретико-методологічний аспект : монографія / О. М. Мироненко ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська державність -- державотворення

   
Тип видання: зб. статей   
9.


Життєвий простір України: політичний та гуманітарний виміри (1991–2010 роки) [Електронний ресурс] : збірник наукових статей ; Національна академія наук України, Інститут історії України / Національна академія наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2012. - 261 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Представлені у збірнику матеріали містять авторські наукові інтерпретації стосовно дослідження різних концептуальних проблем новітньої історії України періоду незалежності, розвитку державотворчого процесу в модерному українському суспільстві (1991–2010 рр.), визначення головних тенденцій та найвагоміших політичних, економічних та соціальних чинників життєдіяльності українського суспільства на сучасному етапі. Автори збірника виявили новітні архівні документи і вперше їх ввели в науковий обіг, а також опрацювали широке коло наукової літератури міждисциплінарного характеру (з соціології, політології, статистики) з метою наукового осмислення сутності сплетінь економічнних, політичних і соціальних процесів в Україні на сучасному етапі. Збірник буде цікавим для фахових істориків та політологів, а також для широкого кола читачів, які виявляють інтерес до історії України.

Кл.слова:
Україна -- незалежність -- державотворення


   
Тип видання: монографія   
10.

Єфіменко, Геннадій.
Статус УСРР та її взаємовідносини з РСФРР [Електронний ресурс] : довгий 1920 рік : монографія / Г. Єфіменко. - К. : Ін-т історії України, 2012. - 368 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В книзі аналізується розвиток взаємовідносин між УСРР і РСФРР та еволюція державного статусу радянської України у 1920 р. На основі документальних джерел автор робить висновок про сумнівність панівних в історіографії поглядів на процес утворення СРСР як поступального об’єднання незалежних радянських республік і відповідного місця 1920 року у цій схемі. Наголошується на тому, що розвиток радянської України протягом 1920 р. мав протилежні вектори — від повного підпорядкування України Кремлю включно з переходом її в автономний статус до набуття деяких ознак незалежності. Підсумком боротьби різних підходів став договір між УСРР та РСФРР від 28 грудня 1920 р., в якому вперше на офіційному рівні радянська Росія визнала незалежність УСРР.

Кл.слова:
державотворення -- адміністративний устрій


   
11.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] : становлення органів влади і національне державотворення (1917-1920 рр.) / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917–1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П. Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку XX ст.

Кл.слова:
політологія -- правознавство -- історія


   
Тип видання: навчальний посібник   
12.


Історія українського права [Електронний ресурс] : навчальний посібник для вищих навчальних закладів / за ред. І. А. Безклубого. - К. : Грамота, 2010. - 336 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У посібнику розкрито аспекти історіографії українського права, зміст основних джерел права, принципи і зміст окремих норм державного, цивільного, кримінального права, особливості судового процесу тощо. Розділи видання містять переліки рекомендованої літератури та запитання для самоперевірки навчального матеріалу. Видання розраховане для студентів вищих навчальних закладів, науковців, викладачів, юристів-практиків, суддів, державних службовців і всіх тих, хто не байдужий до історії та розвитку українського права й державотворення.

Кл.слова:
юриспруденція -- цивілістика -- правознавство -- українське правосуддя


   
13.


Чотири універсали [Електронний ресурс] / Добровільне товариство книголюбів України ; уклад. В. Д. Конашевич. - Київ : [б. в.], 1990. - 16 с. - (Сторінки історії)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Вміщено чотири Універсали Української Центральної Ради з дотриманням правопису оригіналу. Для істориків, правознавців, широкого кола читачів.

Кл.слова:
УНР -- державотворення


   
14.

Терлюк, Іван.
Політико-правова доктрина козацького державотворення [Електронний ресурс] : нарис історії української державної ідеї / Іван Терлюк, Іван Флис. - Львів : Вид-во Тараса Сороки, 2008. - 300 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У пропонованому посібнику, спираючись на широку бібліографію використаних джерел та літератури, на аналіз творів вітчизняних мислителів, представників української політико-правової думки, робиться спроба в руслі проблемно-хронологічного підходу (від кінця XVI – XVIII століть) простежити процес становлення, розвитку та занепаду ідеї козацької державності як національної державної ідеї. У додатках книги, укладених відповідно до її розділів, представлено документи, що відображають особливості становлення, розквіту та занепаду ідеї козацької державності як національної державної ідеї, а також ідейний контекст українського державотворення другої половини XVII-XVIII століть. Для студентів вищих навчальних закладів, гімназій, ліцеїв, коледжів, у яких вивчаються історико-правові дисципліни, а також усіх, кого цікавить історія української політико-правової думки та держави і права України.

Кл.слова:
політика -- правознавство -- державне управління -- козаччина


   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
15.

Ворона, П. В.
Державне будівництво і місцеве самоврядування в Україні: навчально-методичний посібник [Електронний ресурс] / П. В. Ворона ; Міністерство освіти і науки України. - 2-е вид., перероб. - Полтава : ПП Шевченко, 2010. - 98 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У навчально-методичному посібнику розглянуто загальні та концептуальні засади державного будівництва та місцевого самоврядування в Україні (інституції, конституційні визначення, законодавча база, їх формування, склад, повноваження). Велика увага в навчальному виданні приділена понятійному апарату, принципам функціонування основних інститутів як місцевої так і центральної влади. З метою контролю та перевірки рівня знань, додаткової роботи студентів та слухачів подано орієнтовний перелік тестових завдань, теми для обговорення і контрольні запитання. Для студентів та слухачів магістратури, викладачів вишів, державних службовців й службовців органів місцевого самоврядування, які вивчають курс «Державне будівництво та місцеве самоврядування в Україні» і підвищують кваліфікацію за фахом. Може бути корисним для тих, кого цікавлять проблеми та шляхи державотворення в Україні.

Кл.слова:
будівництво державне


   
Тип видання: методичний посібник   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Середа, А. М.
Історія держави і права України : навчально-методичний посібник для студентів заочного відділення [Електронний ресурс] / А. М. Середа ; Міністерство освіти і науки України. - Запоріжжя : ЗНУ, 2010. - 120 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Пропонований навчально-методичний посібник з курсу «Історія держави і права України» містить плани семінарських занять, методичні вказівки та навчальні завдання, завдання для перевірки знань та модульного контролю. В ньому висвітлюються процеси появи державності на території України, починаючи з рабовласницької доби до сучасного процесу державотворення, процеси інституалізації державних структур, історична еволюція норм і інститутів права, досліджуються загальні закономірності державно-правових явищ, особливості їх функціонування в той або інший історичний період. В навчально-методичний посібник включені також: орієнтовний перелік питань на іспит та список рекомендованої літератури. Розрахований на студентів і викладачів історії та права вищих навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, коледжів.

Кл.слова:
історія держави і права


   
Тип видання: аналітична доповідь   
17.


Інституційне забезпечення державної комунікативної політики: досвід країн Європи [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / Національний інститут стратегічних досліджень ; авт.-уклад. А. В. Баровська. - Київ : [б. в.], 2014. - 72 с. - (Серія «Інформаційні стратегії» ; випуск 4)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.55 Мб


Проаналізовано досвід інституційного забезпечення державної комунікативної політики на центральному рівні в Норвегії та чотирьох країнах Європейського Союзу – Німеччині, Іспанії, Великої Британії, Нідерландах. На схемах відтворено структурні елементи й рівні підпорядкування відповідних інституцій. Висвітлено основні нормативно-правові засади державної комунікативної політики цих країн. Охарактеризовано механізми організації та координації комунікації органів державної влади України в ретроспективі та на сучасному етапі державотворення. Розроблено рекомендації щодо інституційного забезпечення державної комунікативної політики України. Розраховано на співробітників органів державної влади, науковців, викладачів, усіх, хто цікавиться проблемами реалізації державної комунікативної політики.

Кл.слова:
інформаційна політика -- органи державної влади -- медіапростір


   
Тип видання: навчальний посібник   
18.


Філософія правового виховання [Електронний ресурс] : навчальний посібник / А. П. Гетьман, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, С. Б. Жданенко, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, В. О. Лозовий, С. І. Максимов, Є. М. Мануйлов, Ю. В. Мелякова, Н. І. Сатохіна, В. А. Трофименко ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків : Право, 2012. - 248 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 3.83 Мб


Навчальний посібник присвячений філософським проблемам правового виховання. У ньому висвітлюються предмет, структура та функції правового виховання, а також його основні філософські проблеми: організаційно-управлінські основи правового виховання, роль правового виховання у формуванні демократичної правосвідомості та правової культури, правове виховання та державотворення тощо. Значне місце в посібнику приділено аналізу традицій правового виховання та освіти в різних цивілізаційних системах, а також проблемам правового виховання в сучасній Україні.

Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів, а також для тих, хто цікавиться філософськими проблемами правового виховання.

Кл.слова:
правове виховання -- демократична правосвідомость та правова культура -- правове виховання в культурі


   
Тип видання: навчальний посібник   
19.


Філософія правового виховання [Електронний ресурс] / А. П. Гетьман, О. Г. Данильян, О. П. Дзьобань, Ю. Ю. Калиновський, Г. П. Клімова, І. І. Коваленко, В. О. Лозовой, С. І. Максимов, Є. М. Мануйлов, Ю. В. Мелякова, О. В. Прудникова, Н. І. Сатохіна, В. А. Трофименко ; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - 2-ге видання, доповнене. - Харків : Право, 2014. - 248 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.34 Мб


Навчальний посібник присвячений філософським проблемам правового виховання. У ньому висвітлюються предмет, структура та функції правового виховання, а також його основні філософські проблеми: організаційно-управлінські основи правового виховання, роль правового виховання у формуванні демократичної правосвідомості та правової культури, правове виховання та державотворення тощо. Значне місце в посібнику приділено аналізу традицій правового виховання та освіти в різних цивілізаційних системах, а також проблемам правового виховання в сучасній Україні.

Для студентів, аспірантів і викладачів юридичних вузів і факультетів, а також для тих, хто цікавиться філософськими проблемами правового виховання.

Кл.слова:
поняття та функції правового виховання -- роль правового виховання -- традиції правового виховання

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського