Бази даних

Юристам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (154)Юристам - Реферативна інформація (111)Юристам - Автореферати дисертацій (20)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х2(4УКР)611/612$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   
Тип видання: навчальний посібник   
1.

Тимощук, О.
Державна варта Української Держави [Електронний ресурс] : історико-юридичний аналіз / О. Тимощук ; відп. ред. І. Б. Усенко. - К. : [б. в.], 1998. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Книга присвячена малодослідженій проблемі історії вітчизняної державності - юридичним аспектам діяльності Державної варти. Неупереджений авторський підхід і використання раніше невідомих архівних джерел дозволяють об'єктивно визначити роль цієї охоронної структури в системі влади останнього українського гетьманату. Навчальний посібник розраховано насамперед на тих, хто вивчає історію держави й права України, а також на широке коло читачів.

Кл.слова:
державність -- охорона -- влада


   
Тип видання: монографія   
2.

Сідак, В.
Національні спецслужби в період української революції 1917-1921 рр. [Електронний ресурс] / В. Сідак. - К. : Альтернативи, 1998. - 320 с. - (Невідомі сторінки історії)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дослідження присвячене діяльності спеціальних органів безпеки українських національних державних формацій 1917-1921 років: Центральної Ради, Гетьманату, Директорії УНР, ЗУНР та Державного Центру УНР в еміграції. Залучення великого масиву документальних друкованих джерел, мемуаристики та раніше не відомих архівних матеріалів дало авторові змогу досягти максимальної об'єктивності при висвітленні складних історичних подій доби Української революції, виважено оцінити здобутки й помилки тогочасних національних спецслужб у боротьбі за державність України. Розрахована на істориків, юристів, курсантів та слухачів вищих спеціальних закладів, усіх, хто цікавиться історією України.

Кл.слова:
спецслужба -- розвідка -- громадянська війна


   
Тип видання: наукове видання   
3.

Кудлай, Олександра Борисівна.
Створення та діяльність народного міністерства земельних справ Української Народної Республіки (червень 1917 — квітень 1918 рр.) [Електронний ресурс] / Олександра Кудлай ; Національна Академія Наук України, Інститут історії України. - К. : [б. в.], 2011. - 83 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У роботі вивчено процес організації та завдання окремих підрозділів народного міністерства земельних справ, досліджено головні напрямки діяльності інституції та політику у сфері земельних відносин протягом червня 1917 р. — квітня 1918 р. Висвітлюється внутрішня структура та склад земельного відомства, питання підготовки й політичної боротьби навколо ухвалення закону Української Центральної Ради про землю та впровадження його у життя. Для істориків, викладачів, студентів, всіх, хто цікавиться історією України.

Кл.слова:
земельні відносини -- земельний закон


   
Тип видання: дисертація   
4.

Богуславський, О. В.
Інформаційно-пресова діяльність Центральної Ради та українських урядів 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] / О. В. Богуславський. - Запоріжжя : ЗІДМУ, 2003. - 236 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дисертація присвячена дослідженню процеса становлення, розбудови та функціонування урядової пропагандистсько-інформаційно-пресової служби доби української революції та визвольних змагань 1917-1920 рр. Проведено комплексне дослідження та аналіз урядової інформаційно-видавничої діяльності означеного періоду. З’ясовано, що урядові чинники надавали важливого значення проблемі пропаганди української ідеї та інформаційної роботи в масах, про що свідчать законодавчі акти та створення відповідних урядових структур та відповідної інфраструктури інформаційної діяльності, але в силу як об’єктивних, так і суб’єктивних причин створити систему урядового інформування не змогли, що і стало однією з причин поразки визвольних змагань. Ці процеси були характерними для урядів усіх державних формацій 1917-1920 рр. Ключові слова: інформаційна діяльність, громадська думка, зовнішнє інформування, урядова преса, агітаційно-пропагандистська робота, видавнича справа, інформаційна політика, цензура.

Кл.слова:
масова інформація -- преса -- сучасна історія -- ХХ століття


   
Тип видання: монографія   
5.

Мироненко, Олександр Миколайович.
Витоки українського революційного конституціоналізму 1917-1920 рр. [Електронний ресурс] : теоретико-методологічний аспект : монографія / О. М. Мироненко ; Національна академія наук України, Інститут держави і права ім. В. М. Корецького. - К. : [б. в.], 2002. - 260 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ




Кл.слова:
українська державність -- державотворення

   
6.

Гай-Нижник, П. П.
УНР та ЗУНР [Електронний ресурс] : становлення органів влади і національне державотворення (1917-1920 рр.) / П. П. Гай-Нижник. - К. : ЩеК, 2010. - 304 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


В новій книзі автор висвітлює процес становлення вищих та місцевих органів державної влади в Україні за Української Народної Республіки (за часів Центральної Ради та Директорії) та Західноукраїнської Народної Республіки в контексті складного процесу національного державотворення у буремні 1917–1920 роки. Аналізуються успіхи та прорахунки державного будівництва, зокрема, законодавча база, принципи формування та діяльності вищих законодавчих і виконавчих органів першої і другої УНР та ЗУНР, центральних і місцевих органів державної влади, форми та устрій українських державних утворень, причини падіння Центральної Ради та успіху перевороту П. Скоропадського, підготовку та суть повстання Директорії, соборницько-державницькі прагнення українців Закарпаття та передумови і наслідки Акту Злуки УНР та ЗУНР тощо. Для істориків, правознавців, держуправлінців, політологів та усіх, хто цікавиться українською минувшиною початку XX ст.

Кл.слова:
політологія -- правознавство -- історія

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського