Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (54)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф61$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Андрухів І. О. 
Політика радянської влади у сфері релігії та конфесійне життя на Прикарпатті в 40 - 80-х роках ХХ ст. Історико-правовий аналіз : Моногр. / І. О. Андрухів; Прикарпат. юрид. ін-т Львів. держ. ун-ту внутр. справ України. - Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2006. - 431 c. - укp.

Висвітлено релігійну та суспільно-політичну ситуацію на Прикарпатті в 1939 - 1944 рр. Розкрито сутність радянського антирелігійного законодавства. Досліджено вплив установлення радянської влади в регіоні на конфесійне життя. Розглянуто політичні засади мотивів ліквідації УГКЦ й охарактеризовано релігійну ситуацію на Прикарпатті напередодні Львівського собору. Показано реакцію збройного підпілля ОУН - УПА на ліквідацію УГКЦ та його вплив на духівництво та віруючих щодо переходу в православну віру. Простежено особливості боротьби місцевих органів влади та силових структур з "залишками уніатства" у 1946 - 1959 рр. Проаналізовано наслідки науково-атеїстичної пропаганди у 1960-х рр. Показано зміни у ставленні влади до релігії та конфесійних об'єднань за умов сталінського тоталітарного режиму, "хрущовської відлиги", період "побудови розвинутого соціалізму" та "перебудови". Здійснено порівняльний аналіз впливів релігії і традицій на свідомість громадянства Прикарпаття у період суцільної атеїзації.

Освещена религиозная и общественно-политическая ситуация в Прикарпатье в 1939 - 1944 гг. Раскрыта сущность советского антирелигиозного законодательства. Исследовано влияние процесса установления советской власти в регионе на деятельность конфессий. Рассмотрена политическая база мотивов ликвидации УГКЦ и охарактеризована религиозная ситуация в Прикарпатье накануне Львовского собора. Показана реакция вооруженного подполья ОУН - УПА на ликвидацию УГКЦ, рассмотрено его влияние на духовенство и верующих относительно установления православной веры. Проанализированы особенности борьбы местных органов власти и силовых структур с "остатками униатства" в 1946 - 1959 гг. Рассмотрены последствия научно-атеистической пропаганды в 1960-х гг. Показаны изменения отношения власти к религии и конфессионным объединениям в условиях сталинского тоталитарного режима, "хрущовской оттепели", период "построения развитого социализма" и "перестройки". Проведен сравнительный анализ влияния религии и традиций на сознание общественности Прикарпатья в период тотальной атеизации.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР331)6-55 + Ф61(2)503.1 + Э372.270.9(4УКР33)-3 + Х2(4УКР333)6-51 + Х620.323.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА676193 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Докаш О. 
Політико-правовий аналіз характеру й механізмів взаємодії органів влади й управління Закарпатської України з державними та партійними структурами радянської України й Чехословацької Республіки (1944 - 1945 рр.) / О. Докаш // Наук. вісн.. - 2014. - № 6. - С. 175-185. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Зроблено спробу політико-правового аналізу характеру й механізмів взаємодії органів влади й управління Закарпатської України з державними та партійними структурами Радянської України й Чехословацької Республіки через розкриття входження Закарпатської України до складу УРСР, формування й функціонування під фактичним контролем Комуністичної партії Закарпатської України і з'їзду Народних комітетів, Народної Ради Закарпатської України, окружних, міських та сільських народних комітетів у спосіб одностороннього розриву відносин із органами Чехословацької Республіки та підпорядкування УРСР й СРСР від жовтня 1944 р. до січня 1946 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф61(2)93(2УКР333)272.2 + Х2(4УКР333)62-621.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Стасюк О. 
Радянські виборчі кампанії як засіб індоктринації суспільства (на прикладі Української PCP повоєнного періоду) / О. Стасюк // Укр. іст. журн.. - 2018. - № 4. - С. 84-97. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Висвітлено форми, методи та зміст передвиборчих агітаційно-пропагандистських акцій повоєнного періоду в Українській РСР. Показано місце виборчих кампаній у системі радянської пропаганди. Наголошено на керівній ролі партії в організації та проведенні агітації, що перетворювало процес на монопольну ідеологічну кампанію. Показано роль урядових чинників щодо проведення виборчих кампаній у західноукраїнських областях. Визначено спільні та відмінні риси ведення передвиборчої агітації у східних і західних регіонах УРСР, оцінено ефективність їх впливу на свідомість населення. Основними факторами несприйняття змісту передвиборчої пропаганди мешканнями західноукраїнських територій названо історичний досвід, здобутий в європейських парламентських структурах, та національно-визвольний рух.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф61(2)93(2УКР)415.121 + Х620.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Савченко В. А. 
Секретні співробітники ДПУ з одеського "Клубу іноземних моряків" / В. А. Савченко, О. П. Тригуб // Сторінки історії : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 48. - С. 118-134. - Бібліогр.: 132 назв. - укp.

Розглянуто викриття таємної діяльності італійських політемігрантів, що гуртувалися в Одесі навколо місцевого осередку "Міжнародної організації допомоги борцям революції" та "Клубу іноземних моряків". На прикладі трагічної долі низки італійців (комуністів та анархістів) висвітлюються методи роботи ДПУ, ГРУ та Комінтерну по формуванню агентурної мережі у країнах Європи, стеженню за "підозрілими" іноземцями, за контрабандою та "політичними настроями" у СРСР.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф61(4ІТА) + Ф61(0)614.863.9 + Х2(4ІТА)6-621.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського