Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ФАРЕНВАЛЬД$<.>+<.>A=АРНОЛЬД$<.>+<.>A=ВІЛЬГЕЛЬМ$<.>+<.>A=ЕРНСТ$<.>+<.>A=АВГУСТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август 
Патентно-ліцензійні угоди в англійському, французькому та італійському праві : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Фаренвальд Арнольд Вільгельм Ернст Август; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Досліджено патентно-ліцензійні договори в англійському, французькому та італійському праві. Було обрано три різні національні системи права - Сполученого Королівства Великобританії, Франції та Італії. Основну увагу приділено розгляду в порівняльному порядку загальним і відмінним рисам патентно-ліцензійного законодавства, оцінці сучасного стану і визначенню перспектив його розвитку. Результатом дослідження є проект моделі закону про ліцензійні договори, що об'єднує важливі елементи досліджуваних національних правових систем. На підставі цього синтезу з'являється можливість його прийняття більшістю країн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х933.41 + Х839(4ВЕЛ)34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА305659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Арнольд Райнер 
Права і свободи людини і громадянина в Україні (доктрина Європейського суду з прав людини і Конституційного Суду України) : навч. посіб. / Райнер Арнольд, Б. Банашак, С. Л. Вдовіченко, Макс-Емануель Гайс, І. В. Головань; ред.: П. Ф. Мартиненко, В. М. Кампо; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, КС України. - Київ : Юрінком Інтер, 2013. - 374 c. - Бібліогр.: с. 325-334 - укp.

Обгрунтовано правозахисну функцію держави та Конституційного Суду. Детально розглянуто практики застосування положень Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та рішень Європейського суду з прав людини. Висвітлено релігійні та морально-етичні основи права на людську гідність. Розглянуто права людини в Україні у контексті доктрини європейської та української юстиції. Розкрито конституційні засади захисту прав людини Конституційним Судом України. Увагу приділено проблемам захисту прав людини в контексті розвитку конституційної юстиції в Україні. Охарактеризовано тенденції та закономірності розвитку конституційної юстиції в Україні. Описано зарубіжний досвід застосування конституційної скарги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я7 + Х809(4УКР)111.1:Х803-3 я7 + Х915.232.44:Х803-3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Арнольд Р. 
Права і свободи людини і громадянина в Україні (доктрина Європейського суду з прав людини і Конституційного Суду України) : навч. посіб. / Р. Арнольд, Б. Банашак, С. Л. Вдовіченко, М.-Е. Гайс, І. В. Головань, М. М. Гультай, В. М. Кампо, В. А. Овчаренко, М. В. Савчин; ред.: П. Ф. Мартиненко, В. М. Кампо; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Асоц. суддів Конституц. Суду України. - Київ : Юрінком Інтер, 2013. - 374 c. - Бібліогр.: с. 325-334 - укp.

Досліджено стан реалізації в Україні Європейської Конвенції прав людини та основоположних свобод 1950-го р. Висвітлено європейський та український досвід правового захисту гідності людини як провідного права особи, зокрема, конституційними судами України та окремих європейських країн. Охарактеризовано основні права та свободи людини і громадянина в Україні у контексті практики європейської та української конституційної та загальної юстиції. Розглянуто засади захисту прав людини Конституційним Судом України, зміст і обсяг громадянських, політичних, соціальних, економічних, екологічних і культурних прав і свобод людини та громадянина. Викладено проблемні аспекти захисту прав людини в контексті розвитку конституційної юстиції в Україні з погляду на це суддів Конституційного суду України. Визначено передумови подальшого розвитку конституційної юстиції в Україні шляхом запровадження конституційної скарги, розглянуто різні моделі такого запровадження з урахуванням зарубіжного досвіду. У додатку (в електронній формі) вміщено рішення Європейського Суду з прав людини, Конституційного Суду України та органів конституційної юрисдикції інших країн (Польщі, Литви, Німеччини, США тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я7 + Х915.232.44 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787956/CDR1764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Врублевський В. 
Інтеграція інформаційних ресурсів у системах керування для органів місцевого самоврядування / В. Врублевський, А. Августинович // Вісн. геодезії та картографії. - 2007. - № 3. - С. 26-29. - укp.

На примере польского города Эльблонг представлены принципы и опыт создания информационной системы для органов местного самоуправления. Подчеркнуто важность перехода от компьютеризации деятельности отдельных подразделений городского управления к комплексной информатизации деятельности всего городского управления и всех городских служб на основании общей базы данных информационных ресурсов города. Показано интегрирующую роль в таких системах единой цифровой геопространственной основы на территорию города.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ПОЛ)011.2-82ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Августин Р. Р. 
Оцінювання рівня тінізaції ринку праці України як передумова формування державної політики його детінізації / Р. Р. Августин // Бізнес Інформ. - 2014. - № 8. - С. 144-149. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Підтверджено думку вчених-економістів, що поняття тіньової економіки все більше стосується соціально нейтральних або соціально позитивних неоподатковуваних джерел доходів громадян і суб'єктів господарських відносин. Доведено, що загальні тенденції неофіційної діяльності в Україні безпосередньо повіязані з тінізaцією ринку праці як первинної ланки тіньового сектора економіки. Так, висвітлено передумови формування високого рівня тінізaції оплати праці у вітчизняній економіці. Висвітлено результати соціологічних досліджень щодо рівня добробуту та тінізації джерел доходів населення, які було порівняно з офіційними даними державних органів. Також для порівняння даних офіційних і соціологічних досліджень наведено дані стосовно неформального ринку зайнятості в окремих країнах. Це дозволило сформувати думку, що тіньовий сегмент ринку праці значним чином формується за рахунок низькокваліфікованих і, відповідно, низькооплaчувaних робочих місць. Доведено, що будь-які махінації на ринку праці, що є передумовою масштабної тінізaції економіки, неможливі без створення потужного фінансового базису. Для підтвердження такої думки висвітлено динаміку кількості злочинів, виявлених у фінансово-кредитній системі Укрaїни протягом 1998 і 2010 рр. Проведено розрахунок тіньових зарплат у розрізі секторів економіки на початок 2013 р. Так, результати засвідчили, що в таких галузях, як будівництво, сільське господарство і торгівля рівень неофіційних зарплат ("у конверті") перевищує 30 %.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-645-962 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Августин Р. Р. 
Пріоритети державної політики детінізації національного господарства України на сучасному етапі розвитку / Р. Р. Августин // Проблеми економіки. - 2016. - № 4. - С. 35-40. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано пріоритети державної політики детінізації національного господарства України в системі базових характеристик економічної безпеки держави на сучасному етапі розвитку. Зроблено висновок про перспективність ув'язки політики детінізації та формування дієздатної системи економічної безпеки України, що дозволяє досягти синергічного ефекту, зорієнтованого і на протидію тінізації економічних відносин, і на комплексне зміцнення ключових параметрів економічної безпеки держави, у тому числі через детінізацію її економіки. Стратегічні пріоритети визначені за напрямами: самодостатність економічного розвитку та забезпеченість політики детінізації (формування середовища сприйняття тіньової економіки, ресурсного забезпечення та інформаційно-аналітичної системи детінізації, впровадження ефективних зарубіжних технологій, підвищення ефективності в регуляторній сфері); стійкість економічної системи та висока спроможність політики детінізації (легалізація національного господарства в галузево-секторальному та просторово-структурному аспектах, за структурними елементами безпеки держави, у фінансовій системі та на внутрішньому ринку); здатність економіки до розвитку та реалізації потенціалу політики детінізації (формування інфраструктури, впровадження "запобіжників" контролю, інтелектуально-кадрового та інвестиційно-інноваційного забезпечення детінізації економіки).


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Августин Р. Р. 
Пріоритети та механізми системної детінізації економіки України : автореф. дис. ... д-ра екон. наук : 08.00.03 / Р. Р. Августин; Центральна спілка споживчих товариств України, Львівський торговельно-економічний університет. - Львів, 2018. - 40 c. - укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади, обґрунтовано пріоритети та механізми системної детінізації економіки України. Узагальнено концептуальні положення тінізації економіки та державної політики детінізації економічних відносин. Ідентифіковано системні характеристики та базові моделі взаємозв'язків тінізації та економічного зростання. Встановлено вплив тінізації економіки на посилення загроз економічній безпеці держави. Обґрунтовано методологію дослідження тінізації економіки, узагальнено світовий досвід формування ефективної системи детінізації національного господарства. Здійснено аналіз обсягів і галузевих секторальних особливостей тінізації національного господарства України. Ідентифіковано регіональні характеристики, а також чинники та функціональні особливості тіньової економічної діяльності в Україні. Надано характеристику державної політики детінізації економіки в Україні. Обґрунтовано стратегічні пріоритети системної детінізації національного господарства. Вдосконалено інституціональне забезпечення детінізації економічних відносин. Розроблено положення концепції державної політики системної детінізації національного господарства. Сформовано механізми детінізації підприємництва у галузевому секторальному аспекті. Розроблено інституційний механізм, визначено чинники детінізації ринку праці. Запропоновано антикорупційний механізм і засоби детінізації відносин у соціальній сфері та системі державних послуг.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА436827 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Розвиток публічного управління та менеджменту в умовах трансформаційних викликів : монографія / Р. Р. Августин, В. В. Адамик, О. З. Апостолюк, Г. П. Баб'як, А. Ю. Васіна, А. І. Гуцуляк, І. О. Демків, І. І. Дрогобецький, О. П. Дудкіна, О. П. Дяків, Т. Л. Желюк, А. Ю. Жуковська, Л. І. Заставнюк, В. С. Здреник, Є. П. Качан, У. М. Костін, А. С. Коцур, С. П. Крамарчук, Н. М. Кривокульська, Н. В. Котис, Р. А. Кошіль, Ж. Л. Крисько, Л. Б. Круп'як, В. І. Лаптєв, О. Б. Марцінковська, О. В. Мацик, А. Ф. Мельник, П. П. Микитюк, Г. Л. Монастирський , С. А. Надвиничний, О. М. Нитка, О. Ф. Овсянюк-Бердадіна, Д. М. Онофрійчук, В. М. Островерхов, Т. М. Попович, З. М. Пушкар, С. А. Прохоровська, І. І. Смачило, В. В. Толкованов, І. М. Труш, О. В. Чигур, І. В. Чикало, М. М. Шкільняк; ред.: М. М. Шкільняк, А. Ю. Васіна; Західноукраїнський національний університет. - Тернопіль : ЗУНУ, 2022. - 521, [2] c. - Бібліогр.: с. 493-521 - укp.

Розглянуто сучасні тенденції розвитку та реформування публічного управління. Здійснено аналіз інституціоналізації механізмів публічного управління у контексті вирішення назрілих завдань у різних сферах суспільної життєдіяльності. Розглянуто теоретичні та прикладні аспекти публічного управління розвитком регіонів і територіальних громад. Розкрито механізми менеджменту в умовах динамічних трансформацій середовища сучасних організацій. Проаналізовано сучасні технології управління людськими ресурсами на макро-, мезо- та мікрорівнях і визначено підходи до їх удосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863694 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського