Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (20)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ОСТРОВСЬК$<.>+<.>A=ЛЮДМИЛ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Островська Л. А. 
Непрямі (похідні) позови: міжнародний досвід та законодавство України : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Л. А. Островська; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено й обгрунтовано теоретичні та практичні питання інституту непрямого (похідного) позову в законодавствах зарубіжних країн і законодавстві України. На підставі законодавств і практики Великої Британії, Ізраїлю, Німеччини, Росії, США та інших країн надано визначення поняття "похідний позов". Визначено його основні характеристики та його місце у загальній теорії позову. Увагу приділено регулюванню права на звернення до суду з похідним позовом про захист інтересів юридичної особи учасників (акціонерів) і кредиторів такої особи. З застосуванням порівняльно-правових матеріалів проаналізовано практичні аспекти використання похідного позову та його вплив на практику корпоративного управління у розвинених індустріальних країнах. Проаналізовано роль похідного позову як захисту інтересів міноритарних акціонерів в компаніях від порушень, здійснених у сфері менеджменту та великими акціонерами. Розглянуто положення цивільного та цивільно-процесуального законодавства, а також практику судів України стосовно розгляду в Україні спорів учасників і кредиторів юридичних осіб, які мають ознаки похідних позовів. Увагу приділено розгляду правових норм щодо похідних позовів учасників господарських товариств і кредиторів. Розглянуто рішення Конституційного Суду України про охоронний законом інтерес та його значення для розвитку інституту похідного позову в Україні. Проаналізовано законопроектні праці, що стосуються перспектив визнання в Україні похідного позову. Розроблено пропозиції щодо включення до законодавства України положень, які мають регулювати процедуру подання та розгляду похідних позовів учасників

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.13 + Х892.19(4УКР)13 + Х830.12 + Х839(4УКР)901.414

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366240 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Ківалов С. В. 
Окреме провадження в цивільному процесі України : навч. посіб. / С. В. Ківалов, Р. М. Мінченко, С. О. Погрібний, С. А. Чванкін, І. В. Андронов, Н. В. Волкова, Р. Ф. Гонгало, Л. А. Островська, Г. Я. Трипульський, Т. А. Стоянова; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад." . - О. : Фенікс, 2010. - 222 c. - укp.

Розкрито сутність та правову природу окремого провадження (ОП) в цивільному судочинстві. Проаналізовано особливості правового регулювання різних категорій справ ОП та процесуального порядку їх судового розгляду і ухвалення судових рішень. Увагу приділено розгляду справ про обмеження цивільної дієздатності (ЦДЗ) фізичної особи, її визнання недієздатною та поновлення ЦДЗ, надання неповнолітній особі повної ЦДЗ, визнання фізичної особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою. Описано процесуально-правову природу справ про усиновлення, процесуальний порядок розгляду судом справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення. Висвітлено процесуальні дії щодо відновлення прав на втрачені цінні папери на пред'явника та векселі, зміст і правовий режим банківської таємниці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)181 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739850 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Островська-Бугайчук І. М. 
Підготовка майбутніх учителів правознавства до роботи з підлітками девіантної поведінки : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / І. М. Островська-Бугайчук; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. - Х., 2011. - 21 c. - укp.

Розкрито сутність поняття "підліток девіантної форми поведінки", охарактеризовано особливості підготовки майбутнього вчителя правознавства до роботи з підлітками девіантної форми поведінки, визначено зміст структурних компонентів готовності до даної роботи як результату професійної підготовки. Обгрунтовано й експериментально перевірено поетапну технологію підготовки майбутніх вчителів правознавства до роботи з підлітками девіантної форми поведінки в процесі професійної підготовки. Уточнено критерії та показники рівнів готовності майбутніх вчителів правознавства до роботи з девіантними підлітками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.334 + Х8 р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА381088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Островська О. А. 
Управління фінансовою санацією підприємств у схемах і таблицях : навч. посіб. / О. А. Островська, О. О. Терещенко, О. Б. Соколова; ДВНЗ "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". - Київ : КНЕУ, 2014. - 217 c. - укp.

Висвітлено основи антикризового управління фінансами підприємств. Увагу приділено питанням діагностики фінансової кризи на підприємстві. Подано інформацію про санаційний аудит. Викладено економіко-правові аспекти санації та банкрутства підприємств. Розкрито особливості санації та банкрутства окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-932.1-21 я73 + Х839(4УКР)901.410.4 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Островський О. С. 
Кримінальна відповідальність за порушення права людини на свободу віросповідання за кримінальним правом України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. С. Островський; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Львів, 2014. - 18 c. - укp.

Створено цілісну кримінально-правову концепцію охорони конституційного права людини на свободу віросповідання, розроблено оптимальну систему норм Кримінального кодексу України, що передбачають відповідальність за ці злочини. Запропоновано конкретні пропозиції щодо удосконалення чинного кримінального законодавства та практики його застосування у сфері кримінально-правової охорони права людини на свободу віросповідання. Доведено, що основна мета кримінально-правового регулювання відповідальності за злочини проти зазначеного права полягає у правовому опосередкуванні найважливіших правовідносин у цій сфері нормами кримінального права з метою запобігання правопорушенням, охорони та захисту цих правовідносин від суспільно небезпечних посягань. Акцентовано, що право на свободу віросповідання обумовлює потребу у кримінально-правових нормах, що гарантують реальність існування та можливість безперешкодної реалізації цього права. Установлено, що одним із напрямів удосконалення кримінальної відповідальності за злочини проти права людини на свободу віросповідання є виявлення найважливіших елементів правовідносин у сфері віросповідання, які підлягають кримінально-правовій охороні. Визначено зміст об'єктів цієї групи злочинів. Удосконалено положення, що кожний зі складів злочинів, який порушує право людини на свободу віросповідання, виконує специфічну та притаманну лише йому роль, захищаючи окремий елемент права на свободу віросповідання в межах відповідних складів (ст.ст. 178,179,180,181 Кримінального кодексу України).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115 + Х809(4УКР)332

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА407236 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Лихова С. Я. 
Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії (проблеми відмежування від хуліганства та інших злочинів) / С. Я. Лихова, О. С. Островський // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2013. - № 2. - С. 145-149. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто соціальні, політичні та правові проблеми кваліфікації порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або ставлення до релігії. Проаналізовано законодавство РФ та проблемні питання відмежування хуліганства, тероризму, екстремізму та злочин, юридичний склад якого передбачений в диспозиції ст. 161 КК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)115.906 + Х881.9(4РОС)115.906

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Островський В. В. 
Правозахисна діяльність З. Красівського / В. В. Островський // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 5. - С. 130-139. - укp.

Розглянуто правозахисний вияв суспільно-політичної діяльності З. Красівського. На основі опублікованих і вперше виявлених документів Галузевого державного архіву Служби безпеки України реконструйовано факти участі його в Українській громадській групі сприяння виконанню Гельсінських угод та Українській Гельсінській спілці, розкрито місце й роль З. Красівського у цих об'єднаннях. Ідеться також про заходи республіканського КДБ, спрямовані на локалізацію та дискредитацію найактивніших діячів українського спротиву.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)6-498 + Х2(4УКР)63-620.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Дубіщев В. П. 
Теоретичні аспекти модернізації системи державного управління / В. П. Дубіщев, І. А. Островський // Економіка і регіон. - 2015. - № 1. - С. 32-37. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Досліджено інституційні аспекти модернізації економіки України. Акцентовано увагу на роль груп інтересів під час розроблення економічної політики. Розглянуто сучасні показники оцінки ефективності державного управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21,01 + Х819(4УКР)12-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Островська Н. 
Аналіз стану грошово-кредитного ринку України у кризовий період / Н. Островська, О. Швець // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2017. - № 1. - С. 112-117. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено дослідження теорії і практики категорії "грошово-кредитний ринок". Узагальнено теоретичні підходи до визначення сутності грошово-кредитного ринку. Проведено оцінювання та аналіз динаміки основних макроекономічних показників та складових грошово-кредитного ринку, що набуває гострої актуальності у кризовий період. Проаналізовано основні проблеми розвитку грошово-кредитного ринку та представлено способи вирішення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.681 + Х829(4УКР)4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Островська О. А. 
Новації чеського законодавства про банкрутство та доцільність їх імплементації в Україні / О. А. Островська, С. В. Ушеренко, Є. Ю. Харченко // Бізнес Інформ. - 2018. - № 2. - С. 40-45. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Рецесія в економіці та банкрутство низки фінансово-кредитних установ в Україні актуалізують дослідження зарубіжного досвіду врегулювання питань банкрутства та відновлення платоспроможності компаній у країнах ЄС, для яких характерними є стабільність економіко-правових інститутів підприємництва та фінансово-кредитної системи. Вивчення зазначених питань має на меті також гармонізацію українського законодавства з питань банкрутства з європейською правовою системою acquis communautaire. У цьому контексті заслуговує на увагу досвід Чеської Республіки (Чехії). За результатами дослідження особливостей законодавчого регулювання процедур банкрутства та відновлення платоспроможності боржників у Чехії здійснено оцінювання їх ефективності, а також сформовано висновки стосовно того, що законодавство Чехії в цілому сприяє відновленню платоспроможності боржника та здійсненню ним подальшої підприємницької діяльності. Деякі законодавчі норми, наприклад щодо визначення критеріїв банкрутства, платоспроможності боржника, а також інноваційний підхід до розкриття категорії "презумпція платоспроможності" та унормування інституту мораторію як способу швидкого відновлення платоспроможності боржника та процедури його реорганізації - мають перспективи імплементації у вітчизняну практику розробки законопроектів щодо вдосконалення чинного законодавства про банкрутство.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4ЧЕХ)290-932.1 + Х839(4ЧЕХ)901.410.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Островська Б. В. 
Міжнародно-правові аспекти захисту життя людини у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій / Б. В. Островська // Наука та інновації. - 2018. - № 5. - С. 27-36. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Розвиток інноваційних біомедичних технологій та поширення біомедичних послуг, а також відмінності національних законодавств країн світу загострюють проблеми у галузі фундаментальних прав людини. Дослідження міжнародно-правового регулювання захисту права людини на життя у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій визначає наявність важливих та принципових питань у цій сфері, що зумовлює необхідність їх вирішення на основі міжнародного права. Біоетичні проблеми, що виникають у зв'язку з розвитком біомедичних технологій клонування людини, кріоконсервації клітин, тканин, органів та ембріонів людини, отримання ембріональних стовбурових клітин людини, генетичної діагностики, генної інженерії тощо на сьогодні є досить актуальними та дискусійними. Мета роботи - визначення сучасних загроз і викликів життю людини у процесі застосування інноваційних біомедичних технологій та вирішення їх на основі міжнародного права. На основі діалектичного та системного методу досліджено міжнародно-правове регулювання застосування інноваційних біомедичних технологій та їх співвідношення зправом людини на життя. Аналіз міжнароднo-правових актів і резолюцій міжнародних організацій (Організації Об'єднаних Націй, Ради Європи, Європейського Союзу) свідчить про достатньо високу їх ефективність у подоланні вищезазначених проблем та подальшого запобігання порушень щодо права людини на життя з урахуванням розвитку науки та техніки. Висновки: наразі існує об'єктивна необхідність уніфікації законодавств різних держав у сфері прав людини й біоетики, а також вироблення загальних норм міжнародного права зобов'язального характеру.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25189 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Новели цивільного процесуального законодавства: представництво : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., м. Одеса, 16 трав. 2019 р. / уклад.: Н. Ю. Голубєва, Л. А. Островська, О. О. Коробенко, О. В. Сатановська; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса : Фенікс, 2019. - 196, [3] c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - фр.

Досліджено проблеми реалізації конституційної реформи щодо представництва органів держави та органів місцевого самоврядування в судах. Висвітлено особливості представництва громадським об'єднанням, яке не має статусу юридичної особи, інтересів свого члена. Охарактеризовано співмірність фактичного відшкодування витрат на правничу допомогу з реальним у цивільному процесі. Проаналізовано представництво інтересів малолітніх чи неповнолітніх осіб посадовими особами закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Досліджено можливості застосування процесуального представництва у певних видах цивільного провадження. Розглянуто паперову копію як спосіб фіксації та збирання електронних документів. Визначено підстави врегулювання спору за участю судді у цивільному судочинстві України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР) я431(0) + Х892.19(4/8) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА838318 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Островський С. О. 
Адміністративно-правові засади взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / С. О. Островський; Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ, 2018. - 21 c. - укp.

Розглянуто особливості правоохоронної функції держави як об’єктивної підстави для взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України. Аргументовано, що взаємодія правоохоронних органів України - це співробітництво в межах посадових обов’язків і прав, на основі взаємодопомоги частин та елементів правоохоронної системи, з метою найбільш ефективного розв'язання завдань протидії злочинності та охорони публічного порядку та безпеки. Національна гвардія України взаємодіє з правоохоронними органами з метою посилення протидії організованим злочинним угрупуванням, у тому числі міжрегіонального та транснаціонального характеру, створеним на етнічній основі, які мають корумповані зв’язки, а також для попередження, розкриття й розслідування злочинів, учинених організованими злочинними групами і злочинними організаціями. Національна гвардія України також взаємодіє зі Збройними Силами України у відсічі збройній агресії проти України та ліквідації збройного конфлікту шляхом ведення воєнних (бойових) дій, а також у виконанні завдань територіальної оборони. Підкреслено, що розуміння і погодження сторонами - учасниками взаємодії змісту та обсягів діяльності, довіра між ними є необхідною умовою досягнення якісних результатів.Наведено авторську дефініцію взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України, під якою розуміється спільна, узгоджена та систематизована діяльність Національної гвардії України з уповноваженими органами публічної адміністрації щодо захисту та охорони життя, прав, свобод і законних інтересів громадян, суспільства і держави від протиправних посягань, охорони громадського порядку та забезпечення громадської безпеки, забезпечення державної безпеки і захисту державного кордону, припинення терористичної діяльності, діяльності незаконних воєнізованих або збройних формувань (груп), терористичних організацій, організованих груп та злочинних організацій, відсічі збройної агресії проти України та ліквідації збройних конфліктів. Здійснено аналіз поняття, виокремлено види, форми та принципи взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України. Розкрито сутність та елементи механізму взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України. Проаналізовано специфіку організації взаємодії Національної гвардії України з правоохоронними органами та Збройними Силами України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.012

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА435300 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Цивільне процесуальне право України : навч. посіб. (для підгот. до іспитів і тестування) / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. С. Апалькова, І. О. Бут, Н. В. Волкова, Р. Ф. Гонгало, К. Б. Дрогозюк, І. М. Іліопол, Л. А. Островська, О. О. Полуніна, Ю. І. Полюк, В. М. Притуляк, Т. А. Стоянова, С. Р. Сулейманова, Г. Я. Тріпульський, Ю. Ю. Цал-Цалко, С. А. Чванкін, І. А. Яніцька, В. І. Васильків, Л. В. Данилець, Д. О. Московчук; ред.: Н. Ю. Голубєва; Національний університет "Одеська юридична академія". - 3-тє вид., перероб. і допов. - Одеса : Гельветика, 2021. - 515 c. - Бібліогр.: с. 478-491 - укp.

Розглянуто загальні положення цивільного процесуального права України, поняття та елементи цивільних процесуальних правовідносин, суд як суб'єкт цивільних процесуальних правовідносин. Викладено питання цивільної юрисдикції та підсудності цивільних справ, умови процесуальної діяльності, доказування та докази в цивільному судочинстві. Висвітлено особливості позовного, наказного та окремого провадження в цивільному процесі України, оскарження та перегляду судових рішень, загальні положення міжнародного цивільного процесу, судового контролю за виконанням судових рішень. Проаналізовано проблеми відновлення втраченого судового провадження, визнання та виконання рішень іноземних судів, судові доручення про надання правової допомоги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА852026 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Островська Б. В. 
Міжнародно-правове регулювання права людини на життя в контексті біоетики : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.11 / Б. В. Островська; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2021. - 44 c. - укp.

Вперше проведено комплексне дослідження, присвячене захисту основоположного права людини на життя в міжнародному праві у контексті біоетики. Висвітлено міжнародно-правові проблеми, пов'язані з розвитком науково-технічного прогресу в біології та медицині, зокрема із застосуванням інноваційних біомедичних технологій клонування людини; кріоконсервації клітин, тканин, органів та ембріонів людини; отримання ембріональних стовбурових клітин людини; генетичної діагностики; генної інженерії; штучного переривання вагітності та допоміжних репродуктивних технологій; евтаназії; використання анатомічних матеріалів людини (органів, тканин, клітин і крові) для науково-дослідних цілей, донорства і трансплантації за життя і після смерті людини тощо. Визначено загрози та виклики життю людини у процесі застосування цих технологій. Досліджено вплив інституційних систем ООН, Ради Європи та Європейського Союзу на становлення міжнародного біоправа на основі узагальнення та систематизації актів цих міжнародних організацій, а також прецедентної практики Європейського суду з прав людини стосовно права на життя в контексті біоетики. Запропоновано шляхи досягнення міжнародного консенсусу для вирішення цих проблем на основі міжнародного права та подальшого запобігання порушенням права людини на життя з урахуванням розвитку інноваційних досягнень у біомедицині. Показано роль християнських цінностей як визначальних чинників європейської правової культури у захисті життя та гідності людини в світлі розвитку біоетики, а також їх вплив на становлення та розвиток права людини на життя в міжнародному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х911.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА448151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Виконавче провадження : підручник / Н. Ю. Голубєва, І. В. Андронов, І. О. Бут, Н. В. Волкова, О. В. Воробйов, К. Б. Дрогозюк, І. М. Іліопол, О. В. Лисенко, Л. А. Островська, О. О. Полуніна, В. М. Притуляк, М. Г. Сорочинський, Т. А. Стоянова, С. Р. Сулейманова, Г. Я. Тріпульський, С. А. Чванкін; ред.: Н. Ю. Голубєва; Національний університет "Одеська юридична академія". - Одеса : Фенікс, 2020. - 459 c. - (Підручник 2020). - Бібліогр. в кінці тем - укp.

Вміщено комплексне дослідження положень вітчизняного законодавства про виконавче провадження. Враховано останні зміни, внесені до законодавства про виконавче провадження в частині стягнення аліментів, автоматизації та діджиталізацїї процесів примусового виконання, протидії рейдерству та поліпшення доступу до професії приватного виконавця. Проаналізовано положення Цивільного процесуальний кодексу України, Господарського процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших нормативно-правових актів. Викладено правові позиції та висновки судових інстанцій усіх рівнів, включаючи Конституційний суд України, з основних проблемних питань дослідження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР) я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС68713 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Фінансова політика держави і господарюючих суб'єктів: коеволюція та синергетичний ефект : колект. монографія / М. В. Карвацький, А. О. Вікнянська, О. М. Грубляк, Е. О. Юрій, Н. Я. Сокровольська, А. Г. Корбутяк, Н. О. Ковальчук, Ю. М. Кулинич, Л. С. Гаватюк, Н. С. Островська, М. П. Федишин, М. В. Дубина, М. І. Арич, А. Г. Олексин, А. В. Жаворонок, О. Р. Костюк, Ж. П. Лисенко, А. К. Пілат; ред.: Е. О. Юрій; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Ю. Федьковича : Рута, 2022. - 219 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Увагу акцентовано на етапах формування та сучасних тенденціях політики управління зовнішнім державним боргом України; дослідженні фіскальних функцій податку на доходи фізичних осіб; визначенні джерел фінансування об'єднаних територіальних громад в Україні; виявленні особливостей моніторингу у сфері публічних закупівель; узагальненні реалій функціонування пенсійної системи України. Проаналізовано передумови фінансово-економічної безпеки вітчизняних підприємств; проблеми та перспективи фінансового забезпечення інвестиційної діяльності аграрних підприємств України; методи управління конкурентоспроможністю підприємства в сучасних умовах господарювання. Досліджено сучасні методи управління банківською системою України; фінансову безпеку банківської системи України як необхідну складову розвитку фінансового сектору; вплив діджиталізації ринку фінансових послуг на кредитну поведінку домогосподарств; страхування як елемент фінансово-економічної системи безпеки продовольчого ринку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР) + У9(4УКР)260-18

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Правова система України в умовах воєнного стану : зб. наук. праць / Н. І. Атаманчук, М. С. Біленко, В. Я. Бурак, О. П. Ващук, А. Б. Гриняк, Ю. М. Гришина, В. К. Гуцуляк, О. Є. Костюченко, О. О. Кот, В. В. Кузнецов, Н. С. Кузнєцова, Я. В. Лазур, О. Є. Луценко, Н. В. Міловська, А. О. Монаєнко, І. В. Назаров, Б. В. Островська, М. О. Пижова, О. М. Пижов, В. С. Рудей, М. В. Савчин, А. С. Самородов, О. Л. Соколенко, В. М. Тернавська, О. О. Торбас, Н. В. Федорченко, М. М. Хоменко, Г. І. Чанишева, В. І. Шакун, О. М. Ярошенко; ред.: О. О. Кот, А. Б. Гриняк, Н. В. Міловська, М. М. Хоменко; Національна академія правових наук України. - Одеса : Гельветика, 2022. - 539 c. - Бібліогр. в знесках - укp.

Збірник наукових праць присвячено актуальним питанням функціонування правової системи України в умовах воєнного стану. Особливу увагу приділено концепції державного суверенітету в аспекті зовнішньої агресії, взаємодії органів влади та інститутів громадянського суспільства в умовах війни та післявоєнний час, охороні та захисту прав людини. Визначено особливості правового регулювання цивільних, трудових, публічних відносин, регламентації відносин у сфері освіти та науки в умовах воєнного стану. Сформульовано низку пропозицій щодо удосконалення механізму правового регулювання суспільних відносин в умовах дії в Україні воєнного стану та післявоєнний період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.69(4УКР)

Шифр НБУВ: ВА863247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Громадянське суспільство та правова держава: виклики сьогодення : [колект.] монографія / Н. І. Атаманчук, А. Б. Гриняк, В. К. Гуцуляк, А. М. Колодій, О. А. Колодій, М. В. Костицький, О. О. Кот, В. В. Кузнецов, Л. Ф. Купіна, М. О. Куц, І. Ю. Михайлова, А. О. Монаєнко, Б. В. Островська, С. О. Погрібний, О. С. Простибоженко, А. В. Солодка, Н. В. Федорченко, В. І. Шакун; ред.: О. О. Кот, А. Б. Гриняк, Л. Ф. Купіна, В. І. Шакун; Національна академія правових наук України, Науково-дослідний інститут правотворчості та науково-правових експертиз. - Київ : Алерта, 2023. - 302 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Присвячено актуальним питанням взаємодії громадянського суспільства, держави та людини. Досліджено основні складові громадянського суспільства, його ознаки та форми співпраці з державою в умовах дії воєнного стану, викликів сьогодення та в період післявоєнного відновлення для ефективної розбудови демократичної правової держави Україна в європейському просторі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)628

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА867879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського