Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Чумак Н. 
Інституційні засади антимонопольного регулювання товарних ринків у відкритій економіці / Н. Чумак // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 5. - С. 191-201. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто інституційні засади антимонопольного регулювання товарних ринків у відкритій економіці. Здійснено оцінку стану конкурентного середовища в Україні. Визначено роль антимонопольного регулювання як елементу системи економічної безпеки держави. Досліджено зниження порогу монополізації товарних риків. Встановлено, що антимонопольне регулювання є цілеспрямованою діяльністю здійсненою на підставі та в межах, що допускаються чинним законодавством, щодо встановлення та реалізації правил ведення економічної діяльності на товарних ринках з метою захисту добросовісної конкуренції та забезпечення ефективності ринкових відносин. Обгрунтовано заходи інституціональних перетворень в сфері антимонопольного регулювання та формування суспільних інститутів для протидії монополізму. Проаналізовано стан антимонопольного регулювання, що свідчить про необхідність вдосконалення антимонопольних органів і відповідного законодавства. Запропоновано напрями вдосконалення правових норм, що регулюють захист конкуренції та механізм його здійснення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.5-13 + Х839(4УКР)901.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Хомутенко А. 
Критеріальний апарат для оцінювання ефективності контрольно-перевірочної діяльності органів державної аудиторської служби України / А. Хомутенко, А. Пашура // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 150-162. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Висвітлено формування критеріального апарату для оцінювання ефективності контрольно-перевірочної роботи органів Державної аудиторської служби України (ДАСУ). Проаналізовано діяльність органів ДАСУ за період з 2010 по 2015 рр. Узагальнено та згруповано методичні підходи до визначення ефективності контрольно-перевірочної діяльності урядового органу фінансового контролю. Запропоновано авторський підхід до оцінювання ефективності роботи органів ДАСУ. Визначено чинники, які впливають на ефективність контрольно-перевірочної роботи урядового органу фінансового контролю. Розроблено пропозиції щодо вдосконалення методичних підходів до оцінювання ефективності діяльності органів ДАСУ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.8 + У052.9(4УКР)826.13 + Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Шумский Л. 
Теоретико-методологические основы формирования политического смысла германского самоуправления / Л. Шумский // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 8. - С. 172-184. - Библиогр.: 8 назв. - рус.

Рассмотрены политико-правовые идеи немецких ученых в период с первой половины XIX до середины XX вв., которые легли в основу возникновения и развития самоуправления в Германии. Пришедшее из глубины веков эвристическое решение о распределении прав и обязанностей в государстве трансформировалось в высокоэффективное политическое средство управления с двумя основными инструментами: выборы и самоуправление. Последнее стало со временем важнейшим политическим институтом для корреляции партикулярных и общественных интересов в государственном строительстве.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(4НІМ)5/6 + Х819(4НІМ)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Артюх О. 
Процедури податкового аудиту: питання визначення та класифікації / О. Артюх // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 9. - С. 5-15. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

На підставі критичного огляду наукових джерел та аналізу діючих законодавчо-правових актів виявлено проблематику визначення та класифікації процедур податкового аудиту. Відмічено, що вільне тлумачення процедури в теорії та практиці наукових досліджень безпосередньо пов'язано з відсутністю інституційного закріплення цієї дефініції як на національному, так і міжнародному рівні. У контексті взаємозв'язку та певної трансформації понять "процедура" та "методичний прийом" компонентів методологічної бази фінансового контролю позначено власне розуміння дефініції "процедура", розкрито специфіку угрупування процедур у сфері податкового аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)826.13 + Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Вечтомова І. 
Шляхи удосконалення адміністрування податків в Україні / І. Вечтомова, Р. Кіртока // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 9. - С. 40-53. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто шляхи вдосконалення адміністрування податків за сучасних умов. Визначено основні напрямки підвищення ефективності адміністрування податків за сучасних умов, проаналізовано наявні тенденції розвитку податкового адміністрування. Документ у сфері оподаткування забезпечить виконання тактичних і стратегічних завдань податкової політики у країні лише за умови професійного та збалансованого адміністрування податків. Розглянуті напрямки розвитку та удосконалення адміністрування податків в Україні за сучасних умов потребує подальшого дослідження та перегляду низки методологічних підходів, збагачення його концептуальних положень. Подальші напрямки щодо вдосконалення адміністрування податків потребує фундаментального перегляду низки методологічних підходів, збагачення його концептуальних положень результатами вітчизняних і західних наукових розробок, адаптованих до національних умов.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)21/24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Челак О. 
Роль інститутів місцевого самоврядування в упровадженні регіональної політики держави / О. Челак // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 9. - С. 187-200. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Досліджено природу інституту місцевого самоврядування (МСВ) як права та спроможності територіальної громади виконувати певні функції щодо забезпечення основних питань життєдіяльності територіальної громади в межах своєї компетенції та під власну відповідальність, що визначає його провідну роль у реалізації регіональної політики сучасних держав. Концепція сталого розвитку, необхідність подальшого зміцнення місцевої демократії, урбанізація, міграція та інші загальносвітові процеси значно посилюють увагу до регіонального рівня влади та органів МСВ, через які вона впроваджується в життя. Доведено, що система МСВ потребує значних реформ, спрямованих на підвищення їх компетенцій і зміцнення матеріальної та фінансової основ їх функціонування. Для цього, провідні країни світу та України зокрема, вдалися до адміністративно-територіальних і муніципальних реформ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Гейко Л. 
Фінансова база бюджетів об'єднаних територіальних громад у контексті політики децентралізації в Україні / Л. Гейко, Д. Скляр // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 10. - С. 19-31. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто формування фінансової бази бюджетів об'єднаних територіальних громад, проаналізовано законодавство України щодо надання регіонам фіскальної автономії. Досліджено передумови сталого соціально-економічного розвитку регіонів України та окреслено завдання на шляху становлення спроможних регіонів. Розглянуто сутність децентралізації, види децентралізації залежно від поділу функцій між рівнями управління та зміст фінансової децентралізації, що відбувається в Україні. Визначено основні переваги та недоліки фінансової децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.201-92 + Х829(4УКР)113

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Xалиловa В. 
Правовые аспекты обеспечения социальной защиты и занятости вынужденных переселенцев в Азербайджане / В. Xалиловa // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 1/2. - С. 114-132. - Библиогр.: 24 назв. - рус.

Рассмотрены некоторые аспекты проблем занятости и социальной защиты вынужденных переселенцев, изгнанных со своих родных земель в результате агрессии армянских вооруженных сил, проанализированы вопросы их дальнейшего заселения и занятости. Указаны основные направления государственной политики в решении проблем занятости вынужденных переселенцев.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(5АЗЕ)272 + Х819(5АЗЕ)155

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Федорова І. 
Визнання нематеріальних активів крізь призму нормативного регулювання / І. Федорова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 3. - С. 159-178. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто проблемні питання обліку такого економічного об'єкту, як нематеріальні активи, а саме нормативному регулюванню їх визнання. Проаналізовано критерії визнання нематеріальних активів, що наведені у Положенні (стандарті) бухгалтерського обліку 8 "Нематеріальні активи" та Міжнародному стандарті фінансової звітності 38 "Нематеріальні активи", враховуючи джерела надходження таких активів, їх специфіку та трактування самого терміну "нематеріальні активи". З'ясовано, що національний стандарт обліку не розкриває зміст таких важливих для визнання нематеріальних активів понять, як "ідентифікованість", "майбутні економічні вигоди", "контроль". Також не врегульований порядок визнання нематеріальних активів, що надійшли на підприємство шляхом придбання бізнесу та відрізняються від гудвілу. Обгрунтована важливість поліпшення законодавчого визначення критеріїв визнання нематеріальних активів на прикладі довгострокової ліцензії та внутрішньо генерованої торгової марки, а також запропоновані шляхи вдосконалення нормативної бази у частині даного питання з метою усунення розбіжностей між окремими нормативними актами.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)229.0-145.712 + Х839(4УКР)190.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Проценко Ю. 
Фіскальний розрив між доходами та видатками на виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування в Україні / Ю. Проценко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 4. - С. 107-117. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто роль та особливості місцевих бюджетів. Виявлено вплив місцевого бюджету на стан економіки держави в цілому. Визначено основу самостійності місцевих бюджетів, яку становлять власні та закріплені доходи. Розглянуто визначення власних та закріплених доходів місцевих бюджетів. Проаналізовано обсяги доходів місцевих бюджетів та міжбюджетних трансфертів України за період 2011 - 2016 рр. Розглянуто перелік делегованих державною повноважень органам місцевого самоврядування. Проаналізовано фіскальний розрив між доходами та видатками на виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування в Україні. Висвітлено основні проблеми фіскального розриву між доходами та видатками на виконання делегованих повноважень органами місцевого самоврядування. Запропоновано можливі шляхи зменшення фіскального розриву між доходами та видатками на виконання делегованих повноважень.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х819(4УКР)011.2-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Сюта С. 
Децентралізація влади як фактор зміцнення самостійності регіонів та забезпечення їх самодостатності / С. Сюта // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 4. - С. 144-156. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто перебіг процесу децентралізації та формування територіальних громад в Україні. Визначено основні переваги децентралізації, а також з'ясовано головні стримуючі фактори її проведення, а саме: недосконале законодавство, дефіцит довіри громадян, бюджетні ризики. Розглянуто низку надуманих ризиків (ймовірність сепаратизму, відтік коштів через скасування дотацій). Відповідно до законопроекту "Про префектів" проаналізовано потенційний механізм регулювання процесу децентралізації - інститут префектів. Обгрунтовано доцільність децентралізації як необхідної та перспективної складової підвищення рівня самодостатності регіонів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)212.51 + Х819(4УКР)011.201 + Х819(4УКР)011.211

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Гейко Л. 
Ціль та сутність реформування системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади / Л. Гейко, Ю. Луценко, Р. Ковальова // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 7/8. - С. 64-78. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано теоретичні аспекти децентралізації як основи в утвердженні демократичної моделі управління. Доведено важливість запровадження реформи з децентралізації влади на шляху розвитку України як демократичної правової держави. Досліджено проблеми децентралізації в Україні. Розглянуто питання децентралізації влади в контексті поточного реформування місцевого самоврядування в Україні. Увагу сфокусовано на реалізації Концепції реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Проаналізовано нормативно-законодавчу базу для проведення реформи з децентралізації влади. Зроблено висновок, що процес децентралізації потребує комплексної роботи компетентних осіб та усвідомлення територіальними громадами своїх можливостей на місцях. Впровадження децентралізаційних процесів сприятиме посиленню демократії в державі та підвищенню її стабільності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Михайлюк О. 
Нормативно-правові механізми для підвищення екологічної безпеки туристичної сфери України / О. Михайлюк // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 7/8. - С. 126-140. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Порушено питання про забезпечення екологічної безпеки туристичної діяльності в Україні. Вивачено міжнародний досвід у сфері нормативно-правової діяльності щодо охорони берегової зони, яка є територією підвищенної привабливості не тільки для розвитку туризму і рекреаціїї, а й багатьох інших видів діяльності. Деякі з них не мають ніякого відношення до приморської зони і не мають права розташовуватися на морьскому узбережжі. Запропоновано розробити Закон про чотирьох-кілометрову прибережну зону, у якому треба прописати всі механізми і види діяльності різних сторін. Необхідною умовою також є розробка державного моніторингу берегової зони - системи регулярних спостережень, що забезпечує збіртаі обробку отриманої інформації з метою своєчасного виявлення негативних природних і техногенних процесів, прогнозування їх розвитку, запобігання шкідливим наслідкам і визначення ступеня ефективності здійснюваних захисних заходів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)114.5 + У9(4УКР)441.358-280

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Корольков В. 
Моделювання наслідків інституційних змін в адмініструванні соціальних внесків в Україні / В. Корольков, О. Баранник // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 9. - С. 84-96. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Проведено поетапний аналіз інституційних змін в адмініструванні соціальних внесків, визначено очікування збільшення надходжень у разі зниження ставки єдиного соціального внеску (ЄСВ) у відповідності до теорії Лафера. Проведено моделювання змін на прикладі гіпотетичного підприємства з визначенням змін обсягу надходжень від податків і внесків внаслідок прийнятих інституційних змін. Проаналізовано кожний етап змін від створення ЄСВ і зменшення ставки до підвищення мінімальної заробітної плати. Розглянуто можливі наслідки змін в коротко- та довгостроковому періоді. Визначено можливі стратегії бізнес середовища для використання коштів, що вивільнюються у разі зниження ставки ЄСВ. Розглядаються наслідки адміністративного рішення про підвищення мінімальної заробітної плати. Визначаються дисбаланси, які виникли в наслідок підвищення рівня мінімальної заробітної плати. Надаються рекомендації щодо усунення дисбалансів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-146.452 + Х829(4УКР)211.91

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Румянцева А. 
Социально-экономические последствия теневой и криминальной деятельности в развитых странах / А. Румянцева // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 9. - С. 140-150. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Рассмотрены такие важнейшие негативные явления, как теневая экономика и, как следствие, криминальная экономика. Ни для кого не секрет, что данные вариации экономики являются незаконными, но, как ни странно, очень развитыми в ряде стран, включая и Украину, которая занимает одно из лидирующих мест по распространенности данных правонарушений на разных уровнях ее экономической структуры. Поэтому автор считает этот вопрос весьма актуальным в современных реалиях и тем более в условиях экономического кризиса, упадка экономики и прочих, которые также не обошли нашу страну стороной. Рассмотрены последствия теневой и криминальной экономики и риски для экономики страны и общества в целом. Также поднимается вопрос о методах борьбы с данными явлениями.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-962 + Х881.9(4УКР)117

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Слатвінська М. 
Вплив фіскальної політики на формування доходів місцевих бюджетів України / М. Слатвінська // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 10. - С. 115-139. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено вплив фіскальної політики України на формування доходів місцевих (МБ) бюджетів. Виявлено проблеми пов'язані з фіскальною децентралізацією та пошуком шляхів збільшення доходів МБ і підвищенням фінансової автономії органів місцевого самоврядування. Встановлено, що недоліки в сфері оподаткування, призводять до зменшення податкових надходжень МБ і до зниження дієвості фіскальної політики. Серед основних напрямів збільшення доходів МБ за рахунок податкових надходжень і підвищення фінансової автономії місцевого самоврядування зазначено: збільшення частки податків і зборів, які формують власну податкову базу МБ за рахунок зарахування частини загальнодержавних податків і зборів; вдосконалення механізму справляння податку на майно в розрізі податку на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю; врахування податкової специфіки кожного регіону при здійсненні реформування податкової системи на місцях; мотивації населення до підвищення податкової культури шляхом проведення комплексу заходів з реалізації освітніх проектів; розробки стимулювального механізму легалізації доходів підприємців і зниження тінізації економіки; підвищення рівня контрольно-аналітичної роботи фіскальних органів для формування інформаційної бази, необхідної для прийняття оперативних управлінських рішень; сприяння підвищенню ділової активності в регіонах з метою створення нових робочих місць. Проведене дослідження впливу фіскальної політики на доходи МБ надало можливість, наряду з названими заходами, акцентувати увагу на доцільності створення умов і надання можливостей застосування ринкових механізмів залучення додаткових коштів для соціально-економічного розвитку підвідомчих органам місцевого самоврядування територій, а також розробці механізму мотивації областей (які є дотаційними) до збільшення податкових надходжень від загальнодержавних податків і зборів та стимулювання органів місцевої влади до більш сумлінної мобілізації фінансових ресурсів і нарощування податкової бази.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.340.6 + Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Сментина Н. 
Методи та інструменти державного регулювання інтегрованих корпоративних структур / Н. Сментина // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2017. - № 10. - С. 150-162. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Відмічено важливість утворення та функціонування інтегрованих корпоративних структур (ІКС) за сучасної системи господарювання. Вказано на завдання, що спроможні вирішити ІКС як потужні суб'єкти національної економіки. Визначено принципи, що є основою формування ІКС. Надано трактування категорії "державне регулювання ІКС". Відмічено поділ регуляторів на правові та економічні. Узагальнено недоліки правового аспекту державного регулювання ІКС. Відмічено залежність застосування економічних інструментів державного регулювання ІКС від спрямованості державної економічної політики. Наведено можливі інструменті державного регулювання ІКС у розрізі адміністративного, бюджетного, податкового, грошово-кредитного методів. Зазначено щодо регулювальних механізми. Відмічено загальне спрямування антимонопольного регулювання ІКС. Запропоновано основні шляхи покращання політики державного регулювання ІКС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.31 + У9(4УКР)291.6-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Макушина Г. 
Діяльність купецтва у складі органів влади в Миколаєві на початку ХХ ст. / Г. Макушина // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 2. - С. 198-209. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Досліджено діяльність тих представників купецтва Миколаєва, які перебували у складі органів влади міста. Особливу увагу приділено політичній активності представників купецтва в Миколаївській міській думі та Міській управі. Проаналізовано склад Миколаївської міської думи та Міської управи у період з 1900 до 1917 рр. Встановлено, що купці, обрані гласними міської думи, брали активну участь у розгляді питань з благоустрою міста, економіки, торгівлі та культури. Купецтво лобіювало питання тих представників свого стану, які не брали участь в діяльності місцевих органів влади. Доведено участь купців у Миколаївському з'їзді міських виборців щодо виборів у Державну Думу. Обгрунтовано позитивні результати діяльності купецтва в складі органів влади Миколаєва.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-4МИК-2М)611/612-523

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Цубенко В. 
Історико-правові аспекти організації південних поселень на території України (1857 - 1867) / В. Цубенко // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 4. - С. 217-233. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

На основі нормативних актів і архівних документів проаналізовано історико-правові аспекти формування Південних поселень в Україні (1857 - 1867). Доведено, що процес формування 218 Південних поселень тривав з 1857 по 1867 р. і мав три етапи: перший - з 4 червня 1857 до 1 січня 1858 рр., другий - з 1 січня 1858 до 1 січня 1859 рр., третій - з 1 січня 1859 до 1867 рр. Південні поселення на території України були необхідним компонентом політики уряду Олександра II. До розробки планів реформування військової організації ним були залучені найбільш досвідчені і підготовлені офіцери і генерали: В. А. Долгоруков, К. К. Ламберт, В. Ф. фон-дер-Лауніц, О. І. Верігін, П. О. Булгаков, а також низка інших представників державної та військової влади. Розглянуто окремі аспекти статусу керівників, службовців та поселенців, починаючи з наданих їм прав. Виходячи з цього, цей досвід міг би знайти гідне застосування і в даний час.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)5 + Т3(4УКР7)57-22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Коваленко А. 
Податок на виведений капітал: міжнародний досвід та українські реалії / А. Коваленко, Д. Бабміндра // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2018. - № 9. - С. 44-61. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета статті - аналіз реформування податкового законодавства країни. Висвітлено функціонування податку на приріст капіталу у світі. Розглянуто особливості застосування податку на виведений капітал на основі Науковий вісник Одеського національного економічного університету. міжнародного досвіду у окремих країнах, як складової їх фінансової політики. Здійснено аналіз справляння податку на прибуток в українських реаліях, рівень його надходжень до державного бюджету та проблеми, пов'язані з його адмініструванням. Розглянуто передумови та перспективи трансформування податку на прибуток в податок на виведений капітал в умовах економічного падіння та збитковості підприємств в Україні. З'ясовані основні проблеми, які можуть бути після введення податку на виведений капітал. Проаналізовано переваги, недоліки та ризики введення податку на виведений капітал. З'ясовано, що введення податку не буде кроком за для збільшення доходів у бюджет, а може навпаки знизити їх. Проведено аналіз результатів введення податку на виведений капітал в країнах, які вже працювали з ним. Введення даного податку в багатьох країнах зменшила доходи до бюджету від податкових зборів. Однак такий крок допоміг країнам збільшити приріст інвестицій. Довели чому введення податку на виведений капітал може бути більш працюючим для економіки держави аніж податок на прибуток. А саме податок на виведений капітал допоможе країні вивести бізнес з тіні. Даний податок дозволить підприємствам відкрито публікувати свої доходи, адже більше з них не будуть брати податки. Такий метод дає стимул підприємствам отримувати більший прибуток. Зароблені кошти підприємства зможуть використати на покращення обладнання і якості товарів. Цей крок не тільки надасть змогу вийти на міжнародний рівень торгівлі, а й подолати одну з голових проблем України - тіньова економіка. Більшість вчених вже давно говорить, що потрібно оновлювати підприємства. Покращення якості товарів зможе залучити не тільки внутрішні інвестиції, а й іноземні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)22

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського