Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>TJ=Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Бондарук Т. Г. 
Економічні засади місцевого самоврядування / Т. Г. Бондарук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2010. - Вип. 177. - С. 96-102. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Досліджено суть природи місцевого самоврядування, його місця в системі поділу влади. Розкрито природу місцевого самоврядування з позицій європейської континентальної, англосаксонської та змішаної концепцій. Розглянуто територіальну громаду як первинний суб'єкт місцевого самоврядування та її роль в подальшому його вдосконаленні в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Попов В. Ю. 
Індикативне оцінювання національного суверенітету / В. Ю. Попов // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2009. - Вип. 152. - С. 3-12. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні підходи до індикативного оцінювання складових національного суверенітету.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Шевченко О. В. 
Необхідність удосконалення правового регулювання регіонального розвитку / О. В. Шевченко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2009. - Вип. 153. - С. 28-31. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто проблеми нормативно-правового регулювання розвитку регіонів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Бондарук І. С. 
Правове регулювання пенсійного забезпечення в Україні / І. С. Бондарук // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2010. - Вип. 187. - С. 57-62. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Теоретико-методологічно проаналізовано правову природу пенсійного забезпечення, досліджено генезис розвитку пенсійної системи. Визначено особливості пенсійного права. Досліджено правові й організаційні засади пенсійного забезпечення в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)272.22 + Х879(4УКР)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Назарова К. О. 
Стандартизація внутрішнього аудиту та її правове забезпечення на підприємствах торгівлі / К. О. Назарова // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2009. - Вип. 153. - С. 22-28. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Досліджено проблеми правового забезпечення та становлення внутрішнього аудиту на підприємствах торгівлі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)842.1 + Х819(4УКР)127.041

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Артюх Т. М. 
Стратегія реформування системи технічного регулювання в контексті створення привабливого бізнес-середовища в Україні / Т. М. Артюх, І. В. Григоренко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2015. - № 33. - С. 3-8. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати дослідження системи технічного регулювання в Україні. Реформування системи технічного регулювання спрямоване насамперед на технічну гармонізацію та технічне регулювання, які спричинюють ліквідацію торгових бар'єрів в міжнародній торгівлі. Технічні бар'єри у торгівлі виникають лише тоді, коли постають питання відносно вимог безпечності для запобігання імпорту продукції, яка виготовлена та сертифікована не у відповідності з національними технічними регламентами. Сучасна Україна стоїть на порозі змін, які ставлять серйозні завдання щодо підвищення конкурентоздатності українських виробників на світових ринках; необхідності покращення бізнес-середовища; удосконаленні державного управління. До очікуваних результатів від усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та ЄС можна віднести: доступ української продукції до ринку ЄС на умовах, що діють для держав-членів ЄС; повне визнання українських установ, що належать до системи технічного регулювання; набуття членство України в європейській системі ринкового нагляду. Для досягнення поставлених завдань, необхідно здійснити регуляторне наближення до системи ЄС. Без суттєвих регуляторних змін у системі технічного регулювання України, зокрема, у сфері стандартизації, акредитації, оцінки відповідності, метрології та ринкового нагляду, не можливо сподіватися на реальні пожвавлення бізнесових торгово-економічних відносин з європейським ринком, поліпшення якості та безпечності української продукції на внутрішньому ринку, захищеність споживача. Проте до сьогодні не було проведено потрібних реформ і тому прийняті нові Закони щодо системи технічного регулювання в силу їх неузгодженості з іншими нормативно-правовими актами, не здатні забезпечити втілення усіх норм технічного регулювання ЄС в бізнес-правову практику України. Здійснено аналіз впливу існуючої системи технічного регулювання на розвиток споживчого ринку, бізнесу, суспільство та державу в цілому. Проведено розбір процесу реформування української системи технічного регулювання в сфері горизонтального та вертикального законодавства. Визначено шляхи подальшого розвитку та вдосконалення системи технічного регулювання України на законодавчому та виконавчому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 + Х819(4УКР)175 + Х915.232.5-383.1(4УКР)-383.1:Х811.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Дмитрова О. С. 
Загрози економічній безпеці як складова системи ризик-менеджменту банку / О. С. Дмитрова // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2015. - № 33. - С. 43-49. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Стабільність та ефективний розвиток банківської системи є неодмінною умовою стабільного розвитку держави. Як показала практика останніх років, банківська система є найбільш чутливою та уразливою до економічних кризів, політичних потрясінь, тощо. Це не може не викликати занепокоєння, адже банківська діяльність це один із найважливіших видів економічної діяльності, який забезпечує рух грошей в обігу. Банки за умов ринкових відносин можуть дуже сильно позитивно та негативно впливати на економічну діяльність, але, забезпечення надійного та стабільного функціонування банківської системи, не можливо без виділення ризиків, які впливають на діяльність банківської установи. Розглянуто існуючі підходи до визначення терміну "ризик". Досліджено сучасні підходи до класифікації ризиків економічній безпеці банківської установи. Виділені та проаналізовані основні ризики, які впливають на систему економічної безпеці банківських установ, та зміна їх впливу на діяльність банку, у зв'язку із зміною навколишнього економічного середовища.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.10-995 + Х839(4УКР)921.230.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Карпова К. В. 
Робота з персоналом як елемент економічної безпеки вищого навчального закладу та шляхи протидії корупції у ВНЗ / К. В. Карпова // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2015. - № 33. - С. 87-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання економічної безпеки ВНЗ при роботі з персоналом, визначено основні форми та причини корупції у ВНЗ і запропоновані шляхи її подолання.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)497.40-640-995 + Х819(4УКР)132.1-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Андрієнко В. М. 
Управління загрозами в системі економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності / В. М. Андрієнко, Р. В. Кобко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено сучасні підходи до управління ризиками. Проаналізовано основні етапи управління загрозами і ризиками в діяльності суб'єктів господарювання. Вивчено основні методи управління ризиками і методи зниження ризику. Запропоновано авторське визначення поняття "управління ризиком" з позицій економічної безпеки суб'єктів господарської діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-99-21 + Х819(4УКР)12 + Х839(4УКР)901.306

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Куценко Д. М. 
Юридичні особливості використання корпоративних прав у якості застави: загрози для кредиторів / Д. М. Куценко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 1. - С. 87-95. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Встановлено, що використання корпоративних прав у якості застави може бути досить ризикованим для кредиторів процесом. Визначено ризики та особливості, що супроводжують процедуру реалізації корпоративних прав, що передані в якості застави, у вітчизняних економічних і правових реаліях. Досліджено зарубіжний досвід застави акцій (на прикладі англійської практики). Конкретизовано юридичні особливості передачі у заставу частини у статутному капіталі товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)901.414.3 + Х839(УКР)160.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Шереметинська О. В. 
Роль митної логістики в управлінні ЗЕД / О. В. Шереметинська, О. А. Баталова // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 2. - С. 124-130. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто особливості реалізації митної логістики на державних прикордонних пунктах пропуску, визначено роль процесу підвищення ефективності логістичного обслуговування у міжнародних пунктах пропуску, проаналізовано шляхи його покращення. Акцентовано, що за сучасних умов інтернаціоналізації вітчизняної торгівлі та перспектив приєднання до ЄС існує ряд проблем з швидкістю руху вантажо- та пасажиропотоку через кордон України, тому існує необхідність використання елементів логістики при митному оформленні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)370-81 + У9(4УКР)843-182-866 + Х819(4УКР)112.038.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Халатур С. М. 
Асиметрія загальних умов угод України з СОТ та асоціації з ЄС для агропродовольчих товарів / С. М. Халатур // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2016. - № 2. - С. 130-137. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто проблему оцінки впливу умов зовнішньоторговельних угод України з СОТ та ЄС на перспективи виробництва агропродовольчих товарів. Визначено, що Україна в рамках угоди із СОТ прийняла асиметричні зобов'язання у відношенні експорту продукції агропромислового комплексу, які суттєво обмежують можливості вітчизняних підприємств щодо експортування агропродовольчих товарів на зовнішні ринки.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843-67 + У9(4УКР)421.5 + Х915.232.5-329(4УКР):Х811.24 + Х916.140.21-329(4УКР):Х811.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Денисенко В. О. 
Основні напрями стратегій місцевих органів влади щодо формування середнього класу / В. О. Денисенко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2017. - № 2. - С. 3-9. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Запропоновано підходи по удосконаленню стратегії сприяння становленню середнього класу на регіональному рівні. Визначено пріоритетні завдання у напрямку формування середнього класу, а саме: коригування системи пріоритетів соціально-економічного розвитку, формування громадянського суспільства, формування нової моделі споживання, детінізація економіки та доходів; реформування політики доходів із забезпеченням випереджаючих темпів зростання реальної заробітної плати; сприяння розвитку підприємництва. Запропоновано напрямки удосконалення державного механізму сприяння становленню регіонального середнього класу в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського