Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (11)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ю937.23$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Зозуля А. О. 
Проблеми психологічного супроводження процесу реформування системи МВС України / А. О. Зозуля // Право і безпека. - 2004. - 3, № 1. - С. 200-202. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Показано актуальність і доцільність проведення досліджень з психологічних проблем сприйняття працівниками органів, підрозділів і служб МВС ідей, концепцій та шляхів реформи системи.

Показана актуальность и целесообразность проведения исследований психологических проблем восприятия работниками органов, подразделений и служб МВД идей, концепций и путей реформы системы.

The urgency and expediency of realization of researches of psychological problems of perception is shown by employees of organs, divisions and services of the Ministry of Internal Affairs of ideas, concepts and ways of reform of system.


Ключ. слова: реформування, МВС України
Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.01п:Ю9 + Ю937.235

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Новік О.  
Правоохоронна діяльність: її бачення крізь призму людини / О. Новік // Право України. - 2003. - № 9. - С. 121-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.4 + Ю937.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Тогочинський О. М. 
Виховання моральних орієнтацій у майбутніх офіцерів внутрішніх військ МВС України : Автореф. дис... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. М. Тогочинський; Нац. акад. Прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. - Хмельниц., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено питання виховання моральних орієнтацій у майбутніх офіцерів внутрішніх військ засобами авторської самодіяльної пісні. Проведено психолого-педагогічний аналіз проблеми, уточнено уявлення щодо сутності даних орієнтацій у контексті вікової та професійної специфіки. Обгрунтовано основні педагогічні умови їх формування у курсантів, які наведені у вигляді моделі. Розроблено систему діагностичних методів, необхідних для врахування динаміки розвитку моральних орієнтацій, визначено критерії, відповідно з якими діагностувалась ціннісно-смислова сфера курсантів. Запропоновано та експериментально апробовано модель формування даних орієнтацій, яка відображає динаміку розвитку курсантів від самооцінки своїх особистісних якостей до презентації власних смислів розуміння моральних орієнтацій, імпліцитно присутніх в авторській пісні. Встановлено, що дана модель організації та методичного забезпечення процесу формування моральних орієнтацій курсантів технологічно удосконалює практику виховної діяльності у навчально-виховному процесі ВВНЗ системи МВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011р + Ю937.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Воронова Ю. В. 
Соціально-психологічні детермінанти віктимної поведінки неповнолітніх жертв сексуальних злочинів : Автореф. дис... канд. психол. наук / Ю. В. Воронова; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2005. - 21 c. - укp.

Здійснено аналіз соціально-психологічних і правових факторів, які впливають на формування та прояв віктимності у жертв сексуальних злочинів. Визначено, що умови виховання неповнолітніх від 14-ти до 18-ти років, їх взаємовідносини з батьками та однолітками є факторами, які впливають на рівень їх віктимності. Установлено, що діти, які живуть у сім'ях з низькими культурою, рівнем матеріального достатку й освіти батьків мають занижену самооцінку та за цього рівень віктимності у них високий. Відзначено, що дівчата, які живуть у сім'ях з матеріальним достатком високого рівня та освітою батьків, мають завищену самооцінку і теж достатньо високу ступінь віктимності. За результатами дослідження доведено індивідуально-психологічні умови та фактори віктимності, до яких належать ціннісні орієнтації, комунікативна, мотиваційна й емоційно-вольова сфера і Я-концепція. Чим вище рівень віктимності, тим більшою мірою зазначені психологічні фактори відрізняються від контрольних показників. Доведено, що визначення рівня віктимності слід проводити в осіб, які постраждали від сексуального злочину та в них немає негативних змін у психіці. Установлено, що згвалтування неповнолітніх призводить до виникнення у них посттравматичних стресових розладів, які можуть проявлятися через рік після скоєння злочину. Обгрунтовано методи боротьби з сексуальними злочинами, розглянуто сучасні технології соціально-психологічної та правової профілактики віктимності неповнолітніх.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х881.9(4УКР)114.013 + Х883.9(4УКР)711.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342285 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Поночовна-Рисак Т. М. 
Спрямованість особистості та її складові у майбутніх студентів-податківців / Т. М. Поночовна-Рисак // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Пед. науки. - 2009. - Вип. 146. - С. 81-86. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Із метою визначення сутності спрямованості особистості проаналізовано різні підходи до вивчення поняття "спрямованість". Обгрунтовано необхідність розвитку ціннісних орієнтацій особистості студента-податківця, надано результати анкетних опитувань майбутніх фахівців державної податкової служби України, які свідчать про недостатню усвідомленість системи ціннісних орієнтацій студентами та співвідношення їх із ціннісними орієнтаціями майбутньої професії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.23 + Х822 р(4УКР)3-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Яновський М.  
Ціннісно-мотиваційні чинники хабара / М. Яновський, О. Семенюк // Соц. психологія. - 2010. - № 6. - С. 141-148. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто психологічні аспекти такого соціального явища, як хабар. Наведено результати емпіричного дослідження зв'язків між хабарництвом і ціннісними орієнтаціями, а також потребою в досягненні. Виявлено, що ставлення до хабара і здійснення його залежать від різних психологічних факторів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + С5*332.1 + Х881.9(4УКР)127.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Федоренкова Л. С. 
Психологічні особливості ціннісно-смислової сфери засуджених жінок : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / Л. С. Федоренкова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 23 c. - укp.

Проведено теоретичне узагальнення та визначення місця й ролі ціннісно-смислової сфери в структурі особистості та діяльності жінок, які вчинили різні по спрямованості злочини. Досліджено систему відносин засуджених жінок і жінок з нормативною поведінкою. Виявлено, що емоційно-когнітивне відношення до значущих аспектів життєдіяльності істотно розрізняється в жінок-злочинниць і жінок з нормативною поведінкою. Визначено ступені виразності локусу контролю, самоактуалізаційних тенденцій у жінок з різною протиправною спрямованістю. Жінки, засуджені за різні види злочинів, мають різну по ступені виразності інтернальність, що нижче, ніж у жінок з нормативною поведінкою. Ціннісні орієнтації засуджених жінок характеризуються невизначеністю, безпринципністю, розмитістю та значно відрізняються від цінностей досліджених з групи порівняння, що обумовлено не тільки психологічними факторами, але і соціальним компонентом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)51 + Ю937.232 + Ю947.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА391712 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Федоренкова Л. С. 
Особливості ціннісних орієнтацій засуджених жінок / Л. С. Федоренкова // Вісн. Одес. нац. ун-ту. Психологія. - 2011. - 16, вип. 2. - С. 153-161. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Проаналізовано особливості ціннісних орієнтацій засуджених жінок. Показано, що жінки, засуджені за різні види злочинів, істотно розрізняються в своїх цінностях-цілях і в цінностях-засобах досягнення цих цілей. Тобто вони ставлять наперед цілі, які часто діаметрально протилежні і відповідно обирають якісно інші засоби для їх досягнення. Що ще раз підкреслює наявність істотних відмінностей в ціннісно-смисловій сфері різних категорій злочинниць.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-73 + Ю937.232 + Х883.51:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69659 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Шкіренко О. В. 
Процес соціалізації та ціннісні орієнтації особистості студента-правознавця / О. В. Шкіренко // Педагогіка і психологія проф. освіти. - 2007. - № 5. - С. 119-124. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Обгрунтовано необхідність розвитку ціннісних орієнтацій особистості студента-правознавця. Розглянуто дефініцію духовних цінностей і шляхи їх формування в процесі соціалізації та професійної підготовки студентів.

Обоснована необходимость развития ценностных ориентаций личности студента-правоведа. Рассмотрено дефиницию духовных ценностей и пути их формирования в процессе социализации и профессиональной подготовки студентов.

The necessity of the development of values orientation of a law-student's personality is grounded. The definition of spiritual values is considered. The ways of its obtaining are drawn in the process of socialization and professional training.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Х8р(4УКР)3-6:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Сергиенко Ю. В. 
Ценностные ориентации как фактор текучести кадров в структуре МЧС / Ю. В. Сергиенко // Наука і освіта. - 2009. - № 5. - С. 150-154. - Библиогр.: 4 назв. - рус.

Представлены результаты исследования ценностных ориентаций как фактора текучести кадров в структуре МЧС.

Наведено результати дослідження ціннісних орієнтацій як чинника плинності кадрів в структурі МНС.

The results of the study of value orientations as a factor in turnover within the Ministry of emergency affairs.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.231 + Х819(4УКР)120.15 п + Ц9-2 п

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16225 Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Севастьянова Т. Є. 
Релігія як ціннісна орієнтація у формуванні структури особистості / Т. Є. Севастьянова // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 2. - С. 15-19. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розкрито значення релігії як ціннісної орієнтації у формуванні структури особистості. Розглянуто причини та умови, що сприяють вчиненню злочинів на релігійному грунті. Визначено, що релігія - складний соціальний феномен, який може бути і є потужним бар'єром, що стоїть на шляху виникнення та розповсюдження соціального зла та злочинності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.9(4УКР)718:Э + Ю937.232 + Э211.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Захаренко Л. М. 
Психологічні особливості формування життєвої перспективи курсантів вищих навчальних закладів МВС України : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.06 / Л. М. Захаренко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2013. - 22 c. - укp.

Розкрито проблеми формування життєвої перспективи курсантами під час навчання у ВНЗ МВС України. На основі структурно-динамічного підходу до дослідження життєвого шляху особистості розкрито психологічні особливості життєвої перспективи курсантів, особливості її формування у спеціалізованому ВНЗ міліції. Запропоновано характеристику узгодженої життєвої перспективи особистості на основі збалансованих показників часової орієнтації. Проаналізовано взаємозв'язки домінуючої часової спрямованості у позитивне минуле з оптимальністю життєвої перспективи, надано визначення психологічного віку особистості із збалансованим часовим профілем. Розроблено психологічний тренінг формування життєвої перспективи курсантів, обгрунтовано його психолого-педагогічну ефективність і доцільність впровадження у систему психологічного супроводження роботи з перемінним особовим складом ВНЗ МВС України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.234 + Х819(4УКР)112.010.2 р

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Богданова Н. М. 
Система мотивації молоді до державної служби : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.03 / Н. М. Богданова; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано науково-теоретичні засади системи мотивації молоді до державної служби, наведено практичні рекомендації щодо підвищення ефективності системи державної служби. Запропоновано визначення системи мотивації молоді до державної служби та розроблено її модель. Розглянуто складові цієї системи: відбір талановитих молодих людей з особистісними якостями, які необхідні для державної служби, професійна орієнтація молоді, базова професійна освіта та підготовка, правове забезпечення. Доведено доцільність застосування секторального аналізу для розв'язання проблем державної служби та запропоновано алгоритм досягнення зменшення плинності кадрів через систему мотивації молодих державних службовців, удосконалення інституту наставництва, мотивації керівників до збереження кадрів. Розроблено методику роботи шкіл підготовки молоді до державної служби.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 + Ю937.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389151 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Малімон Л. Я. 
Психологічні особливості розвитку організаційних цінностей в місцевих органах виконавчої влади : монографія / Л. Я. Малімон, А. М. Пашкіна; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, Волин. обл. центр перепідгот. та підвищ. кваліфікації працівників органів державної влади, органів місц. самоврядування, держав. підприємств, установ і орг., Укр. асоц. організац. психологів та психологів праці. - Луцьк : Гадяк Ж.В. друк. "Волиньполіграф" : Волиньполіграф, 2014. - 232 c. - Бібліогр.: с. 172-193 - укp.

Розкрито теоретико-методологічні основи дослідження психологічних особливостей розвитку організаційних цінностей у сфері державного управління. Розглянуто сутність поняття "цінність", узагальнено наукові дослідження щодо впливу індивідуальних і групових аксіосистем на загальну ефективність спільної професійної діяльності. Запропоновано структурно-процесуальну модель розвитку організаційних цінностей сукупності суб'єктивного, об'єктивного, інтерсуб'єктивного та інтероб'єктивного компонентів. Розкрито зміст процесуально-динамічних, структурно-змістових і поведінкових прикладних характеристик організаційних цінностей. Емпірично виявлено й обгрунтовано основні детермінанти виникнення ціннісних дисгармоній у аксіосистемах місцевих органів виконавчої влади. Наведено зміст і структуру психологічного семінару-тренінгу "Гармонізація організаційних цінностей у сфері державної служби" та результати його впровадження у Волинському обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.232 + Х819(4УКР)011.2 п:Ю9

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787343 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Ярмол Л. В. 
Співвідношення понять світогляду та поглядів людини: теоретико-правові аспекти / Л. В. Ярмол // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 837. - С. 383-389. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Проаналізовано поняття, види, елементи світогляду людини як обов'язкового складника її свідомості. Розкрито поняття, значення поглядів людини та їх місце в структурі світогляду. Сформульовано пропозиції щодо проголошення в Конституції України можливостей вираження світогляду та поглядів людиною.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Ю937.231

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського