Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (60)Юристам - Наукова електронна бібліотека (2)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ч114$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 19
Представлено документи з 1 до 19

1.
Солодовник В.  
Культура в законі: Стан та проблеми правового регулювання культури в Україні / В. Солодовник, О. Гриценко, М. Стріха, В. Вечерський; ред.: О. Гриценко; Укр. центр культ. дослідж. - К., 1998. - 100 c. - укp.

Міститься аналітичний огляд сучасної правової бази, яка регулює як традиційну культурну галузь, так і суміжні області (захист історико-архітектурної спадщини, мас-медіа, мовна політика). Висвітлюються проблеми власності та діяльності структур "третього сектора" в культурі. Представлено проект Закону про неприбуткові організації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР) + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА588923 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Копієвська О.  
Правове регулювання відносин у сфері культури / О. Копієвська // Право України. - 2004. - № 8. - С. 82-85. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Гриценко О. А. 
Пророки, пірати, політики і публіка : Культурні індустрії й державна політика в сучасній Україні / О. А. Гриценко, В. В. Солодовник; Укр. центр культ. дослідж. - К. : К.І.С., 2003. - 168 c. - (Книгозбірня держ. управлінця). - Бібліогр.: с. 162-168. - укp.

Проаналізовано сучасне становище в українських сучасних індустріях - книговидавництві, кінематографії, музичному та шоу-бізнесі, а також досвід державної політики щодо даних галузей в Україні протягом останніх років. Наведено порівняльний аналіз розвитку відповідних індустрій у Росії та Польщі. Проаналізовано закони про державну підтримку книговидавничої справи, гастрольні заходи в Україні, а також проект розвитку кінематографії.

Проанализированы современное положение в украинских современных индустриях - книгоиздательстве, кинематографии, музыкальном и шоу-бизнесе, а также опыт государственной политики в данных отраслях Украины на протяжении нескольких последних лет. Приведен сравнительный анализ развития соответствующих индустрий в России и Польше. Проанализированы Законы о государственной поддержке книгоиздательского дела в Украине, гастрольных мерах в стране, а также сборе на развитие кинематографии (проект).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР) + Ч617.4(4УКР) + Щ03(4УКР)6 + Х819(4УКР)134

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО25446 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Соловьев В. П. 
Основные цели Среднесрочной стратегии ЮНЕСКО на 2002 - 2007 гг. и принципы ее реализации / В. П. Соловьев, В. Я. Артемова // Наука та наукознавство. - 2004. - № 3. - С. 82-91. - Библиогр.: 10 назв. - рус.

Висвітлено основні положення Середньострокової стратегії ЮНЕСКО на 2002 - 2007 рр. у галузях освіти, науки, культури, комунікації та інформації, проаналізовано взаємозв'язок стратегічних цілей діяльності ЮНЕСКО загалом і кожної програми окремо, описано функції та принципи діяльності ЮНЕСКО у період дії Середньострокової стратегії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.602.1 + Ч114(0)л5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Фесенко Н. С. 
Державне регулювання розвитку культури на регіональному рівні : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / Н. С. Фесенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2006. - 18 c. - укp.

Досліджено правовий, організаційний та фінансовий механізми державного регулювання розвитку культури. З'ясовано суть понять "регулювання" як функції державного управління та "культура" - суспільного явища. Визначено цілі, методи та механізми державного регулювання. Узагальнено досвід здійснення державної політики у сфері культури в Україні та за кордоном, виділено три її моделі. Проаналізовано нормативно-правову базу регулювання сфери культури. Сформульовано основні суперечності існуючої системи державного управління її розвитком й обгрунтовано основні напрями вдосконалення відповідних механізмів на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Х819(4УКР)011.2-97 + Ч114(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Задихайло О. А. 
Організація управління культурою в Україні (адміністративно-правовий аспект) : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. А. Задихайло; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2006. - 19 c. - укp.

Досліджено питання організації управління культурою в Україні. Визначено зміст державної політики у сфері культури, визначено основні напрями її реалізації. Запропоновано шляхи вирішення проблеми централізації та децентралізації у сфері державного управління культурою. Охарактеризовано систему органів управління культурою, визначено їх правовий статус й обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення організаційної структури. Розглянуто особливості адміністративно-правового регулювання бібліотечної, клубної, музейної справи, а також діяльності театральних та архівних установ. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін до законопроектів і чинних нормативно-правових актів у сфері культури та їх узгодження з законодавчими актами, що регулюють інші сфери суспільно-економічного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346505 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Мельничук О. І. 
Статус всесвітньої культурної та природної спадщини людства в міжнародному праві : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. І. Мельничук; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2006. - 19 c. - укp.

Розглянуто співвідношення концепції загальної спадщини людства та концепції всесвітньої культурної та природної спадщини. Проаналізовано міжнародно-правові відносини держав-учасниць Конвенції ЮНЕСКО про охорону всесвітньої культурної та природної спадщини 1972 р. та конвенційних органів, зокрема, Міжурядового комітету з охорони всесвітньої культурної та природної спадщини, Фонду охорони всесвітньої спадщини з приводу захисту, використання, популяризації об'єктів культури та природи, внесених до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Охарактеризовано міжнародно-правові відносини, що виникають у зв'язку з укладенням Конвенції ЮНЕСКО щодо охорони нематеріальної культурної спадщини 2003 р., присвяченій збереженню та популяризації об'єктів, що становлять нематеріальну культурну спадщину (пісні, легенди, вірування, обряди, традиції, ремесла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.63 + Ч114(0) л6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342543 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Зима А. Г. 
Значение ЮНЕСКО как межправительственной специализированной организации ООН / А. Г. Зима. - Препр. - Х. : ХНЭУ, 2008. - 48 c. - рус.

Раскрыто значение важности работы ЮНЕСКО при содействии укрепления мира и безопасности на планете путем расширения сотрудничества народов в сфере образования, науки и культуры в интересах обеспечения всеобщего уважения, справедливости, законности и прав человека, а также основных свобод, провозглашенных в Уставе Организации Объединенных Наций. Внимание уделено задачам, изложенным в Декларации тысячелетия ООН, в частности, о развивающихся странах, устранении гендерного неравенства в начальном и среднем образовании, содействии государствам в имплементации национальных стратегий устойчивого развития.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.602.1 + Ч114(0) л51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р114638 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Докучаєва В. Ю. 
Адміністративна відповідальність за правопорушення у сфері охорони культурної спадщини : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. Ю. Докучаєва; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2011. - 19 c. - укp.

Теоретично осмислено та комплексно вирішено проблеми нормативного закріплення та реалізації адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері охорони культурної спадщини. Розглянуто культурну спадщину як об'єкт правової охорони, охарактеризовано обмеження й обтяження щодо використання об'єктів культурної спадщини. Досліджено зміст та особливості адміністративної відповідальності в системі засобів забезпечення охорони культурної спадщини, розкрито підстави для притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері охорони культурної спадщини. Визначено підвідомчість справ про адміністративні правопорушення у сфері охорони культурної спадщини, охарактеризовано провадження в справах про адміністративні правопорушення у сфері охорони культурної спадщини. В результаті аналізу практики застосування законодавства щодо притягнення до адміністративної відповідальності у сфері охорони культурної спадщини виявлено недоліки та запропоновано шляхи вдосконалення законодавства з даного питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.89 + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386841 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Мруз-Горгонь Б. 
Управління закладами культури та їхнім іміджем на основі установ органів місцевого самоврядування Вроцлава / Б. Мруз-Горгонь // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2013. - № 762. - С. 123-127. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Зазначено, що суть проблеми за реальних ринкових умов полягає у коригуванні пропозиції культурних закладів відповідно до сучасної культурної аудиторії - їх вимог і смаків. Для того, щоб виконати важке завдання управління такими установами, лідери повинні постійно стежити за місіями цих установ і управляти ними за допомогою "ринкових" методів, свідомо створюючи свій імідж. Одна з відповідей на тенденції нинішніх споживачів культури полягає в емпіричному маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4ПОЛ) л + У9(4ПОЛ)49:Ч + Х819(4ПОЛ)011.2-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Копієвська О. Р. 
Ефективність правового регулювання регіональної культурної політики / О. Р. Копієвська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 36. - С. 22-27. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР-4...) + Х819(4УКР)011.2-97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Копієвська О. Р. 
Право та охорона історико-культурної спадщини (теоретичний аспект дослідження) / О. Р. Копієвська // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 30. - С. 25-31. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч114(4УКР)л6 + Х002.03 + Х819(4УКР)134

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Груздова К. Є. 
Аналіз законодавчого обгрунтування державного регулювання сфери культури у проекті Закону України "Про культуру" / К. Є. Груздова // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 1. - С. 167-169. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Визначено негативні та позитивні сторони законодавчого обгрунтування державного регулювання сфери культури в проекті Закону України "Про культуру". Обгрунтовано необхідність доопрацювання законопроекту для поліпшення ситуації у сфері культури. Розглянуто особливості державного регулювання сфери культури у відповідному проекті та позицію заінтересованих органів. Сформульовано авторське розуміння перспектив розвитку, становлення та зміцнення культурної сфери в Україні у разі прийняття Закону України "Про культуру".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

14.
Балабуха К. Є. 
Основні напрями підвищення існуючого рівня державного регулювання сфери культури у Запорізькій області на основі проведеного оцінювання / К. Є. Балабуха // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 4. - С. 146-148. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто сферу культури Запорізької області, проведено оцінювання її державного регулювання та визначено основні напрями підвищення існуючого рівня державного регулювання сфери культури на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-4ЗАП)134 + Ч114(4УКР-4ЗАП)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Балабуха К. Є. 
Правові механізми державного регулювання сфери культури в Україні / К. Є. Балабуха // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2011. - Вип. 1. - С. 218-223. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто правові механізми державного регулювання сфери культури в Україні, проведено аналіз нормативно-правового забезпечення державної політики у сфері культури протягом останнього десятиліття та визначено основні потреби цієї сфери.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134-3 + Ч114(4УКР) к2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Якимець Ю. В. 
Публічне адміністрування сферою культури : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Ю. В. Якимець; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2012. - 20 c. - укp.

Наведено дефініції наступних понять: "публічне адміністрування сферою культури", "засоби публічного адміністрування сферою культури", "адміністративна відповідальність у сфері культури", "нормативно-правовий акт, яким урегульовано суспільні відносини в сфері культури", "державний контроль в сфері культури". Запропоновано періодизацію розвитку сфери культури: "Християнського впливу" (з X до XI ст.), "Гетьманський" (до XVII ст.), "Петровський період" (до XVIII ст.), "Національного культурного підйому" (до початку XX ст.), "Відродження української державності" (до 1930-х pp.), "Українізації українського суспільства" (до 1940-х pp.), "Сталінської епохи" (до 1950-х р.), "Дисидентський" (до 1990-х pp.), "Сучасний" (з 1990-х pp. по теперішній час). Виокремлено ознаки адміністративно-правових засобів публічного адміністрування сфери культури й адміністративної відповідальності у сфері культури. Обгрунтовано необхідність затвердження "Концепції державної політики в сфері культури на 2011 - 2016 рр.". Сформульовано конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до деяких національних нормативно-правових актів, зокрема, до: Кодексу про адміністративні правопорушення (КУпАП), законів України "Про культуру", "Про музеї та музейну справу". Удосконалено теоретичні поняття "культура", "галузь", "сфера", "регулювання", "державна політика у сфері культури", "базова мережа закладів культури", "реєстраційна система сфери культури", положення про систему взаємодії закладів культури (підприємств, творчих спілок, громадських об'єднань, клубних закладів). Дістали подальшого розвитку аргументи, що культура - це сфера, яка має складну структуру і входить до соціально-культурної галузі, пропозиції щодо впорядкування назви контролюючих органів, використовуючи термін "інспекції" для тих публічних органів, які не мають у своєму складі спеціальних контролюючих підрозділів, а здійснюють контроль самостійно, а також "відділи контролю та нагляду" для визначення спеціальних державних підрозділів, які утворюються у складі органів виконавчої влади, теоретичні положення шодо системи засобів в сфері культури.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА389904 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Черба В. М. 
Механізми державного управління сферою культури в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. М. Черба; Акад. муніцип. упр. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Обгрунтовано теоретичні та методологічні засади і розроблено практичні пропозиції щодо удосконалення механізмів державного управління сферою культури в Україні. Розкрито сутність сфери культури як об'єкта державного управління. Визначено напрями подальшого розвитку та удосконалення фінансового й економічного механізмів державного управління сферою культури. Запропоновано методичний підхід до підвищення результативності механізмів державного управління сферою культури України. Обгрунтовано напрями ефективної взаємодії органів влади різних рівнів на засадах соціального замовлення. Запропоновано комплексний підхід до формування механізмів державно-приватного партнерства в сфері культури. Обгрунтовано базові напрями розробки стратегічних механізмів державного управління сферою культури в Україні. Розроблено науково-практичні заходи щодо формування механізмів державного управління сферою культури в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Мирвода С. І. 
Удосконалення державного управління соціально-культурною сферою в умовах розвитку корпоративної відповідальності : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. І. Мирвода; Акад. муніцип. упр. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Запропоновано нове вирішення науково-прикладного завдання щодо вдосконалення механізму державного управління соціально-культурною сферою за умов розвитку корпоративної відповідальності. Проаналізовано сучасний стан розвитку соціальних сфер в Україні та в передових країнах світу, а також державного управління ними. Виходячи з сутності соціальної сфери та відомих її визначень як вітчизняними, так і закордонними науковцями запропоновано авторське формулювання наукової дефініції "соціально-культурна сфера". Виявлено недоліки сучасної державно-централізованої системи управління соціально-культурною сферою в Україні. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади вдосконалення системи державного управління соціально-культурною сферою в Україні. Розглянуто можливості використання передового зарубіжного досвіду з метою вдосконалення державного управління соціально-культурною сферою. З'ясовано можливості застосування корпоративної відповідальності в системі державного управління соціально-культурною сферою. Розроблено науково-практичні рекомендації щодо вдосконалення системи державного управління соціально-культурною сферою в умовах економічної кризи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)13 + Ч114(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА415040 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Дубок І. П. 
Джерела фінансування сфери культури в Україні та напрями їх розширення / І. П. Дубок // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - 2015. - № 2. - С. 63-71. - Бібліогр.: 27 назв. - укp.

Досліджено державні та приватні джерела фінансування сфери культури (СК) в Україні. Проаналізовано основні недоліки прямого бюджетного фінансування СК. Розглянуто непрямі заходи державної підтримки СК. Визначено основні причини низького залучення приватних джерел фінансування у розвиток культури в Україні. Досліджено приватні джерела фінансування СК у формі меценатства, спонсорства та державно-приватного партнерства. Наведено потенційні фінансові вигоди та переваги застосування механізму державно-приватного партнерства у СК. Визначено основні напрями розширення фінансування СК в Україні. Запропоновано оптимізувати видатки державного бюджету на фінансування культури, посилити контроль за їх використанням. Особливу увагу приділено збільшенню позабюджетних джерел фінансування, налагодженню зв'язків між організаціями культури та бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)134 + Ч114(4УКР) к94

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського