Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х999.803$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

1.
Ганжа Н. В. 
Поняття, зміст і порядок реалізації права на пікетування в Україні та Російській Федерації: порівняльний аналіз / Н. В. Ганжа // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 2. - С. 5-10. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

За допомогою компаративного підходу визначено співвідношення понять "пікет" і "пікетування"; з'ясовано і порівняно зміст права на пікетування й обмеження цього права в Україні та в Російській Федерації; порядок реалізації цього права громадянами в кожній з вищезазначених країн, а також відповідальність за порушення його реалізації, різні види якої проаналізовано у кожній з порівнюваних держав окремо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325 + Х809(4РОС)325 + Х999.803

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Музичук К. 
Інформаційні права і свободи людини та їх судовий захист у конституційних нормах Сербії / К. Музичук // Іст.-прав. часоп.. - 2014. - № 1. - С. 58-64. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Відображено інформаційні права і свободи людини, їх судовий захист та особливості судочинства в Конституції Сербії відповідно до вимог демократичного суспільства. Встановлено загальний алгоритм оцінки судом правильності здійснення обмежень інформаційних прав і свобод людини, відповідно до принципів демократії. Здійснено порівняльно-правове дослідження відповідних норм Конституцій Сербії та України, виявлено резерви посилення захисту інформаційних прав людини в вітчизняному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4СЕР)323 + Х999.803.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Губаль Ю. В. 
Конституційно-правовий статус дитини в Україні та Угорщині: порівняльно-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Ю. В. Губаль; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2015. - 14 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження теоретичних та практичних аспектів конституційно-правового статусу дитини в Україні й Угорщині. Сформульовані основні підходи до розуміння таких категорій, як "дитина", "права дитини", "правовий статус дитини", "механізм захисту прав дитини" тощо. Проведено класифікацію основних прав дитини відповідно до національного та міжнародного законодавства. Визначено роль Уповноваженого з прав дитини та інших органів у правовому механізмі захисту основних прав і свобод дитини. З'ясовано проблеми, пов'язані з неефективністю нинішнього правового механізму захисту прав дитини, запропоновано відповідні шляхи їх вирішення. На підставі аналізу законодавства Угорщини визначено проблеми щодо реалізації прав дитини в Україні. 3 метою реформування наявних на сьогодні засобів (способів) захисту основних прав і свобод дитини в Україні сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342 + Х809(4УГО)342 + Х999.803.42

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419598 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


4.
Кудрявцева О. 
Конституційні та інституційні засади захисту прав дитини в Україні та Польщі: порівняльно-правовий аналіз / О. Кудрявцева // Історико-прав. часоп.. - 2016. - № 2. - С. 58-62. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Досліджено конституційні засади і інституційний досвід захисту основоположних прав і свобод дитини в Україні та Польщі. Обгрунтовано зміст категорії "захист прав дитини". Проаналізовано нормативно-правовий і організаційний механізми захисту прав дитини в Україні та перспективи їх удосконалення, з огляду на позитивний зарубіжний досвід. Висвітлено особливості конституційного регулювання прав дитини в Конституції та законах Польщі, а також діяльність Захисника прав дитини. Зроблено висновок про перспективність віднесення інституту дитячого омбудсмана до системи парламентського контролю у сфері прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)342.1 + Х809(4ПОЛ)342.1 + Х999.803.421

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Голубка І. І. 
Конституційні права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та країнах ЄС: порівняльно-правовий аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / І. І. Голубка; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2016. - 17 c. - укp.

Комплексно досліджено конституційно-правове регулювання прав на свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні та країнах ЄС. Проаналізовано доктринальні та нормативні джерела цих прав. Визначено наукову періодизацію історичних етапів становлення та розвитку прав на свободу пересування та вільний вибір місця проживання. Сформульовано визначення понять "право на свободу пересування", "реєстрація місця проживання" й "обмеження прав на свободу пересування і вільний вибір місця проживання". Окреслено основні аспекти співвідношення прав на свободу пересування та вільний вибір місця проживання з іншими конституційними правами та свободами. Висвітлено особливості законодавчого регулювання обмежень цих прав у законодавстві окремих країн. Наведено наукову класифікацію обмежень права на свободу пересування та права на вільний вибір місця проживання. Зосереджено увагу на проблемах реалізації зазначених прав на тимчасово окупованих територіях України. На підставі проведеного дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення законодавства України, яке регулює права на свободу пересування та вільний вибір місця проживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)329.1 + Х809(4)329.1 + Х999.803.291

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА421146 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Черничко В. В. 
Конституційне право на об'єднання у політичні партії в Україні та країнах ЄС: порівняльно-правовий аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. В. Черничко; ДВНЗ "Ужгород. нац. ун-т". - Ужгород, 2016. - 17 c. - укp.

Здійснено комплексний порівняльно-правовий аналіз конституційного права на об'єднання у політичні партії в Україні та країнах ЄС. Проаналізовано доктринальні та нормативні джерела даного права. Визначено та проаналізовано основні історичні етапи становлення та розвитку права на об'єднання в політичні партії в Україні. Окреслено та проаналізовано основні форми реалізації конституційного права на об'єднання у політичні партії, а також його співвідношення з іншими конституційними правами та свободами. Сформульовано визначення понять "конституційне право на об'єднання у політичні партії", "гарантії права на об'єднання у політичні партії" й "обмеження права на об'єднання у політичні партії". Висвітлено особливості конституційно-правового регулювання обмежень зазначеного права у законодавстві окремих країн. Здійснено класифікацію обмежень конституційного права на об'єднання в політичні партії. На підставі проведеного дослідження сформульовано висновки й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, яке регулює конституційне право на об'єднання в політичні партії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325.1 + Х809(4)325.1 + Х999.803.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425544 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Найдич М. А. 
Вектори державної молодіжної політики країн Європейського Союзу та України: порівняльні аспекти : автореф. дис. ... канд. політ. наук: 23.00.04 / М. А. Найдич; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2017. - 20 c. - укp.

Уперше у вітчизняній політичній науці здійснено спробу комплексного й цілісного дослідження аспектів щодо реалізації державної молодіжної політики (ДМП) в межах соціального гуманітарного та політичного векторів. Проаналізовано стан наукової розробки теми, методологічні підходи та концептуальні засади вивчення векторів ДМП. Досліджено сутність сучасної європейської ДМП через вивчення її нормативно-правової основи, порівняльний аналіз векторів ДМП, характеристику інститутів та інструментів ДМП країн Європейського Союзу. Охарактеризовано сучасний стан ДМП України за допомогою аналізу законодавчого підгрунтя, діяльності інститутів та реалізації ДМП за визначеними векторами, проблем реалізації ДМП України. Запропоновано стратегію вдосконалення ДМП України в контексті європейської практики. Зокрема розроблено перспективний план розвитку векторів ДМП України, а також рекомендації та пропозиції удосконалення МП на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф75(4УКР) + Х809(4УКР)342.2 + Х809(4)342.2 + Х999.803.422

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА427943 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Джуган В. В. 
Конституційно-правові засади фінансування політичних партій в Україні та країнах ЄС: порівняльний аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / В. В. Джуган; Ужгород. нац. ун-т. - Ужгород, 2017. - 17 c. - укp.

Дисертація присвячена комплексному порівняльно-правовому дослідженню фінансування політичних партій в Україні та країнах ЄС. З'ясовано й охарактеризовано основні історичні етапи становлення та розвитку фінансування політичних партій в Україні. Досліджено основні моделі фінансування політичних партій і проаналізовано принципи такого фінансування. Сформульовано визначення понять ''фінансування політичних партій'', ''державний контроль у сфері фінансування політичних партій'' та ''обмеження у фінансуванні політичних партій''. Висвітлено основні проблеми й особливості нормативного регулювання приватного та державного фінансування політичних партій в Україні та в окремих країнах ЄС. Визначено та досліджено основні елементи державного контролю за фінансуванням політичних партій. Окреслено та проаналізовано основні види обмежень у фінансуванні партій. За результатами дослідження сформульовано пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України, яке регулює фінансування політичних партій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325.1 + Х809(4)325.1 + Х999.803.251

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431409 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського