Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (41)Юристам - Автореферати дисертацій (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х932.212.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Коссак В. М. 
Правові засади іноземного інвестування в Україні / В. М. Коссак. - Л. : Центр Європи, 1999. - 239 c. - укp.

Досліджуються теоретичні та практичні проблеми правового регулювання іноземних інвестицій в Україні. Аналізуються форми здійснення іноземних інвестицій. Розглядаються державно-правові гарантії захисту прав іноземних інвесторів. Висвітлюються особливості майнової відповідальності в інвестиційній сфері та заходи стимулювання залучення іноземних інвестицій у вільних економічних зонах. Обгрунтовуються пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства про іноземні інвестиції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х932.212.2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590608 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Федоренко В. Г. 
Міжнародні і правові аспекти інвестиційної діяльності в Україні / В. Г. Федоренко, О. Г. Чувардинський, О. Ф. Іткін, Д. В. Степанов, І. В. Жабровець; ред.: В. Г. Федоренко; Спілка сприяння інтегр. й інвестицій в екоміку України, Акад. екон. наук України, Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. - К. : Наук. світ, 2002. - 505 c. - укp.

Розкрито сутність та зміст інвестознавства, визначено його зв'язок з міжнародними основами діяльності, розкрито внутрішню проблему скорочення тривалості інвестиційного періоду та підвищення його ефективності. Визначено особливості залучення іноземних інвестицій та шляхи їх ефективного використання, розкрито правові аспекти інвестиційної діяльності. Розглянуто типи та види прямих іноземних інвесторів, а також методи та стратегію залучення іноземного капіталу. Проаналізовано структуру бізнес-плану інвестиційного проекту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56 + Х839(4УКР)212.3 + Х916.5 + Х932.212.2(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА616844 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Коморний О.  
Правова природа угод про розподіл продукції / О. Коморний // Право України. - 2002. - № 4. - С. 43-46. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)112.161 + Х932.212.2(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Виноградова Г. В. 
Міжнародне приватно-правове регулювання іноземного інвестування в позиковій формі в Україні : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Г. В. Виноградова; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2002. - 17 c. - укp.

Вивчено особливості іноземного позикового інвестування як самостійної форми інвестування у сфері зовнішньоекономічної діяльності та сформульовано визначення поняття іноземного позикового інвестування. Висвітлено правову природу договорів, що укладаються у сфері іноземного інвестування в позиковій формі. З'ясовано зміст інвестиційних позикових/кредитних договорів, їх ознаки. Розглянуто порядок реєстрації таких договорів. Визначено напрями матеріально-правового регулювання договірних відносин іноземного позикового інвестування за законодавством України. Проаналізовано питання колізійного регулювання відносин, що складаються на підставі інвестиційних позикових/кредитних договорів з "іноземним елементом". Розроблено пропозиції, спрямовані на вдосконалення нормативно-правового регулювання відносин у сфері іноземного інвестування, здійснюваного в позиковій формі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2 + Х839(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА321728 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Літінас І.  
Правове регулювання відносин України та ЄС у сфері здійснення інвестицій : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.11 / І. Літінас; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Розглянуто становлення та розвиток правового механізму співпраці України та Європейського Союзу (ЄС) у сфері інвестиційної діяльності. Досліджено його юридичну природу та визначено основні напрямки удосконалення у світлі еволюційних положень Угоди про партнерство та співробітництво. З'ясовано способи регулювання інвестиційною діяльністю у відносинах між Україною та ЄС. Охарактеризовано основні елементи механізму міжнародно-правового регулювання інвестиційної діяльності між Україною та ЄС. Проаналізовано особливості міжнародного договірного механізму. Особливу увагу приділено характеру та структурі інвестиційного механізму співробітництва між Україною та ЄС у галузі інвестиційної діяльності. Висвітлено форми та способи зближення національного законодавства України у галузі інвестиційної діяльності з правом ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2(4УКР) + Х915.232.5-94(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310102 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Богун В. П. 
Правове регулювання розрахунків в іноземній валюті у зовнішньоекономічних відносинах : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В. П. Богун; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк, 2001. - 20 c. - укp.

Вперше проведено цілісний аналіз законодавчого та договірного регулювання розрахунків у іноземній валюті за експортно-імпортними господарськими операціями; процес розрахунків проаналізовано не як просто банківську операцію, а як достатньо складний механізм, правове регулювання якого базується на органічному поєднанні публічно-правових і приватно-правових засад. Висвітлено роль і значення нормативного та договірного регулювання розрахунків. Обгрунтовано необхідність широкого впровадження в систему розрахунків за зовнішньоекономічними операціями їх документних форм, що виступають як складні (спеціальні) юридичні конструкції, опосередковані багатосторонніми правовідносинами, які не укладаються в рамки традиційних (простих) цивільно-правових договорів, а також сучасних розрахунково-кредитних інструментів (факторинг, форфейтинг). Сформульовано визначення поняття "іноземна валюта". Запропоновано ряд конкретних пропозицій щодо вдосконалення національного законодавства про розрахунки у сфері зовнішньоекономічних відносин, які можна використовувати у законотворчому процесі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313078 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Полатай В. Ю. 
Правове регулювання інвестиційної діяльності : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.04 / В. Ю. Полатай; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. - Донецьк, 2000. - 18 c. - укp.

Досліджено економіко-правову природу господарсько-правових відносин, що є за своєю суттю інвестиційними. Подано визначення основних понять. Інвестиційну діяльність розглянуто як господарсько-правову, комплексну діяльність, яка включає елементи різних правовідносин, а також різні елементи правового регулювання. Визначено об'єктивний склад і висвітлено питання взаємодії суб'єктів і необхідних умов для здійснення даної діяльності. Обгрунтовано галузеву належність зазначеної діяльності. Проаналізовано форми здійснення інвестиційної діяльності. Значну увагу приділено необхідності внесення змін та доповнень до чинного законодавства України, а також прийняття Господарського (Комерційного) кодексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310107 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Молодико К. Ю. 
Банківські гарантії у міжнародному та внутрішньому обігу: питання теорії та практики застосування : монографія / К. Ю. Молодико; Акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва. - К. : Підруч. і посіб.; Т., 2008. - 176 c. - Бібліогр.: с. 160-174. - укp.

Розглянуто зміст, класифікацію та особливості практичного застосування банківських гарантій. Вперше у вітчизняній науці проаналізовано законодавчі тенденції розвитку гарантійних правовідносин після набуття чинності новим ЦК України, а також судову практику щодо гарантій, що видавались протягом останніх років вітчизняними комерційними банками. Доведено доцільність істотного поширення застосування банківських гарантій у сфері захисту публічних інтересів і законних прав фізичних осіб.

Рассмотрены содержание, классификация и особенности практического применения банковских гарантий. Впервые в отечественной науке проанализированы законодательные тенденции развития гарантийных правоотношений после вступления в действие нового ГК Украины, а таже судебная практика по гарантиям, которые выдавались на протяжении последних лет отечественными коммерческими банками. Доказана целесообразность существенного расширения применения банковских гарантий в сфере защиты публичных интересов и законных прав физических лиц.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)921.230.6 + Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА720244 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Виговський О. І. 
Інститут цінних паперів в міжнародному приватному праві : монографія / О. І. Виговський. - Х., 2011. - 472 c. - Бібліогр.: с. 395-456 - укp.

Охарактеризовано цінні папери як об'єкти цивільних правовідносин. Висвітлено загальнотеоретичні положення інституту цінних паперів у системі міжнародного права. Розглянуто колізійне та матеріально-правове регулювання емісійних цінних паперів у міжнародному приватному праві. Викладено правові аспекти транскордонного розміщення емісійних цінних паперів. Приділено увагу колізійно-правовому регулюванню окремих транскордонних правочинів з емісійними цінними паперами на міжнародних фондових ринках. Охарактеризовано вексель і чек як об'єкти міжнародного приватного права (висвітлено питання матеріального та колізійно-правового регулювання). Проаналізовано правовий режим окремих видів цінних паперів у міжнародному приватному праві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА744610 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Опадчий І. М. 
Грошові зобов'язання у приватному праві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. М. Опадчий; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2011. - 22 c. - укp.

Проведено аналіз сучасної іноземної та національної доктрини, законодавства та судової практики щодо грошових зобов'язань (ГЗ). Визначено основні критерії ГЗ, що відрізняють його від інших зобов'язань, предметом яких є гроші. Запропоновано класифікувати ГЗ лише на договірні та деліктні. Розглянуто вимоги законодавств розвинених країн до належності ГЗ, такі як: суб'єкти, місце, строк, предмет і спосіб. Увагу приділено відповідальності за невиконання чи неналежне виконання ГЗ, описано існуючі важелі впливу на боржника щодо забезпечення належного виконання ГЗ. Розглянуто питання правового регулювання вирішення колізій у сфері ГЗ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА386882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Виговський О. І. 
Інститут цінних паперів у міжнародному приватному праві : монографія / О. І. Виговський; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К, 2011. - 447 c. - Бібліогр.: с. 375-431 - укp.

Висвітлено основні результати вітчизняних і зарубіжних досліджень щодо визначення правової природи цінних паперів як унікального об'єкту правового регулювання. Систематизовано концептуальні підходи, які лежать в основі сучасного вчення про цінні папери. Визначено співвідношення речових і зобов'язальних компонентів у межах дуалістичної правової природи цінних паперів. Розглянуто методологію вирішення колізійних проблем, що виникають у сфері володіння та обігу цінних паперів у системах прямого й опосередкованого володіння. Проаналізовано основні проблемні питання, які виникають під час вчинення та виконання правочинів на міжнародних первинних і вторинних ринках цінних паперів. Досліджено проблеми, пов'язані з розміщенням цінних паперів за межами держави емітента, наслідки можливого конкурування юрисдикції емітента та юрисдикції місця здійснення такого розміщення, механізми гармонізації законодавства на регіональному та міжнародному рівнях у даній галузі. Розкрито колізійні аспекти здійснення транскордонних забезпечувальних правочинів з цінними паперами. Узагальнено теоретичні та практичні аспекти існування цінних паперів, обіг яких характеризується переважно міжнародним характером: векселів, чеків, коносаментів, єврооблігацій і депозитарних розписок.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2 + Х930.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765520 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Айле Надемо Атисо 
Особенности применения документарного аккредитива и инкассо при осуществлении экспортно-импортных операций / Айле Надемо Атисо // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 13. - С. 320-326. - рус.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х832.123.04 + Х932.212.2 + У584.30-803.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Богун В. П. 
Строки проведення розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами / В. П. Богун // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 13. - С. 332-336. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4Укр)206 + Х932.212.206

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Бараєв В. М. 
Міжнародне інвестиційне право і законодавство України (деякі аспекти правового регулювання та правового захисту іноземних інвестицій) / В. М. Бараєв, Х. А. Гурджидзе // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 26-28. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2 + Х839(4УКР)212.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Миргородський Д. Ю. 
Міжнародні угоди про кредитування: сторони, зміст, особливості / Д. Ю. Миргородський // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2002. - Вип. 17. - С. 450-457. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2 + Х916.5-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Хамініч М. О. 
Принципи міжнародного інвестиційного права та їх закріплення в міжнародних договорах та законодавстві України / М. О. Хамініч // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 233-236. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)212.3 + Х932.212.2-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Фединяк Г. С. 
Межі міжнародного приватного права (на прикладі встановлення правової природи норм, що регулюють кредитно-розрахункові та валютні відносини) / Г. С. Фединяк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 33. - С. 498-503. - Бібліогр.: с. 502-503 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


18.
Козачук Ю. С. 
Уніфікація норм про міжнародний вексельний обіг в Конвенції ООН 1988 року про міжнародні переказні та міжнародні прості векселі / Ю. С. Козачук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2009. - Вип. 46. - С. 370-376. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


19.
Козачук Ю. С. 
Вексель в міжнародному приватному праві: окремі питання матеріального і колізійного права : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Ю. С. Козачук; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено джерела матеріального і колізійного вексельного права країн женевської, англо-американської та латиноамериканської вексельних систем. Встановлено підстави виникнення колізійної проблеми у вексельних відносинах, ускладнених іноземним елементом, а також досліджено основні методи вирішення цієї проблеми. Вивчено процес міжнародної уніфікації матеріальних норм вексельного права. Розкрито питання становлення та функціонування системи міжнародного вексельного обігу за Конвенцією ООН 1988 р. про міжнародні переказні векселі та міжнародні прості векселі. Проаналізовано методи колізійного регулювання вексельних відносин, ускладнених іноземним елементом. Визначено принципи та порядок вирішення колізійних питань вексельних зобов'язань у країнах женевської, англо-американської та латиноамериканської вексельних систем. Досліджено проблеми матеріального та колізійного регулювання векселя у міжнародному приватному праві України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.212.21 + Х930.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА396305 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Сергієнко О. П. 
Правове регулювання зовнішніх державних боргових відносин в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / О. П. Сергієнко; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено проблеми правового регулювання зовнішніх державних боргових (ЗДБ) відносин в Україні. Проаналізовано основні наукові погляди щодо правового регулювання управління та погашення зовнішніх державних боргів України. Проаналізовано особливості організації та правового регулювання управління зовнішнім державним боргом, а також питання розмежування компетенції в цій сфері. Досліджено сучасний стан та перспективи фінансових правовідносин в сфері зовнішніх державних борговів України через деталізацію їх специфічних рис, здійснено розмежування публічно-правових та приватноправових відносин у сфері зовнішніх державних боргів. Визначено особливості здійснення контролю та моніторингу за залученням і використанням зовнішніх державних боргових зобов’язань. Запропоновано низку заходів щодо удосконалення правового регулювання законодавства у сфері зовнішнього державного боргу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.03 + Х932.212.2(4УКР) + У9(4УКР)261.61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398469 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського