Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х919.151.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Гороховська О. В. 
Кодекс Лібера та його значення для розвитку й кодифікації міжнародного гуманітарного права / О. В. Гороховська, І. С. Семенюк // Держава та регіони. Сер. Право. - 2014. - Вип. 2. - С. 114-118. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто загальні положення інструкцій польовим військам США, які пізніше було названо Кодексом Лібера. Зазначено, що цей документ ігунтувався на загальній концепції, яка передбачала, що війна може бути законною лише за умови відповідності її методів певним правилам.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(7СПО)53-324 + Х919.151.4 + Х919.151.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Грушко М. В. 
Становлення та специфіка міжнародно-правового режиму військовополонених : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.11 / М. В. Грушко; Нац. ун-т "Одес. юрид. акад.". - Одеса, 2015. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз міжнародно-правового режиму військовополонених і досліджено його розвиток та специфіку. Вказано на поступову гуманізацію інституту воєнного полону та проліферацію міжнародно-правових норм щодо поводження та захисту військовополонених. Надано системну характеристику інституту воєнного полону. Детально проаналізовано положення універсальних міжнародних договорів та відповідні звичаєві норми міжнародного гуманітарного права, які встановлюють міжнародно-правовий режим військовополонених. Досліджено допоміжні джерела міжнародного гуманітарного права щодо поводження та захисту військовополонених: резолюції ГА ООН, резолюції РБ ООН, коментарі Міжнародного комітету Червоного Хреста, судова практика. Конкретизовано застосування положень щодо поводження та захисту військовополонених у період сучасних інтернаціоналізованих конфліктів, зокрема на сході України. Проаналізовано міжнародно-правові основи функціонування міжнародних контрольних механізмів щодо захисту військовополонених. Систематизовано заходи внутрішньодержавної імплементації положень щодо поводження та захисту військовополонених. Запропоновано комплекс законодавчих та правозастосовних заходів для підвищення якості імплементації в Україні міжнародно-правових норм щодо поводження та захисту військовополонених. Висвітлено питання кримінальної відповідальності за порушення правил поводження з військовополоненими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.151.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА418916 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


3.
Жаровська І. М. 
Проблеми впровадження міжнародних стандартів у сферу прав військовополонених / І. М. Жаровська // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2015. - № 813. - С. 350-355. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто правові аспекти прав військовополонених. Акцентовано увагу на міжнародних стандартах у сфері поводження з цією категорією осіб. Визначено суб'єктів, які мають право на отримання статусу військовополонених. Вказано на необхідність удосконалення відповідальності за порушення прав військовополонених.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.151.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Вронська Т. В. 
Зворотний бік війни: історичний та соціально-правовий портрет радянських оточенців / Т. В. Вронська, Т. В. Пастушенко // Укр. іст. журн.. - 2015. - № 2. - С. 22-41. - укp.

На прикладі доль бійців і командирів Червоної армії, співробітників НКВС, які вийшли з оточення під Києвом, уперше в історіографії порушено проблеми ставлення у СРСР до цієї категорії військовослужбовців, ототожнення їх правового статусу з військовополоненими. У центрі уваги - формування нормативної бази й особливості процедури перевірки колишніх оточенців фронтовими й регіональними підрозділами контррозвідки. Проаналізовано пролонговані на декілька повоєнних десятиліть соціально-правові наслідки дискримінації оточенців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)622.11 + Х919.151.301

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Збірник матеріалів міжкафедрального міжвузівського круглого столу "Правовий статус військовополонених: проблемні питання застосування положень вітчизняного та міжнародного законодавств" (16 грудня 2022 р., м. Чернігів, Україна) / Академія Державної пенітенціарної служби, Національний університет "Чернігівська політехніка". - Чернігів : Десна Поліграф, 2023. - 79 c. - укp.

Надано пропозиції щодо удосконалення адміністративно-правових засад процедури видачі злочинців в Україні. Розкрито проблематику практичного застосування статті 13 Женевської конвенції про поводження з військовополоненими в умовах війни. Висвітлено основи правового статусу військовополонених в Україні. Розглянуто питання звільнення від відбування покарання у зв'язку з передачею засудженого для обміну як військовополоненого. Увагу приділено проблемам визначення поняття "військовополонений" в законодавстві України та міжнародних актах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.151.3 я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА869471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського