Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (12)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Ф053$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

1.
Погорілко В. Ф. 
Референдуми в Україні: історія та сучасність / В. Ф. Погорілко, В. Л. Федоренко; ред.: Ю. С. Шемшученко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. - К., 2000. - 248 c. - укp.

Розкрито сутність референдуму як форми безпосередньої демократії. Наведено стислий нарис історії референдумів, описано особливості їх проведення в різних країнах. Подано докладну характеристику всеукраїнського референдуму як інституту конституційного права, а також місцевих референдумів. Окрему увагу приділено проведенню всеукраїнського референдуму 16 квітня 2000 р.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА598992 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Саханенко С. Є. 
Політичне управління містом в умовах самоврядування / С. Є. Саханенко; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філ. - О., 2001. - 380 c. - укp.

Розглянуто політичну сферу суспільства як проблему управлінської науки, обговорено особливості управління міським розвитком за умов становлення інституту місцевого самоврядування в процесі переходу від адміністративного до політичного менеджменту. Представлено концепцію політичного управління на міському рівні, визначено основні суб'єкти політичного управління містами, показано їх роль у міському управлінському процесі. Наведено напрямки вдосконалення системи політичного управління в містах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.21 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА620490 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Кочубей Л. О. 
Виборчі технології: політологічний аналіз (на прикладі виборів до парламенту сучасної України) : Моногр. / Л. О. Кочубей; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. - К. : Юрид. думка, 2006. - 279 c. - укp.

Вперше визначено сутність, загальні принципи, історичні закономірності, стан і тенденції розвитку виборчих технологій у сучасній Україні на прикладі виборів до парламенту. Розглянуто понятійний апарат і методи дослідження електорального простору. Висвітлено зарубіжний досвід формування та застосування виборчих технологій. Досліджено еволюцію та правові засади виборчих технологій в Україні. Показано роль піар-діяльності, ЗМІ, політичного лідерства, іміджу політика у виборчому процесі. Проаналізовано проблему маніпулювання громадською думкою й охарактеризовнао форми негативних проявів в організації практики виборів в Україні.

Впервые раскрыта сущность, общие принципы, исторические закономерности, состояние и тенденции развития выборных технологий в современной Украине на примере выборов в парламент. Рассмотрены понятийный аппарат и методы исследования электората. Освещен зарубежный опыт формирования и применения выборных технологий. Исследована эволюция и правовые основы выборных технологий в Украине. Показана роль пиар-деятельности, СМИ, политического лидерства, имиджа политика в выборном процессе. Проанализирована проблема манипулирования общественным мнением и негативные проявления в организации практики выборов в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Ф3(4УКР)64 + С5*666*332.6*4 + Х809(4УКР)526.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА675950 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Табачник Д. В. 
Западные избирательные системы: мифы, геополитика и права человека : монография / Д. В. Табачник, О. И. Верник. - Х. : Фолио, 2009. - 272 c. - Библиогр.: с. 261-269 - рус.

Проведен правовой анализ избирательных систем (ИС) ряда стран Западной и Восточной Европы, освещены особенности их транспарентности и практического применения на выборах, а также соответствия провозглашаемых целей демократическим стандартам и правам человека. Особое внимание уделено исследованию системных нарушений прав человека и дискриминации "неграждан" в ИС ряда прибалтийских государств. Показано, что это связано, прежде всего с тем, что их политические реалии характеризуются высокой степенью вмешательства институтов государства в избирательный процесс, нарушением принципа равенства в доступе к средствам информации, а также слабым обеспечением надлежащих гарантий соблюдения гражданских избирательных прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС47974 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Ганжуров Ю.  
Парламентське лобіювання в контексті політичної комунікації / Ю. Ганжуров // Політ. менеджмент. - 2005. - № 4. - С. 50-62. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Визначено сутність парламентської моделі лобіювання, причини та суб'єкти його реалізації у контексті комунікативних процедур законотворення і мотиваційних зв'язків як визначальної складової механізму лобістського впливу на діяльність парламенту.


Ключ. слова: лобіювання, парламентське лобіювання
Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4УКР)62-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Токовенко В. В. 
Оптимізація взаємодії політичного керівництва та державного управління в умовах модернізації політико-адміністративної системи України : Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. В. Токовенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2004. - 36 c. - укp.

Розроблено концептуальне обгрунтування засад оптимізації взаємодії політичного керівництва і державного управління як складової чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії політичного керівництва та державного управління за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Розроблено науково обгрунтовані підходи та конкретні технології оптимізації політико-адміністративних відносин в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях. Визначено основні напрямки підвищення ефективності взаємодії політичного керівництва та державного управління в процесі реформування інститутів політичної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Ф024 + Ф038 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328894 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Мацкевич Р. М. 
Політико-правові засади формування інституту лобізму в Україні : автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.02 / Р. М. Мацкевич; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2008. - 17 c. - укp.

Висвітлено результати політологічного аналізу феномена лобізму, методів та технологій лобістської діяльності для реалізації представництва інтересів в органах законодавчої та виконавчої влади. Проаналізовано суб'єктно-об'єктний склад інституту лобізму в Україні, розкрито його сутність та динаміку. Визначено, що суб'єктно-об'єктна детермінація інституту лобізму в українській політичній системі представлена системою дій, спрямованою на реалізацію певних інтересів у політико-правовій та соціально-економічній сферах. Запропоновано шляхи вдосконалення державно-правового статусу, а також методологічні засади створення політико-правового поля функціонування інституту лобізму в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4УКР)62-9 + Ф3(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Стойко О. М. 
Роль виборів та політичних партій у падінні авторитарних режимів / О. М. Стойко // Правова держава. - 2010. - Вип. 21. - С. 494-498. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проаналізовано роль і значення виборів і політичних партій у реформуванні авторитарних режимів у контексті інституціонального підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х805 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Кулеба О.  
Абсентеїзм як форма низької політичної участі / О. Кулеба, М. Бучин // Укр. нац. ідея: реалії та перспективи розв. - 2011. - Вип. 23. - С. 98-101. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто абсентеїзм як різновид низької політичної участі громадян. Проаналізовано фактори, що визначають рівень абсентеїзму під час виборчих кампаній і розглянуто особливості їх впливу на електоральну участь. Розглянуто політичні фактори, які найістотніше впливають на рівень явки громадян у день виборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х805.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71870 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Кузь О. М. 
Виборчі технології в модерному електоральному процесі США та Україні : монографія / О. М. Кузь, І. О. Поліщук, Т. М. Моторнюк. - Х. : ІНЖЕК, 2012. - 250 с. - (Наук. вид.). - Бібліогр.: с. 235-250 - укp.

Зроблено комплексний політологічний аналіз виборчих технологій у сучасному електоральному процесі України та простежено рецепцію технологічного арсеналу США у вітчизняній політичній практиці. Висвітлено концептуальні уявлення про сутність і роль виборчих технологій як чинника демократії. Розглянуто основні етапи еволюції та визначено класифікацію виборчих технологій. Простежено виникнення і становлення виборчих технологій в країні. Проаналізовано виборчі технології основних кандидатів в президенти в кампанії 2010 р. в країні. Висвітлено концептуальні основи дослідження виборчих технологій. Розкрито зміст поняття "політична технологія". Показано електоральну культуру як об'єкт застосування виборчих технологій. Описано виборчі технології у модерному електоральному процесі США. Розглянуто виборчі технології як продукт розвитку американської демократії. Проаналізовано перемогу Б. Обами на президентських виборах 2008 р. як початок нової ери виборчих технологій. Підкреслено, що він використав Інтернет не лише як інструмент збору коштів для передвиборчої кампанії, а й як важливий інструмент кампанії. Проаналізовано виборчі технології в останніх електоральних кампаніях України, а також виникнення і становлення виборчих технологій. Проаналізовано ефективність застосування американських виборчих технологій в електоральному процесі України. Описано медіатехнології та політичний паблік рілейшнз як перспективні напрями виборчих технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4УКР)526 + Х809(7СПО)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА765019 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Минькович-Слободяник О. В. 
Правова політика у сфері лобістської діяльності / О. В. Минькович-Слободяник // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 40. - С. 635-640. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.12 + Ф053 + Х806.2-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


12.
Ковальчук В. Б. 
Громадянська непокора як тест на легітимність влади: філософсько-правовий аспект / В. Б. Ковальчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Вип. 19. - С. 30-34. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х001.41 + Ф053 + Ф011

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Северинюк В. М. 
Девіантність як наддетермінанта конфліктної поведінки парламентської коаліції / В. М. Северинюк // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 42. - С. 662-670. - Бібліогр.: с. 669-670 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х806.2-9 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Онищенко О. А. 
Правове регулювання лобізму як технології інформаційного впливу / О. А. Онищенко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 2. - С. 167-172. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто та надано визначення поняття "лобізм" як технології інформаційного впливу на владні та законодавчі структури, зокрема, а також як конституційного права людини на участь в управлінні державними справами. Проаналізовано законодавство зарубіжних країн, що регулює діяльність з лобіювання. Наведено особливості й обгрунтовано доцільність правового регулювання лобізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х803.2 + Х849(4УКР)112 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Мельник І. В. 
Електоральна участь громадян України та Федеративної Республіки Німеччини (1990 - 2013 рр.) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / І. В. Мельник; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2014. - 20 c. - укp.

Уперше здійснено комплексний порівняльний аналіз вітчизняного та федерального виборчого законодавства, який надав можливість з'ясувати специфіку електоральної участі громадян України та ФРН. Визначено форми електоральної участі громадян ФРН на різних етапах підготовки та проведення виборів в контексті впровадження цього досвіду в електоральну практику України. Удосконалено теоретико-методологічні засади електоральної участі громадян. Уточнено концепцію електоральної участі, електоральної активності та ідеологічної сегментації громадян України та ФРН. Набуло подальшого розвитку вивчення нормативно-правової бази електоральної участі громадян України та ФРН у формуванні парламентів через процедуру голосування. Узагальнено форми участі громадян України та ФРН на етапі підготовки до виборів. Досліджено процедури підрахунку голосів, визначення результатів виборів в Україні у контексті демократичного досвіду ФРН. Систематизовано результати електорального вибору громадян України та ФРН у контексті ідеологічної сегментації електорату.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х809(4НІМ)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411268 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Кіслов Д. В. 
Система державних маркетингових комунікацій: теорія і практика : монографія / Д. В. Кіслов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ : Леся, 2015. - 407 c. - Бібліогр.: с. 364-407 - укp.

Досліджено сучасні підходи та теоретичні концепції щодо формування та розвитку системи маркетингових комунікацій органів державної влади в Україні. Надано характеристику дискурсу відносно понятійного апарату інформації та комунікацій як головних цивілізаційних чинників розвитку держави і соціуму. Розглянуто та проаналізовано нові соціально-етичні підходи до функціонування маркетингових комунікацій органів державної влади. Представлено класифікацію й опис істотних ознак, відмінних рис і характеристик традиційного основного, інтегрованого й особливого типів державних маркетингових комунікацій, а також нових спеціальних і специфічних напрямів державного маркетингу, що динамічно розвиваються. Запропоновано принципи, методи та засоби використання положень нечіткої логіки для процесів моделювання та прогнозування розвитку інформаційно-комунікаційних складових системи державного маркетингу. Розроблено концепцію комунікативної стратегії маркетингових комунікацій органів державної влади та засади її теоретико-методологічного забезпечення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.1-9 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА794034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Даниленко Л. І. 
Політична поведінка державних службовців: ціннісно-мотиваційний аспект / Л. І. Даниленко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Політ. науки. - 2015. - № 4. - С. 71-76. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розкрито ціннісно-мотиваційний аспект політичної поведінки державних службовців; охарактеризовано такі складові політичної поведінки, як політичні цінності, інтереси, традиції, мотиви, потреби, вольові якості особистості; обгрунтовано вплив політичних потреб на сформованість політичних цінностей особистості як базового складника політичної поведінки; проаналізовано стан сформованості політичних цінностей у державних службовців - слухачів курсів підвищення кваліфікації Національної академії державного управління при Президентові України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф053 + Х819(4УКР)012.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:політ.н. Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Митрофанов О. А. 
Лобіювання як механізм забезпечення конституційних прав громадян / О. А. Митрофанов // Публ. урядування. - 2016. - № 3. - С. 101-111. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто теоретичні аспекти лобіювання в процесі взаємодії влади, бізнесу і громадських об’єднань. Здійснено теоретико-методологічне обґрунтування його сутності в контексті забезпечення реалізації конституційного права громадян брати участь в управлінні державними справами, ефективності та раціональності політики держави через сприяння активному залученню громадян, інститутів громадянського суспільства та суб’єктів господарювання до процесу прийняття нормативно-правових актів.

Рассмотрены теоретические аспекты лоббирования в процессе взаимодействия бизнеса и власти. Осуществлено теоретико-методологическое обоснование его сущности в контексте обеспечения эффективности и рациональности политики государства.

The theoretical aspects of lobbying in the process of interaction between business and government. Done theoretical and methodological basis of its nature in the context of effectiveness and efficiency policy. Outlines the problems and issues for further research.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)624-91 + Х809(4Укр)3 : Х80 + Ф053

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101371 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського