Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (27)Юристам - Автореферати дисертацій (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х93-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Кисіль В. І. 
Міжнародне приватне право: питання кодифікації / В. І. Кисіль. - К. : Україна, 2000. - 429 c. - Бібліогр.: 203 назв. - укp.

Проаналізовано кодифікаційні процеси у сфері міжнародного приватного права. Особливу увагу приділено класичним колізіям законів різних держав, специфічним колізійним проблемам. Досліджено оптимальні форми кодифікації. Зроблено порівняльний аналіз структури нормативних актів, що регламентують приватноправові відносини у різних країнах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА604170 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Кисіль В.  
Новітні тенденції кодифікації міжнародного приватного права у Великобританії / В. Кисіль // Право України. - 2001. - № 7. - С. 109-113. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Щекина Е. А. 
Правовой обычай международной торговли как источник международного частного права : моногр. / Е. А. Щекина. - Х. : МП "Крок", 2007. - 221 c. - Библиогр.: с. 204-220 - рус.

Приведены результаты комплексного исследования правового обычая международной торговли (ОМТ). Рассмотрены история возникновения и условия формирования ОМТ, способы их государственного санкционирования. Определены правовая природа, соотношение правового обычая и обыкновения международной торговли. Раскрыта сущность понятия "правовой обычай международной торговли", "обыкновение международной торговли". Освещена роль ОМТ в системе правового регулирования международных коммерческих отношений, предложены рекомендации по осуществлению государством правовой политики относительно ОМТ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-33 + Х932.211.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА688866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Руденко О. В. 
Уніфікація міжнародного приватного права в ЄС : монографія / О. В. Руденко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2009. - 248 c. - Бібліогр.: с. 180-194. - укp.

Доведено, що уніфікація в ЄС на підставі критерію поділу правопорядків у вузькому контексті є супрауніфікацією, а в технічному - інтеруніфікацією. Уніфікація міжнародного приватного права (МПП) у рамках ЄС на базі даного критерію висвітлює поряд з двома типами уніфікацій ще й трансуніфікацію (уніфікацію у широкому контексті) та інпрауніфікацію (уніфікацію в найширшому контексті) МПП. Встановлено, що за критерієм законодавчої спеціалізації, потрібно розрізняти уніфікацію МПП у широкому та вузькому контекстах. Наведено конкретизацію поняття уніфікації МПП в ЄС.

Доказано, что унификация в ЕС на основе критерия деления правопорядков в узком контексте является супраунификацией, а в техническом - интерунификацией. Унификация международного частного права (МЧП) в рамках ЕС на основе данного критерия освещает наряду с двумя типами унификаций также и трансунификацию (унификацию в широком контексте) и инпраунификацию (унификацию в наиболее широком контексте) МЧП. Установлено, что с учетом критерия законодательной специализации, необходимо отличать унификацию МЧП в широком и узком контекстах. Приведена конкретизация понятия унификации МЧП в ЕС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА712094 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Колісник Т. В. 
Внутрішнє законодавство України як джерело міжнародного приватного права : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Т. В. Колісник; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

На підставі аналізу доктринальних положень, чинного законодавства України та інших держав, Проекту закону України "Про міжнародне приватне право", а також матеріалів судової практики визначено розуміння джерела міжнародного приватного права, досліджено форми його джерел, які існують у світі та в Україні, їх співвідношення. Наведено класифікацію нормативних актів, що відносяться до внутрішнього законодавства України. Досліджено методологію розмежування норм міжнародних договорів та внутрішнього законодавства України. Опрацьовано метод дослідження з даного питання та проаналізовано склад і види норм міжнародного приватного права. Наведено наукову класифікацію колізійних приписів зазначеного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93 г(4УКР) + Х930.0 + Х93-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327165 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Галущенко Г. В. 
Міжнародні договори України про правову допомогу в цивільних справах і внутрішнє законодавство : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Г. В. Галущенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2001. - 20 c. - укp.

Досліджено структуру та зміст міжнародних договорів України про правову допомогу в цивільних справах. Запропоновано новий підхід щодо структури міжнародних договорів України, що відповідає сучасному рівню розвитку договірної практики та є найбільш оптимальним. Особливу увагу приділено колізійним нормам договорів, визначено їх особливості. На підставі порівняльного аналізу відповідних норм договорів і внутрішнього законодавства сформульовано конкретні пропозиції для їх удосконалення. Висвітлено проблему чинності норм міжнародних договорів про правову допомогу в цивільних справах, їх співвідношення з нормами внутрішнього законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.839 (4Укр) + Х93-383.1 (4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316292 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Щокіна О. О. 
Правовий звичай міжнародної торгівлі як джерело міжнародного приватного права : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. О. Щокіна; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто історію виникнення та процес утворення звичаїв міжнародної торгівлі (ЗМТ), які регулюють договірні та недоговірні комерційні відносини з іноземним елементом, встановлюють внутрішні параметри функціонування суб'єктів міжнародної комерційної діяльності та зовнішні стандарти поведінки з іншими учасниками міжнародної торгівлі. Запропоновано комплексну класифікацію ЗМТ і встановлено їх функції. Висвітлено місце ЗМТ у системі джерел міжнародного приватного права України. Наведено рекомендації щодо здійснення правової політики стосовно ЗМТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-33 + Х932.211.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА342337 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Теуш С. К. 
Приватноправові конвенції Ради Європи : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С. К. Теуш; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 23 c. - укp.

Надано загальну характеристику діяльності Ради Європи (РЄ) в сфері гармонізації приватного права, визначено місце в ній конвенцій. На основі зіставленя конвенцій РЄ з міжнародними угодами та іншими документами, розробленими та прийнятими у межах інших організацій, визначено їх місце стосовно інших джерел. Особливу увагу приділено розвитку форм взаємодії РЄ та ЄС у процесі формування приватного права, співвідношенню конвенцій РЄ та права ЄС. Проаналізовано основні положення приватноправових конвенцій, висвітлено низку проблем, пов'язаних з їх розробкою, прийняттям, уведенням у дію та застосуванням. Досліджено сучасний стан участі України в даних конвенціях. Розроблено пропозиції щодо забезпечення належної імплементації в Україні конвенцій, гармонізації з ними положень її внутрішнього права. Обгрунтовано доцільність приєднання України до уряду конвенцій РЄ з питань приватного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.4-3:Х93 + Х93-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА325115 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Руденко О. В. 
Уніфікація міжнародного приватного права в Європейському Союзі : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. В. Руденко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2007. - 18 c. - укp.

Виявлено особливості уніфікації норм міжнародного приватного права (МПрП) в ЄС і розроблено рекомендації щодо удосконалення нормативно-правової бази України для гармонізації відносин з ЄС та державами-членами ЄС. Розкрито зміст поняття уніфікації права. Розроблено систему критеріїв оцінки процесу уніфікації норм МПрП. На підставі запропонованої системи критеріїв проаналізовано норми колізійного та конфліктного права ЄС з урахуванням уніфікації відповідних йому норм матеріального та процесуального права ЄС, виявлено сучасні тенденції усіх зазначених сфер права у межах ЄС. Доведено, що уніфікація в ЄС на базі критерію поділу правопорядків у вузькому сенсі є супрауніфікацією, а в технічному - інтеруніфікацією. Встановлено, що уніфікація МПрП у межах ЄС за даним критерієм також охоплює трансуніфікацію (уніфікацію в широкому сенсі) й інтрауніфікацію (уніфікацію в найширшому сенсі) міжнародного приватного права. Обгрунтовано, що за критерієм законодавчої спеціалізації необхідно розрізняти уніфікацію МПрП у широкому та вузькому сенсі. Встановлено, що у 2003 р. в ЄС відбувається переорієнтація з уніфікації матеріального приватного права на уніфікацію колізійного права та незмінною залишається уніфікація єдиного європейського процесуального права, результатом якої є розвиток європейського міжнародного цивільного процесуального права (конфліктного права). З'ясовано, що уніфікація на рівні супра- витісняє уніфікацію на рівні інтернаціонального правопорядку, а трансуніфікація МПрП перетворюється на основу, минаючи інтеруніфікацію, супрауніфікацію МПрП в ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.232.5-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА349604 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Попко В. В. 
Уніфікація норм міжнародного приватного права в рамках Гаазької конференції : Автореф. дис... канд. юрид. наук / В. В. Попко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Проаналізовано уніфікаційну діяльність Гаазької конференції з міжнародного приватного права, визначено її правовий статус, охарактеризовано організаційну структуру, розглянуто сучасні теоретичні концепції. Вивчено генезис формування та розвиток даної міжнародної організації. Досліджено процес прийняття конференційних угод, розкрито зміст основних конвенцій у сфері цивільного процесу, сімейних і спадкових правовідносин. Обгрунтовано необхідність участі України у розробці та прийнятті конвенційних угод, серед яких визначено першочергові, з метою приведення чинного законодавства у відповідність зі світовими стандартами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.1"1893"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346611 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Стойка М. 
Держава та особа у становленні звичаєвого права / М. Стойка // Нова пед. думка. - 2007. - Спец. вип. - С. 83-85. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Комплексно проаналізовано звичай у міжнародному праві та досліджено чинники, що викликали зміни у його правовому статусі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-381

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22868 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Грамацький Е. М. 
Сучасні уніфікаційні процеси в Європі у контексті міжнародного приватного права / Е. М. Грамацький // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 51. - С. 580-584. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Проаналізовано сутність та основні риси уніфікаційних і гармонізаційних процесів у сфері міжнародного приватного права в контексті євроінтеграційної України. Проведено дослідження адаптації права України до права ЄС, розкрито його значення для вирішення проблем регулювання відносин з іноземним елементом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

13.
Мануїлова К. В. 
Міжнародна уніфікація норм про цивільну відповідальність за шкоду, заподіяну джерелом підвищеної небезпеки : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / К. В. Мануїлова; Міжнар. гуманіт. ун-т. - О., 2013. - 22 c. - укp.

Акцентовано увагу на проблемах уніфікації норм про відповідальність за шкоду, заподіяну джерелами підвищеної небезпеки (ДПН), обгрунтовано пропозиції, спрямовані на вдосконалення правового регулювання діяльності, пов'язаної з їх використанням, і процесу імплементації уніфікованих міжнародних норм про відповідальність за шкоду, заподіяну ДПН в українське законодавство. Досліджено поняття й ознаки ДПН, надано характеристику зобов'язань, що виникають у зв'язку із заподіянням шкоди ними. Проаналізовано підстави й умови цивільно-правової відповідальності за шкоду, заподіяну ДПН. Досліджено особливості уніфікованого регулювання цивільно-правової відповідальності за заподіяння шкоди окремими видами ДПН. На основі вивчення нормативного матеріалу й аналізу літературних джерел сформульовано висновки та рекомендації щодо подальшого удосконалення правового регулювання відповідальності за шкоду, заподіяну ДПН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х932.231.1 + Х930.0 + Х93-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401616 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Комарук І. А. 
Особливості уніфікації міжнародного приватного права Гаазькою конференцією в сучасних умовах : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / І. А. Комарук; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2014. - 21 c. - укp.

Розглянуто особливості уніфікації норм міжнародного приватного права в межах діяльності Гаазької конференції з міжнародного приватного права за сучасних умов розвитку суспільства, здійснено правовий аналіз новітніх Гаазьких конвенцій, прийнятих на початку XXI ст. Висвітлено перспективи уніфікації міжнародного приватного права Гаазькою конференцією, обгрунтовано основні тенденції майбутньої діяльності Гаазької конференції, які виразно намітилися у XXI ст. З огляду на євроінтеграційні прагнення України проаналізовано історію розвитку, перспективи співпраці, теоретичні та практичні аспекти відносин між Гаазькою конференцією з міжнародного приватного права та Європейським Союзом, обгрунтовано необхідність активної організаційно-правової співпраці України з Гаазькою конференцією, що дозволяє брати участь у багатосторонньому міжнародному співробітництві.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х93-31 + Х915.1 "1893"

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404767 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського