Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (115)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х915.212-921$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 14
Представлено документи з 1 до 14

1.
Денисов В. Н. 
Світоглядний правопорядок у сфері підтримання миру і безпеки. До 60-річчя ООН / В. Н. Денисов // Правова держава: Щорічник наук. пр. - 2006. - Вип. 17. - С. 295-302. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68385 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Заросило В. О. 
Адміністративно-правовий механізм забезпечення участі працівників органів внутрішніх справ України в міжнародних миротворчих операціях : монографія / В. О. Заросило; Акад. упр. МВС. - Черкаси : Вид. Беденко В.П., 2009. - 414 c. - Бібліогр.: 617 назв. - укp.

Проаналізовано історичний розвиток участі України в проведенні операцій з підтримки миру та правові основи даної діяльності в країні та за кордоном. Висвітлено практичний досвід адміністративної діяльності працівників органів внутрішніх справ під час їх перебування в міжнародних миротворчих операціях і запропоновано внесення певних змін до законодавчих актів для вдосконалення роботи міліції. Визначено компетенцію та функції підрозділів органів внутрішніх справ та окремих працівників, які проходять службу в правоохоронних структурах миротворчих місій, з забезпечення охорони громадського порядку, безпеки дорожнього руху та здійснення адміністративно-юрисдикційних повноважень.

Проанализированы историческое развитие участия Украины в проведении операций по поддержке мира и правовые основы данной деятельности в стране и за рубежом. Освещен практический опыт административной деятельности работников органов внутренних дел в период их пребывания в международных миротворческих операциях и предложено внесение определенных изменений в законодательные акты для усовершенствования работы милиции. Определены компетенция и функции подразделений органов внутренних дел и отдельных работников, проходящих службу в правоохранительных структурах миротворческих миссий, по обеспечению охраны общественного порядка, безопасности дорожного движения и осуществления административно-юрисдикционных полномочий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921 + Х915.212.031 + Х819(4УКР)112.011

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА711068 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Троцько В.  
Тенденції зміни ролі сил і засобів у проведенні міжнародних миротворчих операцій / В. Троцько, С. Акулов, Л. Троцько // Політ. менеджмент. - 2005. - № 4. - С. 161-166. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Запропоновано власний підхід до розуміння суті міжнародних миротворчих операцій, який дозволить визначити сучасні тенденції, що характеризують роль сил і засобів у таких акціях.


Ключ. слова: міжнародні миротворчі операції
Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Балдинюк О. В. 
Гуманітарна діяльність ООН у контексті врегулювання збройних конфліктів (1990 - 2000 рр.) : Автореф. дис... канд. політ. наук : 23.00.04 / О. В. Балдинюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 18 c. - укp.

Проаналізовано сучасну концепцію гуманітарної діяльності ООН під час врегулювання конфліктів, а також визначено механізми її реалізації та показано їх еволюцію. Розглянуто практичну ефективність гуманітарних програм у ході розблокування військово-політичних криз, виявлено фактори негативного впливу на миротворчий ефект гуманітарних програм ООН. Доведено, що ООН вдалося досягти значного прогресу в гуманітарній сфері, а також визначено важливу роль гуманітарних заходів у досягненні миротворчих цілей. Розроблено пропозиції щодо посилення миротворчого потенціалу ООН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф061 + Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА309506 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Гончаренко І. О. 
Діяльність ООН та ОБСЄ у врегулюванні конфліктів на пострадянському просторі (90-ті роки XX століття) : автореф. дис ... канд. іст. наук : 07.00.02 / І. О. Гончаренко; Дипломат. акад. України при М-ві закордон. справ України. - К., 2009. - 15 c. - укp.

Досліджено роль ООН і ОБСЄ у запобіганні та врегулюванні конфліктів на пострадянському просторі у 1990-х рр. На підставі проведеного аналізу доведено дієвість засобів превентивної дипломатії у запобіганні та врегулюванні конфліктів у країнах Балтії, Молдові, Україні та Білорусі, у Кавказькому регіоні та Таджикистані. На підставі науково-теоретичних і емпіричних даних розроблено класифікацію, з'ясовано відмінності, виявлено особливості перебігу конфліктів і способи їх урегулювання у спільній діяльності інститутів ООН і ОБСЄ, оцінено застосовані методики. Проаналізовано проблеми безпеки, а саме: теорії та практичної ролі інститутів, діяльність яких спрямована на зміцнення миру. Запропоновано визначення поняття безпеки та джерел сучасних загроз міжнародної стабільності. Доведено необхідність реформи європейської архітектури безпеки. Виявлено можливості для розвитку процесу подальшого співробітництва ООН і ОБСЄ. Проаналізовано сутнісні та формальні проблеми, що стосуються співробітництва ООН і ОБСЄ у галузі запобігання та врегулювання конфліктів, що дозволяє сформулювати пропозиції щодо можливого вдосконалення його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(0)64-612 + Х915.212-921 + Х915.22(4)11-9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА366557 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Скороход Ю. С. 
Міжнародно-політичний та регіональний виміри врегулювання ліванського конфлікту : Автореф. дис... д-ра політ. наук : 23.00.04 / Ю. С. Скороход; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2003. - 39 c. - укp.

Уперше в українській політичній науці комплексно досліджено проблему міжнародно-політичного та регіонального вимірів урегулювання ліванського конфлікту у всіх його аспектах. Розроблено концепцію моделей забезпечення стабільності, ідентифіковано суть, формальні ознаки та механізм функціонування даних моделей, які існували в ліванському суспільстві. Проаналізовано модель ліванського етноконфесійного конфлікту, виокремлено її формальні ознаки. Значну увагу приділено дослідженню моделей та механізмів урегулювання цього конфлікту, апробованих ООН, Лігою арабських держав, США, Сирією, Ізраїлем. Визначено три типи моделей врегулювання криз у глибоко розділених мозаїчних соціумах: стабілізаційну, адаптаційну, трансформаційну, а також запропоновано спеціальну методику врегулювання конфліктів у таких соціумах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф043.2 + Ф035 + Ф4(4УКР)64-(53) + Х915.212-921 + Э29(5) 691

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327612 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Коропатнік І. М. 
Організаційно-правові аспекти застосування підрозділів Збройних сил України в миротворчих операціях : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. М. Коропатнік; Нац. акад. держ. податк. служби України. - Ірпінь, 2005. - 17 c. - укp.

Досліджено питання правового забезпечення участі підрозділів Збройних Сил України (ЗСУ) у міжнародних миротворчих операціях. Запропоновано шляхи удосконалення законодавчої бази, що регулює ці процеси. Установлено, що миротворча діяльність України суттєвою мірою впливає на рівень її національної безпеки. Запропоновано розширити підстави застосування підрозділів ЗСУ у миротворчих операціях, уточнити владні повноваження командирів миротворчих контингентів, використовувати інститут військово-польових судів для підтримки відповідного рівня дисципліни. Обгрунтовано необхідність створення Концепції миротворчої діяльності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212.031 + Х915.212-921 + Ц35(0)6-4,8(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341364 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Гуменюк А. Г. 
Роль ООН у врегулюванні конфліктів на терені колишньої Югославії (перша половина 90-х рр.) : Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.04 / А. Г. Гуменюк; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Ін-т міжнар. відносин. - К., 2000. - 22 c. - укp.

Проаналізовано військові й економічні аспекти операції ООН спрямованої на подолання конфліктів на терені колишньої Югославії у першій половині 1990-х рр., міжнародні дипломатичні пошуки шляхів врегулювання югославської кризи та діяльність ООН щодо втілення у життя досягнутих угод. Здійснено порівняльний аналіз вітчизняної та зарубіжної історіографії з досліджуваної проблеми. Розглянуто діяльність Міжнародної конференції з проблем колишньої Югославії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4ЮГО)64-6 + Т3(0)64-622.116 + Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307938 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Білоцький С. Д. 
Миротворчі операції НАТО в Південно-Східній Європі: міжнародно-правовий аспект : монографія / С. Д. Білоцький; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка, Ін-т міжнар. відносин. - К. : Промені, 2010. - 269 c. - (Б-ка каф. міжнар. права). - Бібліогр.: 499 назв. - укp.

Висвітлено міжнародно-правові проблеми здійснення миротворчої діяльності регіональними організаціями, зокрема, операцій НАТО в Південно-Східній Європі. Розкрито національно-правові засади співробітництва України з НАТО. Проаналізовано трансформацію НАТО в 1990-х рр. і його вплив на формування сучасної миротворчості. Описано угоди, укладені за участю НАТО щодо проведення миротворчих операцій та визначено їх відповідність імперативним нормам міжнародного права.

Освещены международно-правовые проблемы осуществления миротворческой деятельности региональными организациями, в частности, операций НАТО в Юго-Восточной Европе. Раскрыты национально-правовые основы сотрудничества Украины с НАТО. Проанализированы трансформация НАТО в 1990-х гг. и его влияние на формирование современного миротворчества. Описаны соглашения, заключенные с участием НАТО по проведению миротворческих операций и определена их соответственность императивным нормам международного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921 + Х915.232.3-96(4УКР) + Ц851.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА730528 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Патлашинська І. В. 
Геноцид як підстава для розгортання миротворчих операцій / І. В. Патлашинська // Наук. вісн. Волин. нац. ун-ту ім. Лесі Українки. - 2011. - № 20. - С. 24-28. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто низку категорій, які допомагають визначити, коли й де можливе виникнення геноциду, як міжнародній спільноті діяти більш організовано в таких випадках. Зокрема, поняття "оцінка ризиків", що фокусує свою увагу на визначенні умов виникнення геноциду в певній державі, та "раннє попередження", яка визначає перелік країн, здатних до геноциду, і таких, які вже перебувають на межі геноциду. Миротворчі операції розглядаються як такі, що можуть досить удало поєднати в собі як класичні функції миротворчості, так і функції захисту населення від геноциду та масового насилля. Ставиться питання: миротворчі операції мають розгортатись у відповідь на геноцид чи випереджати його.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4/8) + Ф4(0),301 + Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


11.
Білоцький С. Д. 
Міжнародно-правове регулювання миротворчої діяльності : навч. посіб. для студ. ВНЗ / С. Д. Білоцький; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К. : Київ. ун-т, 2012. - 287 c. - укp.

Висвітлено міжнародно-правові механізми миротворчої діяльності, її різновиди, історію створення. Досліджено структуру органів ООН як універсальної організації, що здійснює миротворчу діяльність. Розглянуто специфічні проблеми миротворчої діяльності регіональних міжнародних організацій та багатонаціональних коаліцій держав. Проаналізовано національне законодавство України щодо участі в миротворчих операціях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.21 я73 + Х915.212-921 я73 + Ц35(0)63/64-44 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772878 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Вороненко В. В. 
Проблеми міжнародного співробітництва у сфері протидії ядерному розповсюдженню та ядерному тероризму / В. В. Вороненко // Архів клініч. медицини. - 2011. - № 2. - С. 84-90. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуті: Йокогамська стратегія і План дій; Міжнародна стратегія зменшення небезпеки лих; доповідь ООН: "Зниження ризику катастроф - завдання розвитку. Глобальна доповідь"; Хіогська рамкова програма дій на 2005 - 2015 роки; Документи ООН: Генеральна Асамблея й Міжнародна стратегія зменшення небезпеки лих.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х919.141.223-3 + Х915.212-921

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24388 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Asadi T. 
On the effectiveness of UN security council sanctions: HSE approach to the case of Iran = До питання про ефективність санкцій ООН: на прикладі Ірану / T. Asadi // Актуал. проблеми економіки. - 2015. - № 11. - С. 21-31. - Бібліогр.: 29 назв. - англ.

Проаналізовано санкції ООН щодо Ірану з акцентом на їх ефективності. У ході аналізу показано, що санкції не мали ані суттєвих результатів, ані особливого впливу у довгостроковій перспективі. Застосування санкцій саме по собі є досить витратним, і при цьому немає гарантії, що всі зобов'язані країни будуть неухильно та постійно дотримуватись них. Доведено, що дані каральні міри не змогли вплинути на політичну поведінку Тегерану, як те планувалось.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921.9 + Х910.159(5ІРН) + Ф4(5ІРН),6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Баланик А. Я. 
Інститут послів доброї волі та посланців миру ООН (використання засобів Public Relations) : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.04 / А. Я. Баланик; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці, 2017. - 20 c. - укp.

Проаналізовано сутність інституту Послів доброї волі та Посланців миру ООН у контексті піаризації міжнародних відносин на глобальному рівні. Розглянуто ключові доробки літератури з питань "зв'язків з громадськістю" та "дипломатії селебрітіз", запропоновано новий термін для характеристики дипломатії Послів ООН - "дипломатія доброї волі". Розкрито сутність функціонування інституту Послів, яка полягає у використанні засобів білого PR для підвищення обізнаності публіки щодо цілей і задач ООН, а також у промоушені самої Організації на міжнародній арені. Показано відмінності класичних Послів ООН від некласичних, проаналізовано рівень та особливості використання засобів піару цими категоріями. Діяльність Послів ООН оцінено за допомогою наступних критеріїв: частота згадувань у різнопланових ЗМІ (з різноманітних питань по тегу "Посол доброї волі"), частота згадувань на сайтах ООН, рівень співпраці з ООН, участь у публічних заходах, представленість у мережі англійською мовою (соціальні мережі, власний сайт) і відгуки аудиторії. Встановлено, що причини підписання контракту з установою (разом з особливістю самої установи) є першочерговими компонентами для подальшої ефективності кандидата. Розроблено рекомендації Головам офісів і спеціалізованих установ ООН (а також Генсеку, який призначає Посланців миру) з метою покращення двосторонньої співпраці та промоушену ООН на міжнародній арені.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.212-921 + Ф4(0),612 + Ч62 в05

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА432152 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського