Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (32)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х891.9(4УКР)6-1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

1.
Сухонос В. В. 
Організація і діяльність прокуратури в Україні: історія і сучасність : Моногр. / В. В. Сухонос; Акад. прокуратури України при Ген. прокуратурі України, Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Укр. акад. банк. справи НБУ. - Суми : Унів. кн., 2004. - 346 c. - Бібліогр.: с. 310-344. - укp.

Висвітлено проблему організації та діяльності прокуратури в Україні у контексті її історичного досвіду. Проаналізовано її місце та роль у системі інших державних органів, визначено правовий статус, повноваження та функції. Описано методи прокурорського нагляду в період становлення та на сучасному етапі. Наведено рекомендації щодо удосконалення законодавства про прокуратуру з метою підвищення ефективності її організації та діяльності, приведення його у відповідність з чинною Конституцією України.

Освещена проблема организации и деятельности прокуратуры в Украине в контексте ее исторического опыта. Проанализированы ее место и роль в системе других государственных органов, определены правовой статус, функции и полномочия. Описаны методы прокурорского надзора в период становления и на современном этапе. Приведены рекомендации по усовершенствованию законодательства про прокуратуру с целью повышения эффективности ее организации и деятельности, приведения его в соответствие с действующей Конституцией Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА657749 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Клочков В. Г. 
Історія прокуратури України : Моногр. / В. Г. Клочков. - 3-є вид., переробл. і доповн. - К. : НТВ "Правник", 2004. - 245 c. - укp.

Висвітлено питання зародження, становлення прокуратури як інституції. Визначено причини та умови, що сприяли створенню прокуратури Римської імперії, середньовічної Франції, а також Росії періоду правління Петра І. Розглянуто історію прокуратури України часів УНР, Гетьманату та Директорії, Радянської України. Проаналізовано особливості розвитку, правового регулювання органів прокуратури у передвоєнний і повоєнний час, період суверенної держави.

Освещены вопросы зарождения, становления прокуратуры как институции. Определены причины и условия, содействующие созданию прокуратуры Римской империи, средневековой Франции, а также России периода правления Петра І. Рассмотрена история прокуратуры Украины времен УНР, Гетьманата и Директории, Советской Украины. Проанализированы особенности развития, правового регулирования органов прокуратуры в пред- и послевоенное время, а также в период суверенного государства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1 + Х829.112(2УК)-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА655540 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Якимчук М. К. 
Становлення та основні етапи розвитку прокуратури в Україні : конспект лекції / М. К. Якимчук; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці : Рута, 2004. - 39 c. - Бібліогр.: с. 34-39. - укp.

Розглянуто процеси становлення й основні етапи розвитку прокуратури в Україні. Визначено історичні передумови утворення прокуратури у зарубіжних країнах. Проаналізовано сучасний стан становлення прокуратури незалежної України.

Рассмотрены процессы становления и основные этапы развития прокуратуры в Украине. Определены исторические предпосылки создания прокуратуры в зарубежных странах. Проанализированы современное состояние становления прокуратуры независимой Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1 я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р112801 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Мурза В. В. 
Прокуратура в державному механізмі УСРР (1922 - 1933 рр.) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. В. Мурза; Нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2003. - 19 c. - укp.

Здійснено комплексний аналіз правового становища, місця та ролі прокуратури у державному механізмі УСРР. Визначено основні параметри його еволюції у даний період і вплив цих змін на правовий статус органів прокуратури. Проаналізовано характеристики прокуратури як підсистеми державного механізму УСРР. Досліджено її компетенцію, структуру та організацію роботи. Показано ефективність будови органів прокуратури в центрі та на місцях відповідно до функціонального принципу. Розкрито сутність кадрової політики, принципи підбору, розстановки та підготовки кадрів. З метою визначення місця та ролі структури правопорядку у державному механізмі проаналізовано правові основи її відносин з центральними та місцевими органами державної влади і управління, судовими та правоохоронними органами, а також державними підприємствами, установами та організаціями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1 + Х629.112(2УК)61

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА324682 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Амонс А. І. 
Репресовані прокурори в Україні / А. І. Амонс, Л. М. Абраменко. - 2-е вид., змін. і доповн. - К. : Істина, 2009. - 576 c. - укp.

Наведено нариси про життя та діяльність працівників органів прокуратури України, репресованих у період правління більшовицької влади в республіці, зокрема, у зв'язку з убивством С.М. Кірова й у 1937 - 1938 рр. На підставі вивчення документів і архівних матеріалів спецслужб досліджено процес встановлення та масштаби більшовицького червоного терору в Україні. Наведено матеріали про порушення процесуальних норм кримінального законодавства, застосування методів морального та фізичного насильства у процесі розслідування. Розглянуто судові справи вищого керівництва прокуратури України, обласних і військових прокурорів, подано інформацію про репресії у Криму та Західній Україні, спеціальні комсомольсько-спортивні групи "вбивачів" і "бронебійників" і головних партійних організаторів масових політичних репресій, зокрема, М.В. Криленка, В.В. Ульріха.

Изложены очерки о жизни и деятельности работников органов прокуратуры Украины, репрессированных в период правления большевистской власти в республике, в частности, в связи с убийством С.М. Кирова и в 1937 - 1938 гг. На основе изучения документов и архивных материалов спецслужб исследованы процесс установления и масштабы большевистского красного террора в Украине. Даны материалы о нарушениях процессуальных норм криминального законодательства, применении методов морального и физического насилия в процессе расследывания. Рассмотрены судебные дела высшего руководства прокуратуры Украины, областных и военных прокуроров, дана информация о репрессиях в Крыму и Западной Украине, специальных комсомольско-спортивных группах "убийц" и "бронебойщиков", а также главных партийных организаторах массовых политических репрессий, в частности, Н.В. Криленко, В.В. Ульриха.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1 + Щ136.163(4УКР) + Т3(4УКР)6-49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС48260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Ротнова І. Б. 
Історико-правові аспекти визнання прокурора суб'єктом кримінального провадження / І. Б. Ротнова // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право. - 2011. - № 1. - С. 100-104. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано історичний досвід та показано, що потреба в такому державному органі, як прокуратура, з властивою тільки йому сукупністю завдань, функцій і повноважень, стає особливо гострою в періоди серйозних перетворень в суспільних відносинах, державному устрої. Органи прокуратури завжди розглядались і використовувались як дієвий інструмент зміцнення режиму законності, що обумовлює розвиток правової держави. Прокуратура України пройшла складний історичний шлях розвитку, еволюціонувавши від органу, що захищав інтереси монарха, до гаранта забезпечення прав і свобод людини і громадянина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)340.12 + Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


7.
Кравчук В. М. 
Сутність та особливості періодизації функціонування прокуратури України / В. М. Кравчук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2010. - Вип. 48. - С. 95-101. - Бібліогр.: 17 назв. - укp.

Розглянуто суть та особливості періодизації функціонування прокуратури України як одного з основних методологічних аспектів наукового дослідження. Проведено аналіз різних підходів до періодизації функціонування прокуратури як вітчизняних, так і деяких зарубіжних науковців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Бортун М. І. 
Становлення правового регулювання органів прокуратури України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / М. І. Бортун; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Визначено поняття "правове регулювання" органів прокуратури. Розкрито характерні ознаки організаційно-правових основ та функціональних особливостей органів прокуратури в Україні з початку їх виникнення, виявлено конкретні закономірності процесу становлення та розвитку правового регулювання органів прокуратури в Україні. Визначено вплив специфічних геополітичних та міжнародних умов на українських землях за часів визвольного руху 1917 - 1920 рр. на особливості правового регулювання інституту прокуратури УНР, Української держави П. Скоропадського, Директорії. Виокремлено особливості правового регулювання органів прокуратури за радянських часів, а також особливості впливу тоталітарної моделі держави на функції та призначення органів прокуратури, що зумовлювали специфіку її правового регулювання. Проаналізовано нормативно-правові підстави правового регулювання органів прокуратури в Україні на сучасному етапі. Виявлено специфіку становлення прокуратури незалежної України та її функції за нових плюралістичних умов розвитку громадянського суспільства. З'ясовано місце та роль прокуратури в системі органів державної влади в Україні. Запропоновано шляхи удосконалення правового регулювання органів прокуратури в Україні у контексті європейського правового простору. Сформульовано конкретні пропозиції та механізм їх реалізації із оцінкою потенційних позитивних функціональних та інституційних змін у правовому регулюванні органів прокуратури та її функціях на сучасному етапі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА417932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


9.
Бортун М. І. 
Становлення правової регламентації діяльності органів прокуратури України : монографія / М. І. Бортун; Нац. акад. прокуратури України. - Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2016. - 191 c. - Бібліогр.: с. 170-191 - укp.

Висвітлено етапи історії правової регламентації діяльності органів прокуратури в Україні, що починаються за античних часів, коли у демократичних грецьких полісах Криму зароджувався іститут прокурорів. Розглянуто стан наукової розробки проблеми правової регламентації їх діяльності органів прокуратури України, методологічні основи дослідження та сутність правової регламентації діяльності. Розкрито особливості правової регламентації органів прокуратури за радянських часів, а також особливості впливу тоталітарної моделі держави на функції та призначення органів прокуратури, що зумовлювали специфіку її правової регламентації. Визначено шляхи удосконалення правової регламентації органів прокуратури в Україні у контексті європейського правового простору.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801167 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Наулік Н. С. 
Генезис прокуратури України як інституту системи захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави / Н. С. Наулік // Вісн. Маріуп. держ. ун-ту. Сер. Право. - 2014. - Вип. 7. - С. 89-95. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мету даної статті зумовлює визначення пріоритетів у розвитку сучасної прокуратури України як інституту системи захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави, що неможливо без вивчення і наукового аналізу діяльності прокуратури України у попередні періоди. Виділено вісім основних періодів становлення та розвитку прокуратури України , кожен з яких характеризується особливим комплексом повноважень прокурора, порядку формування органів прокуратури, наявністю системи органів або одноосібних прокурорів, що вказує на місце та роль прокуратури в системі захисту прав і свобод людини, інтересів держави і суспільства. Зазначено, що у всі визначені періоди становлення прокуратури України її місце та роль в системі захисту прав і свобод людини, інтересів суспільства і держави визначались етапом розвитку держави, існуванням держави як такої, формою правління та наявним державним режимом України.

Цель данной статьи обусловливает определение приоритетов в развитии современной прокуратуры Украины как института защиты прав и свобод человека, интересов общества и государства, что невозможно без изучения и научного анализа деятельности прокуратуры Украины в предыдущие периоды. Выделено восемь основных периодов становления и развития прокуратуры Украины , каждый из которых характеризуется особым комплексом полномочий прокурора, порядка формирования органов прокуратуры, наличием системы органов или единоличных прокуроров, что указывает на место и роль прокуратуры в системе защиты прав и свобод человека, интересов государства и общества. Отмечено, что в определенные периоды становления прокуратуры Украины ее место и роль в системе защиты прав и свобод человека, интересов общества и государства определялись этапом развития государства, существованием государства как такового, формой правления и существующим государственным режимом Украины.

The article investigates the formation and development of the Institute of Prosecution of Ukraine from ancient to modern times in the protection human rights and freedoms, the interests of society and the state. The approaches of various scholars on the stages of establishing the institute Prosecution in Ukraine, as well as the author proposed to identify the main eight stage of the genesis of prosecution in Ukraine. Detailed analysis of each stage, and the influence of various factors on the furtherdevelopment of public prosecution in the protection human rights and freedoms, the interests of society and the state. This article highlights the historical development of Prosecution of Ukraine, and the influence of the stages of development of the state, the existence of the state as such, form of government and present government regime in Ukraine. The author identifies the need to consider the historical experience of formation and development of public prosecution in the protection human rights and freedoms, the interests of society and the state, for further effective development of this institution.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73529:Право Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Жувака С. О. 
Історико-правовий аналіз розвитку функцій прокуратури України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / С. О. Жувака; Національна академія внутрішніх справ. - Київ, 2019. - 20 c. - укp.

Дисертація є одним із перших комплексних досліджень, в якому на основі всебічного опрацювання наукової літератури, вивчення нормативно-правових актів, раніше невідомих історико-правовій науці архівних документів і матеріалів та інших джерел проводиться історико-правовий аналіз розвитку функцій прокуратури України. Досліджено витоки й особливості розвитку функцій здійснення нагляду за дотриманням та застосуванням звичаїв, загальнообов’язкових правил в в умовах родоплемінної консолідації праукраїнців, їх протодержавних і перших державних утворень, існування античних держав; давньоруський досвід підтримання обвинувачення та представництва інтересів держави в суді та його поширення в межах Галицько-Волинської держави, Великого князівства Литовського, Королівства Польського та Речі Посполитої, а також за часів існування Запорозької Січі та Української гетьманської держави. Проаналізовано функціональну діяльність прокуратури на теренах України наприкінці ХVIII – початку ХХ ст.; за доби Української Революції 1917 - 1921 рр. та утвердження української державності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)6-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА442475 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського