Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (18)Юристам - Автореферати дисертацій (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4УКР)035$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Йоффе М.  
Кримінально-правові та процесуальні аспекти звільнення від кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податків / М. Йоффе // Право України. - 2002. - № 10. - С. 67-70. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)035 + Х881.9(4Укр)117.801.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Наден О. В. 
Спеціальні види звільнення особи від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів : Моногр. / О. В. Наден; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. - Х. : Право, 2003. - 224 c. - Бібліогр.: с. 198-223. - укp.

Розглянуто нетрадиційний спосіб протидії злочинності, пов'язаної з розповсюдженням наркотиків, - звільнення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили дані злочини, в обмін на позитивну посткримінальну поведінку. Доведено, що даний засіб протидії злочинності має достатню потенційну ефективність. Проаналізовано передбачені чинним законодавством передумови, підстави та кримінально-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері незаконного обігу наркотичних засобів, наведено пропозиції щодо їх удосконалення.

Рассмотрен нетрадиционный способ противодействия наркотической преступности - освобождение от криминальной ответственности лиц, совершивших преступления в сфере оборота наркотиков, в обмен на позитивное посткриминальное поведение. Доказано, что данный способ противодействия преступности имеет достаточно потенциальную эффективность. Проанализированы предусмотренные законодательством предпосылки, основания и криминально-правовые последствия освобождения от криминальной ответственности за преступления в сфере незаконного оборота наркотических средств, приведены предложения по их усовершенствованию.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)123 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА642795 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Матюшенко Р.  
Закриття кримінальної справи у зв'язку з примиренням обвинуваченого з потерпілим / Р. Матюшенко // Право України. - 2002. - № 4. - С. 94-96. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)035 + Х893.9(4Укр)707

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Матюшенко Р. І. 
Виконання процесуального рішення про закриття кримінальної справи : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / Р. І. Матюшенко; Нац. акад. внутр. справ України МВС України. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Встановлено правову природу рішення про закриття кримінальної справи, розглянуто процес його виконання уповноваженими посадовими особами. Значну увагу приділено дослідженню питань щодо законності та обгрунтованості даного процесуального рішення. Проаналізовано правові проблеми його виконання, зокрема, такі, що виникають під час вирішення питання про речові докази, скасування заходів кримінально-процесуального примусу, відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконним притягненням до кримінальної відповідальності та захисту майнових прав осіб.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)72 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА328959 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Перепадя О. В. 
Кримінально-правові аспекти примирення між особою, яка вчинила злочин, та потерпілим (порівняльний аналіз законодавства України та ФРН) : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Перепадя; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2003. - 18 c. - укp.

Досліджено нормативні, теоретичні та практичні передумови введення та розвитку інституту примирення у кримінальному праві України з урахуванням досвіду Федеративної Республіки Німеччини та Російської Федерації. Проаналізовано суть і визначено місце даного інституту у системі кримінального права. Надано визначення поняття "примирення між особою, яка вчинила злочин, і потерпілим". Сформульовано ознаки, умови юридичної дійсності та кримінально-правові наслідки примирення. У порівняльному аспекті вивчено сучасну судову практику Німеччини та Росії з кримінальних основ щодо даного питання. Наведено конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного кримінального законодавства України, а також рекомендації стосовно практичного застосування норми про примирення між особою, яка скоїла злочин, і потерпілим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 + Х881.9(4Нім)035 + Х999.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323426 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Антипов В. В. 
Обставини, що виключають можливість застосування певних видів покарань : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Антипов; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2005. - 19 c. - укp.

Вперше поставлено, всебічно проаналізовано та теоретично узагальнено проблему існування в кримінальному законодавстві обставин, що виключають застосування певних видів покарання. Виявлено недоліки конструкції та труднощі практичної реалізації чинних кримінально-правових норм щодо зазначених обставин, обгрунтовано пропозиції щодо їх удосконалення. Сформульовано зміст поняття обставин, що виключають застосування певних видів покарань як визначених Кримінальним законом обставин, які з урахуванням соціальних, юридичних або інших чинників унеможливлюють або знецінюють ефективність застосування даного покарання до певної категорії осіб. З'ясовано історичні джерела формування правових норм про обставини, що виключають застосування певних видів покарань, досліджено особливості їх розвитку у вітчизняному та зарубіжному законодавстві, визначено спільні риси та відмінності. Доведено, що деякі обставини, які виключають застосування певних видів покарання за чинним КК України, не обумовлені достатньою мірою соціальними факторами, не мають юридичних підстав, передбачених міжнародними нормами з прав людини або внутрішнім законодавством щодо особливостей трудового статусу або соціальної охорони відповідних осіб, а також створюють небажані юридичні колізії. Доведено доцільність викладення обставин, які виключають застосування певних видів покарання в одній статті розділу XI КК "Призначення покарання". Запропоновано нову редакцію окремої норми Загальної частини КК, що не лише передбачає перелік обставин, що виключають застосування певних видів покарання, а й встановлює правила зміни покарань, які неможливо призначити, зважаючи

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА339893 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Івасюк І. Г. 
Порядок звільнення від кримінальної відповідальності і від покарання внаслідок зміни обстановки : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.09 / І. Г. Івасюк; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2002. - 20 c. - укp.

Розглянуто актуальні проблеми процесуальної діяльності щодо звільнення від кримінальної відповідальності та покарання внаслідок зміни обстановки. Досліджено юридичну природу звільнення від кримінальної відповідальності та від покарання, суть зміни обстановки, внаслідок яких діяння або особа перестають бути суспільно небезпечними, поняття та процесуальний порядок закриття кримінальної справи внаслідок зміни обстановки судом за результатами досудового провадження, процесуальний порядок звільнення від кримінальної відповідальності та від покарання, зважаючи на зміни обстановки у судових стадіях процесу. Наведено рекомендації стосовно вдосконалення правозастосовної діяльності та кримінально-процесуального законодавства, яке регламентує порядок звільнення від кримінальної відповідальності та покарання через зміну обстановки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА319144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Соловйова О. Є. 
Примирення сторін у кримінальному процесі України : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. Є. Соловйова; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2006. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичний і практичний аспекти особливостей правового врегулювання процесуального порядку звільнення особи від кримінальної відповідальності у зв'язку з примиренням обвинуваченого (підсудного) з потерпілим. Досліджено сутність, значення та історичний розвиток примирення як нереабілітаційної підстави для закриття кримінальної справи. Розкрито порядок і умови процесуальної діяльності, яка виникає у разі закриття кримінальної справи у зв'язку з примиренням сторін. Розглянуто роль і місце потерпілого в процесі примирення сторін і запропоновано додаткові заходи щодо забезпечення його прав і законних інтересів. Висвітлено питання запровадження в Україні медіації як альтернативної форми розв'язання кримінально-правових конфліктів між потерпілим та обвинуваченим. Наведено пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства (проекту КПК України), які регламентують процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності та закриття кримінальних справ у зв'язку з примиренням обвинуваченого (підсудного) з потерпілим у кримінальному процесі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 + Х893.9(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344683 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Губська О. А. 
Процесуальні питання звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О. А. Губська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Визначено суть і значення закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами, обставини та процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності на досудовому слідстві, а також місце процесуального доказування у процедурі закриття кримінальної справи. Проаналізовано нові обставини звільнення особи від кримінальної відповідальності, зважаючи на дійове каяття, примирення обвинуваченого з потерпілим, на досудовому слідстві, підстави та умови їх застосування. Розглянуто проблеми визнання особи винуватою у вчиненні злочину у разі закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами на досудовому слідстві. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення норм чинного кримінально-процесуального законодавства, що стосуються зазначеного питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320796 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Наден О. В. 
Спеціальні види звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Наден; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2003. - 20 c. - укp.

Проаналізовано систему заходів, спрямованих на протидію наркотичній злочинності. Розглянуто питання визначення місця спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу наркотичних засобів у системі видів звільнення від кримінальної відповідальності, досліджено їх окремі ознаки. Проаналізовано механізм правового регулювання спеціальних видів звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в даній сфері. Розвинуто положення, що посткримінальне діяння особи є юридичним фактом, який впливає на зміст існуючого кримінального правовідношення або шляхом заміни повноваження держави щодо покладання на особу кримінальної відповідальності повноваженням звільнення від неї, або шляхом наділення держави обома повноваженнями одночасно. Наведено додаткові аргументи на користь двочленної структури будь-якої правової норми, в тому числі заохочувальних кримінально-правових норм, визначено їх гіпотези та диспозиції. Розглянуто питання виділення передумов та підстав звільнення від кримінальної відповідальності. Обгрунтовано нові напрямки суттєвого розширення передумов звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу наркотичних засобів. Розкрито зміст кожної ознаки передбачених КК України підстав для звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу наркотичних засобів, показано мінімальний необхідний набір посткримінальних дій особи, який визнається підставою звільнення від кримінальної відповідальності. Визначено кримінально-правові наслідки звільнення від кримінальної відповідальності за злочини в сфері обігу

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х811.9(4УКР)123 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА322971 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Мандриченко Ж. В. 
Звільнення від кримінальної відповідальності у зв`язку з примиренням винного з потерпілим : монографія / Ж. В. Мандриченко. - О. : Фенікс, 2009. - 228 c. - Бібліогр.: 265 назв. - укp.

Описано кримінально-правову природу інституту звільнення від кримінальної відповідальності (КВ) у зв'язку з примиренням винного з потерпілим за сучасних політико-правових умов розвитку українського суспільства. Проаналізовано особливості звільнення особи від КВ в системі заходів кримінально-правового впливу та визначено їх соціально-кримінологічну обумовленість. Висвітлено умови звільнення від КВ на підставі чинного законодавства України та положень сучасної кримінально-правової доктрини, наведено рекомендації щодо вдосконалення вітчизняного законодавства.

Описана криминально-правовая природа института освобождения от уголовной ответственности (УО) в связи с примирением виноватого с потерпевшим в современных политико-правовых условиях развития украинского общества. Проанализированы особенности освобождения от УО в системе мероприятий криминально-правового влияния и определена их социально-криминологическая обусловленность. Освещены условия освобождения от УО на основании действующего законодательства Украины и положений современной криминально-правовой доктрины, даны рекомендации по усовершенствованию отечественного законодательства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035 + Х893.9(4УКР)707

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА719451 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Єремій Г. О. 
Звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності : монографія / Г. О. Єремій, П. В. Хряпінський; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя : КСК-Альянс, 2012. - 174 c. - Бібліогр.: с. 144-166 - укp.

Вперше здійснено комплексний соціально-правовий аналіз звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності за кримінальним правом і законодавством України. Досліджено загальні та спеціальні передумови, підстави та умови звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності. Розглянуто особливості застосування звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності та покарання. Запропоновано запровадження привілейованого звільнення неповнолітніх від кримінальної відповідальності у разі здійснення визначеної позитивної посткримінальної поведінки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)011.2 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА775769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Золотарьов А. І. 
Деякі кримінально-правові аспекти "податкової амністії" / А. І. Золотарьов // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 26. - С. 483-488. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.8 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Севастьянова Т. Є. 
Аналіз правових помилок при застосуванні норми про малозначність діяння у слідчій та судовій практиці / Т. Є. Севастьянова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2005. - Вип. 28. - С. 517-523. - Бібліогр.: назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)025.1 + Х893.9(4УКР)71 + Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Безумовне звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування у кримінальному праві України : [колект.] монографія / Є. С. Назимко, С. В. Лосич, Т. І. Пономарьова, Д. О. Пилипенко; Донец. юрид. ін-т. - Харків : Панов А. М., 2017. - 187 c. - Бібліогр.: с. 166-182 - укp.

Проведено ретроспективний аналіз розвитку кримінально-правової думки та законодавства щодо безумовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Розкрито поняття та зміст такого звільнення в сучасній кримінально-правовій доктрині України. Надано загальну характеристику безумовних видів звільнення неповнолітніх від покарання та його відбування. Досліджено міжнародний досвід правової регламентації зазначених видів звільнення неповнолітніх.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА815428 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського