Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (241)Юристам - Наукова електронна бібліотека (3)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4УКР)0-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Литвак О.  
Державний контроль над злочинністю / О. Литвак // Право України. - 2000. - № 5. - С. 7-8. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Короленко М. П. 
Проблема криміналізації діянь / М. П. Короленко. - К. : Наук. світ, 2000. - 9 c. - укp.

Розглянуто питання кримінального законодавства, тісно пов'язаних з проблемами криміналізації та декриміналізації діянь, що викликають необхідність правильного врахування співвідношення формальних, а також оціночних моментів у нормі, яка змінюється або знов приймається, з метою уникнення накопиченості та інших недоліків. Встановлено, що протилежний процес декриміналізації не повинен залишатись абсолютним, а здебільшого має визначатися у поглинанні або злитті однієї декриміналізуючої норми з іншими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88166 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Короленко М. П. 
Проблеми декриміналізації діянь / М. П. Короленко. - К. : Наук. світ, 2000. - 11 c. - укp.

Розглянуто особливості декриміналізації діянь як кримінально-правового регулювання тенденції до диференціації кримінальної репресії. Встановлено, що декриміналізація повинна здійснюватись за трьома формами: шляхом виключення кримінальної відповідальності та караності діяння, яке супроводжується визнанням такої поведінки правомірною; переводом його у розряд адміністративного, дисциплінарного або цивільно-правового делікту, а також шляхом об'єднання (злиття) норм декількох статей (які стали непрацездатними) з нормою працюючої статті, але яка не до кінця враховує можливі варіанти (способи, форми тощо) скоєння даного виду злочинів, покликаних нести кримінально-правову охорону громадських інтересів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Р88157 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Бойко А. М. 
Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / А. М. Бойко, Л. П. Брич, В. К. Грищук, О. О. Дудоров, М. І. Мельник, А. А. Музика, В. О. Навроцький, А. М. Ришелюк, М. І. Хавронюк; ред.: М. І. Мельник, М. І. Хавронюк. - К. : "Каннон", 2001. - 1102 c. - укp.

Проаналізовано Кримінальний кодекс України, який набрав чинності з 1 вересня 2001 р. Описано особливості кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх. Наведено нормативно-правові акти, які повинні враховуватися у разі застосування статей Кодексу. Вміщено перелік майна, що не підлягає конфіскації за судовим вироком.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА615338 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Кримінальний кодекс України 2001 р.: проблеми застосування і перспективи удосконалення. Прогалини у кримінальному законодавстві : тези і реф. доп., тексти повідомл. міжнар. симпозіуму, 12 - 13 верес. 2008 р., Львів / упоряд.: М. М. Сенько; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2008. - 352 c. - укp.

Розглянуто основні прогалини у законодавстві про кримінальну відповідальність за "комп'ютерні" злочини. Обгрунтовано необхідність законодавчого закріплення правил кваліфікації сукупності злочинів. Проаналізовано проблеми негативного прояву латентності тексту Кримінального кодексу України (ККУ), законодавчого визначення співвідношення кримінальної відповідальності та покарання. Розглянуто процес запобігання злочинам як завдання ККУ. Висвітлено перспективи вдосконалення кримінально-правових засобів протидії рейдерству в Україні.

Рассмотрены основные пробелы в законодательстве об уголовной ответственности за "компьютерные" преступления. Обоснована необходимость законодательного закрепления правил квалификации совокупности преступлений. Проанализированы проблемы негативного проявления латентности текста Уголовного кодекса Украины (УКУ), законодательного закрепления соотношения уголовной ответственности и наказания. Рассмотрен процесс предупреждения как задача УКУ. Освещены перспективы усовершенствования уголовно-правовых средств противодействия рейдерства в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324 я431(0) + Х881.9(4/8) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА704258 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Пономаренко Ю. А. 
Зворотна дія кримінального закону в часі : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Ю. А. Пономаренко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2002. - 20 c. - укp.

Визначено суть поняття кримінального закону, зважаючи на єдність його змісту та форми, висвітлено можливі зміни кримінального закону шляхом трансформації його змісту, форми поступово або одночасно. Акцентовано увагу на неможливості досягнення мети офіційного оприлюднення кримінального закону, який встановлює злочинність діяння та посилює кримінальну відповідальність, у разі набуття ним чинності з дня опублікування. Наведено загальне визначення поняття часу вчинення злочину, без урахування об'єктивних ознак. Доведено, що кримінальний закон може мати лише зворотну дію, а не зворотну чинність або зворотну силу. Зазначено, що зворотна дія кримінального закону в часі має не морально-етичне або прагматичне, а юридичне обгрунтування. Виділено матеріальні та формальні підстави звротної дії кримінального закону в часі, показано їх співвідношення та прояв у кримінальному законі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4Укр)0-320.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА317751 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Балобанова Д. О. 
Теорія криміналізації : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. О. Балобанова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 17 c. - укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження питання обгрунтування кримінально-правових заборон. На базі методології сучасної теорії кримінального права та діалектичного методу обрунтовано визначення процесу криміналізації, кримінальної та кримінально-правової політики. Розглянуто систему факторів, які необхідно враховувати в процесі встановлення кримінально-правової заборони, а також принципи, які впливають на формування кримінально-правової норми. Наведено визначення теорії криміналізації та аргументи щодо доцільності її відокремлення на рівні з теорією кваліфікації, пеналізації та призначення покарання. Досліджено процес формування кримінального законодавства України, виявлено окремі недоліки (відсутність легального визначення дефініцій, наявність значної кількості оціночних категорій, неузгодженість ідентичних понять, які використовуються в різних нормах).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 + Х883.9(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Хряпінський П. В. 
Заохочувальні норми у кримінальному законодавстві України : монографія / П. В. Хряпінський; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Харків юрид., 2009. - 840 c. - укp.

Висвітлено особливості заохочувальних норм (ЗН) у кримінальному законодавстві України (КЗУ) як альтернативу кримінальній відповідальності (КВ) та покарання. Розглянуто питання формування та розвитку ЗН у КЗУ та зарубіжних державах. Описано метод заохочення в стимулюванні правомірної кримінально-правової поведінки, юридичну природу заохочувальних кримінально-правових норм, особливості спеціальних видів звільнення від КВ. Визначено соціальну обумовленість ЗН у КЗУ, шляхи підвищення їх ефективності.

Освещены особенности поощрительных норм (ПН) в криминальном законодательстве Украины (КЗУ) как альтернатива уголовной ответственности (УО) и наказания. Рассмотрены вопросы формирования и развития ПН в КЗУ и зарубежных государствах. Описаны метод поощрения в стимулировании правомерного криминально-правового поведения, юридическая природа поощрительных криминально-правовых норм, особенности специальных видов освобождения от УО. Определены социальная обусловленность ПН в КЗУ, пути повышения их эффективности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 + Х881.9(4УКР)025.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Попович В. П. 
Імплементація норм міжнародного гуманітарного права у кримінальне законодавство України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. П. Попович; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2010. - 20 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження проблем імплементації норм міжнародного гуманітарного права у кримінальне законодавство України. Обгрунтовано вплив міжнародного гуманітарного права на розвиток кримінального законодавства України щодо криміналізації серйозних порушень його норм. Проведено порівняльно-правовий аналіз кримінального законодавства України й окремих зарубіжних держав. Розкрито зміст та основні ознаки імплементації міжнародного гуманітарного права у кримінальне законодавство України. Проаналізовано положення Кримінального кодексу України на відповідність міжнародно-правовим актам у сфері міжнародного гуманітарного права, а також загальновизнаним принципам і нормам міжнародного гуманітарного права. На підставі проведеного дослідження наведено висновки та сформульовано відповідні пропозиції щодо вдосконалення національного кримінального законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-3 + Х919-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА377962 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Бантишев О. Ф. 
Науково-практичний коментар до Кримінального кодексу України. Загальна частина / О. Ф. Бантишев, С. А. Кузьмін. - К. : Вид. А.В.Паливода, 2010. - 334 c. - (Наук.-практ. комент.). - укp.

Подано науково-практичний коментар до Загальної частини Кримінального кодексу України. Розглянуто норми та теоретичні положення чинного кримінального законодавства. Увагу приділено видам і стадіям злочину, призначенню покарання, примусовим заходам медичного характеру та примусовому лікуванню, особливостям кримінальної відповідальності та покарання неповнолітніх.

Приведен научно-практический комментарий к Общей части Криминального кодекса Украины. Рассмотрены нормы и теоретические положения действующего криминального законодательства. Уделено внимание видам и стадиям преступления, назначению наказания, принудительным мерам медицинского характера и принудительному лечению, особенностям криминальной ответственности и наказания несовершеннолетних.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА724792 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Коханюк Т. С. 
Системне тлумачення кримінального закону : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Т. С. Коханюк; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2011. - 18 c. - укp.

Проаналізовано системні та системоутворювальні зв'язки кримінального закону. На основі системного аналізу наукових джерел сформульовано поняття системного тлумачення кримінального закону, проаналізовано його істотні та неістотні ознаки. Досліджено співвідношення системного тлумачення кримінального закону з іншими способами тлумачення. Обгрунтовано можливі прийоми та правила системного тлумачення кримінального закону, охарактеризовано особливості застосування таких правил. Зазначено, що на даному етапі розвитку системи законодавства необхідно використовувати системне тлумачення кримінального закону у комплексі з іншими способами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-383 + Х002.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382391 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Сучасні завдання законодавства кримінально-правового напрямку. Десяті юридичні читання : матеріали Міжнар. наук. конф. студ., асп. і молодих вчен., 13 квіт. 2012 р., Одеса / уклад.: Є. Л. Стрельцов; Нац. акад. прав. наук України, Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова, Асоц. "Освіта без кордонів". - О. : Астропринт, 2012. - 149 c. - укp. - рус.

Розглянуто деякі питання щодо процесу тлумачення оціночних понять. Подано загальну характеристику завдань звільнення від кримінальної відповідальності за чинним Кримінальним кодексом України. Висвітлено питання службової таємниці як різновид інформації з обмеженим доступом. Розкрито предмет злочинів в сфері банківської системи та банківської діяльності. Проаналізовано кримінально-процесуальні гарантії як засіб захисту прав людини в досудовому слідстві. Охарактеризовано суд присяжних в Україні як гарантію кримінально-процесуальної діяльності.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-32 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Основні напрями розвитку кримінального права та шляхи вдосконалення законодавства України про кримінальну відповідальність : матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 11 - 12 жовт. 2012 р. / ред.: В. Я. Тацій; Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого", Нац. акад. прав. наук України , НДІ вивч. пробл. злочинності ім. В.В. Сташиса, Всеукр. громад. орг. "Асоц. кримін. права". - Х. : Право, 2012. - 631 c. - укp.

Досліджено особливості кримінально-правової політики в Україні після набрання чинності КК України 2001 р. Визначено вплив способу вчинення злочину на диференціацію кримінальної відповідальності. Проаналізовано проблеми запровадження у законодавство України інституту кримінального проступку. Подано інформацію про гасло невідворотності кримінальної відповідальності та його реалізацію в сучасній Україні. Розкрито проблеми кримінальної відповідальності за деякі суспільно небезпечні діяння проти основ національної безпеки України. Розглянуто окремі питання відмежування злочинів проти власності від злочинів проти довкілля. Висвітлено проблеми виконання приписів ратифікованих міжнародних актів у кримінальному праві України. Наведено перспективи розвитку принципів судової влади в кримінальному та кримінально-процесуальному законодавстві України. Розглянуто безпритульність як вагомий чинник у детермінації злочинності України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-32 я431(0) + Х881.9(4УКР)02 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА758763 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Яцишин М. 
Розмежування правових реалій у процесі творення кримінально-правових норм (огляд сучасних наукових сентенцій) / М. Яцишин // Іст.-прав. часоп.. - 2013. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз наукових підходів до з'ясування правової реальності в процесі творення кримінально-правових норм. Наявна система виконання кримінальних покарань та попереднього ув'язнення не відповідає сучасному рівню розвитку суспільства й держави, а також задекларованим принципам поваги до прав і свобод людини в процесі виконання покарань. Тому питання формування державної політики в цій сфері набуває першочергової ваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Литвак О. М. 
Превентивна дія норм загальної частини Кримінального кодексу / О. М. Литвак // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2004. - Вип. 24. - С. 445-452. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-3 + Х883.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Черняк Н. П. 
Деякі актуальні питання впровадження нового КПК України / Н. П. Черняк, В. А. Тараненко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 1. - С. 204-207. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто основні теоретичні положення, що регламентують актуальні питання впровадження нового КПК України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Юсупов В. А. 
Актуальні проблеми та перспективи реформування правоохоронних органів у світлі нового КПК / В. А. Юсупов // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 1. - С. 234-237. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто актуальність проблем, пов'язаних із реформуванням правоохоронних органів у світлі нового Кримінального процесуального кодексу України, з'ясовано позитивні риси і недоліки оновлення системи кримінального судочинства за новим Кодексом. Визначено статус і повноваження слідчого судді, розкрито роль прокуратури у зв'язку з прийняттям нового Кодексу, досліджено проблеми, пов'язані з упровадженням Єдиного реєстру досудових розслідувань. Проаналізовано стан і перспективи суду присяжних в Україні. Увагу приділено визначенню перспективних напрямів реформування системи правоохоронних органів в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010 + Х881.9(4УКР)0-324.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Сергатий М. О. 
Щодо питання про розширення кола обставин, що виключають злочинність діяння / М. О. Сергатий, М. А. Лавренко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2013. - Вип. 2. - С. 144-147. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Проаналізовано питання щодо розширення кола обставин, що виключають злочинність діяння. Розглянуто історичний аспект та сучасний стан законодавчого врегулювання обставин, які виключають злочинність діяння. Досліджено теоретичний зміст і зарубіжний досвід щодо кримінально-правового значення та законодавчого закріплення тих обставин, які відсутні в Кримінальному кодексі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-324.0 + Х881.9(4УКР)015

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Ергард Н. М. 
Проблемні питання регламентації проведення судово-медичної експертизи / Н. М. Ергард // Суд.-мед. експертиза. - 2013. - № 1. - С. 61-63. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Викладено деякі правові проблеми нового Кримінального процесуального кодексу, що вступив в силу з 19.11.2012 р.; протиріччя між статтями Закону України "Про судову експертизу" та новими Положеннями Кримінального процесуального кодексу України; порушення прав судово-медичного експерта згідно з новими Положеннями Кримінального процесуального кодексу України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 к1 + Х881.9(4УКР)0-324.4:Х893 + Х893.9(4УКР)413.1-321.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100472 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Загиней З. 
Кримінально-правова герменевтика : монографія / З. Загиней. - Київ : АртЕк, 2015. - 380 c. - укp.

Розкрито концептуальні засади дослідження кримінально-правової герменевтики. Охарактеризовано текст кримінального закону (КЗ) як предмет герменевтики, засоби і прийоми побудови тексту КЗ України та їх значення для герменевтики, змістовну еквівалентність КЗ України. Висвітлено розуміння і тлумачення як елементи герменевтики, її функції та принципи. Визначено шляхи формування кримінально-правових понять і їх значення для герменевтики, текстологічні особливості тексту КЗ України, його спеціальні категорії. Встановлено значення для кримінально-правової герменевтики нормотворчої техніки, юридичних конструкцій, законодавчих дефініцій, приміток статей. Охарактеризовано поняття, рівні й основні недоліки змістовної еквівалентності КЗ України, особливості герменевтики переліків та оцінних понять КЗ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 в55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС59791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського