Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4ФРА)011.2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Карпенко В. В. 
Протиріччя між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на регіональному рівні та механізми їх розв'язання: досвід України і Франції : Автореф. дис... канд. наук з державного управління : 25.00.04 / В. В. Карпенко; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. Одес. філіал. - О., 2000. - 19 c. - укp.

Розкрито альтернативний підхід до протиріч як позитивного явища за умов демократичної системи управління. Проаналізовано правову основу діяльності регіональних органів управління в Україні та Франції. Наведено характеристику функціонально-організаційних і соціально-економічних протиріч, які виникають на рівні регіону між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування. Розроблено механізми їх розв'язання та запобігання. Обгрунтовано зміну адміністративно-територіального устрою України, вдосконалення регіонального планування, застосування системи планової контрактуалізації як дієвих засобів попередження протиріч між виконавчою владою і місцевим самоврядуванням на рівні регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2 + Х819(4ФРА)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА313260 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Ворона П. В. 
Зарубіжний досвід діяльності префектур та українські реалії (уроки для України) / П. В. Ворона, М. І. Дрогомирецька // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 1. - С. 111-118. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто найбільш характерні особливості процесу організації місцевого самоврядування у сучасному світі. На основі досвіду, накопиченого у цій сфері у Франції, Польщі і Російській Федерації, було визначено основні напрями подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні. Установлено, що саме цей рівень публічної влади відповідає за розв'язання найбільш близьких до населення проблем, однак існуюча система місцевого самоврядування в Україні не задовольняє потреби сучасного суспільства, а тому потребує якісних змін. Зроблено висновок про те, що очікувана реформа у цій сфері передбачає створення інституту префектів, які у межах своїх повноважень не лише будуть здійснювати нагляд за дотриманням конституційних норм і вимог чинного законодавства України органами місцевого самоврядування, а й координуватимуть діяльність територіальних органів центрального органу виконавчої влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 + Х819(4ФРА)011.2 + Х819(4ПОЛ)011.2 + Х819(4РОС)011.2 + Х999.810.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Солоннікова І. М. 
Сучасний стан та наявні проблеми у сфері благоустрою населених пунктів в Україні / І. М. Солоннікова // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2019. - № 4. - С. 182-191. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Досліджено статистичні дані, які характеризують сучасний стан сфери благоустрою в Україні. Встановлено, що значна кількість загальної площі житлового фонду залишається необладнаною водопроводом, каналізацією та гарячим водопостачанням. Досліджено стан благоустрою у Республіці Казахстан, де до 2020 р. заплановано суттєве зростання житлового фонду. Встановлено, що у цій республіці увага приділяється будівництву соціального житла, а ключовим фактором для своєчасного введення в експлуатацію житла під будівництво є забезпечення мереж тепла, води, газу й електроенергії, телефонів і санітарних засобів. Для цього Урядом Республіки Казахстан постійно виділяються значні розміри цільових трансфертів. Встановлено, що в Україні незначна частина міжбюджетних трансфертів спрямовується на цілі благоустрою територій або ж виділення значно менших розмірів трансфертів, ніж було заплановано. Додатковими можливостями для фінансування заходів із благоустрою території в Україні може стати політика реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка надала змогу територіальним громадам розпоряджатися власним майном і здійснювати співробітництво. Виділено ряд позитивних моментів від здійснення співробітництва територіальних громад для розвитку сфери благоустрою населених пунктів. Встановлено, що на сьогодні підписано 525 договорів про співробітництво. За результатами проведеного соціологічного дослідження виявлено, що предметом договору співробітництва, зазвичай є придбання спільного сміттєвоза; створення спільного органу управління; організація збору та вивезення твердих побутових відходів; спільне утримання комунального підприємства; спільне фінансування ремонту доріг. Дослідження закордонного досвіду показало, що практика співробітництва між громадами активно використовується в багатьох країнах світу, зокрема у Франції система місцевого самоврядування є надзвичайно подрібненою територіально, тому питання координації та укрупнення було розв'язано за допомогою різних форм добровільних утворень міжмуніципального співробітництва, серед яких синдикат та співтовариства. Виявлено, що у Східній Європі місцеві державні комунальні послуги часто надаються підприємствами-суб'єктами приватного права, але в Україні таке співробітництво є дуже ускладненим проведенням тендерних процедур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(5КАЗ)128 + Х819(4УКР)011.201 + Х819(4ФРА)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Маринів А. В. 
Системно-структурна організація місцевого самоврядування у Французькій Республіці : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / А. В. Маринів; Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого. - Харків, 2018. - 20 c. - укp.

Дисертація присвячена дослідженню системно-структурної організації місцевого самоврядування у Французькій республіці, а також визначенню шляхів використання її досвіду у межах реформування місцевого самоврядування і територіальної організації влади в Україні. Охарактеризовано історичний розвиток системно-структурної організації місцевого самоврядування Франції (I - V Республіки), з'ясовано її сучасну правову основу. Охарактеризовано ґенезу та сучасний стан муніципально-правової доктрини та її вплив на децентралізацію і місцеве самоврядування у Франції. Розкрито зміст конституційно-правового статусу територіальних колективів у Франції. З'ясовано систему, порядок формування, компетенцію представницьких і виконавчих органів місцевого самоврядування у Франції. Визначено можливості вдосконалення системно-структурної організації місцевого самоврядування в Україні з погляду використання французького досвіду децентралізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ФРА)011.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА438157 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського