Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (32)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х819(4УКР)011.2-916$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Сорока М. П. 
Державне стратегічне планування розвитку регіонів України: теорія, методологія, практика : монографія / М. П. Сорока; Чорномор. держ. ун-т ім. Петра Могили. - Донецьк : Юго-Восток, 2012. - 517 c. - Бібліогр.: с. 385-412 - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні засади, сутність, механізми та напрями реалізації державної регіональної політики в Україні та країнах Європи. Вдосконалено методологічні засади моніторингу, правового регулювання й інституційного забезпечення в системі стратегічного планування регіонального розвитку. Визначено місце та розроблено підходи до вдосконалення розробки стратегії розвитку транскордонного співробітництва прикордонних регіонів України. Проаналізовано світовий та вітчизняний досвід функціонування агентств регіонального розвитку та визначено перспективи створення та функціонування Фонду регіонального розвитку в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 + У523 + У9(4УКР)230

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА759794 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Камінська Н. В. 
Європейська система місцевого і регіонального самоврядування та Україна : монографія / Н. В. Камінська; Нац. акад. внутр. справ, Київ. ун-т туризму, економіки і права. - К., 2012. - 405 c. - Бібліогр.: с. 322-405 - укp.

Увагу приділено дослідженню європейської системи місцевого та регіонального самоврядування, яка активно розвивається за участю сучасних держав, їх адміністративно-територіальних одиниць субнаціонального рівня, ряду міжнародних організацій, насамперед, Ради Європи, ОБСЄ, ОЧЕС, Європейського Союзу. Проаналізовано її понятійно-категоріальний апарат, суб'єктів, основні принципи організації та функціонування, договірно-правовий та інституційний механізми, а також тенденції розвитку європейського муніципального прав. Акцентовано увагу на ролі України у європейській системі місцевого та регіонального самоврядування, особливостях процесу гармонізації її національного законодавства з існуючими європейськими стандартами у даній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4)011.2 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Кравчук Л. В. 
Правове регулювання відносин між громадськістю та органами місцевої влади : [посібник] / Л. В. Кравчук, Т. Б. Кадобний, Л. О. Кравчук. - Т. : Навч. кн. - Богдан, 2013. - 126 c. - Бібліогр.: с. 122-126 - укp.

З'ясовано роль нормативно-правового регулювання в зміцненні взаємодії громадських і державних інституцій, підвищенні рівня довіри громадян до влади. Висвітлено основні засади взаємодії громадських структур з органами місцевого самоврядування. Розглянуто особливості та правові основи забезпечення взаємодії громадських і партійних структур на місцевому рівні. Показано, що тільки конструктивний характер взаємодії та взаємовпливу між державними, партійними та громадськими інституціями гарантує стабільність політичної системності в Україні (як і в будь-якій іншій державі), до порушення якої може призвести цілий комплекс чинників. Особливо вразливим є чинник територіальний.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772407 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади : матеріали VII Міжнар. наук.-практ. конф., 28 листоп. 2012 р., Полтава. Ч. 1 / Нац. агентство України з питань держ. служби, Голов. упр. держ. служби України, Центр адаптації держ. служби до стандартів ЄС, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2012. - 171 c. - укp. - рус.

Розглянуто теоретичні та правові аспекти модернізації державного управління України, шляхи та методи оптимізації діяльності органів влади на регіональному рівні. Висвітлено іноземний досвід впровадження сучасних систем і методів управління в діяльність органів влади. Увагу приділено проблемам підготовки та підвищення кваліфікації кадрів державної служби в органах місцевого самоврядування з урахуванням зарубіжного досвіду. Наведено приклади впровадження методів теорії обмежень в діяльність органів влади, показано необхідність застосування моніторингових систем у державному управлінні національної економіки на засадах якості. Проаналізовано світовий досвід трансформації системи загальнообов'язкового соціального страхування в країнах світу та запровадження механізмів удосконалення процесів реформування системи збору та обліку єдиного соціального внеску в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354909/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


5.
Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади : матеріали VII Міжнар. наук.-практ. конф., 28 листоп. 2012 р., Полтава. Ч. 2 / Нац. агентство України з питань держ. служби, Голов. упр. держ. служби України, Центр адаптації держ. служби до стандартів ЄС, Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка. - Полтава, 2012. - 137 c. - укp. - рус.

Розглянуто питання кадрової політики держави у сфері публічного управління, навчання та підвищення кваліфікації. Акцентовано увагу на формуванні професійної компетентності як основи професіоналізму державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування в системі безперервної освіти. Висвітлено зарубіжний досвід соціального забезпечення військовослужбовців, взаємодії органів державної влади з громадянським суспільством. Розглянуто соціально-економічні проблеми управління розвитком регіонів і держави в посткризовий період. Розкрито напрями управління економічним розвитком регіонів. Обгрунтовано доцільність запровадження інвестиційного податкового кредиту. Проаналізовано аграрні реформи в системі державного регулювання. Показано можливості вдосконалення бюджетного кодексу України в частині формування доходів місцевих бюджетів. Висвітлено тенденції грошово-кредитної політики України у посткризовий період.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354909/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Примуш М. В. 
Трансформація місцевого самоврядування в Україні у контексті зарубіжного досвіду : монографія / М. В. Примуш, Ю. О. Коваль; Донец. нац. ун-т. - Донецьк : Юго-Восток, 2014. - 219 c. - Бібліогр.: с. 191-219 - укp.

Досліджено класичні (державницька і громадівська) та сучасні теоретичні моделі й підходи міждисциплінарного дослідження місцевого самоврядування. Проаналізовано проблеми, вектори трансформації і специфіка реформування місцевого самоврядування в Україні у контексті впливу зарубіжного досвіду. Запропоновано теоретико-методологічні підходи дослідження місцевого самоврядування в Україні з політологічної точки зору та проаналізовано вектори й напрями його реформування і трансформації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА778717 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Вивчення та впровадження в Україні іноземного досвіду удосконалення діяльності органів влади : матеріали VIII Міжнар. наук.-практ. конф., 27 листоп. 2013 р., Полтава. Ч. 1 / ред.: М. І. Лахижа; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю. Кондратюка, Нац. агентство України з питань держ. служби, Головне упр. держ. служби України, Центр адапт. держ. служби України до стандартів ЄС, Акад. держ. упр. при Президентові Республіки Казахстан. - Полтава, 2013. - 165, [1] c. - укp. - рус.

Подано інформацію про використання організаційно-культурного ресурсу в публічному управлінні. Проаналізовано перспективи модернізації механізмів залучення громадкості до формування та реалізації державної політики України. Досліджено проблемні питання інформаційної політики держави у сфері засобів масової інформації. Розглянуто проблеми та перспективи впровадження чеського досвіду вдосконалення діяльності міських диспетчерських служб наземного громадського транспорту в Полтаві. Викладено теоретичні аспекти оптимізації регіонального управління з урахуванням зарубіжного досвіду. Запропоновано шляхи вдосконалення управління земельними відносинами в сфері надання послуг. Розкрито роль державного управління у реформуванні земельних відносин України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355120/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


8.
Толкованов В. В. 
Розвиток місцевого самоврядування в Україні в контексті реалізації політики європейської інтеграції / В. В. Толкованов // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2012. - Вип. 3. - С. 123-128. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто актуальні питання розвитку місцевого самоврядування в Україні у контексті реалізації політики європейської інтеграції. На засадах аналізу виконання Україною своїх зобов'язань як держави - члена Ради Європи визначено пріоритетні напрями співробітництва із цією міжнародною організацією в галузі розвитку місцевої та регіональної демократії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Василькова Є. А. 
Конституційно-правове забезпечення європейських стандартів регіонального самоврядування в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Є. А. Василькова; Маріуп. держ. ун-т. - Маріуполь, 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено загальнотеоретичні та практичні проблеми конституційно-правового забезпечення європейських стандартів регіонального самоврядування. Розглянуто теоретико-правові аспекти гносеології стандарту, міжнародного стандарту, міжнародного стандарту місцевого та регіонального самоврядування. З’ясовано методологічні та нормативні аспекти конституційно-правового забезпечення європейських стандартів регіонального самоврядування в Україні, проведено аналіз його актуальних проблем у частині імплементації таких стандартів у національне конституційне законодавство та взаємовідношення європейської регіональної політики, регіоналізму та зазначених стандартів з національним законодавством України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397545 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Бородіна О. А. 
Державне управління розвитком регіонів: європейський досвід та його адаптація в Україні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. А. Бородіна; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто питання впровадження за сучасних умов ефективної державної регіональної політики. Наведено тлумачення понятійно-категоріального апарату державного управління розвитком регіонів. Висвітлено досвід країн Європейського Союзу щодо підтримки депресивних і стимулювання високорозвинених регіонів з метою підвищення їх конкурентоспроможності. Визначено науково-методичні підходи щодо побудови, визначення, формування комплексної процедури державного управління розвитком регіонів. Охарактеризовано основні напрями та заходи державної політики щодо забезпечення розвитку регіонів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4)212.51 + У9(4УКР)212.51 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА400720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Козюра І. В. 
Становлення та розвиток місцевого самоврядування в Канаді: досвід для України : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.04 / І. В. Козюра; Акад. муніцип. упр. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Наведено вирішення важливої наукової проблеми визначення й обгрунтування теоретико-методологічних засад і науково-прикладних аспектів адаптації досвіду становлення та розвитку місцевого самоврядування в Канаді для України. Обгрунтовано, що об'єктивною необхідністю стає процес реформування місцевих органів виконавчої влади та системи місцевого самоврядування в Україні. Узагальнено історичний досвід становлення та функціонування місцевого самоврядування в провінціях і територіях Канади. Встановлено й охарактеризовано провідні закономірності та тенденції його розвитку на різних історичних етапах і періодах. Здійснено порівняння базових систем принципів місцевого самоврядування в Канаді й Україні. Виявлено низку переваг та особливостей місцевого самоврядування в Канаді, що заслуговують на адаптацію в Україні. На основі осмислення канадського досвіду муніципальних реформ запропоновано науково-практичні рекомендації, спрямовані на модернізацію місцевого самоврядування в Україні, зокрема стратегічні засади його розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(7КАН)011.2 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА402653 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Федорук А. М. 
Трансформація регіональної політики України в контексті євроінтеграційних процесів : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / А. М. Федорук; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2012. - 20 c. - укp.

Розглянуто теоретичні засади формування та реалізації регіональної політики за умов інтеграційних процесів, що дозволило визначити сутність категорії "регіональна політика", виділити та класифікувати її завдання і принципи, складові механізму її реалізації та чинники, що впливають на його формування за участі держави в інтеграційних процесах. Визначено етапи еволюції регіональної політики України за критерієм її змістовного наповнення і спрямованості на використання досвіду ЄС в цій сфері. Виділено змістовні складові, інструменти й особливості реалізації регіональної політики в ЄС та в Україні. Обгрунтовано концепцію та організаційно-методичні заходи з трансформації регіональної політики України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)124.1 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА394025 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Татусяк С. П. 
Механізми регіонального врядування: становлення та впровадження в умовах європейської інтеграції : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / С. П. Татусяк; МОНМС України, Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2012. - 20 c. - укp.

Проведено комплексний аналіз теоретичних і практичних питань становлення та впровадження механізмів регіонального врядування за умов європейської інтеграції України. Уточнено понятійно-категоріальний апарат теорії регіонального врядування та сутнісні характеристики понять "регіон", "врядування", "регіональне врядування", "механізми регіонального врядування". Досліджено європейські підходи до становлення та впровадження регіонального врядування за умов європейської інтеграції. Визначено пріоритетні напрями практичної реалізації даних підходів і виявлено ознаки європейського виміру освіти службовців системи регіонального врядування. Вивчено питання становлення механізмів регіонального врядування та визначено їх види, якими є організаційний, правовий, політичний та інституційний механізми регіонального врядування. Встановлено компоненти даних механізмів та їх взаємодію в процесі реалізації державної регіональної політики, обгрунтовано потребу взаємодії механізмів регіонального врядування з інститутами громадянського суспільства, окреслено основні напрями впровадження цих механізмів. Визначено форми співпраці органів місцевого самоврядування з громадськістю й обгрунтовано необхідність використання нових форм взаємодії в процесі впровадження механізмів регіонального врядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА393591 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Немчінов О. М. 
Територіальне управління в умовах трансформації суспільного устрою у державах Центральної та Східної Європи: досвід для України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / О. М. Немчінов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Теоретико-методологічно обгрунтовано напрямки удосконалення вітчизняної системи територіального управління на основі досвіду держав Центральної та Східної Європи. Обгрунтовано вплив трансформації суспільного устрою на організацію системи територіального управління (СТУ). Встановлено тенденції розвитку СТУ у державах Центральної та Східної Європи. На основі європейського досвіду обгрунтовано принципи перспективного адміністративно-територіального реформування в Україні та запропоновано напрями удосконалення вітчизняної нормативно-правової системи в сфері територіального управління.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(44/45)011.2-9 + Х819(4УКР)011.2-916 + У9(4)212.51 + У9(4УКР)212.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА409080 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Баймуратов М. О. 
Європейські стандарти рагіонального самоврядування: актуальні питання конституційно-правового забезпечення в Україні : монографія / М. О. Баймуратов, Є. А. Василькова; Маріуп. держ. ун-т, Європ. орг. публ. права. - Одеса : Фенікс, 2013. - 215 c. - Бібліогр.: с. 192-215 - укp.

Показано роль і значимість інститутів місцевого та регіонального самоврядування як нового феномену української державності. Досліджено теоретичні та методологічні проблеми визначення та розуміння ролі та значення стандартів, міжнародних (європейських) правових стандартів в житті суспільства та держави, міжнародних (європейських) правових стандартів місцевого та регіонального самоврядування в організації та функціонуванні публічної влади в Україні. Визначено категоріальні й оцінні підходи до розуміння міжнародної правосуб'єктності регіонального самоврядування та їх ролі в розвитку та функціонуванні сучасної демократичної державності та локальної демократії. Досліджено зміст феномену конституційно-правового забезпечення європейських стандартів регіонального самоврядування в Україні. З'ясовано теоретичні та праксеологічні проблеми суб'єктно-об'єктного складу та змісту чинних європейських стандартів регіонального самоврядування та таких, що ще не набули юридичної сили, та надано їх дефінітивну характеристику. Висвітлено особливості становлення та розвитку європейських правових стандартів регіонального самоврядування та проведено їх систематизацію. Вивчено форми закріплення європейських правових стандартів регіонального самоврядування в національному законодавстві України та інших держав. Розкрито особливості реалізації європейських правових стандартів регіонального самоврядування в Україні та в державах Європи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА785335 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Попович В. В. 
Концептуальні засади державної муніципальної політики в Україні у контексті європейської інтеграції : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / В. В. Попович; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. - Івано-Франківськ, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади державної муніципальної політики, інституціональний механізм та політичний цикл її вироблення та реалізації, шляхи формування в Україні державної муніципальної політики європейського зразка. Обгрунтовано правомірність ототожнення інституціонального контенту державної муніципальної політики з державно-управлінською діяльністю, що здійснюється з метою створення інституціональних умов для ефективного виконання функцій місцевого самоврядування. Показано, що контент державної муніципальної політики реалізується на двох рівнях державної регламентації сфери місцевого самоврядування - законодавчому та адміністративному, які визначають її стратегію та тактику. Доведено, що співвідношення змісту й обсягів законодавчої та адміністративної регламентації діяльності місцевого самиврядування є підставою для виокремлення континентальної та англосаксонської моделей державної муніципальної політики. Висвітлено роль стандартів публічного управління як елементів методології європейської державної муніципальної політики, її концептуально-правові засади та ключові фактори їх впровадження в Україні. Показано, що вони базуються на принципах, положеннях і стандартах місцевого самоврядування, що гармонічно поєднуються у концепції "доброго самоврядування" (Good Governance).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 + Х915.232.5-383.1(4УКР):Х810.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Віліжінський В. М. 
Реформування системи місцевого самоврядування в Україні з урахуванням національних традицій врядування : монографія / В. М. Віліжінський, М. П. Попов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Одес. регіон. ін-т держ. упр. - Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2016. - 180 c. - Бібліогр.: с. 157-172 - укp.

Розглянуто теоретичні засади реформування системи місцевого самоврядування в Україні з урахуванням національних традицій врядування. Проаналізовано витоки управлінських особливостей та визначено їх поняття. Охарактеризовано сучасний стан місцевого самоврядування в Україні в контексті його вітчизняних проблем і досвіду європейських країн - як спільного історичного та сучасного підгрунтя розвитку національного врядування. Застосовано метод порівняльного аналізу під час проведення виокремлення національних традицій врядування та визначення їх регіональних особливостей. З урахуванням національних традицій врядування, їх територіальної специфіки розроблено Західноукраїнську та Наддніпрянську моделі місцевого самоврядування, що можуть бути впроваджені в окремих регіонах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 + Ф3(4УКР)124

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801689 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


18.
Ворона П. В. 
Зарубіжний досвід діяльності префектур та українські реалії (уроки для України) / П. В. Ворона, М. І. Дрогомирецька // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 1. - С. 111-118. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Розглянуто найбільш характерні особливості процесу організації місцевого самоврядування у сучасному світі. На основі досвіду, накопиченого у цій сфері у Франції, Польщі і Російській Федерації, було визначено основні напрями подальшого розвитку місцевого самоврядування в Україні. Установлено, що саме цей рівень публічної влади відповідає за розв'язання найбільш близьких до населення проблем, однак існуюча система місцевого самоврядування в Україні не задовольняє потреби сучасного суспільства, а тому потребує якісних змін. Зроблено висновок про те, що очікувана реформа у цій сфері передбачає створення інституту префектів, які у межах своїх повноважень не лише будуть здійснювати нагляд за дотриманням конституційних норм і вимог чинного законодавства України органами місцевого самоврядування, а й координуватимуть діяльність територіальних органів центрального органу виконавчої влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916 + Х819(4ФРА)011.2 + Х819(4ПОЛ)011.2 + Х819(4РОС)011.2 + Х999.810.112

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Дурас М. М. 
Європейський шлях розвитку в напрямі доброго місцевого врядування: адаптація до умов України / М. М. Дурас // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2014. - Вип. 3. - С. 86-90. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано європейський шлях розвитку в напрямі забезпечення доброго місцевого та регіонального врядування на засадах міжнародних документів. Зазначено основні документи, що були ратифіковані та набули чинності для України відповідно до міжнародного (європейського) законодавства. Проведено аналіз умов виникнення таких документів: Європейської хартії місцевого самоврядування, Утрехтської декларації про добре місцеве та регіональне врядування в неспокійний час: проблеми змін, Протоколу № 3 до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними общинами або властями стосовно об'єднань єврорегіонального співробітництва (ОЄС).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Сухенко В. В. 
Досвід децентралізації влади в Швеції: уроки для України / В. В. Сухенко // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2016. - № 3. - С. 69-75. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Досліджено децентралізацію влади у Швеції та здійснено пошук позитивного досвіду для України. Проаналізовано основні підходи до розуміння поняття децентралізації, охарактеризовано загальні риси цього процесу в скандинавських країнах. Розглянуто причини, умови та наслідки реформування місцевого самоврядування у Швеції, зосереджено увагу на змінах у територіальному устрої, розподілі повноважень між центральними та місцевими органами влади, законодавчому регулюванні та ін. Охарактеризовано особливості шведської децентралізації влади, зокрема фінансова незалежність місцевого самоврядування, своєрідна система представництва держави на нижньому рівні управління, роль муніципальних партій тощо. Висвітлено основні проблеми, з якими стикається Україна в розпочатій реформі децентралізації влади, та окреслено подальші напрями розвитку цього процесу з урахуванням досвіду Швеції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4ШВЕ)010 + Х809(4ШВЕ)7-6 + Х819(4УКР)011.2-916

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського