Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4/8)526$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

1.
Романюк А. С. 
Політико-правові аспекти фінансування політичних партій: світовий досвід та Україна : Моногр. / А. С. Романюк, Ю. Р. Шведа, О. Б. Шумельда; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2003. - 130 c. - Бібліогр.: с. 112-122. - укp.

Розглянуто питання правової інституалізації політичних партій, їх фінансування в країнах Східної Європи, які рекомендовано до вступу в ЄС. Описано механізм фінансового контролю правового регламентування діяльності політичних партій у країнах Західної Європи. Проаналізовано вплив системи фінансування політичних партій на розвиток демократії в Україні та світі.

Рассмотрены вопросы правовой институализации политических партий, их финансирования в странах Восточной Европы, рекомендуемых во вступление в ЕС. Описан механизм финансового контроля правового регламентирования деятельности политических партий в странах Западной Европы. Проанализировано влияние системы финансирования политических партий на развитие демократии в Украине и мире.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф69(4УКР)28 + Х809(4УКР)526:У26 + Х809(4/8)526:У26 + У9(4)49:Ф + У9(4УКР)49:Ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА645144 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Віхляєв В. В. 
Комплексний аналіз термінології муніципальних виборчих систем / В. В. Віхляєв // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 3. - С. 116-120. - Бібліогр.: 41 назв. - укp.

Комплексно проаналізовано термінологію, що використовується під час дослідження виборчих систем на місцевому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)526.4 в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

3.
Фоміна С. В. 
Голосування як стадія виборчого процесу в зарубіжних країнах: конституційно-правовий аспект : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / С. В. Фоміна; Нац. юрид. ун-т ім. Ярослава Мудрого. - Харків, 2016. - 20 c. - укp.

З'ясовано сутность та зміст голосування як стадії виборчого процесу, а також основні підходи до конституційно-правової регламентації порядку голосування у різних регіонах світу. Виокремлено головні історичні етапи розвитку голосування як стадії виборчого процесу від античності до сьогодення. З'ясовано характерні ознаки голосування в зарубіжних країнах, що надає підстави стверджувати щодо повноправності даної стадії у межах усього виборчого процесу. Розкрито внутрішню будову стадії голосування на виборах. Виокремлено основні моделі конституційно-правового регулювання стадії голосування на виборах, котрі різняться ступенем систематизованості нормативного матеріалу. Здійснено класифікацію форм і способів голосування, що застосовуються на виборах у зарубіжних країнах. Проаналізовано особливості конституційно-правового регулювання стадії голосування в країнах різних регіонів світу та головні тенденції його розвитку. На основі узагальнення позитивного зарубіжного досвіду запропоновано зміни та доповнення до чинного виборчого законодавства України щодо порядку проведення стадії голосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)526.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА425091 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Карпа Т. 
Географія виборчих систем / Т. Карпа // Наук. зап. Терноп. нац. пед. ун-ту ім. В. Гнатюка. Сер. Географія. - 2014. - Вип. 1. - С. 131-138. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Кожна держава, виходячи зі своїх соціокультурних особливостей розвитку, визначається із типом власної виборчої системи та якомога більше пристосовує її до політико-соціальних цілей. Вибір виборчої системи є одним з найважливіших інституційних рішень будь-якої демократичної країни. Виборча система може бути випадковою або результатом незвичайного поєднання обставин, популярної течії чи історичної особливості. На неї має сильний вплив також минуле і впливові сусідні держави. Конкретна виборча система ефективно впливає на майбутнє політичного життя країни. Виборчу систему можна сконструювати так, щоб забезпечити просторове представництво, встановити систему політичних партій, забезпечити представництво регіональних меншин, щоб стало можливим співробітництво в багатоверствому суспільстві. Сьогодні в Україні ще не існує оптимального варіанту виборчої системи, який би, з одного боку, стимулював розвиток багатопартійності, а з іншого - сприяв підвищенню як демократичності, так і ефективності політичної системи. Українське виборче законодавство перебуває у постійному динаміці. Фахівці-політологи прогнозують різні сценарії розвитку виборчої системи, серед яких можливим є і подальше застосування невикористаних переваг однієї із систем. Ефективність виборчої системи в країні визначається насамперед визнанням з боку суспільства результатів виборів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4/8)526 + Х809(4УКР)526

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж68937/Геогр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського