Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (9)Юристам - Автореферати дисертацій (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=У9(4УКР)240.523.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

1.
Державне регулювання ринку праці: сучасні технології та напрями їх розвитку : Матеріали міжнар. наук.-практ. конф., 22 груд., 2005 р., м. Київ. Ч. 1. Теорія і практика / ред.: С. І. Бандур; Ін-т підготов. кадрів держ. служби зайнятості України, Союз сприяння інтеграції та інвестицій в економіку України, Міжнар. наук.-практ. журн. "Економіка та держава". - К., 2006. - 282 c. - укp.

Висвітлено актуальні проблеми державного регулювання ринку праці, його технологічні засади та напрями розвитку відповідно до національних інтересів і стратегічних пріоритетів європейської інтеграції України. Розглянуто питання стосовно визначення нормативів чисельності спеціалістів з працевлаштування безробітних, регулювання сільського ринку праці, соціального захисту молоді, підвищення стимулів до навчання. Досліджено міграційні процеси в країнах ЄС та сучасній Україні, вплив інвестування на зайнятість та оплату праці, проблеми створення робочих місць в економіці регіону. Наведено модульний підхід до професійного навчання безробітних і орієнтації на розвиток компетентності працюючих.

Освещены актуальные проблемы государственного регулирования рынка труда, его технологические основы и направления развития в соответствии с национальными интересами и стратегическими приоритетами европейской интеграции Украины. Рассмотрены вопросы, касающиеся определения нормативов численности специалистов по трудоустройству безработных, регулирования сельского рынка труда, социальной защиты молодежи, повышения стимулов к учебе. Исследованы миграционные процессы в странах ЕС и современной Украине, влияние инвестирования на занятость и оплату труда, проблемы создания рабочих мест в экономике региона. Приведен модульный подход к профессиональному обучению безработных и ориентации на развитие компетентности работающих.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21.01я431 + Х879(4УКР)7я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: В349698 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Бондаренко О. Г. 
Моніторинг ринку праці в системі державного регулювання зайнятості населення : автореф. дис... канд. наук з держ. упр. / О. Г. Бондаренко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. - Х., 2008. - 18 c. - укp.

Вирішено теоретичні, методичні та науково-практичні завдання формування та реалізації системи моніторингу ринку праці. Узагальнено підходи до теорії та практики його державного регулювання. Визначено основні групи макро-, мезо- та мікрочинників використання трудових ресурсів, що мають вплив на формування системи моніторингу даного ринку. Запропоновано комплексний методичний підхід щодо моніторингу стану ринку праці для визначення основних напрямів політики зайнятості. Розроблено алгоритм проведення моніторингу для визначення ситуації на даному ринку та модель балансу попиту і пропозиції робочої сили на регіональному ринку праці. Конкретизовано понятійно-категоріальний апарат, опрацьовано методичний підхід щодо формування механізмів державного управління зайнятістю населення на базі принципів визначення оптимального співвідношення елементів ринку. Запропоновано комплексну модель оцінювання балансу попиту та пропозиції робочої сили на регіональному ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358126 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Петроє О. М. 
Соціально-психологічні чинники реформування ринку праці : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / О. М. Петроє; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2004. - 20 c. - укp.

Актуалізовано, теоретично узагальнено та практично обгрунтовано необхідність урахування специфіки соціально-психологічних чинників у процесі визначення суті, змісту та основних завдань державної політики у сфері ринку праці. Доведено теоретичне та практичне значення системного (соціального й психологічного) уявлення про склад, структуру та взаємозв'язки елементів і компонентів даного ринку як соціальної системи об'єкта державного управління. Розроблено методики дослідження соціально-психологічних явищ системи ринку праці, проведено відповідні емпіричні дослідження, з використанням яких розкрито соціально-психологічні чинники цього ринку, які необхідно враховувати за умов визначення державної політики щодо його реформування. Теоретично обгрунтовано напрями удосконалення соціально-психологічної складової механізму державної політики у сфері ринку праці на сучасному етапі переорієнтації суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + Ю959.11 + Х819(4УКР)120.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА329480 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Галицький В. М. 
Ринок праці та зайнятість населення: проблеми теорії та виклики практики : монографія / В. М. Галицький, Л. Г. Авдєєв, А. В. Алєксєєва, О. В. Астахова, С. І. Бандур; Ін-т підготов. кадрів держ. служби зайнятості України. - К., 2010. - 363 c. - укp.

Розглянуто актуальні питання становлення та розвитку ринку праці та державної служби зайнятості України, а також різні аспекти функціональної діяльності даної служби щодо надання соціальних послуг шукачам роботи і роботодавцям. Висвітлено проблеми регулювання ринку праці та зайнятості сільського населення. Охарактеризовано гендерні стереотипи на вітчизняному ринку праці. Розкрито проблеми сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю. Увагу приділено психологічній діагностиці безробітних, розвитку кадрового потенціалу служби зайнятості, аналітичним моделям оцінювання динаміки соціальних послуг на ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.5 + У9(4УКР)240.523.3 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА737034 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Запара С. І. 
Правові аспекти соціально-економічного становища жінок на ринку праці України / С. І. Запара // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 13. - С. 357-360. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4Укр)52 + У9(4Укр)240.523.3 + с5*665.249.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Міненко В. Л. 
Перспективи розвитку організаційно-правового забезпечення державного регулювання ринку праці та зайнятості населення в Україні / В. Л. Міненко // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2010. - Вип. 2. - С. 189-193. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Узагальнено нормативно-правові та організаційні засади регулювання соціально-трудових відносин у сфері реалізації трудової активності населення. Визначено підходи до вдосконалення системи організаційно-правового забезпечення державного регулювання ринку праці й зайнятості населення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.523.3-21,01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Антохов А. 
Сутність державного регулювання ринку праці в інформаційній економіці / А. Антохов // Наук. вісн.. - 2014. - № 5. - С. 5-13. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано наявні методи державного регулювання ринку праці. Обгрунтовано необхідність здійснення державного регулювання ринку праці в Україні. Проаналізовано роль держави у регулюванні ринку праці, враховуючи нинішню ситуацію на ринку праці України і зважаючи на стан світового ринку праці. Розглянуто чинники, які впливали останні роки на процес формування та функціонування ринку праці в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Щетініна Л. В. 
Професійні стандарти в Україні: термінологічне забезпечення та особливості розвитку / Л. В. Щетініна, С. Г. Рудакова, Н. С. Данилевич // Бізнес Інформ. - 2015. - № 5. - С. 156-160. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проаналізовано правові фактори якості професійних стандартів в Україні. Розуміння актуальності розробки якісних професійних стандартів випливає з необхідності встановлення рівноваги в структурі попиту та пропозиції на ринку праці. Водночас для їх імплементації та використання доцільним є компетентнісний підхід в освіті, який дозволить швидко реагувати на потреби ринку праці та його вимоги. Не менш відповідальними за якість профстандартів, порівняно з навчальними закладами, є органи державної влади, у тому числі законодавча влада. Проаналізовано правові фактори якості професійних стандартів в Україні, а саме: структура та елементи професійних стандартів; наявність протиріч у нормативно-правовій базі щодо професійних стандартів. Для визначення проблемних питань було розглянуто ряд нормативно-правових документів, які об'єднує зв'язок з результатами професійно-технічної освіти, тобто їх відповідність вимогам роботодавців. Однак в них відсутнє однакове та вірне розуміння орієнтирів освітнього процесу та його результатів всіма соціальними партнерами. Таким чином, ефективне використання професійних стандартів вимагає: по-перше, розробки нормативно-правового документа, що забезпечив би однозначність у сфері їх розробки та імплементації в освітній процес; по-друге, приведення всіх інших правових документів, пов'язаних з ними, до єдиного підходу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + Х879(4УКР)7-328.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Ворвинець Б. М. 
Особливості функціонування регіонального ринку праці в модернізаційних умовах / Б. М. Ворвинець // Економіка і регіон. - 2014. - № 4. - С. 90-96. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Визначення об'єктивно обгрунтованих перспектив розвитку ринку праці, як високоефективної збалансованої системи обумовило необхідність вирішення методологічних питань, пов'язаних із дослідженням та розробленням системи принципів, закономірностей і факторів його функціонування в трансформаційних умовах. Досліджено та поглиблено методологічні основи функціонування та розвитку ринку праці на регіональному рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24790 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Коваль С. П. 
Механізм державного регулювання ринку праці / С. П. Коваль // Екон. вісн. ун-ту /Переяслав-Хмельниц. держ. пед. ун-т ім. Г. Сковороди. - 2016. - № 29/1. - С. 243-249. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Предмет роботи - дослідження політики зайнятості населення в Україні, спрямованої на формування механізму державного регулювання в сучасних умовах розвитку ринку праці. У дослідженні використовувались загальнонаукові та спеціальні методи: аналізу та синтезу, аналогії та порівняння, експертних оцінок тощо. Проведено аналіз теоретичних підходів до ринкових засад розвитку сфери зайнятості населення в Україні. Надано пропозиції щодо формування механізму та інструментів державного регулювання ринку праці в сучасних умовах. Результати дослідження можна використати всіма зацікавленими сторонами, у тому числі органами державної виконавчої влади при вдосконаленні механізмів реалізації соціально-економічної політики зайнятості та державного регулювання ринку праці України. Висновки: на сьогодні система державного управління процесами на ринку праці потребує використання комплексного підходу у вигляді формування дієвого механізму регулювання. Розв'язання цього та багатьох інших завдань полягає, зокрема, у розробці дієвих інструментів механізму державного регулювання ринку праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Юровська В. В. 
Ваучерна програма як складова реформи національної політики на ринку праці / В. В. Юровська, Д. С. Яцкевич // Держава та регіони. Сер. Право. - 2016. - Вип. 1. - С. 26-32. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто шляхи реформування державного управління у сфері зайнятості населення. Однією з програм, запроваджених Законом України "Про зайнятість населення", є ваучерна програма, що має стати складовою реформи національної політики на ринку праці. Наголошено, що розвиток ваучерної системи має стати складовою реформи національної політики у сфері зайнятості населення. Запропоновано здійснити реформування програми ваучерів у 3 етапи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Акіліна О. В. 
Актуальні проблеми державного регулювання ринку праці в Україні / О. В. Акіліна // Статистика України. - 2017. - № 1. - С. 90-96. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Розглянуто проектні зміни до деяких законодавчих актів України щодо реформування державного управління у сфері зайнятості населення. Підкреслено, що в рамках законодавчого реформування сфери зайнятості потрібно розширити перелік джерел фінансування заходів щодо реалізації державної політики у зазначеній сфері. Необхідно приділити більше уваги розробці та відповідному дотриманню методології підготовки та реалізації заходів сприяння зайнятості та їх оцінюванню щодо ефективності в коротко- та довгостроковому періодах.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 + Х879(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16379 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Мельник О. 
Ключові аспекти трудової соціалізації інвалідів в Україні / О. Мельник // Проблеми і перспективи економіки та упр.. - 2017. - № 2. - С. 42-50. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано актуальні проблеми процесу соціалізації осіб з обмеженими фізичними можливостями на ринку праці України. Виокремлено ключові ракурси розгляду цієї проблеми з позицій можливостей працевлаштування, умов праці, рівнів оплати праці, регіональних пропорцій. Проблему досліджено крізь призму поточних підходів до державного регулювання процесів трудової соціалізації інвалідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + Х879(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101286 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Ковач В. О. 
Форми та методи управління ринком праці / В. О. Ковач // Вісн. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. Сер. Держ. упр.. - 2020. - № 1. - С. 49-54. - Бібліогр.: 53 назв. - укp.

Зазначено, що однією з основних функцій самоорганізації ринку праці є збереження в процесі його еволюції якісної визначеності. Підкреслено, що опис ринку праці здійснюють за допомогою його якісних і кількісних характеристик. Визначено специфічні особливості процесів прийняття управлінських рішень. Констатовано, що форми управління ринком праці диференціюються за суб'єктами і об'єктами системи управління. Розглянуто та проаналізовано індивідуальну форму управління, де кінцевим об'єктом управлінської дії завжди є людина, особа, яка висуває вимогу до керуючого суб'єкта. Проаналізовано основні методи управління ринком праці: адміністративний, економічний і традиційний. Запропоновано структуру системи управління регіональним ринком праці, яка включає цілі і методи управління, організаційне, інформаційне та правове забезпечення. Розроблено інформаційну модель управління ринком праці. Зазначено, що підвищення ефективності управління у сфері ринку праці тісно пов'язане із структуризацією трансакційних чинників і вдосконаленням інформаційного забезпечення діяльності управлінських структур, яке є визначальним фактором обгрунтування управлінського рішення, що приймається, а також ефективності функціонування системи управління ринком праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)7 + У9(4УКР)240.523.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15105:держ.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Щепілова О. І. 
Застосування засобів моделювання для аналізу гендерної нерівності у сфері інформаційних технологій в Україні та світі / О. І. Щепілова, М. В. Король // Бізнес Інформ. - 2020. - № 9. - С. 165-171. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Сьогодні інформаційно-технологічна галузь є однією з найбільш чоловічих та асиметричних на світовому ринку праці. Доведено факт наявності чоловіків на більш престижних і високооплачуваних посадах, у той час як жінки більше представлені в малоприбуткових секторах економіки (охорона здоров'я, освіта, соціальні послуги тощо). Мета роботи - дослідження стану гендерної нерівності в ІТ-сфері на ринку праці як України, так і світу за допомогою засобів моделювання. Проаналізовано сучасний стан гендерної сегрегації праці у сфері інформаційних технологій у світі та в Україні. Обгрунтовано актуальність дослідження процесу для функціонування компаній, що здійснюють зовнішньоекономічну діяльність. З використанням статистичних даних найбільш технологічних компаній світу (Amazon, Microsoft та ін.) доведено, що середня частка жінок у компаніях складає 30 - 40 % від усіх працівників. Гендерна нерівність, як це було доведено, шкодить бізнесу компаній усіх країн світу. Заміна працівників-жінок, що звільняються через неможливість побудувати кар'єру, збільшує витрати для бізнесу та уповільнює діяльність окремих проектів та/або компанії в цілому. На теперішній час більшість великих міжнародних компаній свідомо сприймають необхідність досягнення гендерної рівноваги серед своїх працівників. Але попри численні заходи, що позитивно впливають на залучення жінок на ІТ-ринок, на світовому ринку праці наявні чинники, що посилюють гендерну дискримінацію, на що акцентовано у статті. Побудовано економіко-математичні моделі процесу з використанням множинної регресії з панельними даними. За допомогою відповідних критеріїв доведено якість побудованих моделей. Надано економічну інтерпретацію отриманих результатів. Описано перспективи подальших досліджень у даному напрямі.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3 + У9(4УКР)0-551.33 + Х809(4УКР)343 + Х809(4/8)343

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Рубежанська В. О. 
Державне регулювання розвитком національного ринку праці : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / В. О. Рубежанська; Національна академія управління. - Київ, 2019. - 25 c. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21,01 + Х819(4УКР)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА439142 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Бондаренко Л. І. 
Теоретичні основи побудови організації та управління працею в системі державного управління / Л. І. Бондаренко // Держава та регіони. Сер. Публ. упр. і адміністрування. - 2021. - № 4. - С. 40-47. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведені результати дослідження актуалізують проблематику організації та управління працею в системі державного управління. Запропоновано теоретико-змістовний аналіз природи і предметної області цього виду праці, розкрито зміст праці, специфіку, характерні риси й особливості праці в системі управління. Виокремлено функціональні обов'язки державних службовців, організаційні, технологічні та інституційні засади застосування науки державного управління в організації трудової діяльності. Визначено наукові засади оцінювання обсягів і складності управлінської праці і теоретико-методичні засади організації її планування, здійснено концептуалізацію побудови управління працею в системі органів виконавчої влади. Доведено пріоритетну роль формування, організації плину й ефективності процесів праці в організації системи управління для підвищення впливу органів влади на соціально-економічний розвиток керованих систем. Показано, що функціонування системи управління працею тісно пов'язується з потребами підвищення ефективності управлінської діяльності органів виконавчої влади, напряму впливає на результативність рішень, які приймаються. Розкрито зміст системи управління працею в контексті її кооперування із соціально-професійною, груповою і міжгруповою поведінкою, розширення корпоративного характеру і соціалізації управління, що сприяє створенню умов для забезпечення його конкурентоспроможності. Доведено необхідність перегляду досконалості побудови системи управління працею державних службовців в умовах сучасних змін у суспільстві, що потребує розробки реформаційних заходів у системі державного управління і є об'єктивно зумовленою необхідністю позитивної еволюції процесів державного управління. Підкреслено, що розвиток соціально-трудових відносин у цій сфері, досягнення консенсусу між інтересами органів влади, населення, господарюючих суб'єктів і суспільних інститутів набуває нового значення забезпечення збалансованості результатів управлінської діяльності із результатами праці керованих систем, забезпечення стійкості процесів розвитку і конкурентоспроможності органів влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240.523.3-21 + Х819(4УКР)01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:Держав.упр Пошук видання у каталогах НБУВ 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського