Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=У582.614.13$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Кузнєцов К. В. 
Підвищення ефективності механізмів державного управління в контексті міжнародних податкових договорів України : Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / К. В. Кузнєцов; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2006. - 20 c. - укp.

Визначено шляхи і напрями вдосконалення дії механізмів державного управління системою міжнародних податкових договорів: укладання нових податкових договорів, які сприятимуть посиленню економічного потенціалу України, застосування нових підходів щодо питань співробітництва між податковими органами, закріплення на законодавчому рівні механізму оцінки ефективності дії міжнародного податкового договору та досягнення повної узгодженості норм внутрішнього законодавства України з положеннями відповідних міжнародних податкових угод. Запропоновано відповідний методологічний інструментарій аналізу ефективності міжнародних договорів України з питань оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.614.13 + У9(4УКР)80-21 + Х829(4УКР)2:У + Х916.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347623 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Тимченко Л. Д. 
Застосування міжнародних податкових договорів: теорія та практика : монографія / Л. Д. Тимченко, В. П. Кононенко, П. О. Селезень, М. П. Мельник, Т. В. Бугай; ред.: Л. Д. Тимченко; Нац. ун-т держ. податк. служби України, Асоц. молодих юристів України. - Ірпінь : Вид-во Нац. ун-ту ДПС України, 2013. - 218 c. - Бібліогр.: с. 195-218 - укp.

Розкрито теоретико-методологічні засади застосування норм міжнародних податкових договорів та особливості протидії неналежному використанню міжнародно-правових норм у сфері оподаткування. Увагу приділено концепції бенефіціарного отримувача, яка активно використовується вітчизняними податковими органами. Розкрито особливості формування національної політики щодо запобігання уникненню від оподаткування у контексті забезпечення належної реалізації вимог asquis communautaire. На основі узагальнення зарубіжного досвіду запобігання неналежному застосуванню норм міжнародних податкових договорів (на прикладі загальної норми про запобігання уникненню від оподаткування, доктрини "сутність над формою" та антиофшорного регулювання) сформульовано ряд пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення державної політики у відповідній сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.5(4УКР)-329 + У9(4УКР)826.141.3 + У582.614.13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776498 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Андрущенко В. Л. 
Оподаткування багатства і багатих як соціальний імператив / В. Л. Андрущенко, М. Б. Ріппа, Т. В. Тучак // Екон. вісн. ун-ту/Ун-т Григорія Сковороди в Переяславі. - 2022. - Вип. 55. - С. 119-126. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Предмет статті - проблематика оподаткування багатих і багатства, яка знаходиться в числі актуальних тем суспільного інтересу. На конкретних прикладах у цьому дослідженні ставиться мету висвітлити новітні ініціативи групи американських мультимільйонерів щодо підвищення рівня податкових ставок на цю зверх багату категорію платників. Такий почин можна вважати податком солідарності. Відповідно ставилася задача охарактеризувати кількісні показники даного почину. Стаття мотивована разючим фактом, що 400 американських ультра мільярдерів володіють сукупним багатством вартістю 4 тисячі мільярдів доларів! Роль методу дослідження проблеми виконав аналіз кількісних параметрів та фіскально-адміністративних особливостей оподаткування багатих. Перш за все результати дослідження полягають у трактуванні багатоскладового поняття багатства як об'єкту оподаткування. Розкрито неможливість загального прибутково-майнового податку, такий податок існує лише як нездійснений проект. З'ясовано фіскально-адміністративні причини відмови від податку на спадщину в 21 країні, в тому числі в Австрії, Канаді, Швеції та Ізраїлі. Висновки: наведено аргументи, що майнові податки шкодять процесам творення багатства і капіталу, в зв'язку з чим у США питома вага податків на майно в загальній сумі податкових надходжень впала у порівнянні з початком ХХ ст. з 42 % до 14 %. Найбільш значний фіскальний потенціал посилення оподаткування багачів мають податки на доходи і прибутки. Здійснено кількісний та інституційний аналіз існуючих податків на багатство у Норвегії та Швейцарії. Доведено, що серйозною фіскально-адміністративною проблемою податків на багатство є оцінювання оподатковуваних активів. Щодо подальших досліджень податки на багатство мають невичерпний науковий і практичний потенціал.


Індекс рубрикатора НБУВ: У582.614.134 + Х829(4УКР)2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73720 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського