Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (2)Юристам - Наукова електронна бібліотека (4)Юристам - Автореферати дисертацій (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ХРИСТИЯНСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Петрушин О. О. 
Перехід міжособистісного конфлікту у злочин як наслідок руйнування моральної норми особистості / О. О. Петрушин, С. І. Комарова // Вісн. Технол. ун-ту Поділля. - 1999. - № 6. - С. 21-22. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Розглянуто природу міжособистісних конфліктів. З часів античності простежено природу конфліктних взаємин у європейській культурі. Увагу акцентовано на ролі християнства в становленні персоніфікованих відносин. Відокремлено площини реалізації особистості: приватну та неприватну. Злочин розглянуто як результат руйнування морального поля особистості у випадках, коли механізм вольової регуляції психічної діяльності і поведінки не спрацьовує. Висвітлено проблему правової та моральної відповідальності особи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю711.522 + Ю959.7-990 + Х883.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69410 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Рабінович С.  
Права людини "першого покоління" і канонічні джерела християнства / С. Рабінович // Право України. - 2001. - № 3. - С. 50-53. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)313.43 + Э37-115.8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України : Зб. наук. ст. Вип. 15 / ред.: В. В. Луць; Прикарп. нац. ун-т ім. В.Стефаника. - Івано-Франківськ : Плай, 2005. - 284 с. - укp.

Розглянуто питання співвідношення християнства та права в герменевтико-біблійному аспекті, державної влади та права в контексті основних правничих теорій і в історичному контексті. Висвітлено конституційні засади створення та діяльності непідприємницьких організацій, особливості адаптації до законодавства Європейського співтовариства в галузі аудиторського фінансового контролю України. Описано порядок укладення договорів на виконання підрядних робіт за державним замовленням. Проаналізовано особливості правового регулювання посередницької діяльності, працевлаштування безробітних.

Рассмотрены вопросы соотношения христианства и права в герменевтико-библейском аспекте, государственной власти и права в контексте основных правоведческих теорий и в историческом контексте. Освещены конституционные основы создания деятельности непредпринимательских организаций, особенности адаптации к законодательству Европейского сообщества в области аудиторского финансового контроля Украины. Описан порядок составления договоров на выполнение подрядных работ по государственному заказу. Проанализированы особенности правового регулирования посреднической деятельности, трудоустройства безработных.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР)-30я54(4УКР)3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Європейський інтеграційний процес і Україна : Матеріали регіон. наук.-теорет. конф. студ. та асп., 25 - 26 квіт. 2006 р., Харків / ред.: Л. Л. Товажнянський; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т", "Європейський інтеграційний процес і Україна", регіональна науково- теоретична конференція (2006+ Харків). - Х., 2006. - 338 c. - укp.

Проаналізовано вплив християнства на приєднання Київської Русі до європейської цивілізації, показано її роль в захисті Європи від монголо-татарської навали. Висвітлено соціально-філософські проблеми європейської інтеграції, проблеми адаптації законодавства країни про товарні знаки та послуги до європейських стандартів, входження української держави до Болонського процесу, залучення Росії до Європейського Союзу, культурно-освітньої та науково-технічної інтеграції. Висвітлено позитивні та негативні аспекти сучасного інформаційного суспільства, викладено питання української мови, пов'язані з визначенням її статусу для громадян України.

Проанализировано влияние христианства на присоединение Киевской Руси к европейской цивилизации, показано ее роль в защите Европы от монголо-татарского ига. Освещены социально-философские проблемы европейской интеграции, проблемы адаптации законодательства страны о товарных знаках и услугах к европейским стандартам, вхождения украинского государства в Болонский процесс, вовлечения России в Европейский Союз, культурно-образовательной и научно-технической интеграции. Освещены позитивные и негативные аспекты современного информационного общества, изложены вопросы украинского языка, связанные с определением ее статуса для граждан Украины.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 я431 + Х915.232.5-96(4УКР) я431 + Ф024 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА673788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Толкачова Н. Є. 
Звичаєве право : Навч. посіб. для студ. ВНЗ / Н. Є. Толкачова; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - 2-е вид., переробл. і доповн. - К., 2006. - 366 c. - Бібліогр.: с. 364-366. - укp.

Висвітлено сутність та властивості звичаєвого права в юридичному та історичному аспектах. Проаналізовано закономірності та тенденції розвитку звичаєвого права в західному правознавстві, вплив християнства на право та його співвідношення з канонічним правом. Розкрито витоки формування українського права, а також його вплив на розвиток та місце в сучасній правовій системі України. Визначено особливості та описано структуру козацького права.

Освещены сущность и свойства обычного права в юридическом и историческом аспектах. Проанализированы закономерности и тенденции развития обычного права в западном правоведении, влияние христианства на право и его соотношение с каноническим правом. Раскрыты истоки формирования украинского права, а также его влияние на развитие и место в современной правовой системе Украины. Определены особенности и описана структура казаческого права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА679375 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Музиченко П. П. 
Історія держави і права України : Навч. посіб. / П. П. Музиченко. - 6-е вид., переробл. і доповн. - К. : Знання, 2007. - 471 c. - укp.

Розкрито основні етапи формування суспільного та державного ладу, права, суду та судового процесу в Україні починаючи з часів Київської Русі до сьогодення. Висвітлено процеси поширення християнства в українських землях, наслідки монголо-татарської навали, спроби Риму запровадити унію, виникнення українського козацтва, суспільно-політичний лад і право в Галичині, Північній Буковині та Закарпатті (XIX - початок XX ст.). Охарактеризовано Українську гетьманську державу (квітень - листопад 1918 р.), Західноукраїнську Народну Республіку (1918 - 1923 рр.), формування радянської державності та панування тоталітарного режиму в Україні (1921 - 1938 рр.), правову систему країни періоду нетоталітарного режиму (середина 1960-х - середина 1980-х рр.). Висвітлено сучасні проблеми держави та права в Україні.

Раскрыты основные этапы формирования общественного и государственного строя, права, суда и судебного процесса в Украине начиная со времен Киевской Руси до настоящего времени. Освещены процессы распространения христианства в украинских землях, последствия монголо-татарского нашествия, попытки Рима внедрить унию, возникновение украинского казацтва, общественно-политический строй и право в Галиции, Северной Буковине и Закарпатье (XIX - начало XX вв.). Охарактеризованы Украинское гетьманское государство (апрель - ноябрь 1918 г.), Западноукраинская Народная Республика (1918 - 1923 гг.), формирование советской государственности и владычество тоталитарного режима в Украине (1921 - 1938 гг.), правовая система страны периода нетоталитарного режима (середина 1960-х - середина 1980-х гг.). Освещены современные проблемы государства и права в Украине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА686930 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Андрухів І. О. 
Історія релігійного життя в Галичині та на Прикарпатті: історико-правовий аналіз / І. О. Андрухів, П. Є. Кам'янський. - Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2006. - 362 c. - Бібліогр.: с. 350-362. - укp.

Розглянуто історію релігій у контексті соціально-політичних процесів, які відбувалися в Україні від найдавніших часів до кінця ХХ ст. Виконано історико-правовий аналіз процесів зародження та поширення християнства, виникнення та діяльності етноконфесійних громад на теренах Галичини та Прикарпаття. Викладено питання утворення Московської митрополії та Московського патріархату, утворення єпархії та її розвитку за єпископа Юліана Пелеша (1885 - 1891 рр.), релігійного життя за умов радянської влади (1939 - 1941 рр.). Розкрито ідеологічно-правові засади забезпечення свободи совісті в 1960-х рр.

Рассмотрена история религий в контексте социально-политических процессов, происходивших в Украине с древнейших времен до конца ХХ в. Выполнен историко-правовой анализ процессов зарождения и распространения христианства, возникновения и деятельности этноконфессионных обществ на территории Галиции и Прикарпатья. Изложены вопросы образования Московской митрополии и Московского патриархата, образования епархии и ее развития при епископе Юлиане Пелеше (1885 - 1891 гг.), религиозной жизни в условиях советской власти (1939 - 1941 гг.). Раскрыты идеолого-правовые основы обеспечения свободы совести в 1960-х гг.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР33)0-7 + Э29(4УКР33) + Х2(4УКР33):Э

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС42800 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Антошкіна В. К. 
Історія релігій та правові аспекти сучасної ситуації в Україні : посібник / В. К. Антошкіна, В. М. Зотов, В. Ю. Мурзін; Запоріз. юрид. ін-т Дніпропетр. держ. ун-ту ВС України. - Донецьк : Юго-Восток, 2008. - 150 c. - укp.

Наведено характеристику релігії як суспільного феномену та складової духовної культури людства, проаналізовано основні етапи її розвитку. Описано ранні форми вірувань і релігійних культів. На прикладі Трипільської культури вивчено прояви землеробських культів, розглянуто їх відгуки у сучасних релігіях, зокрема, християнстві. Наведено відомості про ранні та пізні національні релігії. Висвітлено історію становлення світових релігій - будизму, ісламу, християнства. З'ясовано причини виникнення та наведено класифікацію нових культів, показано кримінальну спрямованість і небезпечність діяльності деструктивних релігійних організацій в Україні. Розглянуто питання правового регулювання свободи совісті та діяльності релігійних організацій в Україні. Розкрито правовий зміст відокремлення церкви від держави, визначено основні завдання правоохоронних органів щодо захисту прав громдян на свободу віросповідань.

Дана характеристика религии как общественного феномена и составляющей духовной культуры человечества, проанализированы основные этапы ее развития. Описаны ранние формы верования и религиозных культов. На примере Трипольской культуры изучены проявления земледельческих культов, рассмотрены их отголоски в современных религиях, в частности, христианстве. Даны сведения о ранних и поздних национальных религиях. Освещена история становления мировых религий - будизма, ислама, христианства. Определены причины возникновения и дана классификация новых культов, показана криминальная направленность и опасность деятельности деструктивных религиозных организаций в Украине. Рассмотрены вопросы правового регулирования свободы совести и деятельности религиозных организаций в Украине. Раскрыто правовое содержание отделения церкви от государства, определены основные задачи правоохранительных органов относительно защиты прав граждан на свободу верований.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э2 я73 + Х819(4УКР)136

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА717757 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Федоренко Т. М. 
Вплив християнства на формування правової системи Київської Русі з кінця Х по 40-ві роки ХІІІ століття : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. М. Федоренко; Київ. нац. ун-т ім.Т.Шевченка. - К., 2001. - 18 c. - укp.

Досліджено вплив християнства на формування давньоруського права епохи Київської Русі наприкінці Х - середини ХІІІ ст. Висвітлено правові явища, що сформувались під впливом християнства та соціальні механізми, які забезпечували даний вплив. З'ясовано шляхи становлення церковної системи права та розглянуто її взаємодію зі світською системою права. Визначено етапи розвитку церковної юрисдикції та вплив християнства на правосвідомість і правову культуру Київської Русі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4Укр)414-30 + Э372.27-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА316729 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Харитонова Т. Є. 
Систематизація права у Візантійській імперії у першій половині VI ст. н.е. (систематизація Юстиніана) : Автореф. дис. канд. юрид. наук : 12.00.01 / Т. Є. Харитонова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2003. - 19 c. - укp.

Проведено аналіз передумов запровадження систематизації Юстиніана, серед яких специфічні соціально-економічні умови, існування східної гілки християнства, а також суб'єктивний фактор - харизматична особистість Юстиніана I. Зроблено висновок про існування у IV - VI ст. трьох джерел формування права Візантії: християнства, класичного римського права, греко-римського або ж візантійського права. Обгрунтовано, що Юстиніан I не ставив на меті створення єдиного законодавчого акту Corpus juris civilis, а прагнув створити Кодекс для практичного ужитку, Дигести - для забезпечення підвалин правосвідомості та правової культури, Інституції - для закладення фундаменту юридичної освіти. Проаналізовано значення систематизації Юстиніана для розвитку права, зокрема, для рецепції римського права у більш пізніх правових системах та як досвіду значної за масштабами і вдалої систематизації права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА327836 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Якименко Х. С. 
Європейський союз: правова природа об'єднання : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Х. С. Якименко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено історію становлення та розвитку європейського інтеграційного процесу, розкрито правову природу Європейського Союзу (ЄС). Проаналізовано сучасні підходи щодо розуміння наднаціональної організації влади та запропоновано визначення даного поняття як автономної територіальної організації політичної влади, заснованої суверенними державами з метою досягнення загальнозначущих цілей, яка наділена широкою компетенцією, зокрема, правом приймати загальнообов'язкові рішення кваліфікованою більшістю голосів держав-членів і регулюється власним правом, що характеризується верховенством відносно національного права. На прикладі ЄС проаналізовано співвідношення понять "державний суверенітет" і "наднаціональна організація влади". Зроблено висновок, що членство в організації з наднаціональною владою не загрожує державному суверенітету її членів, оскільки має місце добровільне делегування лише права реалізації окремих суверенних прав. Проаналізовано передумови заснування Європейських співтовариств/ЄС та їх еволюцію у напрямку формування наднаціональної організації влади. Запропоновано визначення ЄС як унікального інтеграційного об'єднання, яке, зберігаючи окремі риси міжнародної організації, федерації та конфедерації, конституюється державами-членами як наднаціональна організація влади.

Доведено, що інституційна система ЄС органічно поєднує взаємодоповнюючі наднаціональні та міжнародно-правові начала. Показано роль християнства у процесі становлення об'єднавчого процесу у Європі. Досліджено прояв наднаціональності у діяльності інститутів ЄС, зокрема, у правотворчому процесі. Показано специфіку правової природи ЄС як наддержавної організації влади та визначено основні завдання держави, що прагне інтегруватися до ЄС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367300 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Особливості забезпечення ефективності регіонального, організаційного та соціально-економічного розвитку за рахунок оптимізації діяльності суб'єктів господарювання в Україні. Актуальні проблеми сучасного державотворення в контексті глобалізації : матеріали наук.-практ. та наук.-теорет. конф. студ. та молодих вчен., 29 - 30 квіт. 2009 р., Івано-Франківськ / ред.: І. М. Луцький. - Івано-Франківськ, 2009. - 125 с. - (Наук.-інформ. вісн. Івано-Франків. ун-ту права ім. короля Д.Галицького; Вип. 1). - укp.

Розкрито специфіку творення права у слов'янських народів, які прийняли християнство від Візантії. Наведено порівняльні характеристики кримінально-правової регламентації інституту захисту обвинуваченого у Кримінально-процесуальному кодексі (КПК) 1927 р. і чинному КПК України. Висвітлено питання використання психологічних навичок для забезпечення прав людини під час розгляду кримінальних справ у суді. Визначено правовий статус ОБСЄ в сфері забезпечення миру та безпеки в Європі, конституційно-правовий статус інституту громадянства в Україні, особливості правового становища іноземців у державі. Проаналізовано проблеми застосування норм цивільного права України в частині відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок незаконних дій і бездіяльності правоохоронних органів. Увагу приділено питанням економіки, зокрема, оптимізації джерел фінансового забезпечення охорони здоров'я в Україні, впровадження прогресивного оподаткування доходів фізичних осіб як напряму забезпечення суспільного добробуту, банківського обслуговування розрахунків у системі організації місцевих фінансів, формування та реалізації стратегії інтеграції банківської системи України у світову економіку.

Раскрыта специфика созидания права у славянских народов, принявших христианство от Византии. Даны сравнительные характеристики криминально-правовой регламентации института защиты обвиняемого в Криминально-процессуальном кодексе (КПК) 1927 г. и действующем КПК Украины. Освещены вопросы использования психологических навыков для обеспечения прав человека при рассмотрении уголовных дел в суде. Определены правовой статус ОБСЕ в сфере обеспечения мира и безопасности в Европе, конституционно-правовой статус института гражданства в Украине, особенности правового положения иностранцев в государстве. Проанализированы проблемы применения норм гражданского права Украины в части возмещения вреда, причиненного вследствии незаконных действий и бездеятельности правоохранительных органов. Внимание уделено вопросам экономики, в частности, оптимизации источников финансового обеспечения охраны здоровья в Украине, внедрения прогрессивного налогообложения доходов физических лиц как направления обеспечения общественного благосостояния, банковского обслуживания расчётов в системе организации местных финансов, формирования и реализации стратегии интеграции банковской системы Украины в мировую экономику.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8я54(4Укр-2Іва)3 + У9(4Укр)я54

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73788 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Право, мораль, релігія: історичні зв'язки та сучасність : матеріали ІІ Курсант.-студ. наук. читань, 22 груд. 2010 р., Івано-Франківськ / ред.: Кафарський, Андрухів, Басиста; МВС України, Прикарпат. юрид. ін-т Львів. держ. ун-ту внутр. справ, Каф. конституц. та міжнар. права. - Івано-Франківськ, 2011. - 424 c. - укp.

Визначено особливості взаємозв'язку та взаємообумовленості понять права та моралі. Проведено теоретико-правовий аналіз визначень інституту благодійництва та благодійної діяльності. Розглянуто соціальне забезпечення вразливих верст населення як морально-етнічної цінності суспільства. Приділено увагу моральному потенціалу засобів масової інформації. Визначено роль громадян в управлінні державними справами через вибори та референдуми. Висвітлено моральний і правовий аспект клонування людини. Проаналізовано вплив християнства на формування правової системи Київської Русі. Розкрито морально-етичні аспекти діяльності правоохоронних органів. Розглянуто взаємовідносини релігійних організацій та органів місцевого самоврядування. Висвітлено морально-релігійні основи дошлюбних взаємовідносин. Визначено взаємозв'язок моральних і духовних цінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х. в2 я431 + Х. я431 + Ю7 я431 + Э2 я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА742219 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Штурмак Н. Л. 
Релігійні підходи до праворозуміння: порівняльний аналіз : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Л. Штурмак; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2010. - 16 c. - укp.

Досліджено проблеми релігійного праворозуміння, його генези, формування, періодизації динаміки, сучасний стан і перспективи розвитку. Розкрито типізацію релігійної інтерпретації права в рамках трьох релігій (християнства, ісламу, індуїзму) та їх вплив на правові системи країн певної релігійної направленості. Проведено порівняльну характеристику за принципом дії правової сім'ї за ознаками географії релігій та правових систем. Проаналізовано міжнародні релігійно-правові процеси за умов глобалізації правових систем і релігії в цілому, роль України та її участь у здійсненні світової релігійно-правової політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.5 + Э211.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА375538 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Левчук М. В. 
Церковний суд у Київській Русі (історико-правове дослідження) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / М. В. Левчук; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2010. - 22 c. - укp.

Наведено результати історико-правового дослідження церковного суду в Київській Русі в X - першій половині XIV ст. в аспекті правової природи церковного суду, джерел церковного права, предметної, персональної та територіальної юрисдикції, судоустрою та порядку судочинства. Розглянуто сучасні підходи до розуміння влади в церкві та її судових повноважень. Висвітлено історію становлення церковного суду від виникнення християнської церкви до часу запровадження християнства в Київській Русі як державної релігії. Визначено особливості церковного суду в Київській Русі та на їх основі обгрунтовано поняття церковного суду. Досліджено основні джерела права, якими керувались церковні суди під час здійснення судочинства. Встановлено обсяг юрисдикції церковних судів в Київській Русі. Показано систему судових інстанцій церковного суду та порядок здійснення судочинства, а також розглянуто види та характеристика покарань, що застосувались церковним судом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-629.1:Э + Э370.9(4УКР)-625

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА370222 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Луцький І. М. 
Християнське вчення як світоглядне джерело української держави і права : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.12 / І. М. Луцький; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2011. - 40 c. - укp.

Визначено історичні, соціокультурні та філософські передумови формування джерел українського права як європейського. Надано характеристику поняття та змісту християнської моралі як світоглядного джерела права. Виявлено чинники та напрями трансформації давньоруського права під впливом християнської моралі. Обгрунтовано християнський зміст українського козацького права. Проведено теоретичне узагальнення щодо впливу християнства на українську філософсько-правову думку та політичні програми в кінці XVIII - на початку XX ст. Визначено християнські першоджерела поглядів на майбутнє українське право у програмних документах наддніпрянських і галицьких політичних партій кінця XIX - початку XX ст. Обгрунтовано вплив західноєвропейської традиції на формування сучасного права в Україні, встановлено християнське підгрунтя в політичних дискусіях у період розробки та прийняття української Конституції. Виявлено перспективи використання християнської моралі у розвитку та розбудові Української держави та творенні українських органів правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.02 + Х809(4УКР)2 + Э37-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА390919 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Публічне і приватне право: проблеми методології, теорії та практики : зб. матеріалів Міжнар. юрид. наук.-практ. Інтернет- конф., 14 трав. 2013 р., Київ. - Київ, 2013. - 247 c. - (Міжнар. юрид. наук.-практ. Інтернет-конф. "Актуал. юриспруденція"). - укp.

Визначено місце та роль християнства в соціальному регулюванні суспільного життя. Розкрито сутність приватних та публічних правовідносин і принципи їх розмежування. Викладено теоретичні та методологічні основи координації державного фінансового контролю. Наведено теоретико-правові засади адміністративного затримання особи. Висвітлено теоретичні питання ефективності цивільного процесуального регулювання. Розглянуто особливості укладання ліцензійного договору як інструмент захисту об'єктів інтелектуальної власності у сфері господарювання. Досліджено сучасний стан і перспективи страхування у сфері господарювання. Наведено нормативні фактори соціальної обумовленості кримінальної відповідальності за неналежне виконання обов'язків щодо охорони життя та здоров'я дітей. Розкрито деякі проблеми правової охорони правосуддя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56 в6 я431(0) + Х839(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА776547 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


18.
Озель В. І. 
Вплив християнства на формування сімейного права за часів княжої доби / В. І. Озель // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2007. - Вип. 37. - С. 150-155. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-624:Э + Э37-113.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


19.
Дячук Л. В. 
Волевиявлення суб'єктів шлюбу в класичний період історії візантійського права / Л. В. Дячук // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2011. - Вип. 51. - С. 146-152. - Бібліогр.: 30 назв. - укp.

Проблему волевиявлення суб'єктів шлюбу розглянуто в контексті правової системи класичного періоду історії візантійського права як результат її еволюції на ціннісній основі християнства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(0)44-622.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Биков О. М. 
Особливості нормативно-правового регулювання релігійних відносин у період християнізації Київської Русі / О. М. Биков // Держава та регіони. Сер. Право. - 2011. - Вип. 1. - С. 5-8. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

З юридичної точки зору досліджено питання нормативно-правового регулювання релігійних відносин у період християнізації Київської Русі; розкрито роль основних фундаментальних нормативно-правових актів і пам'яток тієї доби у сфері забезпечення та реалізації релігійних відносин; зроблено висновок про значення запровадження християнства в Київській Русі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)414-3 + Э370.9(4УКР)-34-021.506

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського