Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (6)Юристам - Наукова електронна бібліотека (9)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ГЛОБАЛІЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ониськів М.  
Глобалізація і правотворення / М. Ониськів // Право України. - 2002. - № 9. - С. 10-14. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Журавський В. С. 
Правові системи сучасності : Глобалізація. Демократизм. Розвиток / В. С. Журавський, О. В. Зайчук, О. Л. Копиленко, Н. М. Оніщенко; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України, Ін-т законодавства ВР України. - К. : Юрінком Інтер, 2003. - 294 c. - Бібліогр.: с. 281-292. - укp.

Наведено комплексний інтегративний аналіз правових систем, розглянуто їх сутність, якості, структури та функції. Визначено риси української правової системи, обумовлені національними особливостями законотворення. Охарактеризовано законотворчий та правореалізаційний процеси в Україні та АР Крим.

Приведен комплексный интегративный анализ правовых систем, рассмотрены их сущность, качества, структуры и функции. Определены черты украинской правовой системы, обусловленные национальными особенностями законотворчества. Охарактеризованы законотворческий и правореализационный процессы в Украине и АР Крым.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.6 + Х8(4УКР)-31

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА643169 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Попович В.  
Глобалізація криміногенних процесів у сфері економіки потребує комплексних підходів до їх призупинення / В. Попович // Право України. - 2001. - № 11. - С. 112-116. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.41 + Х916.881.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Мукмінова Т. А. 
МТК як засіб економічної інтеграції України / Т. А. Мукмінова // Залізн. трансп. України. - 2004. - № 4. - С. 19-23. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Висвітлено перші реальні кроки Укрзалізниці в налаштуванні системної взаємодії з залізничними адміністраціями розширеного Євросоюзу на правовій основі КОТІФ, окреслено значення та перспективи такої співпраці та нове бачення МТК як засобу економічної інтеграції України.


Ключ. слова: міжнародне залізничне сполучення, міжнародні транспортні коридори, залізничний транспорт України, Конвенція про міжнародні залізничні перевезення (КОТІФ), Тариф СУР, залізнична інфраструктура, дільниця европейської ширини колії, глобалізація, евроінтеграційні процеси, економічна інтеграція
Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)837.20-81 + Х819(4УКР)125.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15098 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Бова А.  
Організована злочинність у вимірі глобалізації / А. Бова // Соц. психологія. - 2005. - № 3. - С. 147-155. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто процес еволюціонування організованої злочинності. Відзначено, що організована злочинність еволюціонує одночасно (паралельно) з глобальною економічною трансформацією. Ці процеси, по суті, залежать одне від одного: мафія сповна користується плодами глобалізації та сучасної ринкової економіки.


Ключ. слова: організована злочинність, глобалізація
Індекс рубрикатора НБУВ: Х883.2 + Х916.881

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24479 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Абрамов В. І. 
Глобальні трансформації та воєнна безпека України / В. І. Абрамов, М. М. Шевченко // Наук. зап. Харк. ун-ту Повітр. сил. Соц. філос., психологія. - 2006. - Вип. 1. - С. 3-8. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено феномен глобалізації у військовій сфері в широкому діапазоні її теоретичних і практичних проявів, а також особливості забезпечення воєнної безпеки України за сучасних умов. Обгрунтовано тезу, що узгодженість формаційної та цивілізаційної складових національних інтересів має слугувати методологічною засадою ефективності воєнної політики держави.


Ключ. слова: глобалізація, воєнна безпека, національні інтереси, воєнна політика
Індекс рубрикатора НБУВ: Ц2,8(4УКР)141 + Ц4,8(4УКР) + Х819(4УКР)111

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69887 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Верменич Я. В. 
Територіальна управлінська система в Україні: теоретико-методологічні проблеми оптимізації / Я. В. Верменич // Укр. іст. журн. - 2006. - № 6. - С. 177-189. - укp.

Висвітлено теоретико-методологічні підходи, придатні для осмислення й оптимізації процесів сучасного адміністративно-територіального устрою. Проаналізовано співвідношення понять "глобалізація" та "регіоналізація", "центр" і "периферія", "централізація" та "децентралізація", простежено ієрархію рівнів територіального управління, запропоновано механізми його реформування в контексті вдосконалення системи місцевого самоврядування в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)790.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27630 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Вакулич В. М. 
Компаративно-політичні виміри та глобалізаційні імперативи протидії міжнародному тероризмові : автореф. дис... д-ра політ. наук / В. М. Вакулич; НАН України. Ін-т світ. економіки і міжнар. віднос. - К., 2007. - 42 c. - укp.

Здійснено комплексне дослідження явища тероризму в контексті цивілізаційних процесів. Уперше зроблено спробу розглядати його як одну зі специфічних форм відносин між індивідами, суспільствами, або між певними режимами правління та громадянами. Досліджено формат "тероризм - антитероризм - цивілізаційний розвиток - демократія - ісламізм - глобалізація - геополітика", що дозволило визначити тероризм як явище, іманентне процесам розвитку, тобто спростувати існуючий стереотип сприйняття як суто деструктивного. Одновимірна парадигма зумовила акцентування уваги на наслідковому аспекті проблеми, що призвело до її відсутності щодо причинних аспектів (цивілізаційного та понятійно-дефініційного, отже, до перервності логічного причинно-наслідкового зв'язку). Запропоновано альтернативний концептуальний підхід, який грунтується на сприйнятті тероризму як складного суспільно-політичного явища, яке виконує у процесах розвитку специфічну рольову функцію, тобто не лише суто деструктивну. Проведено компаративістський аналіз з'ясування ступеня причетності до явища тероризму стабільних, розвинутих політичних систем і суспільств перехідного періоду, на підставі якого спростовано тезу про більшу вразливість синдромом тероризму саме стабільних систем. З урахуванням наслідків застосування антитерористичних методів силової боротьби з тероризмом зроблено висновок, що це лише паліативні заходи протистояння цьому суспільному явищу, оскільки не дають можливості усувати корінні причини його проявів у міжнародному масштабі. Участь України в антитерористичній кампанії відповідає її стратегічним імперативам входження до кола цивілізованої спільноти, тобто іміджеві

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ф087 + Ф023 + Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354985 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Завіруха Г. В. 
Феномен терроризму в контексті глобалізаційних процесів (соціально-філософський аналіз) : автореф. дис... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Г. В. Завіруха; Донец. нац. ун-т. - Донецьк, 2008. - 17 c. - укp.

Розкрито сутність, природу, умови та форми прояву тероризму у контексті глобалізаційних процесів. Запропоновано визначення даного феномену як організованого насильства, різновиду протиправної дії, яка є цілісною системою, антисуспільною діяльністю. Обгрунтовано твердження, що тероризм є особливим проявом соціального міжгрупового конфлікту, протиріччя між культурами та типами культур. Проаналізовано вплив культурного та цивілізаційного чинників на подальший розвиток тероризму. Доведено, що тенденції глобалізації сприяють активізації національних рухів та утворюють чинник конфліктогенності. Розглянуто об'єктивні фактори, які обумовлюють ескалацію терористичної діяльності в сучасному світі. Встановлено, що тероризм є індикатором кризових процесів, які поглинули більшість країн, а також наслідком формування інформаційного суспільства та суспільства споживання. Охарактеризовано сучасний стан міжнародного тероризму в контексті його детермінованості глобалізаційними процесами. Виявлено взаємозв'язок сучасного тероризму та нових інформаційних технологій у контексті становлення нового соціального порядку. З'ясовано, що глобалізація феномену тероризму залежить від розвитку нових інформаційних технологій, які створюють сприятливе середовище для його зростання. Доведено, що безпосередніми причинами виникнення тероризму є мотиви самоствердження, самоідентифікації, гри, молодіжної романтики та героїзму, а також надання своїй діяльності особливої значущості. Зроблено висновок про необхідність формування такого середовища, в якому тероризм є неприйнятним як метод боротьби, а також культивування у суспільстві атмостфери конструктивного діалогу,

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Ю6*333.73 + Х916.881.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА362130 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Войтович Р. В. 
Глобалізація та її вплив на систему державного управління: аналіз, проблеми, перспективи : монографія / Р. В. Войтович; Центр дослідж. пробл. публіч. упр. - Чернівці : Технодрук, 2011. - 367 c. - Бібліогр.: 349 назв - укp.

Проаналізовано основні теоретико-методологічні аспекти впливу глобалізації на систему державного управління. Розкрито сутність, головні передумови та фактори виникнення глобалізації. Розглянуто особливості розвитку суспільства та держави за умов глобалізації. Наведено обернені форми глобалізації. Визначено основні глобалізаційні виклики суспільного розвитку. Охарактеризовано форми, засоби та механізми глобальної інтеграції. Проаналізовано особливості впливу глобалізації на систему державного управління перехідних суспільств. Запропоновано механізми оптимізації системи державного управління України за умов глобалізації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.11 в + Х819(4УКР)011 + Ф06 + Ф3(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА749280 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Дівак В. В. 
Сепаратизм як феномен сучасної політики: політологічні та правові аспекти : автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.02 / В. В. Дівак; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Досліджено поняття сепаратизму як суспільно-політичне явище та феномен сучасної політики. Показано його особливості на сучасному етапі світового розвитку, проаналізовано окремі методи нейтралізації його проявів. Доведено, що сепаратизм - об'єктивне суспільно-історичне та політико-правове явище, тому не може мати однозначного позитивного або негативного значення та відповідного наукового оцінювання. Показано, що за умов, коли існують два суперечливі процеси - глобалізація та сепаратизм, можливе посилення сепаратистських рухів у регіонах, багатих на природні ресурси, однак паралельно відбуватимуться світові інтеграційні процеси через нестачу самовідновлювальних ресурсів. Розкрито основні методи боротьби з сепаратистськими рухами, що прямо залежать від рівня демократичності політичних режимів. Проаналізовано особливості проявів сепаратизму в Україні та визначено запобіжні механізми нейтралізації таких проявів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Ф031.1 + Х809(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА373895 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Іжа М. М. 
Система регіонального управління: світовий досвід і Україна : монографія / М. М. Іжа; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - О. : Друк. дім, 2011. - 367 c. - Бібліогр.: с. 302-361 - укp.

Проаналізовано особливості функціонування регіонального рівня управління у закордонних країнах (ЗК) та в Україні у контексті сучасних тенденцій глобалізації, регіоналізації та децентралізації. Визначено регіон як одиницю територіальної організації влади та суб'єкт управління. Встановлено, що глобалізація не призводить до уніфікації регіонів у різних ЗК, не нівелює їх територіальні та культурні особливості, а створює нові можливості для розвитку в різних сферах. Доведено доцільність реформування системи місцевого та регіонального самоврядування, здійснення адміністративно-територіальної реформи в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.21 + Ф3(4УКР)123 + Ф3(0)12

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА739657 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Проблеми розвитку соціально-економічних систем: підприємництво, глобалізація, економічне зростання : матеріали ІІ регіон. міжвуз. наук.-практ. конф., 28 берез. 2013 р., Дубно. Вип. 2 / Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". - К.; Дубно, 2013. - 295 c. - укp.

Висвітлено проблеми та перспективи розвитку сучасної економіки. Простежено взаємозв'язок і розмежування функцій відділів логістики та маркетингу на підприємстві. Показано роль національної еліти в економічно-політичному розвитку країни в період глобалізації. Увагу приділено проблемам модернізації системи економічної освіти в Україні в умовах трансформації економіки. Розкрито правові аспекти ефективного використання ресурсів національної економіки держави, проблему нелегальної зовнішньої трудової міграції та шляхи її вирішення. Проаналізовано проблеми розвитку інституту сім'ї в сучасному суспільстві. Надано відомості про інформаційні системи та технології, математичні методи та моделі. Показано можливості використання мультимедійних технологій у системі підготовки вчителя економіки. Описано технології будівництва безпровідних мереж на основі WI-FI. Охарактеризовано документально-інформаційне забезпечення розвитку соціально-економічних систем.


Індекс рубрикатора НБУВ: У.я431(4УКР) + Х819(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: В354970/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Коваль А. В. 
Глобалізація понять правоохоронної сфери діяльності як засіб формування професійної і мовної компетенції курсантів вищих військових навчальних закладів / А. В. Коваль // Викладання мов у вищ. навч. закл. освіти на сучас. етапі. Міжпредмет. зв'язки : наук. дослідж., досвід, пошуки: зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 21. - С. 59-65. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Обгрунтовано та розроблено модель дослідження глобалізації понять правоохоронної сфери. Здійснено глобалізацію відповідних понять за запропонованою моделлю. Виявлено дидактичний потенціал названого явища, який можна використати для формування професійної і мовної компетенції курсантів вищих військових навчальних закладів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-913-2 + Х819(4УКР)112.01 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Удовика Л. Г. 
Правова система України: глобалізаційні трансформації : монографія / Л. Г. Удовика. - Запоріжжя : КСК-Альянс, 2014. - 319 c. - Бібліогр.: с. 275-317 - укp.

Досліджено глобалізаційні трансформації правової системи України. Аналіз глобалізаційних трансформацій національної та правової системи проведено на рівні підсистем та елементів. Обгрунтовано глобалізаційні трансформації статичного та динамічного складників національної правової системи, необхідність формування стратегії входження в глобалізаційний процес. На основі глобалізації як комплексного критерію, складником якого є правова глобалізація, здійснено типологію правових систем, визначено спільні та відмінні тенденції їх розвитку, вплив на національну правову систему.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.69(4УКР) + Х8(4УКР),0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА781000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Чанишева Г. І. 
Глобалізація прав людини у сфері праці / Г. І. Чанишева // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2001. - Вип. 11. - С. 332-334. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.2-32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Опрятний С. М. 
Фрагментація (локалізація) як механізм державного управління з точки зору зарубіжних дослідників / С. М. Опрятний // Держава та регіони. Сер. Держ. упр.. - 2011. - Вип. 3. - С. 116-119. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Зазначено, що відмінності між силами глобалізації та локалізації дають початок протилежним концепціям територіальності. Глобалізація робить кордони та прихильність до своєї землі менш суттєвими, тоді як локалізація, керована прагненням до звуження сфер діяльності, підкреслює державні кордони і посилює глибоку прихильність до своєї землі, що може призвести до влади емоцій над розумом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/Держав.упр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Хименко О. А. 
Правовідносини з організації та управління працею : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / О. А. Хименко; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Акцентовано увагу на теоретичних засадах правового регулювання відносин з організації та управління працею за умов ринкової економіки й розбудови демократичної, соціальної, правової держави. Висвітлено суб'єктний склад цих відносин, доведено, що лише працівник з його унікальною здатністю до праці, яку неможливо відокремити від його особистості, створює валовий внутрішній продукт, матеріальні та духовні цінності, сприяє економічному розвитку країни. Від того, який механізм управління й організації праці пропонується в країні та застосовується на конкретному підприємстві, в установі чи організації, залежать економічна могутність держави, стратегічний шлях її розвитку та благополуччя населення, а також взаємовідносини (демократичні або тоталітарні) між працівниками і роботодавцями. Визначено методологічні складники, що впливають на предмет дослідження та системне вирішення питань теорії трудового права і практики застосування законодавства про працю в частині правової регламентації відносин з управління й організації праці. На підставі методу функціонально-правового аналізу розкрито сутнісні ознаки відносин з управління й організації праці як складника предмету трудового права, визначено загальні засади їх функціонування. Визначено сутність і зміст нормування праці та соціального партнерства. Показано, що відносини в сфері організації й управління праці повинні грунтуватися на основі верховенства права, захисті прав трудівника, збалансованості інтересів його роботодавця й держави з урахуванням позитивних і негативних наслідків, які вносить у суспільне життя глобалізація. Розроблено пропозиції щодо понятійного інструментарію й удосконалення правового регламенту відносин у сфері організації й управління працею.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)2-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398304 Пошук видання у каталогах НБУВ 

19.
Флис І. 
Позаблоковість – як фактор протистояння зовнішній загрозі / І. Флис // Молодь і ринок. - 2012. - № 1. - С. 97-102. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Простежено в хронологічному порядку формування і розвиток військово-політичних блоків, їх вплив на міжнародні відносини та безпеку країн. Подано характеристику нейтралітету та позаблоковості як важливих форм міжнародних відносин. Підсумовано: відмову від принципів блоковості можна розглядати як крок до формування рівних, прозорих, прагматичних між Україною і світовою спільнотою відносин, без домінування якоїсь зі сторін і шлейфу стереотипів, що тягнеться у відносинах нашої держави з іншими з минулого.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц851 + Х910.182 + Ф4(0),6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Урбанєц М. 
Міжнародний маркетинг міжнародної торгівлі та митної справи / М. Урбанєц // Молодь і ринок. - 2012. - № 8. - С. 19-25. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Досліджено актуальну проблему світового ринкового господарства, міжнародного маркетингу зовнішньої торгівлі та митної діяльності товарів та послуг, підходи економічної регіональної співпраці України з Польщею та іншими країнами. Зроблено висновок: митна політика у маркетинговій міжнародній торгівлі скерована на регулювання ввезення та вивезення товарів, що підлягають митному датуванню, розміри і види якого визначаються державою та митницями. Зазначено, що найважливішим методом економічного регулювання зовнішньої торгівлі є митний тариф – систематизований перелік ставок митних тарифів, якими обкладають товари у разі імпорту або експорту з країни.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х916.14 + У584.30-182-866 + У9(4УКР)843-182-866

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24982 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського