Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (10)Юристам - Наукова електронна бібліотека (6)Юристам - Автореферати дисертацій (3)Юристам - Електронні колекції (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЇХНІХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Шемшученко Ю. С. 
Коментар до Закону України "Про громадянство України" / Ю. С. Шемшученко, П. Ф. Чалий, О. І. Майданник, С. П. Бритченко, В. Д. Андрієнко, В. П. Суботенко, С. Б. Чехович. - К., 1999. - 303 c. - укp.

Викладено принципові засади Конституції України з питань громадянства. Визначено поняття громадянства України як правовий зв'язок особи та Української держави, що знаходить свій вияв у їхніх взаємних правах та обов'язках. Розглядаються основи повноваження Президента України та державних органів, які беруть участь у вирішенні питань громадянства. Міститься порядок розгляду заяв і подань з питань громадянства України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31-322.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590378 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Білоусов Ю. В. 
Судове провадження у справах за скаргами військовослужбовців на неправомірні дії і рішення органів військового управління та військових посадових осіб : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 20.02.03 / Ю. В. Білоусов; Акад. прикордон. військ України ім. Б.Хмельницького. - Хмельницький, 1999. - 18 c. - укp. - рус.

Дисертація присвячена проблемам судового захисту прав військовослужбовців від неправомірної військової управлінської діяльності. В роботі окреслено шляхи і напрями вдосконалення правової теорії та чинного законодавства в цій сфері, визначено військову управлінську діяльність не тільки як сферу державного управління, але й як сферу реалізації ряду суб'єктивних прав військовослужбовців та членів їхніх сімей, подано характеристику основних способів захисту прав військовослужбовців та співвідношення між ними, охарактеризовано передумови права на звернення до суду у цій категорії справ, порядок реалізації цього права, особливості судового розгляду, доказування обставин справи, винесення судового рішення і його виконання у справах за скаргами військовослужбовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х882.9(4УКР) + Х892.19(4УКР)18 + Ц4,8(4УКР)275

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА303715 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Мамченко Н. В. 
Дуалізм природного і позитивного права як синтез цілей правової системи : автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Н. В. Мамченко; Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. - К., 2009. - 19 c. - укp.

У ході дослідження обгрунтовано, що проблема дуалізму та синтезу цілей природного та позитивного права має важливе значення для розвитку сучасної теорії права. Обгрунтовано принцип процедурної коректності як теоретико-правовий інструмент синтезу цілей природного та позитивного права. Цей принцип є єдністю, цілісністю "формальної коректності"та "моральної коректності" у всіх юридичних процедурах, зокрема, під час прийняття політико-правових і судових рішень. Доведено, що зміст сучасних теоретичних дискусій між прихильниками та супротивниками природного права демонструє, що відбувається процес зближення їхніх позицій, певний консенсус у підходах до праворозуміння як парадигми юридичної науки та основи правової системи. У контексті синтезу цілей природного та позитивного права продемонстровано об'єктивний характер і статус єднальних юридичних рішень - юс-конвенцій, а також зміст правил, принципів, стратегій та процедур прийняття таких рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0в7 + Х002.02

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА367203 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Глущенко Л. Г. 
Судові витрати в адміністративному судочинстві : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. Г. Глущенко; Класич. приват. ун-т. - Запоріжжя, 2011. - 20 c. - укp.

Наведено обгрунтування неприпустимості сприйняття судових витрат в адміністративному судочинстві як компенсаційного інституту і, як наслідок, заперечення поглядів на правосуддя як різновид державних послуг. Підставою для такого твердження є врахування завдання адміністративного судочинства - захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів за здійснення ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Наголошено на необхідності запровадження Державної програми надання грошової допомоги по компенсації судових витрат. Таке нововведення сприятиме впорядкуванню використання права на правову допомогу з точки зору його доступності для широкого загалу, оскільки особа отримуватиме кошти для повноцінної участі в процесі захисту своїх прав не після прийняття рішення у справі, а до розгляду справи по суті. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинного законодавства з питань судових витрат в адміністративному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.16 + Х892.19(4УКР)16

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382499 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Боковня В. М. 
Відновлення режиму законності та реформування суду, юстиції і прокуратури СРСР 1953 - 1955 рр. / В. М. Боковня // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Іст. науки. - 2011. - Вип. 202, ч. 4. - С. 117-122. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано перші роки хрущовської "відлиги" у контексті відновлення законності та правопорядку, реформування суду, юстиції і прокуратури в СРСР (1953 - 1955). Приділено увагу подальшому впливу КПРС на ці органи - виробленню противаг та зміні їхніх повноважень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4СОЮ)63-629 + Х629.01-27

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Селезень Г. Д. 
Деякі правові аспекти втручання у статутну діяльність профспілок органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та їхніх посадових осіб / Г. Д. Селезень // Держава та регіони. Сер. Право. - 2010. - Вип. 2. - С. 184-186. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Проаналізовано правові особливості втручання органів державної влади та місцевого самоврядування в статутну діяльність профспілок, їх організацій та об'єднань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)011 + Ф72(4УКР),5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Верба-Сидор О. Б. 
Правосуб'єктність суду у виконавчому провадженні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / О. Б. Верба-Сидор; Нац. акад. внутр. справ. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Розкрито проблеми реалізації правосуб'єктності суду на стадії виконання рішень у формі здійснення попереднього судового захисту прав осіб. На підставі вивчення правової доктрини, аналізу чинного законодавства України і судової практики з'ясовано правову природу виконавчого провадження та роль суду в ньому. Запропоновано новий підхід до визначення правової природи виконавчого провадження за сукупністю двох критеріїв: за місцем у системі права та за місцем у юридичному процесі. Розкрито сутність правосуб’єктності суду. Встановлено, що вона є дуалістичною. Наведено класифікацію повноважень суду, якими він наділений на стадії виконання рішень у цивільних справах. Проаналізовано повноваження суду зі здійснення ним попереднього захисту прав осіб у процесі виконання рішень судів та інших юрисдикційних органів. Запропоновано зміни та доповнення до чинного цивільного процесуального законодавства щодо оптимізації механізму виконавчого провадження та зміцнення гарантій учасників процесу щодо реального захисту (поновлення) їхніх прав.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)177

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА397610 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Більовський О. А. 
Особливості механізму надання державної житлової допомоги внутрішньо переміщеним особам в Україні / О. А. Більовський // Укр. соціум. - 2015. - № 3. - С. 104-113. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

На основі аналізу окремих нормативно-правових актів та діяльності органів державної влади розглянуто особливості механізму надання державної житлової допомоги внутрішньо переміщеним особам. Зроблено висновок про неефективність нинішньої моделі вирішення їхніх житлових проблем, яка за умов нерозвинутості в Україні ринку оренди житла штучно обмежує строк надання житлової допомоги працездатним особам (6 місяців), створюючи тим самим джерело соціального конфлікту. Показано, що ключовими елементами ефективної системи надання державної житлової допомоги внутрішньо переміщеним особам мають бути пункти тимчасового розміщення та житловий фонд тимчасового проживання.


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*425.832 + Х809(4УКР)345

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24215 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Живага О. В. 
Соціальні ефекти і ризики біотехнологічної революції / О. В. Живага // Наука та наукознавство. - 2015. - № 3. - С. 38-44. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Досліджено історію появи і розповсюдження генно-модифікованих організмів (ТМО) у світі, дискусію стосовно соціальних ефектів та ризиків використання нових біотехнологій, особливості нормативно-правових документів щодо ГМО в різних регіонах світу і зокрема в ЄС, підходів до оцінювання ризиків ГМО. Наведено дані, що відображають ситуацію з використанням ГМО в Україні і світі, зроблено висновок про відсутність в Україні належного контролю за ГМ продукцією і відповідної науково-дослідницької бази для вивчення впливу ГМО або їхніх компонентів на життя та здоров'я людини й екосистеми. Проведено аналіз законотворчої діяльності в Україні в цій сфері; надано рекомендації щодо розширення законодавчої бази через ухвалення низки спеціальних законів, запровадження системи жорсткого контролю за використанням ГМ продукції.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*440.4 + Х839(4УКР)920.720.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14597 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Малімон Л. Я. 
Мотивація професійної діяльності державних службовців місцевих органів виконавчої влади : монографія / Л. Я. Малімон, І. В. Глова; Східноєвроп. нац. ун-т ім. Лесі Українки, Волин. обл. центр перепідгот. та підвищення кваліфікації працівників органів держ. влади, органів місц. самоврядування, держ. підприємств, установ і орг., Укр. асоц. орг. психологів та психологів праці. - Луцьк : Вежа-Друк, 2015. - 219 c. - Бібліогр.: с. 166-186 - укp.

Здійснено психологічний аналіз змісту та особливостей мотивації професійної діяльності державних службовців місцевих органів виконавчої влади, зокрема, розкрито концептуальні основи вивчення проблеми мотивації в психології, запропоновано структурно-динамічну модель мотивації професійної діяльності, визначено й обгрунтовано структурно-змістові та процесуально-динамічні характеристики професійної мотивації державних службовців, проаналізовано динаміку сили та стійкості їхніх професійних мотивів на різних етапах професійної діяльності. Надано рекомендації щодо оптимізації механізму мотивації професійної діяльності державних службовців місцевих органів виконавчої влади.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797991 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Гороть А. 
Історико-правові аспекти українсько-польської дипломатії у роки Другої світової війни / А. Гороть // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 27-31. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розкрито особливості українсько-польської дипломатії в роки Другої світової війни, які характеризуються якісно новим політичним забарвлення і здійснювалися за умов політичної системи (соціалістичної) та на засадах договірно-правової бази, яка не мала аналогів у попередній багатовіковій історії двох держав. Саме період Другої світової війни найбільш складний у формуванні двосторонньої дипломатії двох сусідніх держав. Тому, що результати Другої світової війни різко змінили ситуацію в українсько- польських відносинах. В даний період політика Польщі щодо українців базувалася на невизнанні їхніх самостійницьких устремлінь та на цілеспрямованій асиміляції, що заохочувалося Москвою. ОУН виступала за налагодження таких взаємин на платформі самостійності двох держав і визнання польською стороною права українців на свої західні етнічні землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х913.129(4УКР)62-64(4ПОЛ) + Х913.129(4ПОЛ)62-64(4УКР) + Т3(4УКР)622-64(4ПОЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Kononchuk I. 
Legal status of European Union citizens = Правовий статус громадян Європейського Союзу / I. Kononchuk // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 116-120. - Бібліогр.: 8 назв. - англ.

Досліджено правовий статус громадян Європейського Союзу (ЄС). Визначено основні етапи становлення його громадянства. Зазначено, що громадянство Європейського Союзу покликане визначати правовий зв'язок між громадянином і Союзом, що знаходить своє відображення в правах громадян, їхніх обов'язках та участі в політичному житті. Громадяни безпосередньо наділяються правами й обов'язками, які підлягають охороні з боку інститутів та держав-членів ЄС. Проаналізовано положення установчих договорів, акти вторинного законодавства Європейського Союзу стосовно громадянства. Охарактеризовано міграційні, політичні, права й обов'язки громадян ЄС. Поняття "громадянство Європейського Союзу" має інше значення, у порівнянні із поняттям "громадянства держави", адже воно доповнює, а не замінює національне громадянство і тому має допоміжний характер. існування громадянства Європейського Союзу зміцнює міжнародний характер цього утворення, демократизує політичне життя, оскільки воно підкреслює, що метою Європейського Союзу є розвиток своїх громадян шляхом наділення їх додатковими правами і свободами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-91:Х803.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Жабинець О. Й. 
Вплив інструментів державного регулювання на фінансово-економічну безпеку страхового ринку України в сучасних економічних умовах / О. Й. Жабинець // Проблеми економіки. - 2015. - № 2. - С. 57-63. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Проведено дослідження впливу інструментів державного регулювання на фінансово-економічну безпеку страхового ринку (СР) України в сучасних умовах розвитку національної економіки. Зокрема проаналізовано розбіжності в основних законодавчих актах, на базі яких здійснюється державне регулювання СР в Україні, динаміку та структуру активів, а також страхових резервів страховиків у контексті забезпечення платоспроможності страхових компаній і, як наслідок, - ринку страхування в цілому. Здійснено аналіз перестрахування як вагомого інструменту впливу на фінансово-економічну безпеку національного СР. Проведений аналіз засвідчив вагомий вплив державного регулювання на фінансово-економічну безпеку СР України. У процесі дослідження доведено, що в сучасних умовах розвитку національної економіки пріоритетними завданнями державного регулятора у напрямі створення для вітчизняного ринку страхування легітимного та безпечного середовища є зміна орієнтованості капіталізації страховиків та якості їхніх активів, підвищення вимог до вітчизняних перестрахових компаній і перестраховиків-нерезидентів, уведення обов'язкового розміщення коштів страхових резервів у вигляді державних цінних паперів як таких, що дають високу ставку дохідності та мають високий рівень надійності. Вважається, що зазначені заходи повинні суттєво вплинути на підвищення рівня фінансово-економічної безпеки сфери страхування і як наслідок - безумовне виконання страховиками взятих на себе зобов'язань і відновлення довіри суспільства до страховиків.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.7-17-93-995-21,01 + Х839(4УКР)921.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Леськів С. Р. 
Правовий статус суддівського самоврядування України в контексті забезпечення професійних прав суддів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / С. Р. Леськів; ПВНЗ ''Львів. ун-т бізнесу та права''. - Львів, 2016. - 20 c. - укp.

Вперше розроблено технологію забезпечення самостійності судів і незалежності суддів з функціональних позицій адміністративної управлінської діяльності органів суддівського самоврядування (зовнішньої, внутрішньої) як процесу контролювання, планування, організації та координації, які необхідні для формування та досягнення гарантій незалежності судової системи та вираження інтересів суддівського корпусу України. Визначено перелік класифікаційних ознак оптимізації діяльності суддівського самоврядування в контексті забезпечення професійних прав суддів. Удосконалено механізм забезпечення реалізації принципу незалежності суддів в Україні на засадах гарантування гідної праці (справедливої оплати праці, що забезпечує гідне життя; належних (добрих) умов праці; перспектив особистого розвитку; персоніфікованої безпеки та їхніх сімей; гарантії забезпечення суддів у разі непрацездатності) тощо. Набули подальшого розвитку теоретичні положення змісту понять ''оптимізація діяльності суддівського самоврядування в контексті забезпечення професійних прав суддів'', ''професійні права суддів'' та ''організаційна єдність судової влади''; етапи становлення інституту суддівського самоврядування, які на відміну від інших, грунтуються на еволюції системи та порядку здійснення суддівського самоврядування України тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422310 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :
new ! "Зал нових надходжень" - література у відкритому доступі


15.
Магновський І. Й. 
Правове осмислення регіонального підходу в реформуванні територіального устрою України / І. Й. Магновський // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 63-69. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

У правовому аспекті розглянуто регіональний підхід реформування територіального устрою України, як один із можливих варіантів його вдосконалення. Висвітлено розуміння такої багатоаспектної категорії як регіон. З урахуванням історичного досвіду, сучасних політичних реалій і перспектив майбутнього, обгрунтовано тенденцію щодо оптимізації територіального устрою держави, зокрема доцільності укрупнення адміністративно-територіальних одиниць шляхом утворення відповідних регіонів. Визначено територіальне укрупнення і розмежування регіональних кордонів за критеріями їхніх особливостей: історико-політичні; соціально-економічні; географічні та кліматичні; етнічні та національно-культурні. Наведено складові сукупного потенціалу регіону, зокрема: трудовий, споживчий, інфраструктурний, виробничий, інноваційний, фінансовий, інституційний і природно-ресурсний. Констатовано, що регіоналізація територіального устрою України має оптимізований і децентралізований характер і надає змогу ефективно здійснювати державну політику в країні у поєднанні з розвитком самоврядування, а також забезпечить пропорційний соціально-економічний і національно-культурний розвиток регіонів, збереже їхню самобутність і забезпечить політичну стабільність у суспільстві загалом. Запровадження та розширення процесу регіоналізації в Україні сприятиме подальшому поглибленню демократизації суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Лаговський В. М. 
Органи судової влади в механізмі правової держави: загальнотеоретичні аспекти функціонування : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / В. М. Лаговський; Івано-Франків. ун-т права ім. короля Д. Галицького. - Івано-Франківськ, 2016. - 16 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретико-правові засади органів судової влади в механізмі правової держави за умов перехідного періоду вітчизняного суспільства до стандартів ЄС в усіх сферах суспільного життя. Доведено, що судова гілка влади потенційно незахищена від виконавчої влади та не може самостійно здійснювати свій захист засобами державного примусу, так як не має матеріальних і фінансових ресурсів. Визначено місце та роль органів державної влади в механізмі правової держави. Виявлено чинники незалежності судової влади за умов, що склалися. Зроблено висновок, що функції вітчизняних судів є зовнішньою формою вираження їх діяльності - похідні від сучасних ознак України як правової, демократичної, соціальної з ринковою економікою держави та віддзеркалюють місію, обов'язки та коло діяльності судової влади щодо монопольного вирішення правових конфліктів між особами з приводу порушення їхніх прав і законних інтересів. Розкрито юридичну природу конституційного контролю в Україні, який має подвійну юридичну природу - як функцію судової влади та різновид соціального та державного управління. Показано, що державна судова адміністрація є провідним забезпечувальним органом судової влади. Удосконалено теоретико-правові засади правового статусу судді в аспектах оптимізації органів суддівського самоврядування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 + Х891.9(4УКР)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА422948 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


17.
Жиляєв І. Б. 
Організаційно-правові механізми розвитку національної системи кібербезпеки України: стан та перспективи / І. Б. Жиляєв, А. І. Семенченко // Стратегіч. пріоритети. - 2017. - № 4. - С. 55-63. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Розглянуто стан і перспективи організаційно-правових механізмів розбудови національної системи кібербезпеки України, актуальність дослідження яких зумовлена збільшенням кількості кіберзагроз, їхньою складністю, масштабністю, комплексністю, розширенням кількості їх суб'єктів та об'єктів. Мета роботи - аналіз тенденцій розвитку цих механізмів, їх відповідності сучасним загрозам та європейським підходам, а також пропозиції щодо їх удосконалення з урахуванням національного та міжнародного досвіду. Проведений аналіз організаційно-правових механізмів розвитку національної системи кібербезпеки засвідчив їх недосконалість насамперед щодо відповідності сучасним загрозам, європейським підходам, а також їх неповноту за складом, нечіткість і недостатню конкретність стосовно повноважень суб'єктів цієї системи. Запропоновано конкретні напрями вдосконалення цих механізмів, у т. ч. шляхом розширення кола основних суб'єктів з уточненням їхніх повноважень, застосування державно-приватного та державно-суспільного партнерства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х849(4УКР)04

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Козак І. 
Диференціація філософії правосуддя та філософії судочинства / І. Козак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2017. - № 865. - С. 98-102. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Актуалізовано два поняття у їхньому філософсько-правовому розрізненні: "правосуддя" та "судочинство", які викликають щонайбільше дискусійних дебатувань серед теоретиків і практиків. З цією метою переглянуто теоретичну аргументацію відомих учених, конституційні положення щодо судочинства і правосуддя для визначення сучасних підходів до трактування вказаних понять, їхніх суттєвих семантичних відмінностей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.32

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Сорока О. Я. 
Шляхи удосконалення правової та психологічної підтримки паліативних пацієнтів та членів їхніх родин / О. Я. Сорока, О. Р. Паращук // Реабілітація та паліатив. медицина. - 2018. - № 1. - С. 18-23. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Мета роботи - пошук, створення та удосконалення сучасних способів надання необхідної психологічної та правової підтримки паліативним пацієнтам та членам їх родин. Сьогодні забезпечення правової та психологічної підтримки осіб, що потребують паліативної допомоги, здійснюється, як правило, силами організацій громадянського суспільства, які свою діяльність спрямовують на правовий захист паліативних пацієнтів, допомагаючи хворим та їхнім родичам отримати психологічну, соціальну підтримку і, найголовніше, доступ до належного знеболення. Важливим елементом надання паліативної допомоги є здійснення психокорекційної роботи з паліативним пацієнтом і його найближчим оточенням. З метою правової та психологічної підтримки паліативних пацієнтів та членів їх родин Івано-Франківським національним медичним університетом за підтримки МФ "Відродження" проводився ряд заходів, зокрема круглий стіл на тему "Юридична допомога паліативним хворим", творчі майстер-класи для дітей - пацієнтів онкогематологічного відділення, зустрічі членів родини таких пацієнтів з психологом і психотерапевтом. Також підготовлено навчально-практичний посібник "Паліативна допомога: теплий порадник", який спрямований на психологічну підтримку з метою контролю розпачу, депресії та інших розладів психічного здоров'я. Проведення просвітницьких чи мистецьких проектів привертає увагу громадськості та влади до проблем надання паліативної допомоги та сприяє поінформованості суспільства щодо права на отримання такої допомоги. Така діяльність забезпечить паліативним пацієнтам та їх родині гідну та якісну підтримку, а також ламатиме існуючі стереотипи, що "паліативна допомога - це про смерть", натомість формуватиме нове бачення, що "паліативна допомога - це про якість життя".


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2,1 + Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)14 + Ю948.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

20.
Семенченко А. І. 
Концептуальні засади огляду стану кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та критичної інформаційної інфраструктури / А. І. Семенченко, Д. В. Мялковський, Т. В. Станіславський // Стратегіч. пріоритети. - 2018. - № 3/4. - С. 36-45. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто концептуальні засади організації та проведення огляду стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом. Актуальність цього дослідження зумовлена як вимогами чинного законодавства, так і тенденціями розвитку сфери національної безпеки та оборони, невідповідністю державної політики та державного управління вимогам надійного та оперативного реагування на кіберзагрози, розривом та неузгодженістю між сукупністю концептуальних документів і їх реальною імплементацією, відсутністю ефективної координації та взаємодії складових національної системи кібербезпеки щодо кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури. Обгрунтовано й запропоновано концептуальні засади комплексного механізму державного управління оглядом стану кіберзахисту критичної інформаційної інфраструктури, державних інформаційних ресурсів та інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, з урахуванням міжнародного досвіду в цій сфері, насамперед країн НАТО та Європейського Союзу. Огляд стану кіберзахисту є однією із складових частин Комплексного огляду сектору безпеки та оборони. Він, серед інших видів огляду, вперше визначений в Законі України "Про національну безпеку України". Зважаючи на міжнародний досвід та застосовуючи запроваджений у Законі уніфікований підхід, основну мету огляду стану кіберзахисту запропоновано сформулювати як "визначення реального стану захищеності й готовності об'єктів огляду до запобігання кіберінцидентам, оперативного реагування на кіберзагрози, попередження, виявлення та захисту від кібератак, ліквідації їхніх наслідків, відновлення функціонування цих об'єктів і систем". Запропоновано систему принципів проведення огляду стану кіберзахисту, завдання, які повинні бути вирішені під час його проведення, механізми їх вирішення та представлення результатів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)110

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського