Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (3)Юристам - Наукова електронна бібліотека (7)Юристам - Електронні колекції (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>K=ЇХНІ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 65
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Семаков Г. С. 
Криминология : Курс лекций / Г. С. Семаков; Межрегион. акад. упр. персоналом. - К., 1999. - 126 c. - рус.

Розглядаються предмет, методологія і завдання дисципліни "Кримінологія". Аналізуються злочинність, причини, умови, за яких скоюються злочини, особистість злочинця, окремі категорії злочинців та їхні соціально-психологічні особливості. Розкриваються основи попередження злочинності, суб'єкти, система та організація попереджувальної діяльності правоохоронних органів. Наводяться комплекс попереджувально-профілактичних заходів, основні поняття кримінології, що дають змогу опанувати систему термінів і понять, спірних поглядів щодо проблем кримінологічної науки, особистості злочинця і потерпілого, а також обставин, що зумовлюють злочинність.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х883 я73 + Х883.9(4УКР) я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА591631 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Нижник Н. Р. 
Системний підхід в організації державного управління : Навч. посіб. / Н. Р. Нижник, О. А. Машков; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. - К. : Вид-во УАДУ, 1998. - 159 c. - Бібліогр.: 47 назв. - укp.

Розглядаються основні засади теорій організацій. Досліджується система державного управління та її влади, еволюція поглядів на управління. Показані організаційні форми і структури державного управління, їхні елементи, формування, функціонування й адаптація до ринку. Особлива увага приділяється системному підходові як методології державного управління та його практичному застосуванню, питанням контролю у сфері державного контролю та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х810.1-8в6 + Х819(4УКР)01-8в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590561 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Спасибо-Фатєєва І.  
Деякі розсуди про юридичні особи та їхні організаційно-правові форми / І. Спасибо-Фатєєва // Право України. - 2007. - № 2. - С. 118-123. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)012в

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Чайковський А. С. 
Айсберг : з історії органів внутр. справ і держ. безпеки України / А. С. Чайковський. - К. : Парламент. вид-во, 2013. - 703 c. - укp.

Розкрито питання появи та еволюційного шляху органів внутрішніх справ і державної безпеки України з найдавніших часів до сьогодення. Зазначено, що їх становлення та розвиток відбувались паралельно з генезисом державних утворень на слов'янських землях. Історія охоронно-каральної системи тісно пов'язана з конкретними особистостями, що були не лише її очильниками, але водночас багато в чому визначали долю мільйонів людей. Про них йдеться у загальному тексті праці та у рубриках "Портрети без ретуші", "Їхні імена в історії" тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.012-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС55010 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Коба О. В. 
Формування професійної компетентності майбутніх офіцерів внутрішніх військ МВС України в процесі вивчення тактико-спеціальних дисциплін : автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.04 / О. В. Коба; НАПН України, Ін-т вищ. освіти. - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджено питання формування професійної компетентності майбутніх офіцерів внутрішніх військ МВС України у процесі вивчення тактико-спеціальних дисциплін. На основі аналізу психолого-педагогічної літератури з'ясовано сутність, особливості змісту та структуру (когнітивний, ціннісний, функціонально-діяльнісний і особистісний компоненти) професійної компетентності офіцера внутрішніх військ МВС України. Визначено критерії, їхні показники та охарактеризовано рівні сформованості професійної компетентності офіцера внутрішніх військ МВС України. З'ясовано стан її сформованості в курсантів у ВНЗ, наведено результати аналізу теорії та практики професійної підготовки, що дозволили обгрунтувати й експериментально перевірити педагогічні умови та методику формування професійної компетентності майбутніх офіцерів внутрішніх військ МВС України у процесі вивчення тактико-спеціальних дисциплін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)397-33 + Х819(4УКР)112.01 р3

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Прадід О. Ю. 
Словотвірні та граматичні особливості назв розділів і статей Кримінального кодексу України : автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / О. Ю. Прадід; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О. Гончара. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Розглянуто словотвірні особливості, морфологічну будову та синтаксичний лад назв розділів і статей чинного Кримінального кодексу України (ККУ) як одну із важливих проблем юридичної лінгвістики. Описано етапи становлення юридичної лінгвістики як окремої науки і навчальної дисципліни в Україні та світі. Запропоновано вважати тексти законів (кодексів) жанрами правового підстилю офіційно-ділового стилю. Детально досліджено словотвірні моделі, за якими побудовано назви розділів і статей ККУ, їхні морфологічні особливості. Доведено, що в назвах розділів і статей кодексу переважають іменники, серед яких особливою частотністю відзначаються віддієслівні. Встановлено, що більшість назв розділів і статей ККУ побудовано за моделями формально неускладненого простого номінативного речення, рідше - за моделями, які є компонентами поліпредикативних конструкцій, співвідносними зазвичай зі складнопідрядними і складносурядними реченнями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-719 + Х881.9(4УКР)-324 в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА401047 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Чернявська Г. П. 
Процедурні правовідносини соціального забезпечення : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Г. П. Чернявська; НАН України, Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького. - Київ, 2014. - 19 c. - укp.

З'ясовано поняття, правові ознаки та особливості правовідносин соціального забезпечення. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення класифікацій процедурних зазначених правових відносин. Значну увагу приділено визначенню змісту поняття, видів та правосуб'єктності суб'єктів галузевих процедурних правовідносин. Досліджено правові ознаки та елементи процедурного суб'єктивного права та юридичного обов'язку суб'єктів вказаних правових відносин, обгрунтовано їхні особливості. Визначено об'єкти галузевих процедурних правовідносин. Вивчено правові ознаки визначення юридичних фактів, що спричиняють динаміку вказаних правовідносин. Охарактеризовано види процедурних правовідносин соціального забезпечення, сформовано пропозиції щодо удосконалення правового регулювання цих відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410148 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Заяць О. А. 
Громадяни Львова XIV-XVII ст.: правовий статус, склад, походження : [монографія] / О. А. Заяць; НАН України, Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського. - Київ, 2012. - 558, [32] c. - укp. - англ.

На підставі чистових, протокольних та рахункових записів про надання міського громадянства у Львові XIV - XVIII ст. досліджено правовий статус львівських громадян, їхні права та обов'язки, зв'язок між громадянством міста та можливостями урядницької кар'єри, види львівського громадянства. Детально висвітлено процедуру набуття та втрати громадянства, динаміку поповнення львівської громади новими міщанами, проаналізовано їхнє станове та географічне походження, етно-конфесійний та професійний склад. Детальний аналіз професійного складу громадян та формування ремісничих і купецьких родин у місті винесено в додатки. В них поміщено також докладну характеристику шляхти, яка прийняла львівське громадянство. Видання містить таблиці, діаграми, графіки, які наочно демонструють "кухню цифр", що використані у тексті монографії. Одна з таблиць містить перелік 1 302-х новоприйнятих громадян із протокольних та рахункових записів про надання громадянства, які ще не було опубліковано.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)4-28/-29 + Х2(4УКР-4ЛЬВ-2Л)4-512

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761706 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Яцишин М. 
Українська адвокатура Східної Галичини у системі права Речі Посполитої (1921 - 1939 рр.) / М. Яцишин, P. Lis Markiewicz // Іст.-прав. часоп.. - 2016. - № 1. - С. 193-199. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Здійснено аналіз функціонування української адвокатури Східної Галичини у складі Республіки Польщі у міжвоєнний період (1921 - 1939). Охарактеризовано тогочасне законодавство, яке суттєво вплинуло на роботу українських адвокатів, їхні завдання у зв'язку з політичною обстановкою та переслідуваннями українців. Представлено участь адвокатів-українців у судових процесах по обвинуваченню у вчиненні політичних злочинів. Висвітлено виникнення та розвиток Союзу Українських Адвокатів, внесок організації у захист українства у Польщі, розвиток української юридичної думки та термінології. З'ясовано вплив першого юридичного україномовного часопису "Життя і право".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР-9ГАЛ)61-629.18:Х2(4ПОЛ)61 в31 + Х2(4ПОЛ)61-6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Омельченко А. В. 
Франція та терористична загроза в регіоні Сахелю на початку ХХI ст. / А. В. Омельченко // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2016. - Вип. 45. - С. 366-371. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано терористичну загрозу французьким інтересам у регіоні Сахелю з боку фундаменталістських ісламських угруповань на початку ХХI століття. Визначено причини виникнення та мотиви діяльності терористичних організацій у Північній Африці, їхні дії проти французьких громадян, державних установ та комерційних організацій, методи та успішність вирішення Францією цієї проблеми, співробітництво Франції з іншими державами з метою ліквідації терористичної загрози у регіоні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(4ФРА),304 + Х918.112(61)1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Савайда О. І. 
Проблема правового знання та розуміння у філософії XX століття / О. І. Савайда // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 850. - С. 259-263. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано наукові праці вітчизняних і зарубіжних науковців, присвячені проблемам правового знання та розуміння у філософії XX ст. Розглянуто основні теоретико-методологічні підходи, що сформувалися в межах сучасної філософії щодо вивчення проблеми правового знання та розуміння. Визначено тематичне спрямування робіт, їхні характерні ознаки та особливості, виокремлено загальні тенденції дослідження. Розкрито найактуальніші на сучасному етапі розвитку науки методи вивчення означеної проблеми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002 в + Ю3(0)6-08:Х

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Козак О. 
Інтеграційний вплив права Європейського Союзу на правові системи держав-членів / О. Козак // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 205-210. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

На підставі аналізу доктринальних принципів верховенства та прямої дії права Європейського Союзу розкрито значення інтегрованих національних правових систем держав-учасниць. З'ясовано, що у забезпеченні загального правопорядку верховенство права ЄС гарантує його пріоритет на такому рівні, щоб нормативно-правові акти національного законодавства не суперечили й не перешкоджали дії норм права ЄС. Розглянуто концепцію "прямої дії", суть якої зводиться до того, що суди та органи державної влади держав-членів, а також їхні громадяни зобов'язані застосовувати нормативно-правові акти, прийняті органами Європейського Союзу, без додаткової ратифікації їх у національні правові системи чи інших способів визнання з боку держав-членів ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.232.5-91

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Гуменний О. 
Нові суб'єкти судової влади та їхні функції / О. Гуменний // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2016. - № 855. - С. 336-341. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Розглянуто важливу проблему - вплив збільшення повноважень нових суб'єктів судової влади на розширення кола функцій самої судової влади загалом під час проведення судової реформи в Україні. Звернено увагу на появу таких нових функцій, як сприяння формуванню суддівського корпусу через громадський контроль; перехід до повноважень судової влади повноцінної кадрової функції - звільнення суддів з посади. Сформульовано пропозиції щодо встановлення правил і порядку роботи Громадської ради доброчесності, враховуючи той факт, що це є громадський орган.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)111.21

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 

14.
Рябова К. О. 
Способи інвестування будівництва (господарсько-правовий аспект) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.04 / К. О. Рябова; Нац. акад. прав. наук України, НДІ приват. права і підприємництва ім. Ф.Г. Бурчака. - Київ, 2016. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено господарсько-правові аспекти способів інвестування будівництва (ІБ), на основі якого обгрунтовано нові наукові положення та розроблено пропозиції щодо вдосконалення регулювання таких способів згідно з господарським законодавством України. Визначено поняття правовідносин у сфері ІБ та їхні спеціальні ознаки. Обгрунтовано визначення поняття способу ІБ і здійснено класифікацію таких способів. Досліджено систему законодавства в цій сфері та запропоновано систематизувати законодавство з зазначених вище питань в окремому розділі Закону "Про інвестиційну діяльність". Досліджено господарсько-правові аспекти способів ІБ, що передбачають залучення посередника: використання фондів фінансування будівництва, недержавних пенсійних фондів, інститутів спільного інвестування, окремих видів цінних паперів (заставна, вексель, опціон), кредитно-депозитний спосіб, та способів ІБ, що не передбачають залучення посередника: використання цільових облігацій, інвестування через житлово-будівельні кооперативи, спільна діяльність між інвестором і забудовником, інвестиційний договір на будівництво.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА423952 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Наровлянська О. 
Динаміка ринку земель Чернігівської області / О. Наровлянська // Техн. науки та технології. - 2017. - № 3. - С. 197-205. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Зважаючи на існуючу гостру соціальну та економічну необхідність відкриття ринку землі сільськогосподарського призначення, а також достатні базові технічні умови й успішний законотворчий досвід країни у регулюванні нових для держави видів суспільних відносин, прийняття відповідного закону на основі законопроекту, є надзвичайно актуальним та доцільним. У зв'язку з відсутністю досконалих інструментів регулювання ринку земель в Україні був тимчасово встановлений мораторій, який постійно подовжується. Згідно з проектом Закону України "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", земля є унікальним продуктом природи, який одночасно виступає найважливішим засобом виробництва і, як будь-який інший засіб виробництва, є товаром. Визнання землі товаром зумовлює необхідність формування ринку землі. Формування ринку земель досліджують багато вітчизняних учених. Адміністративно-правові засади регулювання ринку земель в Україні досліджують науковці та практики, які розглядають окремі питання управління земельними ресурсами та державного регулювання ринку земель, такі як Г. і. Башнянин, Ю. Д. Білик, О. С. Дорош, В. В. Носік, А. М. Третяк та ін. Їхні праці присвячені здебільшого економічному регулюванню ринку земель, вивченню шляхів вирішення питання формування та розвитку ринку землі, дослідженню права власності на землю та його реалізацію. За наявності значної кількості грунтовних наукових досліджень залишається багато невирішених та дискусійних питань, що потребують подальшого пошуку шляхів їх вирішення. Мета роботи - аналіз перспектив формування й розвитку ринку земель сільськогосподарського призначення, визначення наслідків від зняття мораторію на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення та пошук оптимального варіанта подальшого реформування земельних відносин в Україні. На сьогодні в Україні майже повністю введено в дію систему державного кадастру та реєстрації речових прав на нерухоме майно, що надає змогу стверджувати про необхідність відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Ринок землі - це стабільність прав власності, можливість передачі їх від однієї особи до іншої, це - відповідність цін на землю її дійсній вартості. Це сфера товарного обміну, в якій земля виступає товаром. Правомірно виділити такі види ринку земель залежно від характеру здійснюваних операцій: ринок купівлі-продажу права власності на земельні ділянки та права користування (оренди). За такими напрямками нині формується земельний ринок області. На практиці цей ринок має функціонувати у розрізі двох сегментів - ринок сільськогосподарських земель та земель несільськогосподарського призначення. Проаналізовано можливості поетапного та регульованого відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення. Наведено аргументи щодо оренди як найбільш прийнятної основи організації ринку земель сільськогосподарського призначення. Висновки: ринок землі - це не тільки купівля і продаж, але й оренда, застава, обмін, дарування і спадкування приватизованої землі заради індивідуального збагачення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)112 + У9(4УКР-4ЧЕР)0-51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101341 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

16.
Собкевич О. В. 
Проблеми державного управління земельними відносинами в аграрній сфері / О. В. Собкевич, В. М. Русан, А. Д. Юрченко // Стратегія розвитку України. - 2011. - № 4. - С. 133-137. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Здійснено аналіз системи управління земельними відносинами і сучасної державної політики в аграрній сфері України та виявлено їхні недоліки. Запропоновано першочергові напрями розвитку системи управління земельними відносинами при запровадженні ринку земель сільськогосподарського призначення.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-51-21 + Х859(4УКР)11-4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25031 Пошук видання у каталогах НБУВ 

17.
Олещенко Л. М. 
Автоматизовані системи пошуку транспортних засобів, що перебувають у розшуку / Л. М. Олещенко, В. В. Глінський // Проблеми інформатизації та упр. : зб. наук. пр. - 2016. - Вип. 4. - С. 70-76. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Розглянуто сучасні програмні засоби відео-пошуку транспортних засобів, що перебувають у розшуку у зв'язку з їх незаконним заволодінням, їхні недоліки. Проведено аналіз доступних стеків технологій та обрано найбільш ефективний метод для створення системи відео-пошуку транспортних засобів на основі обраного алгоритму розпізнавання зображень. Запропоновані нові програмні рішення для реалізації вдосконалених систем відеопошуку транспортних засобів з використанням засобів JavaEE, Spring framework, а також фреймворку React Native для побудови мобільних додатків на базі операційних систем Android та iOS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.011.013.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71869 Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Слюсар В. І. 
Особливості процесу оборонного планування НАТО / В. І. Слюсар, К. К. Кулагін // Наука і техніка Повітр. сил Збройн. сил України. - 2019. - № 3. - С. 47-59. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто зміст процесу оборонного планування НАТО (NATO Defence Planning Process, NDPP) та його основні етапи. При цьому докладно описано відповідні процедури та механізми, а також суб'єкти, що задіяні на різних етапах у структурах НАТО. Наведено приклади мінімальних вимог до спроможностей на рівні підрозділів та проаналізовано їхні прогалини, зокрема обмеженість батальйонним рівнем, відсутність розгляду спроможностей на рівні роти, взводу, відділення та окремого солдату. Запропоновано також переглянути місце і роль промисловості у визначенні довготермінових аспектів спроможностей на основі прогнозу розвитку технологій у взаємодії з Організацією НАТО з науки і технологій (STO).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100320 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

19.
Качинський А. Б. 
Сучасний підхід до оцінки прийняття колективних рішень на прикладі Верховної Ради України VIII скликання / А. Б. Качинський, В. О. Галишак, І. В. Стьопочкіна // Стратегіч. пріоритети. - 2019. - № 1. - С. 80-90. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто задачу розрахунків оцінок прийняття колективних рішень, проаналізовано загальні математичні підходи та концепції її розв'язання. Зазначено необхідність автоматизації обчислень із використанням загальнодоступних результатів голосування Верховної Ради України. Запропоновано відповідну методику моніторингу діяльності українського парламенту та автоматизованого збирання вихідних даних. Обгрунтовано доцільність використання підходів Big Data для завдань вивчення діяльності органів прийняття колективних рішень, зокрема законотворчих. Розроблено програмний комплекс, який дозволяє повністю автоматизувати збирання даних та обчислення індексів впливу та індексів ефективності за період спостереження. Із використанням програмного забезпечення здійснено аналіз оцінок потенційного та реального впливів парламентських фракцій на прикладі Верховної Ради України VIII скликання із використанням класичного та модифікованого індексів Шеплі - Шубіка, порога розколу, матриці вподобань та індексу ефективності впливу. Виконано кореляційний аналіз взаємовпливу парламентських фракцій. Зроблено висновки про ефективність реалізації парламентськими фракціями їхніх потенційних можливостей, їхні політичні вподобання та політичні взаємовідносини, рівень фракційної дисципліни. Зокрема, причиною неможливості реалізації потенційних можливостей низкою парламентських фракцій є низький поріг розколу, який робить неможливим консолідоване прийняття рішень, що позначається на зниженні ефективності впливу в парламенті. Деякі парламентські фракції реалізують свій вплив стало протягом значного періоду часу, деякі демонструють значні коливання у ефективності своєї роботи. Перспективним питанням є дослідження зв'язків між ефективною роботою фракцій Верховної Ради України та зовнішніми чинниками, які можуть опосередковано впливати на роботу парламенту. Результати дослідження можуть використовуватися незалежними дослідниками в галузі аналізу прийняття колективних рішень при голосуванні, а також політологами, представниками громадянського суспільства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25775 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

20.
Pantielieieva N. M. 
Current aspects of transformation of economic relations: cryptocurrencies and their legal regulation = Актуальні аспекти трансформації економічних відносин: криптовалюти та їхнє правове регулювання / N. M. Pantielieieva, N. V. Rogova, S. M. Braichenko, S. V. Dzholos, A. S. Kolisnyk // Фінанс.-кредит. діяльність: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. - 2019. - Вип. 4. - С. 410-418. - Бібліогр.: 12 назв. - англ.

Мета роботи - аналіз трансформації економічних відносин внаслідок появи такого феномену, як криптовалюта. Обгрунтовано, що її виникнення пов'язано з розвитком інформаційного суспільства, формуванням віртуальної економіки та поширенням процесів цифровізації в усі сфери економічної діяльності. Доведено, що незважаючи на інноваційність революційного характеру та значний потенціал щодо стимулювання радикальних змін у сфері економічних відносин та економічної моделі сучасного суспільства, криптовалюта є підтвердженням еволюції грошей. З позиції теорії грошей доведено можливість криптовалюти виконувати функції грошей (міри вартості, засобу обігу та засобу платежу, нагромадження, світові гроші), а також нові специфічні функції - соціальну, регуляторну, індикативну та інші. Аналіз практики поширення криптовалют надав можливість виявити їхні характерні особливості за ознаками формату грошей, одиниці обліку, правового статусу, емісії, стабільність розрахунків, механізм обміну, регулювання та нагляду, ризиків тощо. Крім того, визначено позитивні властивості криптовалют і можливі їхні негативні ефекти. Наголошено, що прийняття й активне поширення криптовалют зумовило трансформацію економічних відносин, а точніше - об'єктивне формування нової системи економічних відносин як компенсатора негативних проявів сучасного економічного суспільства, яка водночас певною мірою посилила загрози для традиційної монетарної системи. Це підтверджують тенденції розвитку криптовалютного ринку, зміни позиції центральних банків країн світу від неприйняття до розробки національних криптовалют, у тому числі в Україні. Виявлено проблемні аспекти визначення правового статусу криптовалют регулювання криптовалюти в Україні з позиції цивільно-правових відносин і щодо кримінально-правового контексту. Зроблено висновок, що необхідно визначити правовий статус криптовалюти в Україні, враховуючи позицію провідних країн світу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)431:397

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73250 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського