Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (59)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (7)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=РОМАНЕНК$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 35
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ковриженко Д. С. 
Парламентські вибори в Європейському Союзі / Д. С. Ковриженко, Д. М. Котляр, А. М. Євгеньєва, Г. П. Асланян, В. М. Замніус. - К. : Міленіум, 2002. - 116 c. - укp.

Розглянуто особливості виборів депутатів Європейського Парламенту за законодавством держав-членів Європейського Союзу. Висвітлено порядок формування національних парламентів 15 країн-членів Європейського Союзу. Наведено інформацію про ідеологічне спрямування основних політичних партій - учасниць виборчого процесу, результати голосування та кількість місць у національних парламентах та Європейському Парламенті, отриманих партіями на виборах. Розкрито структуру та повноваження Європейського Парламенту, основні етапи його створення й розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.53 + Х809(4)526.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Євгеньєва А.  
Внесення змін до Конституції України: правове забезпечення ролі громадськості / А. Євгеньєва // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2008. - Т. 77. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто процедурні аспекти внесення змін до Конституції України крізь призму законодавчого забезпечення належної ролі громадськості у цьому процесі. Увагу приділено низці проблемних та актуальних питань формування правових механізмів, покликаних забезпечити реалізацію базових елементів безпосередньої та консультативної демократії в контексті зміни конституційних положень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)102.1"1996" + Х002.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Романенко Н. В. 
Основи запровадження системи управління якістю в органах державного нагляду за охороною праці / Н. В. Романенко // Пробл. охорони праці в Україні. - 2009. - № 16. - С. 16-21. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Обгрунтовано актуальність питання щодо впровадження у сферах суспільно-корисної діяльності України систем управління якістю за міжнародними стандартами ISO серії 9000. Розглянуто державні стандарти щодо впровадження та забезпечення функціонування систем управління якістю. Наведено основні принципи та практичні підходи до побудови системи управління якістю в органах державного нагляду у сфері охорони праці.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)248 + Х879(4УКР)245

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70736 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Романенко К. М. 
Конституційне право громадянина на освіту в Україні: стан і тенденції розвитку : автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.02 / К. М. Романенко; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х., 2008. - 20 c. - укp.

Досліджено конституційне право людини та громадянина на освіту у контексті його соціальних детермінант, взаємозалежності соціальних юридичних аспектів. Проаналізовано наукові підходи до інтерпретації суті права на освіту як складової забезпечення демократичного розвитку суспільства та самоактуалізації особистості за сучасних умов. Визначено міжнародний контекст, концептуальні та нормативно-правові засади зближення соціального та юридичного змісту права на освіту у "суспільстві освіти". Визначено основні ознаки соціоцентричної методології дослідження даного права та її переваги. Обгрунтовано соціальні критерії удосконалення його змісту та напрямки їх реалізації у законодавстві. Запропоновано трактування змісту конституційного права на освіту за умов формування в Україні соціально орієнтованої ринкової економіки. Досліджено напрями вдосконалення нормативно-правового забезпечення конституційного права на освіту у загальносоціальному, державно-управлінському та ринковому аспектах. На підставі результатів проведеного дослідження сформульовано узагальнення, пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення механізму забезпечення конституційного права на освіту у контексті тенденцій розвитку українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)33 + Х819(4УКР)132

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА361121 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Романенко О. В. 
Особистість та професійна діяльність практичного психолога ОВС : автореф. дис... канд. психол. наук / О. В. Романенко; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2007. - 19 c. - укp.

Вперше наведено дані емпіричного дослідження психологічних особливостей практичного психолога ОВС. Розкрито зміст уявлень працівників основних підрозділів ОВС відносно діяльності практичного психолога. Проаналізовано наукові теоретичні концепції та підходи щодо вивчення професійно важливих особистісних якостей психолога у вітчизняній і зарубіжній психології. Запропоновано комплекс методів для вивчення особистісних особливостей практичних психологів ОВС. Зроблено висновок про існування певних відмінностей між особистими якостями практичних психологів ОВС та іншими представниками професії. Розроблено психограму практичного психолога ОВС, створено систему активної підготовки практичного психолога ОВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.2п:Х + Х819(4УКР)112.010.22

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА354496 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Романенко Є. О. 
Оцінювання ефективності і результативності євроатлантичної політики України : автореф. дис... канд. наук з держ. управління : 25.00.02 / Є. О. Романенко; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2009. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретико-методологічні засади оцінювання за критеріями ефективності та результативності євроатлантичної політики України як механізму державного управління. Проаналізовано теоретико-методологічні підходи до вивчення процесу оцінювання політики та середовища розробки державної політики. Висвітлено особливості досягнення цілей оцінювання євроатлантичної політики. Охарактеризовано ефективність і результативність як критерії оцінювання реалізації євроатлантичної політики. Розглянуто оцінювання даної політики як чинник демократизації та розвитку громадянського суспільства. Розроблено рекомендації щодо підвищення дієвості державного управління у сфері євроатлантичної інтеграції України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.5-96(4УКР) + Ф4(4УКР)64-(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365404 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Романенко О. В. 
Пенітенціарна функція демократичної правової держави та роль громадянського суспільства в механізмі її реалізації : Автореф. дис... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. В. Романенко; Нац. акад. внутр. справ України. - К., 2004. - 19 c. - укp.

Вперше сформульовано визначення поняття пенітенціарної функції держави як напрямок діяльності, спрямованої на забезпечення виконання кримінальних покарань, пов'язаних з ізоляцією засуджених від суспільства, та створення умов для їх каяття, виправлення та ресоціалізації. Доведено, що пенітенціарна функція об'єктивно існує у системі функцій демократичної правової держави та реалізується у межах кримінально-виконавчих правовідносин. Встановлено необхідність обов'язкової участі інститутів громадянського суспільства у процесі формування пенітенціарної політики держави, наведено їх класифікацію та уточнено напрямки діяльності. Обгрунтовано доцільність введення в Україні інституту тюремних священників. Визначено можливі форми участі інститутів громадянського суспільства у процесі соціальної адаптації осіб, звільнених з установ виконання покарань. Наведено рекомендації щодо удосконалення чинного законодавства у сфері реалізації пенітенціарної функції держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х884.9(4УКР)0

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА333254 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Романенко Ю. В. 
Соціально-філософський аналіз контраверсій соціальної правової держави (на матеріалах німецької філософії права) : Автореф. дис... канд. філос. наук : 09.00.03 / Ю. В. Романенко; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2000. - 14 c. - укp.

Досліджено генезу концептуальних уявлень щодо правової та соціальної дежави у німецькій філософії права класичного та посткласичного періодів (XVIII - XX ст.). Встановлено, що домінуючою тенденцією даної еволюції є всебічна етизація нормативних моделей правової та соціальної держави. Акцентовано увагу на необхідності вирішення проблеми автономної та гетерономної самореалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002,0 + Х0в74 + Ф1(4НІМ)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА310369 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Романенко Н. В. 
Удосконалення інформаційно-методичного забезпечення наглядової діяльності за охороною праці : автореф. дис... канд. техн. наук / Н. В. Романенко; Держ. ком. України з промисл. безпеки, охорони праці та гірн. нагляду. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Розглянуто питання підвищення ефективності наглядової діяльності на підставі удосконалення інформаційно-методичного забезпечення державного нагляду у сфері охорони праці. Розроблено науково-обгрунтовані рекомендації щодо ведення обліку, аналізу й оцінювання результатів наглядової діяльності з урахуванням сучасних вимог. Запропоновано методику розрахунку періодичності проведення планових перевірок підприємств інспекторами з нагляду за охороною праці. Проведено статистичний аналіз виробничого травматизму за видами держаного нагляду у сфері охорони праці. Досліджено зв'язок подій, що призвели до нещасних випадків з допущеними порушеннями вимог безпеки праці на виробництві. Наведено пропозиції щодо удосконалення методичного забезпечення контролю за роботою структурних підрозділів системи державного нагляду за охороною праці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)245 + У9(4УКР)248

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358302 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Романенко Г. В. 
Адміністративно-правове забезпечення діяльності митних органів України : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Г. В. Романенко; Львів. держ. ун-т внутр. справ. - Л., 2010. - 16 c. - укp.

Розглянуто категоріальний апарат, використовуваний у чинному законодавстві, навчальній та науковій літературі, присвяченій проведенню адміністративно-правового регулювання діяльності митних органів. Досліджено питання історії формування та розвитку митних органів у системі державних органів виконавчої влади України, адміністративно-правової характеристики діяльності митних органів України, правового вдосконалення системи митних органів України. Увагу приділено організаційно-правовому забезпеченню проходження служби в митних органах України: проходженню служби в митних органах України як виду спеціалізованої служби, видам і правовому статусу персоналу митних органів України, у тому числі питанням підготовки кадрів до митних органів України, повноважень службовців митних органів Украши та гарантії їх реалізації, юридичної відповідальності працівників митних органів України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385525 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Романенко І. М. 
Адміністративно-правові засади профілактики порушень митних правил : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / І. М. Романенко; Запоріз. нац. ун-т. - Запоріжжя, 2011. - 17 c. - укp.

Досліджено адміністративно-правові засади профілактики порушень митних правил. Проаналізовано поняття "порушення митних правил" і визначено їх місце в структурі адміністративних правопорушень. Сформульовано поняття та визначено компетенцію суб'єктів профілактики порушень митних правил, проведено аналіз їх правових статусів. Висвітлено форми та методи профілактичної діяльності. Запропоновано практичні рекомендації з вдосконалення діяльності митних органів щодо протидії порушенням митних правил. Сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383691 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Управління земельними ресурсами : конспект лекцій / уклад.: П. Ф. Козьмук, Р. М. Романенко; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. - Чернівці, 2010. - 87 c. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розкрито структуру та організацію діяльності органів земельних ресурсів (ЗР), спеціально уповноважених органів у сфері державного управління (ДУ) ЗР, проведення землеустрою, особливості розпорядження землями державної та комунальної власності, державної політики у галузі використання та охорони земель. Висвітлено проблеми та перспективи розвитку земельного законодавства та земельних відносин. Визначено напрямки удосконалення ДУ ЗР за сучасних умов, стратегію адаптації земельної політики України до вимог ЄС.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)111я73-2 + У9(4УКР)0-51-21я73-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА735918 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Романенко І.  
Актуальні проблеми участі України в створенні європейської протиракетної оборони / І. Романенко, Ф. Саганюк, В. Кулагін // Політ. менеджмент. - 2011. - № 6. - С. 158-166. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Проаналізовано договірно-правову базу розвитку протиракетної оборони, висвітлено позицію США та Росії стосовно її створення в Європі, обгрунтовано деякі підходи щодо участі в цьому процесі України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц501-503(4) + Х919.141.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24488 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Романенко К. М. 
Маркетинг у державному управлінні : [монографія] / К. М. Романенко. - Д. : ДРІДУ НАДУ, 2012. - 391 c. - Бібліогр.: с. 337-384 - укp.

Проаналізовано можливості застосування маркетингу в державному управлінні. Акцентовано увагу на проблемах ефективності й адаптації маркетингових механізмів до регулювання окремих аспектів ринкових та управлінських реформ. Запропоновано орієнтовну схему організаційної структури системи державного маркетингу зі створенням маркетингової служби при Кабінеті Міністрів, маркетингових галузевих департаментів, регіональних і муніципальних маркетингових управлінь та системи урядових агенцій з надання послуг і координаційних структур для взаємодії маркетингових державних служб і представників суб'єктів національного ринку та нонпрофітного сектору. На основі виокремлення функцій маркетингового управління органів державної влади запропоновано структуру маркетингової служби при Кабінеті Міністрів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА772532 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


15.
Євгеньєва А. М. 
Проблеми правового регулювання участі громадськості у законодавчому процесі в Україні / А. М. Євгеньєва // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 114-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 + Х8(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


16.
Романенко І. М. 
Щодо визначення поняття "профілактика порушень митних правил" / І. М. Романенко // Держава та регіони. Сер. Право. - 2011. - Вип. 3. - С. 171-174. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто поняття "профілактика порушень митних правил". Визначено співвідношення термінів "профілактика", "попередження", "припинення", "запобігання" правопорушень з точки зору кримінології та адміністративної деліктології. На підставі дослідження запропоновано авторський підхід до визначення поняття "профілактика порушень митних правил".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038.07

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

17.
Романенко Л. М. 
Експертиза в адміністративному процесі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. М. Романенко; М-ва внутр. справ України, Держ. НДІ . - К., 2013. - 20 c. - укp.

Досліджно організаційно-правові аспекти адміністративно-правового регулювання проведення експертизи в адміністративному процесі. Розкрито сутність і роль експертизи під час доказування як процесуальної форми пізнання в адміністративному процесі. Наголошено на тому, що експертиза значно розширює доказові можливості суб’єктів як адміністративно-деліктного, так і адміністративно-судового процесів, також надає можливість під час досудового розгляду справ використовувати широкі можливості сучасної науки. Запропоновано під предметом доказування у справі про адміністративне правопорушення розуміти сукупність юридично значущих обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, котрі повинні бути доказані або спростовані з метою обгрунтування винуватості фізичної або юридичної особи, щодо якої ведеться провадження у справі про адміністративне правопорушення. Наведено аргументи щодо доцільності розвитку організації судово-експертної діяльності в Україні шляхом удосконалення правового регулювання відомчої та альтернативної незалежної судової експертизи та забезпечення рівних можливостей у використанні обох форм експертної діяльності. Запропоновано напрями розробки методики експертизи ‒ застосування електронного підпису від імені суб’єктів підприємницької діяльності. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення проведення судових експертиз, здійснення судово-експертної діяльності в адміністративному процесі у ході розгляду майнових спорів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.24

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Романенко К. М. 
Теоретико-методологічні засади застосування та розвитку механізмів маркетингу у державному управлінні : автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / К. М. Романенко; Донец. держ. ун-т упр. - Донецьк, 2013. - 36 c. - укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування методології та технології застосування маркетингу в державному управлінні як механізму його реформування в контексті соціально-ринкової трансформації українського суспільства. Розкрито поняття державного маркетингу, визначено сутність і зміст механізмів і технологій його використання. На основі аналізу світового та вітчизняного досвіду доведено необхідність використання маркетингу у вітчизняному державному управлінні за умов його адаптації до ринкового середовища. Обгрунтовано практичні заходи щодо застосування маркетингового інструментарію органами державного управління й оптимізації організаційної структури виконавчої влади на основі впровадження системи державного маркетингу. Розроблено систему вдосконалення державного управління за рахунок упровадження маркетингового компоненту в адміністративну реформу й організації державної маркетингової служби. Запропоновано схеми оптимізації вітчизняного державного управління на центральному та регіональному рівні з формуванням структур державного маркетингу.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)211.1 + Х819(4УКР)01 в:У

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА404444 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Романенко В. В. 
Нетарифне регулювання переміщення товарів через митний кордон України: адміністративно-правові засади : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. В. Романенко; МОНМС України, Нац. ун-т "Юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого". - Х., 2012. - 19 c. - укp.

Вперше досліджено адміністративно-правові засади нетарифного регулювання переміщення товарів через митний кордон України. Проаналізовано теоретичні підходи до визначення понять нетарифного регулювання, а також легальні дефініції конструкції "заходи нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності". Підтримано точку зору, згідно з якою нормативно-правове підгрунтя митно-тарифного регламентування становлять норми фінансово-правові, а адміністративно-правові є першоосновою нетарифної регламентації. Досліджено сучасні адміністративно-правові засади застосування методів економічного, адміністративного й технічного характеру, що впливають на переміщення товарів через митний кордон.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА395124 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Романенко А. В. 
Адміністративно-правове регулювання житлової та громадської забудови : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / А. В. Романенко; КМ України, Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

На основі сучасних методологічних підходів, доктринального аналізу теоретичних джерел адміністративно-правової науки, узагальнення нормотворчої та правозастосовної практики в сфері адміністративно-правового регулювання житлової та громадської забудови запропоновано нові та уточнено визначення ряду адміністративно-правових категорій і понять. Наголошено, що питання необхідності вивчення сутності та змісту адміністративно-правового регулювання житлової та громадської забудови постає досить гостро, оскільки невирішеність питань із недобудованим будівництвом, самовільне будівництво будинків та споруд всупереч Генеральному плану населеного пункту, іншій містобудівній документації, самовільне відхилення від проектів землеустрою, порушення прав і законних інтересів громадян тощо, потребує державного впливу. Розглянуто теоретичні та практичні питання, пов’язані з адміністративно-правовим регулюванням житлової та громадської забудови. Сформовано й обгрунтовано пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України в цій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)123

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА414154 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського