Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (25)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=КОЦЮБ$<.>+<.>A=ВЛАДИСЛАВ$<.>+<.>A=ОЛЕКСІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Коцюба О.  
Правологія -наука третього тисячоліття, або новітня ідеологія прав, свобод і обов'язків людини / О. Коцюба // Право України. - 2003. - № 8. - С. 100-104. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.9 + Х803

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж27747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Коцюба В. О. 
Правочини з рухомим та нерухомим майном та їх оподаткування / В. О. Коцюба; Центр прав. дослідж. - К. : Вид. Фурса С.Я., 2005. - 88 c. - (Прав. всеобуч населення). - укp.

Висвітлено питання здійснення операцій купівлі-продажу та міни рухомого та нерухомого майна, охарактеризовано форму та процедуру укладання та посвідчення даних правочинів. Проаналізовано особливості реєстрації права власності на майно, викладено порядок нарахування, утримання та сплати податку за здійснені операції його відчуження. Наведено проекти договорів відчуження, заяв до суду в процесі здійснення права власності.

Освещены вопросы осуществления операций купли-продажи и обмена движимого и недвижимого имущества, охарактеризованы форма и процедура составления и удостоверения данных сделок. Проанализированы особенности регистрации права собственности на имущество, изложен порядок начисления, удержания и оплаты налога за осуществленные операции его отчуждения. Приведены проекты договоров отчуждения, заявлений в суд при осуществлении права собственности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)211.121.11-8 + Х839(4УКР)211.2-8 + Х829(4УКР)211.92

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА668393 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Фурса С. Я. 
Сімейний кодекс України : наук.-практ. комент. / С. Я. Фурса, Є. І. Фурса, О. О. Кармаза, О. М. Клименко, В. О. Коцюба, В. О. Чопенко; Центр прав. дослідж. Фурси. - К. : Вид. Фурса С.Я.; КНТ, 2008. - 1247 c. - (Цивілістика). - укp.

Прокоментовано основні положення Сімейного кодексу України станом на 1 вересня 2007 р. Розглянуто питання сім'ї, регулювання сімейних відносин, здійснення сімейних прав і виконання сімейних обов'язків, захисту сімейних прав і інтересів, шлюбного права й обов'язків подружжя, державної реєстрації, припинення та недійсності шлюбу, права спільної сумісної власності подружжя, шлюбного договору, прав і обов'язків матері, батька та дитини, влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування у різні заклади. Висвітлено особливості усиновлення за участю іноземців і осіб без громадянства, звільнення дочки, сина від обов'язку утримувати матір, батька. Проаналізовано нормативно-правові документи з даного питання. З урахуванням реальних судових справ запропоновано варіанти комплексного вирішення складних життєвих ситуацій, що виникають із сімейних правовідносин.

Прокомментированы основные положения Семейного кодекса Украины состоянием на 1 сентября 2007 г. Рассмотрены вопросы семьи, регулирования семейных отношений, осуществления семейных прав и выполнения семейных обязанностей, защиты семейных прав и интересов, брачного договора и обязанностей супругов, государственной регистрации, прекращения и недействительности брака, права совместной общей собственности супругов, прав и обязанностей матери, отца и ребенка, устройства детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки в различные учреждения. Освещены особенности усыновления с участием иностранцев и лиц без гражданства, освобождения дочки, сына от обязанности содержать мать, отца. Проанализированы нормативно-правовые документы по данному вопросу. С учетом реальных судебных дел предложены варианты комплексного решения сложных жизненный ситуаций, возникающих в семейных правоотношениях.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)7-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС44508 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Коцюба Н. Й. 
Українська термінологія державного управління (становлення та розвиток) : Автореф. дис... канд. філол. наук : 10.02.01 / Н. Й. Коцюба; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2004. - 16 c. - укp.

Уперше досліджено українську термінологію державного управління в порівняльно-історичному, лексико-семантичному та структурно-словотвірному аспектах. Зауважено, що проаналізована терміносистема забезпечує номінативними засобами поняттєву базу державного управління і є цілісною системою ієрархічно організованих мовних одиниць. Охарактеризовано основні періоди розвитку української термінології державного управління. З'ясовано провідні тенденції термінотворення на кожному з досліджуваних етапів. Розглянуто особливості лексико-семантичної та структурної організації української термінології у даній сфері. Проаналізовано способи та засоби термінної деривації, визначено словотворні моделі управлінських термінів. Установлено, що терміносистема державного управління потребує унормування та стандартизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х819(4УКР)в4

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА330776 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Коцюба Р. О. 
Конституційні засади забезпечення права людини на ядерну безпеку в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.02 / Р. О. Коцюба; Ін-т законодавства ВР України. - К., 2010. - 20 c. - укp.

Визначено особливості правової категорії "конституційні засади" та сформульовано визначення конституційних засад забезпечення права людини на ядерну безпеку. Розглянуто проблеми правового регулювання ядерної безпеки, її місце в системі інших видів безпеки. Доведено необхідність розмежування категорій "забезпечення ядерної безпеки" та "забезпечення права людини на ядерну безпеку", встановлено специфіку конституційно-правового забезпечення права людини на ядерну безпеку в Україні. Проаналізовано поняття "право людини на ядерну безпеку", обгрунтовано наукові підходи до вироблення концепції права людини на ядерну безпеку. Досліджено вплив міжнародного співробітництва на розвиток конституційного регулювання в сфері захисту права людини на ядерну безпеку, висвітлено засади захисту права людини на ядерну безпеку в практиці Європейського Суду з прав людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)338 + Х859(4УКР)021.12

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385537 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


6.
Коцюба А. І. 
Психологічні особливості делінквентної особистості в умовах злочинних угруповань : автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.05 / А. І. Коцюба; НАПН України, Ін-т психології ім. Г.С. Костюка. - К., 2011. - 18 c. - укp.

Показано, що в структурі психологічних особливостей лідерів організаційних злочинних угрупувань (ОЗУ) системотвірною є нарцисична складова, впливом якої зумовлюється порушена система регуляції самооцінки. Здійснена класифікація методів впливу дозволила виокремити такі, що сприяють комунікативній взаємодії, і такі, що деструктивно впливають на неї. У складі останніх розрізняють методи впливу на емоційно-вольову, мотиваційну, пізнавальну системи, а також методи впливу на свідоме і несвідоме, експресивні та підтримувальні методи. Встановлено, що певна взаємопов'язаність акцентуацій чинить додатковий вплив на прояв асоціативності, зокрема пасивно-агресивний, параноїдний, межовий, садистичний типи. Залишаються високими і навіть незначно підвищуються нарцисичний та шизоїдний типи. Інші ж типи мають тенденцію до загасання. Встановлено механізми впливу на особистість шляхом спрямування цього впливу на захисні механізми. Встановлено, що специфічні психологічні особливості делінквентів чутливі до психологічного впливу. Обгрунтовано доцільність використання окремих положень теорії об'єктних стосунків для розробки концептуальної моделі комунікативного впливу. Встановлено, що делінквентна особистість визначається наявністю таких акцентуацій, які межують з деформаціями структури особистості, зокрема, порушенням самооцінки, дефіцитарністю в емоційно-вольовій сфері, та механізмами психологічного захисту, сформованими на попередньому етапі онтогенезу внаслідок переживання нею психотравмувальних ситуацій. Показано, що властиві делінквенту поєднання акцентуйованих рис корелюють із статусом його у кримінальній ієрархії. Виявлено, що перебування тривалий час у кримінальному середовищі супроводжується деформацією психічної організації індивіда, яка за своїм рівнем істотно відрізняється у порівнянні з аналогічними показниками делінквентів, що мають незначний досвід перебування у місцях позбавлення волі. Встановлено, що в усіх делінквентів без винятку присутнє порушення самооцінки, що є наслідком досвіду переживання ними психотравм на ранніх етапах індивідуального розвитку. Доведено, що у більшості делінквентів має місце, у порівнянні з контрольною групою, комплекс рис, що узгоджуються з даними про наявність у делінквентів певної суми характеристик, які не можна пояснити виключно їх досвідом асоціальної поведінки. Встановлено, що поєднання садистичних, нарцисичних та параноїдних рис утворюють симптомокомплекс, що складає передумови для отримання статусу лідера.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-72 + Х883.9(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА385360 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Коцюбинська Ю. З. 
Перспективи використання комп'ютерних технологій при дерматогліфічному дослідженні / Ю. З. Коцюбинська, Н. М. Козань // Буков. мед. вісн.. - 2013. - 17, № 3. - С. 82-83. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Розглянуто можливості та напрямки використання сучасних комп'ютерних технологій під час ідентифікації невідомої особи. Представлено класифікацію сучасних електронних пристроїв для проведення дерматогліфічного дослідження у практиці судово-медичної експертизи та перспективи їх використання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р811 с51 + Х894.9(4УКР)16 с2 ф

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Коцюба А. Є. 
Юридичний світогляд і методологія правознавства / А. Є. Коцюба // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 121-126. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.03 + Х.в6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


9.
Коцюбинська О. Ю. 
Теорія держави і права: системний аналіз сучасного стану та перспектив розвитку : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / О. Ю. Коцюбинська; Нац. ун-т "Львів. політехніка". - Л., 2012. - 16 c. - укp.

Проаналізовано закономірності виникнення та розвитку загальної теорії державного права (ТДП) як науки, традиційність і новації в розвитку ТДП, диференціацію й інтеграцію наукового знання про державу та право. Визначено характерні риси, особливості та місце ТДП у системі юридичних наук; предмет і об'єкт ТДП, а також саму систему ТДП як науку. Запропоновано авторське бачення становлення та розвитку сучасної методології й інструментарію дослідження держави та права, теоретичних основ класифікації методів ТДП. Виявлено чинники, які впливають на вибір методів пізнання держави і права. Сформульовано визначення предмета ТДП. Розроблено методичний апарат дієвого правового регулювання стану соціально-правового середовища з контролем рівня злочинності як одного з пріоритетних напрямів реалізації правової, зокрема кримінально-правової, політики держави у взаємовідносинах із суспільством.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0 в

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398278 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Колодізєв О. М. 
Аналіз перспектив розвитку ринку деривативів в Україні з урахуванням вирішення проблеми його нормативно-правового регулювання / О. М. Колодізєв, О. В. Коцюба // Проблеми економіки. - 2016. - № 1. - С. 242-248. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Підвищена невизначеність економіки країни, неможливість мобілізації капіталу лише за рахунок стандартних фінансових інструментів зумовили необхідність використання фінансових інновацій, таких як деривативи. З огляду на те, що в Україні відсутня грунтовна законодавча база регулювання ринку похідних фінансових інструментів, а також значний попит на них, запропонована тема дослідження є актуальною. Мета роботи - аналіз розвиненості нормативно-правового поля торгівлі на ринку похідних фінансових інструментів, а також аналіз якості сформованої системи основних показників торгівлі деривативами в Україні. Визначено проблеми, які можна було б нівелювати за допомогою використання похідних фінансових інструментів. Проаналізовано обсяг і структуру світового та вітчизняного ринків деривативів. За результатами аналізу нормативно-правового поля регулювання ринку похідних фінансових інструментів, а також статистичного аналізу його обсягу та структури обгрунтовано причини низької активності на досліджуваному ринку та надано відповідні рекомендації щодо покращання наявної ситуації.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.29 + Х839(4УКР)023.137

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100602 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Колодізєв О. М. 
Шахрайство із платіжними картками: сучасний стан і заходи протидії / О. М. Колодізєв, О. В. Коцюба // Бізнес Інформ. - 2019. - № 3. - С. 315-321. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Активний розвиток платіжних систем і поява електронних грошей зумовили підвищення попиту на використання платіжних карток для здійснення фінансових операцій. Це сприяє зниженню "тінізації" економіки. Розглянуто динаміку обсягів операцій із платіжними картками. Деякі країни світу мають даний показник, наближений до 90 %. За результатами аналізу було визначено, що найбільш поширеною операцією із платіжними картками в Україні є зняття готівки. Одним із мотивів зберігати гроші в готівковій формі є високий рівень шахрайства із платіжними картками. Найбільш поширеними видами злочинів із платіжними картками є скімінг, трапінг, фішинг та IVR-шахрайство. Для того, щоб змінити ситуацію, необхідно поширювати інформацію серед населення щодо нерозголошення приватної фінансової інформації, а також посилювати стандарти якості безпеки даних платіжних карток, емітованих вітчизняними банками згідно із вимогами PCI DSS.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)116.4

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 

12.
Протидія легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (міжнародний та вітчизняний досвід) : монографія / М. О. Свірін, А. О. Буличев, В. А. Семенюк, Ю. М. Коцюбинська; ред.: М. Г. Вербенський; Україна. М-во внутр. справ. - Київ : Нілан, 2017. - 163 c. - Бібліогр.: с. 146-157 - укp.

Досліджено актуальні питання протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Розглянуто теоретичні та організаційно-практичні аспекти цієї діяльності в Україні. Охарактеризовано цей вид злочинів на підставі вивчення вітчизняного та міжнародного досвіду. Досліджено причини та умови, що сприяють легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Визначена сутність, суб'єкти, напрями та особливості запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, за сучасних умов. Приділено увагу розвитку та становленню інституту кримінальної відповідальності за легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом (міжнародний досвід).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)117.4 + Х883.9(4УКР)711.174 + Х916.881.51

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА828915 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Законодавче забезпечення розвитку реального сектору економіки. Вип. 4 / Г. О. Андрощук, І. П. Андрушко, Т. М. Барабаш, П. В. Бондар, С. Г. Бублик, В. О. Ворона, В. Є. Воротін, Л. В. Дейнеко, І. Б. Жиляєв, В. С. Журавський, Л. М. Какауліна, В. В. Ковтунець, В. В. Косинський, Р. О. Коцюба, О. М. Кушніренко, І. А. Куян, Л. В. Левицька, В. О. Мандибура, А. О. Монаєнко, О. С. Попович, А. І. Семенченко, В. В. Сенченко, В. І. Сергієнко, Г. П. Середа, В. П. Соловйов, В. М. Фурашев, О. В. Червякова, Г. М. Шаульська; ; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2019. - 321 c. - укp.

Наведено тексти доповідей та виступів учасників круглих столів, проведених Інститутом законодавства Верховної Ради України протягом 2017 - 2019 рр. у ході дослідження проблеми законодавчого забезпечення розвитку реального сектору економіки. Охарактеризовано нову законодавчу модель економічного розвитку України. Висвітлено питання державного регулювання економіки України під впливом глобалізаційних тенденцій, проблеми законодавчого регулювання економічного забезпечення права на вищу освіту в Україні. Розкрито перспективи реформування антикорупційного законодавства. Увагу приділено законодавчому врегулюванню окремих питань протидії корупції засобами кримінально-правового та кримінального процесуального впливу, тенденціям відтворювальних процесів в економіці та моделюванню інноваційного організаційно-економічного механізму стратегічного розвитку, впливу корупції на державний суверенітет України. Висвітлено питання інноваційного забезпечення промислового розвитку України на основі взаємодії науки, держави та бізнесу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-91 я43 + У9(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: В355454/4 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


14.
Коцюба Р. О. 
Конституційно-правові гарантії ядерної безпеки: міжнародний та національний аспекти : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.02 / Р. О. Коцюба; Ін-т законодавства ВР України. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукової проблеми вивчення конституційно-правових гарантій ядерної безпеки у міжнародному та національному аспектах, результати якого сприятимуть пошуку та знаходженню ефективних механізмів відновлення і забезпечення як державного суверенітету України, зокрема шляхом удосконалення системи гарантій національної безпеки України, так і дотримання міжнародно-правових вимог режиму нерозповсюдження. Запропоновано механізми реалізації гарантій ядерної безпеки, що випливають зі статутних завдань МАГАТЕ, та забезпечення дотримання ядерними державами відповідальності за невиконання наданих ними гарантій безпеки неядерних держав. Розроблено наукові моделі: проект резолюції ГА ООН стосовно забезпечення гарантій ядерної безпеки України, європейського регіону та зони Чорного моря, вільної від ядерної зброї; звернення до МАГАТЕ стосовно виконання РФ Меморандуму про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (Будапештський меморандум) на території АР Крим, а також іншими державами-підписантами взятих на себе гарантій щодо безпеки України у зв'язку з її ядерним роззброєнням; поправки до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї зі сторони України з метою впровадження правових засад гарантій безпеки у конституційну практику держав, що володіють ядерною зброєю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)338 + Х859(4УКР)021.12 + Х916.33 + Х918.121-92

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429349 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Безпекова ситуація в м. Києві: стан, особливості, напрями забезпечення : монографія / І. П. Багаденко, А. А. Бова, Ю. М. Коцюбинська, В. В. Оцел, М. О. Свірін; ред.: О. Г. Кулик; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : ТВОРИ, 2021. - 263 c. - Бібліогр.: с. 249-263 - укp.

Досліджено стан безпекової ситуації в м. Києві в 2013-2019 рр. Розглянуто вітчизняний та зарубіжний досвід протидії кримінальним правопорушенням в умовах великого міста. Здійснено кримінологічний аналіз соціально-економічної та політичної ситуації в столичному мегаполісі. Увагу приділено особливостям динаміки та структури кримінальних правопорушень, побудовано соціологічні індекси, за допомогою яких можна охарактеризувати сприйняття безпеки від протиправних посягань у столичному мегаполісі та безпекову поведінку населення. Досліджено основні загрози безпековій ситуації в містах України. Охарактеризовано соціально-економічну і суспільно-політичну ситуацію в м. Києві та її вплив на стан кримінальних правопорушень. Проаналізовано стан, структуру та динаміку кримінальних правопорушень у м. Києві в 2013-2019 рр. Досліджено безпекову ситуацію за оцінками студентів закладів вищої освіти м. Києва. Охарактеризовано особливості нормативно-правового забезпечення публічної безпеки та протидії злочинності в столиці України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА856461 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського