Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (29)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ГУБСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕН$<.>+<.>A=АНАТОЛІЇВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Самофалов Л. П. 
Теорія держави і права : Навч. посіб. у схемах / Л. П. Самофалов, Т. Л. Оленченко; Держ. податк. адмін. України. - Ірпінь, 2002. - 73 c. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено предмет та методологію теорії держави і права, правовий статус особи та громадянина. Описано функції держави та наведено їх класифікацію. Значну увагу приділено правосвідомості та правовій культурі, правотворчості, системі права, правовим відносинам, поведінці, правопорушенням та юридичній відповідальності, законності, правопорядку і державній дисципліні, правовому регулюванню та його механізмам, юридичному процесу. Викладено основні сучасні концепції права та розглянуто правові системи сучасності.

Освещены предмет и методология теории государства и права, правовой статус личности и граждананина. Описаны функции государства и приведена их классификация. Значительное внимание уделено правосознанию и правовой культуре, правотворчеству, системе права, правовым отношениям, поведению, правонарушениям и юридической ответственности, законности, правопорядку и государственной дисциплине, правовому регулированию и его механизмам, юридическому процессу. Изложены основные современные концепции права и рассмотрены правовые системы современности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0я73я6

Шифр НБУВ: ВА634876 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Коломієць І. Ф. 
Антиконкурентні узгоджені дії: економічна складова доведення / І. Ф. Коломієць, С. Л. Оленюк // Соц.-екон. пробл. сучас. періоду України. - 2008. - Вип. 6. - С. 29-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: У50-13 + У9(4УКР)0-13 + Х839(4УКР)901.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69299 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Оленченко Т. Л. 
Особливості відповідальності посадових осіб системи МВС України (адміністративно-правовий аспект) : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / Т. Л. Оленченко; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2006. - 18 c. - укp.

Досліджено особливості формування та функціонування інституту дисциплінарної та адміністративної відповідальності посадових осіб системи МВС України, а також персональної відповідальності міністра внутрішніх справ України як державної політичної та вищої посадової особи системи МВС України. Проведено всебічний аналіз нормативно-правового регулювання, наукових теорій і практики впровадження дисциплінарної та адміністративної відповідальності посадових осіб системи МВС, визначено її особливості. Розкрито принцип персональної відповідальності посадових осіб і політичної відповідальності міністра внутрішніх справ. Розглянуто питання атестування посадових осіб органів внутрішніх справ як стимулювальний чинник персональної відповідальності. Запропоновано новий підхід щодо категоріального та змістового розмежування понять "посадова особа", "службова особа" та "представник влади". Запропоновано визначення поняття "посадова особа" та "посадова особа системи МВС України". На підставі комплексного організаційно-правового критерію розроблено класифікацію посадових осіб системи МВС України. Досліджено систему дисциплінарних та адміністративних стягнень, процесуальний порядок їх застосування до посадових осіб системи МВС України, встановлено принципи та умови вчинення даними особами правопорушень та їх усунення в процесі формування правової держави. Наведено рекомендації щодо удосконалення адміністративного та дисциплінарного законодавства України та практики його застосування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.8 + Х819(4УКР)112.010.210.7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА347004 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Губська О. А. 
Процесуальні питання звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / О. А. Губська; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. - К., 2002. - 18 c. - укp.

Визначено суть і значення закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами, обставини та процесуальний порядок звільнення особи від кримінальної відповідальності на досудовому слідстві, а також місце процесуального доказування у процедурі закриття кримінальної справи. Проаналізовано нові обставини звільнення особи від кримінальної відповідальності, зважаючи на дійове каяття, примирення обвинуваченого з потерпілим, на досудовому слідстві, підстави та умови їх застосування. Розглянуто проблеми визнання особи винуватою у вчиненні злочину у разі закриття кримінальної справи за нереабілітуючими обставинами на досудовому слідстві. Сформульовано пропозиції щодо удосконалення норм чинного кримінально-процесуального законодавства, що стосуються зазначеного питання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)035

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА320796 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Коломієць І. Ф. 
Схожі дії як вид антиконкурентної поведінки суб'єктів господарювання / І. Ф. Коломієць, С. Л. Оленюк // Вісн. Нац. ун-ту "Львів. політехніка". - 2009. - № 657. - С. 242-246. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Поєднано як теоретичні засади феномену свідомого паралелізму ("мовчазної змови") на тлі світової економічної кризи, так і практичні здобутки Антимонопольного комітету України та господарських судів України в частині виявлення, доведення та припинення такого виду антиконкурентних узгоджених дій, як схожі дії на ринку товару у їх органічній взаємопов'язаності з аргументацією, яку застосовують суб'єкти господарювання у межах протидії процесу притягнення до відповідальності за вчинення таких дій.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13 + Х839(4УКР)901.326

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29409/А Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Губський Ю. І. 
Лікарські засоби в паліативній та хоспісній медицині: проблеми застосування наркотичних (опіоїдних) анальгетиків / Ю. І. Губський, М. К. Хобзей, А. В. Царенко, О. М. Бабійчук, А. Л. Шевчик // Фармац. журн. - 2011. - № 1. - С. 3-9. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Рассмотрены международные и действующие в Украине нормативно-правовые документы, регулирующие использование наркотических (опиоидных) анальгетиков в паллиативной и хосписной медицине. Сделано заключение о недостаточной доступности в Украине современных эффективных опиоидных анальгетиков для пациентов с хроническим болевым синдромом в терминальный период жизни. Рассмотрены конкретные меры МЗ Украины и предложения, направленные на усовершенствование использования анальгетических опиоидов в паллиативной медицине.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026 к + Х819(4УКР)147-3 + Р281.701 к

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж28227 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


7.
Губська О. А. 
Звільнення від кримінальної відповідальності за новим КПК : монографія / О. А. Губська. - К. : ІНТЕРСЕРВІС, 2013. - 155 c. - Бібліогр.: с. 136-155 - укp.

Розглянуто процесуальні та організаційні проблеми розслідування кримінальних правопорушень за умов виникнення необхідності звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами, а також шляхи їх вирішення. Підкреслено, що актуальність дослідження стосується невирішеності проблем під час розслідування кримінальних правопорушень та відсутність відповідних рекомендацій з вирішення питань організаційного, тактичного та методичного характеру, що виникають у даному напрямі правозастосовної діяльності, зумовлює недостатню ефективність застосування інституту звільнення особи від кримінальної відповідальності за нереабілітуючими обставинами. Узагальнено наявний теоретичний матеріал і результати аналізу слідчої та судової практики звільнення особи за нереабілітуючими підставами. Розглянуто питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності. Обгрунтовано прийняття рішення про закінчення досудового розслідування, що забезпечує реалізацію таких завдань кримінального провадження, як захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав та законних інтересів учасників кримінального провадження.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)03

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА766793 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Оленковська Л. П. 
Організаційно-управлінське забезпечення інтеграційних процесів у місцевому самоврядуванні : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / Л. П. Оленковська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. - Д., 2013. - 20 c. - укp.

Здійснено наукове обгрунтування напрямів удосконалення організаційно-управлінського забезпечення (ОУЗ) реалізації інтеграційних процесів (ІП) у місцевому самоврядуванні та розроблено підходи та рекомендації щодо практичного використання одержаних наукових результатів. Проаналізовано різноманітні форми інтегрованої діяльності, виявлено її передумови, стимули, ефекти. Досліджено сучасний стан, зарубіжний та вітчизняний досвід реалізації ІП. Визначено напрями та розроблено пропозиції з удосконалення ОУЗ процесів міжмуніципального співробітництва та міжсекторного партнерства, апробовані через упровадження технологій формування об’єднань територіальних громад, створення субрегіону.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-91

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА403048 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Олендер І. Я. 
Судочинство у правовідносинах щодо стягнення податкового боргу : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / І. Я. Олендер; ПВНЗ "Львів. ун-т бізнесу та права". - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання, що постають під час розгляду і вирішення справ про стягнення податкового боргу. Розглянуто механізм виникнення та погашення податкового боргу, функції суду у цих правовідносинах. Проаналізовано юрисдикцію справ про стягнення податкового боргу, проблемні питання юрисдикції таких вимог у справах про банкрутство та кримінальних справах. Розкрито особливості судової процедури стягнення податкового боргу та запропоновано шляхи її вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)207

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА411005 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Губська А. В. 
Групові позови в цивільному процесі : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / А. В. Губська; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ, 2015. - 20 c. - укp.

Розглянуто правову природу групового позову як засобу захисту численного кола осіб. Розглянуто історію виникнення та розвитку цього правового інституту. Проаналізовано доктринальні наукові підходи до поняття "груповий позов" та сформульовано його визначення. Встановлено місце групового позову серед інших форм захисту значної кількості осіб. Досліджено взаємозв'язок групового позову з правом громадського інтересу. Визначено його ознаки та елементи, спрямованість інтересу, який є предметом захисту, а також особливості прояву принципу диспозитивності у груповому позові. Встановлено особливості судового розгляду справ за груповим позовом, що надало можливість сформувати концепцію законодавчого регулювання de lege ferenda групового позову в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416521 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Кравчук В. М. 
Стягнення податкового боргу: судовий аспект : [монографія] / В. М. Кравчук, І. Я. Олендер. - Львів : БОНА, 2015. - 204 c. - Бібліогр.: с. 179-196 - укp.

Досліджено науково-теоретичні та практичні питання, що постають під час розгляду та вирішення справ про стягнення податкового боргу. Розглянуто механізм виникнення та погашення податкового боргу, функції суду у цих правовідносинах. Проаналізовано юрисдикцію справ про стягнення податкового боргу, проблемні питання юрисдикції таких вимог у справах про банкрутство та кримінальних справах. Розкрито особливості судової процедури стягнення податкового боргу та запропоновано шляхи її вдосконалення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.7 + У9(4УКР)261.413

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА793735 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


12.
Губська А. В. 
Групові позови в цивільному процесі : монографія / А. В. Губська, О. В. Київець; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2015. - 179 c. - Бібліогр.: с. 162-179 - укp.

Досліджено груповий позов як один з видів позовів на захист зазначеної кількості осіб. Проаналізовано наукові підходи до визначення поняття "груповий позов", вивчено його правову природу та зміст. Висвітлено особливості такого позову, виокремлено його специфічні риси та елементи. Узагальнено зарубіжний досвід використання групового позову в країнах англо-саксонської та романо-германської системи права. Запропоновано концепцію законодавчого регулювання групового позову в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797200 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Литвак О. М. 
Захист прокурором прав громадян та інтересів держави у сфері використання та охорони надр : наук.-практ. посіб. / О. М. Литвак, І. М. Козьяков, В. В. Костицький, А. В. Губська, К. Є. Курська; ред.: О. М. Литвак; Ген. прокуратура України, Нац. акад. прокуратури України. - Київ : Нац. акад. прокуратури України, 2015. - 191 c. - Бібліогр.: с. 181-189 - укp.

Розглянуто правове регулювання правовідносин у сфері використання та охорони надр. Викладено основи діяльності прокурора щодо захисту прав громадян та інтересів держави у зазначеній сфері. Приділено увагу представництву прокурором у суді інтересів громадян і держави у сфері використання та охорони надр. Охарактеризовано особливості процесуального керівництва досудовим розслідуванням кримінального правопорушення у такій сфері.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)61-9:И я2 + Х883.9(4УКР)711.182 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА797677 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Губська А. В. 
Груповий та інші представницькі позови: критерії розмежування / А. В. Губська // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2014. - № 4. - С. 81-87. - Бібліогр.: 23 назв. - укp.

Досліджено питання співвідношення групового позову та інших видів представницьких позовів. Зроблено висновок, що груповий позов, похідний позов, позов на захист невизначеного кола осіб є самостійними видами представницьких позовів. Встановлений критерій для їх розмежування, яким є спрямованість інтересу, що підлягає захисту під час застосування певного виду цих позовів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х892.19(4УКР)13

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Губський Ю. І. 
Еутаназія: спокійна/безболісна смерть чи легітимізоване умертвіння? Паліативна допомога vs еутаназія / Ю. І. Губський // Реабілітація та паліатив. медицина. - 2017. - № 1/2. - С. 95-107. - Бібліогр.: 36 назв. - укp.

Розглянуто та проаналізовано сучасні медико-юридичні, клінічні та біоетичні аспекти поняття та практики еутаназії як штучного завершення життя людини, що страждає на важкі невиліковні хвороби. Відтворено історичні корені терміну, етимологію і сучасне трактування поняття "еутаназія", наведено її різновиди. З огляду на легітимізацію практики еутаназії у деяких країнах, особливу увагу автора приділено правовій кваліфікація еутаназії у сучасному світі та в Україні. Наведено та проаналізовано основні міжнародні та національні правові акти, спрямовані проти еутаназії. Наголошено, що паліативна і хоспісна допомога невиліковно хворим пацієнтам у термінальній період життя є сучасною цивілізованою альтернативою еутаназії. Розглянуто соціальні та юридичні аспекти еутаназії у контексті загального та медичного права у світі та в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)2,1 + Х819(4/8)14 + Х819(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Оленцевич Н. В. 
Корупція в системі публічного управління: причини та запобігання / Н. В. Оленцевич, О. О. Фоміна // Бізнес Інформ. - 2018. - № 11. - С. 28-33. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - обгрунтування концептуальних підходів до вирішення проблеми корупції в Україні, зокрема у сфері надання державних послуг і публічного управління. Наведено основні теорії корупції, що є актуальними на сучасному етапі розвитку суспільних відносин, а саме: статусної ренти, "агентської" моделі, рентоорієнтованої поведінки. Охарактеризовано етичний підхід, що застосовується організацією Transparency International, та політекономічний підхід до аналізу корупції. Проаналізовано основні причини корумпованості суспільних відносин, зокрема у сфері надання державних послуг та публічного управління. Відповідно до проявів корупції в системі публічного управління виокремлено економічні, інституційні, політичні та соціально-культурні причини її існування. Визначено, що корупція є постійно змінюваним явищем відповідно до розвитку та зміни суспільства. Виокремлено деякі концептуальні підходи до подолання корупції, зокрема запровадження конкуренції у сфері надання публічних послуг, інтитуціональне унормування діяльності органів влади, запровадження концептуальних морально-ідеологічних антикорупційних заходів. Наведено основні принципи та умови реалізації антикорупційної політики. Перспективами подальших досліджень виступають питання формування та реалізації ефективного механізму антикорупційної політики.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01-7

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14572 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Усенко Л. В. 
Конфликтные ситуации в медицинской практике: этические и правовые аспекты / Л. В. Усенко, Ю. Ю. Кобеляцкий, Н. Г. Клопоцкая, А. В. Царев, А. А. Усенко, Д. В. Оленюк // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 1. - С. 115-119. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Проанализированы причины возникновения конфликтных ситуаций в медицине и пути их решения. В настоящее время наблюдается высокая распространенность нервно-психических расстройств у больных с соматической патологией, что приводит к развитию психологической дезадаптации и повышает риск возникновения конфликтных ситуаций. Характерные черты современного общества, такие как постоянное напряжение, стрессы, перегрузки, дефицит времени, переинформированность, наряду со сложившимися неблагоприятными социально-экономическими факторами, выраженность которых в нашей стране с каждым годом увеличивается, сопровождаются ростом невротизации и психопатизации населения, что в комплексе делает общество более агрессивным и усложняет взаимодействие медицинских работников с пациентами, что обусловливает увеличение частоты развития конфликтных ситуаций. В случаях их возникновения прежде всего важна психологическая готовность врача управлять конфликтом. Навыки коммуникативного взаимодействия с больным углубляют профессиональную гибкость. При возникновении конфликтных ситуаций одной из самых распространенных методик диагностики поведения личности в этих ситуациях является двухмерная модель регулирования конфликтов Томаса - Килманна, которая включает показатели внимания к интересам партнера и своим собственным. Наиболее эффективными способами выхода из конфликтов являются сотрудничество и компромисс. Значимым моментом в возникновении конфликтов "врач - больной" является усиливающаяся неудовлетворенность общества качеством медицинской помощи. Развитие гражданского общества и рост гражданской грамотности населения привели к нарастающей активности больных в сфере защиты своих прав. Поэтому актуально предупреждение конфликтов, а в случаях их возникновения - конструктивное разрешение. Основным направлением предупреждения конфликта является повышение правовой культуры с разработкой активных моделей поведения врача в соответствии с существующими в настоящее время социально-экономическими условиями и правовыми гражданскими актами. Таким образом, наиболее эффективным методом предупреждения конфликта является недопущение его возникновения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-32 + Х839(4Укр)031

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

18.
Вибори Президента України 2019: посібник для суддів / І. Верба, О. Губська, І. Кушнір, Б. Мохончук, Н. Писаренко, П. Романюк, Л. Трофімова, М. Цуркан, Д. Ковриженко; ред.: Ю. Барабаш; Нац. шк. суддів України, Міжнар. фундація вибор. систем. - Київ : АК-Group, 2019. - 211 c. - (Вибори 2019: суд. врегулювання вибор. спорів). - укp.

Висвітлено міжнародні стандарти у сфері виборів, зміст положень Конституції України, Закону ''Про вибори Президента України'' та прийнятих з метою реалізації їхніх положень підзаконних актів з питань організації підготовки та проведення виборів Президента України. Досліджено практику застосування відповідних законодавчих актів судами під час врегулювання виборчих спорів, які виникали у зв'язку з проведенням виборів глави держави. Зокрема, увагу приділено питанням територіальної організації виборів, системи, формування, функцій та повноважень виборчих комісій, реалізації активного та пасивного виборчого права, здійснення передвиборної агітації на виборах Президента України та її фінансування тощо. Подано характеристику виборчого спору, розглянуто основні правила розгляду та вирішення виборчих спорів, порядок виконання судових рішень - як в контексті вимог чинного Кодексу адміністративного судочинства України, так і міжнародних стандартів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)526.1 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО36569 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


19.
Науково-практичний коментар Кодексу адміністративного судочинства України / М. В. Афанасьєва, А. А. Барікова, О. Я. Бойко, Л. М. Волкова, О. А. Губська, М. І. Гуцал, А. В. Жук, В. В. Ільков, Е. В. Катаєва, О. О. Кравець, О. Р. Кравців, О. О. Кукоба, Р. С. Мельник, Є. В. Петров, О. Б. Прокопенко, О. В. Прудивус, О. М. Сасевич, І. О. Шмарін; ред.: Р. С. Мельник; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Херсон : Гельветика, 2019. - 1029 c. - укp.

Зазначено, що науково-практичний коментар Кодексу адміністративного судочинства України підготовлено з урахуванням останніх змін, внесених до процесуального законодавства. Здійснено глибокий та всебічний аналіз норм адміністративного процесуального права через призму практики Європейського суду з прав людини та практики національних адміністративних судів. Сформульовано практичні рекомендації щодо застосування норм Кодексу на практиці.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072-324.23

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС66567 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


20.
Усенко Л. В. 
Конфликтные ситуации в медицинской практике: этические и правовые аспекты / Л. В. Усенко, Ю. Ю. Кобеляцкий, Н. Г. Клопоцкая, А. В. Царев, А. А. Усенко, Д. В. Оленюк // Медицина невідклад. станів. - 2020. - 16, № 1. - С. 115-119. - Библиогр.: 25 назв. - рус.

Проанализированы причины возникновения конфликтных ситуаций в медицине и пути их решения. В настоящее время наблюдается высокая распространенность нервно-психических расстройств у больных с соматической патологией, что приводит к развитию психологической дезадаптации и повышает риск возникновения конфликтных ситуаций. Характерные черты современного общества, такие как постоянное напряжение, стрессы, перегрузки, дефицит времени, переинформированность, наряду со сложившимися неблагоприятными социально-экономическими факторами, выраженность которых в нашей стране с каждым годом увеличивается, сопровождаются ростом невротизации и психопатизации населения, что в комплексе делает общество более агрессивным и усложняет взаимодействие медицинских работников с пациентами, что обусловливает увеличение частоты развития конфликтных ситуаций. В случаях их возникновения прежде всего важна психологическая готовность врача управлять конфликтом. Навыки коммуникативного взаимодействия с больным углубляют профессиональную гибкость. При возникновении конфликтных ситуаций одной из самых распространенных методик диагностики поведения личности в этих ситуациях является двухмерная модель регулирования конфликтов Томаса - Килманна, которая включает показатели внимания к интересам партнера и своим собственным. Наиболее эффективными способами выхода из конфликтов являются сотрудничество и компромисс. Значимым моментом в возникновении конфликтов "врач - больной" является усиливающаяся неудовлетворенность общества качеством медицинской помощи. Развитие гражданского общества и рост гражданской грамотности населения привели к нарастающей активности больных в сфере защиты своих прав. Поэтому актуально предупреждение конфликтов, а в случаях их возникновения - конструктивное разрешение. Основным направлением предупреждения конфликта является повышение правовой культуры с разработкой активных моделей поведения врача в соответствии с существующими в настоящее время социально-экономическими условиями и правовыми гражданскими актами. Таким образом, наиболее эффективным методом предупреждения конфликта является недопущение его возникновения.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р62-32 + Х839(4Укр)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25344 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського