Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (19)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ГАЛКІН$<.>+<.>A=ІГОР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

1.
Мельник С. О. 
Реформування системи прав власності як передумова ефективного управління лісокористуванням в Україні / С. О. Мельник, О. Ю. Галкін // Вісн. Сум. держ. ун-ту. Сер. Економіка. - 2006. - № 7. - С. 99-104. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено аспекти діючої системи прав власності на лісові ресурси та земельні ділянки лісового фонду (ПВЛРЗДЛФ) України, які перешкоджають здійснювати ефективне управління лісокористуванням (ЛК) за умов переходу до ринкової економіки. Розглянуто особливості ЛК в Україні, які необхідно врахувати в процесі реформування систем управління та ПВЛРЗДЛФ.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.55-21 + Х859(4УКР)17 + Х839(4УКР)211.3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69231/екон. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Литвинова В. В. 
Законодавче та нормативно-правове регулювання діяльності у сфері трансферу технологій / В. В. Литвинова, Н. М. Григорович, Б. О. Грабовський // НТІ. - 2008. - № 2. - С. 31-39. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Висвітлено питання нормативно-правового забезпечення захисту науково-технічного та інтелектуального потенціалу України в процесі реалізації трансферу технологій на внутрішньому і міжнародному рівнях, визначено стан діючого законодавчого та нормативно-правового регулювання у сфері трансферу технологій та напрямів його вдосконалення. Детально проаналізовано стан чинного законодавства України у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності на предмет створення прозорої національної інноваційної системи, системи трансферу технологій та їх інфраструктури. Проведений аналіз свідчить, що самі по собі існуючі норми є цілком прийнятними, але їх несистемність і фрагментарність призводять до того, що вони не діють або призупинені законами про держбюджет на відповідний рік.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)340.6 + Х933.406

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Галкін І. Г. 
Організаційно-правові засади податкового планування з використанням зон зі спеціальним режимом оподаткування : Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / І. Г. Галкін; Київ. нац. ун-т внутр. справ. - К., 2006. - 16 c. - укp.

Досліджено проблеми організаційно-правового забезпечення податкового планування з використанням зон зі спеціальним режимом оподаткування. Розкрито сутність і призначення податкового планування, обгрунтовано концепцію його організації з використанням зон зі спеціальним режимом оподаткування. Визначено ретроспективи розвитку та природу офшорних юрисдикцій. Запропоновано шляхи вирішення організаційно-правових проблем забезпечення ефективності податкового планування та формування державної політики у даній сфері. Розглянуто доцільність створення, удосконалення організації та правового забезпечення зон зі спеціальним режимом оподаткування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2 + Х839(4УКР)93

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346265 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України : автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - К., 2011. - 20 c. - укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Галкін Д. В. 
Організаційно-структурна побудова міліції УСРР у 1918 - 1934 роках (історико-правова характеристика) : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Д. В. Галкін; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2011. - 19 c. - укp.

Проаналізовано та доведено, за яких історичних умов виникла необхідність створення штатних державних органів для охорони революційного порядку, особистої безпеки громадян і боротьби з кримінальними елементами, а також як масові самодіяльні організації трудящих перетворились на один з перших правоохоронних органів радянської держави. Підтверджено на підставі аналізу архівно-документального матеріалу, що створення радянської міліції на місцях відбувалось до видання загальноукраїнського декрету. Досліджено нормативно-правові акти уряду УСРР та НКВС УСРР, якими визначались організаційно-правові засади розбудови української міліції. Висвітлено основні напрями її діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112,011-1 + Х621.163.1-11(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА380259 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


6.
Галкіна О. В. 
Правове регулювання способів та строків виконання обов'язку із сплати податків та зборів : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О. В. Галкіна; Харк. нац. ун-т внутр. справ. - Х., 2010. - 17 c. - укp.

Проаналізовано процес виконання платниками податкового обов'язку, стадію сплати податків і зборів як складову, що визначає сутність даної категорії та її функціональне призначення. Способи й строки виконання обов'язку щодо сплати податків і зборів диференціюються у залежності від типу загальнообов'язкового платежу, що обумовлює їх групування в родові блоки й подальший аналіз. Такий підхід застосовується з метою максимально адекватного відображення сутнісних характеристик окремих способів виконання обов'язку щодо сплати податків і зборів, виділення системоутворювальних критеріїв для формування цілісного уявлення про взаємозв'язки різних способів, впливу правового регулювання строків сплати на динаміку зміни податкового обов'язку в цілому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА371447 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Галкіна І. В. 
Міжнародно-правові засади мирного врегулювання міжнародних спорів / І. В. Галкіна // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2003. - Спец. вип. - С. 63-67. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х917.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


8.
Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України : монографія / В. Р. Григорович, М. П. Воронов, О. В. Мягкова; Київ. міжнар. ун-т. - Київ : КиМУ, 2014. - 449 c. - Бібліогр.: с. 357-394 - укp.

Розглянуто загальні напрями проведення політики стратегічного планування та реформування щодо фінансування системи охорони здоров'я (ОЗ). Вивчено управлінські аспекти медико-соціального значення охорони суспільного здоров'я. Охарактеризовано стратегічне індикативне планування в ОЗ. Проаналізовано механізми державного управління системою ОЗ. Запропоновано напрями вдосконалення надання медичної допомоги в Україні. Досліджено розвиток інформаційних технологій з підтримки процесу формування та прийняття


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА791635 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Григорович Р. В. 
Правове регулювання використання та охорони питної води в Україні : [монографія] / Р. В. Григорович; Ін-т законодав. передбачень і прав. експертизи. - Київ : Коло, 2014. - 179 c. - Бібліогр.: с. [173]-179 - укp.

Розглянуто пріоритетність забезпечення суспільства питною водою належної якості як необхідну умову гарантування здоров'я. Досліджено систему законодавства України у галузі використання та охорони питної води та питного водопостачання. Проаналізовано особливості правового регулювання господарської діяльності у сфері питного водопостачання.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 я73 + Х839(4УКР)921.17 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС59134 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Григорович Р. В. 
Правове регулювання використання та охорони питної води в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.06 / Р. В. Григорович; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

На основі здійснення комплексного та системного аналізу засад державної політики у сфері використання питаної води та питного водопостачання на сучасному етапі розроблено науково-методичні підходи до удосконалення системи регулювання державної політики та господарської діяльності у сфері використання і охорони питної води та питного водопостачання. Встановлено складові проблематики, які не відображені в науковій літературі, а також встановлено що питання реалізації державної політики у сфері використання питної води до цього часу не були предметом спеціального дослідження. Розроблено рекомендації, які знайшли практичне застосування і можуть бути використані в процесі формування законодавчої бази та реалізації державної політики у сфері використання та охорони питної води в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)18 + Х819(4УКР)128

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА416561 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Данилова В. В. 
Біобезпека в контексті охорони праці. Біотехнологічний і нормативно-правовий аспекти / В. В. Данилова, Н. В. Дехтяренко, Ю. В. Горшунов, О. Ю. Галкін // Наук. вісті НТУУ "КПІ". - 2016. - № 3. - С. 20-29. - Бібліогр.: 25 назв. - укp.

Швидке поширення сучасних біотехнологій викликає стурбованість громадськості щодо її потенційної шкідливої дії на біологічне різноманіття, та ризиків для здоров'я людини. Одним із важливих аспектів реалізації вимог біобезпеки є додержання правил охорони праці. Мета дослідження - аналіз сучасного стану забезпечення біобезпеки через реалізацію вимог до охорони праці на підприємствах та науково-дослідних установах біотехнологічного (фармацевтичного) профілю. Проаналізовано й узагальнено інформацію щодо біотехнологічних і нормативно-правових аспектів біобезпеки та охорони праці. Принцип біологічної безпеки - це обмеження поширення або запобігання витоку інфекційного матеріалу з лабораторного середовища, де з ним проводять різні маніпуляції або підтримують в культурі. Основними нормативно-правовими документами, що регулюють сферу охорони праці під час роботи з біологічним об'єктом в Україні, є: закони України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", "Про державну систему біобезпеки при створенні, випробуванні, транспортуванні та використанні генетично модифікованих організмів", Державні санітарні норми і правила "Організація роботи лабораторій при дослідженні матеріалу, що містить біологічні патогенні агенти I - IV груп патогенності молекулярно-генетичними методами", Державні санітарні правила "Безпека роботи з мікроорганізмами I - II груп патогенності". Важливим елементом доступу продукції біотехнологічної галузі України на ринки розвинених країн є дотримання міжнародних рекомендацій щодо біобезпеки, що не можливо без імплементації відповідних міжнародних документів у вітчизняне законодавство. Формуванню системного підходу в галузі біобезпеки та охорони праці на підприємствах та у науково-дослідних установах біотехнологічного профілю сприятиме розробка та впровадження правил (ліцензійних умов) провадження діяльності з генетично модифікованими організмами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х879(4УКР)244 + Р124

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16492 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Парламентська діяльність: цінності, стандарти, компетентність : слов.-довід. / К. О. Ващенко, В. А. Гошовська, Л. А. Пашко, Ю. Г. Кальниш, П. В. Ворона, А. П. Савков, Т. В. Новаченко, І. Г. Сурай, Д. Ч. Іманбердієв, Д. С. Григорович, Ю. М. Кисіль, Н. Б. Ларіна, Л. І. Даниленко, М. С. Орлів, В. А. Муравська, Н. О. Максіменцева; ред.: К. О. Ващенко, В. А. Гошовська; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. - Київ : НАДУ, 2018. - 206, [1] c. - (Депутат. б-ка). - Бібліогр.: с. 175-178 - укp.

Вперше розкрито понятійне поле парламентської діяльності крізь призму цінностей, стандартів і компетентності. Сучасну філософію та логіку підходів до визначення, трактування, реалізації цих обов'язкових компонентів парламентської діяльності висвітлено в кількох словникових рубриках, що розкривають сутність парламентаризму та парламентської діяльності, цінності та стандарти парламентської діяльності, парламентську компетентність і відповідальність. Подано інформацію про акламацію, фракцію, толерантність, інновування, стейкхолдерів, компресію, а також професіоналізацію, термінаторний менеджмент, фасилітатора та соціалізацію. Розкрито поняття "аномія", "політичні технології", "інноваційна поведінка", "особистісний SWOT-аналіз", "тіньовий кабінет" і "якості належної парламентської діяльності".


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62 я2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА833301 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку : зб. тез наук. доп. XVI Міжнар. наук.-практ. конф. молодих учених (27 берез. 2020 р.) / ред.: А. В. Цьось, А. М. Демчук, М. М. Яцишин, А. В. Духневич, Ю. О. Фідря, В. В. Кондратішина, З. В. Журавська, І. М. Якушев, Е. Кєльска, А. Зюлковський, О. М. Григорович, Т. О. Горупа; уклад.: Х. М. Полюх, О. С. Драницька; Східноєвропейський національний університет імені Лесі Українки. - Луцьк : Вежа-Друк, 2020. - 253 c. - укp. - рус. - пол. - англ.

Наведено тези доповідей, що стосуються різних сторін правового життя, питань теорії та історії держави і права, конституційного, фінансового, адміністративного, цивільного, кримінального й інших галузей права. Розглянуто концепцію природних прав людини в сучасному правозастосуванні. Досліджено участь громадських об'єднань у правотворчій діяльності. Охарактеризовано правовий статус посадових осіб місцевого самоврядування. Розкрито особливості тлумачення міжнародних договорів. Висвітлено історію становлення договірно-правових відносин України з державою Ізраїль. Розглянуто таємницю кореспонденції як особисте немайнове право фізичної особи. Розкрито поняття корисливого мотиву у злочинах проти власності. Розглянуто питання надання винагороди викривачам корупції. Увагу приділено сучасним тенденціям злочинності неповнолітніх . Висвітлено новий підхід до розуміння публічних закликів до вчинення терористичного акту.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853772 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Правове життя: сучасний стан та перспективи розвитку : зб. тез наук. доп. XVII Міжнар. наук.-практ. конф. молодих учених (25 берез. 2021 р.) / ред.: А. В. Цьось, А. М. Демчук, М. М. Яцишин , А. В. Духневич, Ю. О. Фідря, С. В. Книш, В. В. Кондратішина, З. В. Зарадюк, І. М. Якушев, Е. Кєльска, А. Зюлковський, О. М. Григорович, Т. О. Горупа, В. В. Лосєв; уклад.: В. І. Пальонка, Т. С. Лукановська; Волинський національний університет імені Лесі Українки. - Луцьк : Завжди Поруч, 2021. - 310 c. - укp. - рус. - пол. - англ.

Наведено тези доповідей, що стосуються різних сторін правового життя, питань теорії та історії держави і права, конституційного, фінансового, адміністративного, цивільного, кримінального та інших галузей права. Досліжено екстериторіальну дію нормативно-правових актів. Розглянуто електоральну революцію як форму реалізації права на спротив. Розкрито проблемні аспекти застосування законодаства про соціальні послуги в Україні. Охарактеризовано сучасні моделі соціальної держави та їх реалізацію. Увагу приділено правовому регулюванню трансплантації в Україні, дискримінації у трудових правовідносинах, моральній шкоді як умові цивільно-правової відповідальності. Розглянуто патентний тролінг і правові засоби його подолання. Висвітлено деякі аспекти визнання заповітів недійсними.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х0(4УКР) я431

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА853771 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


15.
Науково-практичні аспекти водопостачання та водовідведення в об'єднаних територіальних громадах : монографія / С. О. Куницький, В. М. Волков, О. П. Галкіна, Н. В. Іванчук, С. В. Шатний, Н. В. Давиденко, М. О. Куницький; Національний університет водного господарства та природокористування. - Луцьк : Вежа-Друк, 2022. - 363 c. - Бібліогр.: с. 345-363 - укp.

Висвітлено проблеми підготовки природніх вод, їх постачання споживачам та очищення стічних вод об’єднаних територіальних громад. Розглянуто методи водопідготовки, технологічні схеми та системи водопостачання, основні споруди на них; запропоновано оборотні схеми водопостачання промислових підприємств та обробки їх осадів, методи вдосконалення роботи очисних споруд шляхом застосування раціональних технічних рішень й обладнання. Наведено наукові та практичні результати досліджень підготовки природніх вод та очищення стічних вод, вдосконалено технологічні схеми водопостачання підприємств та особливості експлуатації споруд в сільській місцевості.


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.1 + Н761.2 + Х819(4УКР)011.201

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА862044 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Ямненко Т. М. 
Стратегічні дії Європейського Союзу щодо зміни клімату: інтеграційні перспективи України / Т. М. Ямненко, М. В. Григорович // Юрид. вісн. Повітр. і косм. право : Наук. пр. Нац. авіац. ун-ту. - 2022. - № 4. - С. 36-42. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Мета роботи - теоретичне обгрунтування міжнародно-правового регулювання питань зміни клімату Землі, їх проблем та перспектив. Методи дослідження: логічний, формально-догматичний, порівняльно-правовий та ін. Досліджено та проаналізовано науково-теоретичних визначень історичної перспективи зміни клімату Землі та аналізі проблем та перспектив розвитку міжнародно-правових механізмів регулювання питань зміни клімату на Землі. Обговорено можливості застосування різних доктринальних підходів до вирішення проблемних питань місцевої екології, у тому числі тих, що пов'язані зі зміною клімату Землі.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х859(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж73401 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського