Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (19)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ВДОВІЧЕН$<.>+<.>A=ВІТАЛІЙ$<.>+<.>A=АНАТОЛІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

1.
Вдовічен В. А. 
Податково-правовий компроміс інтересів платника податків і держави : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Вдовічен; Відкритий міжнар. ун-т розв. людини "Україна". - К., 2011. - 20 c. - укp.

Досліджено податково-правовий компроміс (ППК) інтересів платника податків і держави. Розглянуто еволюцію доктринальних і конституційних підходів до його розуміння. Визначено поняття й особливості ППК. Досліджено права й обов'язки держави та платника податків, а також гарантії реалізації їх прав як складові елементи змісту ППК. Надано визначення юридичних форм ППК і виділено їх види. Визначено поняття юридичних методів ППК, проаналізовано їх види. Сформульовано пропозиції щодо внесення конкретних змін і доповнень до нормативно-правових актів з даних питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА383201 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Вдовічен В. А. 
Податково-правовий компроміс інтересів платника податків і держави : монографія / В. А. Вдовічен; МОНМС України, Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Рута, 2012. - 271 c. - Бібліогр.: с. 240-268 - укp.

Проаналізовано правове регулювання податково-правового компромісу інтересів платника податків і держави в Україні. Визначено поняття податково-правового компромісу, його ознаки й особливості. Досліджено підстави класифікації юридичних форм податково-правового компромісу, проаналізовано оперативні та регулятивні юридичні форми податково-правового компромісу. Обгрунтовано види юридичних методів податково-правового компромісу інтересів платника податків і держави. Сформульовано пропозиції законодавчому та правозастосовним органам щодо удосконалення правового регулювання податково-правового компромісу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х929(4УКР)2

Шифр НБУВ: ВА760454 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Арнольд Райнер 
Права і свободи людини і громадянина в Україні (доктрина Європейського суду з прав людини і Конституційного Суду України) : навч. посіб. / Райнер Арнольд, Б. Банашак, С. Л. Вдовіченко, Макс-Емануель Гайс, І. В. Головань; ред.: П. Ф. Мартиненко, В. М. Кампо; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, КС України. - Київ : Юрінком Інтер, 2013. - 374 c. - Бібліогр.: с. 325-334 - укp.

Обгрунтовано правозахисну функцію держави та Конституційного Суду. Детально розглянуто практики застосування положень Європейської Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та рішень Європейського суду з прав людини. Висвітлено релігійні та морально-етичні основи права на людську гідність. Розглянуто права людини в Україні у контексті доктрини європейської та української юстиції. Розкрито конституційні засади захисту прав людини Конституційним Судом України. Увагу приділено проблемам захисту прав людини в контексті розвитку конституційної юстиції в Україні. Охарактеризовано тенденції та закономірності розвитку конституційної юстиції в Україні. Описано зарубіжний досвід застосування конституційної скарги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я7 + Х809(4УКР)111.1:Х803-3 я7 + Х915.232.44:Х803-3 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА779471 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Вдовічен В. А. 
Критерії визначення юридичних меж податково-правового компромісу / В. А. Вдовічен // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 33. - С. 405-410. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


5.
Вдовічена Л. І. 
Принципи податкової юрисдикції держави / Л. І. Вдовічена // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 33. - С. 394-399. - Бібліогр.: с. 398-399 - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)2-2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Вдовічен В. А. 
Співвідношення інтересів суб'єктів податкових відносин / В. А. Вдовічен // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 31. - С. 187-191. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х002.56 + Х822.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Арнольд Р. 
Права і свободи людини і громадянина в Україні (доктрина Європейського суду з прав людини і Конституційного Суду України) : навч. посіб. / Р. Арнольд, Б. Банашак, С. Л. Вдовіченко, М.-Е. Гайс, І. В. Головань, М. М. Гультай, В. М. Кампо, В. А. Овчаренко, М. В. Савчин; ред.: П. Ф. Мартиненко, В. М. Кампо; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Асоц. суддів Конституц. Суду України. - Київ : Юрінком Інтер, 2013. - 374 c. - Бібліогр.: с. 325-334 - укp.

Досліджено стан реалізації в Україні Європейської Конвенції прав людини та основоположних свобод 1950-го р. Висвітлено європейський та український досвід правового захисту гідності людини як провідного права особи, зокрема, конституційними судами України та окремих європейських країн. Охарактеризовано основні права та свободи людини і громадянина в Україні у контексті практики європейської та української конституційної та загальної юстиції. Розглянуто засади захисту прав людини Конституційним Судом України, зміст і обсяг громадянських, політичних, соціальних, економічних, екологічних і культурних прав і свобод людини та громадянина. Викладено проблемні аспекти захисту прав людини в контексті розвитку конституційної юстиції в Україні з погляду на це суддів Конституційного суду України. Визначено передумови подальшого розвитку конституційної юстиції в Україні шляхом запровадження конституційної скарги, розглянуто різні моделі такого запровадження з урахуванням зарубіжного досвіду. У додатку (в електронній формі) вміщено рішення Європейського Суду з прав людини, Конституційного Суду України та органів конституційної юрисдикції інших країн (Польщі, Литви, Німеччини, США тощо).


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я7 + Х915.232.44 я7

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА787956/CDR1764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Права людини та публічне врядування : матеріали Всеукр. форуму, 15 берез. 2018 р., Чернівці / уклад.: І. В. Ковбас, А. М. Худик, В. А. Вдовічен, С. Б. Боднар, П. І. Крайній; Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича. - Чернівці : Технодрук, 2018. - 191 c. - укp.

Розглянуто проблеми правового регулювання публічного врядування та його відповідність європейським правовим стандартам. Подано інформацію про альтернативні способи врегулювання публічно-правових спорів. Визначено роль фізкультурно-спортивних товариств у державному управлінні сферою фізичної культури та спорту. Розглянуто зарубіжний досвід правових засад управління місцевими фінансами як алгоритм реформ для України. Розкрито поняття механізму адміністративно-правового регулювання сфери мобілізаційної підготовки та мобілізації. Висвітлено особливості реалізації права на правову допомогу у процесуальному законодавстві України. Увагу приділено питанню гендерної рівності у діяльності суб'єктів публічної адміністрації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)3 я43 + Х819(4УКР) я43

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА830000 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Вдовічен В. А. 
Виконання бюджетів за доходами: теоретико-правовий аспект : автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.07 / В. А. Вдовічен; Міжрегіон. акад. упр. персоналом. - Київ, 2017. - 40 c. - укp.

Комплексно досліджено концептуальні засади виконання бюджетів за доходами в Україні. Визначено поняття виконання бюджетів за доходами, проведено історико-правовий аналіз становлення правової категорії виконання бюджетів за доходами, проаналізовано специфіку виконання бюджетів за доходами як субстадію бюджетного процесу та як фінансово- правовий інститут. Визначено суб'єктний склад правовідносин виконання бюджетів за доходами, а також виокремлено суб'єктів адміністрування мобілізації доходів до бюджетів. Досліджено фінансово-правовий режим казначейської системи виконання бюджетів за доходами та дохідних рахунках бюджетів. Розкрито правовий аспект облікових відносин у сфері виконання бюджетів за доходами. Проведено розмежування компетенції та засад взаємодії органів Державної казначейської служби України та органів доходів і зборів у сфері виконання бюджетів за доходами, виявлено сутність теоретико-процесуальних засад виконання бюджетів за різними видами доходів. Окрему увагу приділено окресленню системи державного контролю (нагляду) у сфері виконання бюджетів за доходами. Встановлено значення Мінфіну та центральних органів державної влади загальної компетенції в системі державного контролю за виконанням бюджетів за доходами. Визначено зміст контролю органів місцевого самоврядування та місцевих органів державної влади за додержанням законодавства щодо виконання бюджетів за доходами. Виявлено особливості фінансово-правової відповідальності за порушення законодавства у сфері виконання бюджетів за доходами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)11 + У9(4УКР)261.41

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА429523 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


10.
Наукові читання пам'яті Ганса Гросса : зб. тез міжнар. наук.-практ. конф. (м. Чернівці, 9 груд. 2021 р.) / ред.: В. А. Вдовічен, Г. П. Жаровська, І. Г. Балук, А. М. Орлеан, С. Ботнару, Й. Кунчев; Chernivtsi Law School, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Varna Free University, Тренінговий центр прокурорів України, Чернівецький науково-дослідний експертно-криміналістичний центр Міністерства внутрішніх справ України, Молдовський державний університет. - Чернівці : Технодрук, 2021. - 278 c. - Бібліогр. в кінці ст. - укp. - англ. - рус.

Розкрито значення наукової спадщини Ганса Гросса для розвитку криміналістики та професійної майстерності слідчих. Розглянуто наукові погляди видатного криміналіста щодо зв'язку кримінального права та криміналістики. Визначено також вплив наукової спадщини Ганса Гроса на розвиток сучасної криміналістики та кримінальної психології. Розкрито роль ученого у формуванні наукової парадигми криміналістики в Україні. Увагу приділено виявленню та фіксації доказів, що мають електронну форму під час кримінального провадження, досліджено організаційні аспекти. Наведено віктимологічну характеристику жертв дорожньо-транспортних пригод. Розглянуто колізії доказового права. Висвітлено окремі аспекти розвитку кримінально-правової науки в Чернівецькому університеті в 1918 -1940 рр. Досліджено окремі питання криміналізації декларування недостовірної інформації. Розглянуто винуватість обвинуваченого як обставину, що підлягає доказуванню при призначенні покарання. Акцентовано увагу на захисті прав тварин у міжнародній кримінально-правовій площині. Визначено ефективність боротьби з мафіозними угрупованнями. Висвітлено історичний аспект формування поняття торгівлі людьми тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА854764 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


11.
Вайцеховська О. Р. 
Правове регулювання оподаткування цифрових компаній у Великобританії / О. Р. Вайцеховська, В. А. Вдовічен // Держава та регіони. Сер. Право. - 2021. - № 4. - С. 118-122. - Бібліогр.: 18 назв. - укp.

Досліджено правове регулювання оподаткування цифрових компаній у Великобританії. Вказано, що ознакою сучасного етапу розвитку суспільства є значна цифровізація економіки внаслідок застосування результатів еволюції інформаційних технологій. Наслідком такого розвитку сучасних інформаційних технологій є модернізація наявних податкових систем та поява необхідності вироблення нових підходів до оподаткування цифрової економіки, зокрема, великих транснаціональних цифрових компаній. Вказано, що поширення цифрових компаній спричинило численні політичні дискусії про правове регулювання оподаткування їх доходів та місце їх оподаткування. Проблемою є можливість таких суб'єктів цифрової підприємницької діяльності бути платниками податків за місцем виробництва своїх товарів і послуг, а не їх реалізації. Тобто цифрові компанії створили своєрідну "надтериторію", недоступну для національних податкових органів. Деякі європейські юрисдикції, серед яких Великобританія, запровадили спеціальні податки на цифрові послуги (DST), що націлені саме на оподаткування великих цифрових компаній. Податки на цифрові послуги (DST) - це податки на валовий прибуток з податковою базою, яка включає доходи, одержані від певного набору цифрових товарів або послуг, або на основі кількості цифрових користувачів у країні. Ставка податку становить 2 % з доходів від соціальних мереж, пошукових систем в мережі Інтернет та онлайн-ринків (маркетплейсів). Платниками є транснаціональні компанії, доходи яких становлять 500 млн фунтів стерлінгів у всьому світі та 25 млн фунтів стерлінгів у Великобританії. При цьому вважається, що оподатковувані цифрові послуги надаються на території Великобританії, якщо вони надаються для користувача, для якого розумно припустити, що він перебуває у Сполученому Королівстві. Тобто використовується широкий підхід до визначення місцезнаходження користувача. Податок викликає широкі дискусії у світі, проте є одним із шляхів належного оподаткування суб'єктів підприємництва, діяльність яких базується на використанні результатів розвитку інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4ВЕЛ)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244:пр. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Бабін І. І. 
Податкове та митне право : навч.-метод. посіб. / І. І. Бабін, В. А. Вдовічен; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. - Чернівці : ЧНУ ім. Ю. Федьковича : Рута, 2021. - 107 c. - Бібліогр. в кінці гл. - укp.

Зазначено, що за умова розвитку ринкових відносин, вступу України до Світової Організації Торгівлі, підписання Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом, податкове та митне законодавство України зазнало суттєвих змін, податки, в тому числі мито, набули значення основного джерела формування публічних фондів грошових ресурсів, а мито стало одним з ефективних інструментів у здійсненні міжнародної торгівлі, захисті національного товаровиробника, налагодженні економічної та політичної співпраці між державами. Наголошено, що знання і розуміння сутності та особливостей податкового та митного права на сьогодні є однією з необхідних компетенцій сучасного кваліфікованого юриста. Представлено програму навчальної дисципліни ''Податкове та митне право'', що передбачає вивчення сучасної системи податків і зборів України, особливостей та юридичної конструкції кожного її елемента, підстави виникнення та припинення податкового зобов’язання, податкових процедур, контролю та відповідальності, а також правової природи митного контролю, специфіки митного оформлення та декларування, види митних режимів та правового регулювання пропуску та переміщення через митний кордон України осіб, робіт, товарів та послуг. Акцентовано увагу на необхідності вивчення навчального матеріалу з дисципліни, що дозволить опанувати теоретичні основи знань і набути практичних навичок, зокрема, щодо вибору оптимальної моделі оподаткування і шляхів зниження податкових ризиків виходячи зі сфери господарської діяльності, побудови стратегії податкового планування, консультування з питань трансфертного ціноутворення, захисту від неправомірного коригування митної вартості імпортованих товарів, навчитись використовувати їх у життєвих ситуаціях, які вимагають прийняття юридично грамотних рішень, кваліфіковано здійснювати правозастосування у сфері податкових та митно-правових відносин.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)112.038 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА858571 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
II Наукові читання пам'яті Ганса Гросса : зб. тез міжнар. наук.-практ. конф., м. Чернівці, 9 груд. 2022 р. / ред.: В. А. Вдовічен, Г. П. Жаровська, С. Г. Кримчук, І. Г. Балук, С. Ботнару, Й. Кунчев, N. Kaiser; Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Chernivtsi Law School. - Чернівці : Чернівец. нац. ун-т ім. Юрія Федьковича : Рута, 2023. - 247 c. - укp. - англ.

Висвітлено роль Ганса Гросса у формуванні судової криміналістики. Розкрито проблемні питання криміналістики в умовах війни. Розглянуто можливості використання криміналістичних знань для запобігання кібертероризму в умовах війни. Увагу приділено фіксація воєнних злочинів за допомогою цифрових даних, використанню силіконових компаундів в дактилоскопії, оцінці майна та техніки військового призначення та озброєння в умовах війни в Україні. Вивчено особливості відображення поверхневих слідів, утворених папілярними лініями. Розкрито питання щодо матеріального забезпечення як форми колабораційної діяльності в умовах воєнного стану. Досліджено правові та психологічні особливості діяльності адвоката в період воєнного стану.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4/8) я431(0)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського