Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (21)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=АРТЮХ$<.>+<.>A=ЄВГЕН$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

1.
Ковриженко Д. С. 
Парламентські вибори в Європейському Союзі / Д. С. Ковриженко, Д. М. Котляр, А. М. Євгеньєва, Г. П. Асланян, В. М. Замніус. - К. : Міленіум, 2002. - 116 c. - укp.

Розглянуто особливості виборів депутатів Європейського Парламенту за законодавством держав-членів Європейського Союзу. Висвітлено порядок формування національних парламентів 15 країн-членів Європейського Союзу. Наведено інформацію про ідеологічне спрямування основних політичних партій - учасниць виборчого процесу, результати голосування та кількість місць у національних парламентах та Європейському Парламенті, отриманих партіями на виборах. Розкрито структуру та повноваження Європейського Парламенту, основні етапи його створення й розвитку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х915.232.53 + Х809(4)526.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА622307 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Артюх Т. М. 
Діагностика та експертиза коштовностей : Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / Т. М. Артюх; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. - К. : Альтерпрес, 2003. - 448 c. - Бібліогр.: с. 405-413. - укp.

Висвітлено теоретичні підходи до формування критеріїв оцінки коштовностей, визначення поняття "коштовності" з урахуванням їх споживчих властивостей та культурної значущості. Проведено діагностику, товарознавчу експертизу та оцінку дорогоцінного каміння та металу. Наведено вимоги до якості ювелірних сплавів.

Освещены теоретические подходы к формированию критериев оценки драгоценностей, определению понятия "драгоценности" с учетом их потребительских свойств и культурной значимости. Проведена диагностика, товароведческая экспертиза и оценка драгоценных камня и металлов. Приведены требования к качеству ювелирных сплавов.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д452.8 я73 + Х819(4УКР)112.038 с.я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА640373 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Євгеньєва А.  
Внесення змін до Конституції України: правове забезпечення ролі громадськості / А. Євгеньєва // Наук. зап. НаУКМА. Сер. Юрид. науки. - 2008. - Т. 77. - С. 17-22. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто процедурні аспекти внесення змін до Конституції України крізь призму законодавчого забезпечення належної ролі громадськості у цьому процесі. Увагу приділено низці проблемних та актуальних питань формування правових механізмів, покликаних забезпечити реалізацію базових елементів безпосередньої та консультативної демократії в контексті зміни конституційних положень.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)102.1"1996" + Х002.01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69184/Юрид. наук. Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Романченко І. С. 
Застосування методу LARES для кластеризації компонентів вектора глобальних пріоритетів, отриманого за методом аналізу ієрархій / І. С. Романченко, В. М. Артюх, М. М. Потьомкін // Зб. наук. пр. Харк. ун-ту Повітр. сил. - 2011. - Вип. 1. - С. 251-255. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

На прикладах відповідних розрахунків показано доцільність застосування методу LARES для розподілу на однорідні групи компонентів вектора глобальних пріоритетів, одержаного за методом аналізу ієрархій, з урахуванням можливих абсолютних похибок експертних оцінювань.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)2 в647 + Х819(4УКР)111 в647

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70455 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Іванов С. В. 
Розвиток теорії і методології судово-товарознавчої експертизи харчових продуктів / С. В. Іванов, Т. М. Артюх, В. В. Архипов // Наук. пр. Нац. ун-ту харч. технологій. - 2013. - № 52. - С. 25-34. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Розглянуто сучасний стан і завдання судово-товарознавчої експертизи харчових продуктів відповідно до змін чинної законодавчої бази. Розкрито предмет, об'єкт, суб'єкт судової товарознавчої експертизи харчових продуктів. Визначено коло питань, які ставляться перед експертом-товарознавцем судом або слідством, а також завдання, які вирішуються в межах її проведення.


Індекс рубрикатора НБУВ: Л80-9 + Х893.9(4УКР)413.4:Л80

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69879 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Артюхова О. А. 
Правове регулювання реєстрації правочинів з нерухомим майном / О. А. Артюхова // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2006. - Вип. 32. - С. 360-366. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)120.17 + Х839(4УКР)112 + Х839(4УКР)211.121.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


7.
Євгеньєва А. М. 
Проблеми правового регулювання участі громадськості у законодавчому процесі в Україні / А. М. Євгеньєва // Держава і право. Юрид. і політ. науки : зб. наук. пр. - 2008. - Вип. 39. - С. 114-121. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)53 + Х8(4УКР)-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69395 Пошук видання у каталогах НБУВ 


8.
Артюх Т. М. 
Стратегія реформування системи технічного регулювання в контексті створення привабливого бізнес-середовища в Україні / Т. М. Артюх, І. В. Григоренко // Вісн. Черкас. ун-ту. Сер. Екон. науки. - 2015. - № 33. - С. 3-8. - Бібліогр.: 2 назв. - укp.

Наведено результати дослідження системи технічного регулювання в Україні. Реформування системи технічного регулювання спрямоване насамперед на технічну гармонізацію та технічне регулювання, які спричинюють ліквідацію торгових бар'єрів в міжнародній торгівлі. Технічні бар'єри у торгівлі виникають лише тоді, коли постають питання відносно вимог безпечності для запобігання імпорту продукції, яка виготовлена та сертифікована не у відповідності з національними технічними регламентами. Сучасна Україна стоїть на порозі змін, які ставлять серйозні завдання щодо підвищення конкурентоздатності українських виробників на світових ринках; необхідності покращення бізнес-середовища; удосконаленні державного управління. До очікуваних результатів від усунення технічних бар'єрів у торгівлі між Україною та ЄС можна віднести: доступ української продукції до ринку ЄС на умовах, що діють для держав-членів ЄС; повне визнання українських установ, що належать до системи технічного регулювання; набуття членство України в європейській системі ринкового нагляду. Для досягнення поставлених завдань, необхідно здійснити регуляторне наближення до системи ЄС. Без суттєвих регуляторних змін у системі технічного регулювання України, зокрема, у сфері стандартизації, акредитації, оцінки відповідності, метрології та ринкового нагляду, не можливо сподіватися на реальні пожвавлення бізнесових торгово-економічних відносин з європейським ринком, поліпшення якості та безпечності української продукції на внутрішньому ринку, захищеність споживача. Проте до сьогодні не було проведено потрібних реформ і тому прийняті нові Закони щодо системи технічного регулювання в силу їх неузгодженості з іншими нормативно-правовими актами, не здатні забезпечити втілення усіх норм технічного регулювання ЄС в бізнес-правову практику України. Здійснено аналіз впливу існуючої системи технічного регулювання на розвиток споживчого ринку, бізнесу, суспільство та державу в цілому. Проведено розбір процесу реформування української системи технічного регулювання в сфері горизонтального та вертикального законодавства. Визначено шляхи подальшого розвитку та вдосконалення системи технічного регулювання України на законодавчому та виконавчому рівні.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843.0 + Х819(4УКР)175 + Х915.232.5-383.1(4УКР)-383.1:Х811.75

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69408 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Артюх О. 
Процедури податкового аудиту: питання визначення та класифікації / О. Артюх // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2016. - № 9. - С. 5-15. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

На підставі критичного огляду наукових джерел та аналізу діючих законодавчо-правових актів виявлено проблематику визначення та класифікації процедур податкового аудиту. Відмічено, що вільне тлумачення процедури в теорії та практиці наукових досліджень безпосередньо пов'язано з відсутністю інституційного закріплення цієї дефініції як на національному, так і міжнародному рівні. У контексті взаємозв'язку та певної трансформації понять "процедура" та "методичний прийом" компонентів методологічної бази фінансового контролю позначено власне розуміння дефініції "процедура", розкрито специфіку угрупування процедур у сфері податкового аудиту.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)826.13 + Х829(4УКР)031

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Артюх О. В. 
Фінансовий результат до оподаткування: проблемні аспекти визначення різниць / О. В. Артюх, І. С. Дацька // Держава та регіони. Сер. Економіка та підприємництво. - 2018. - № 1. - С. 86-91. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розкрито проблемні аспекти визначення різниць за вимогами податкового законодавства під час коригування фінансового результату до оподаткування податком на прибуток. Досліджено операції, котрі на законодавчому рівні не враховані, під час коригування фінансового результату в частині негосподарських витрат, штрафних санкцій, безнадійної дебіторської заборгованості. Обгрунтовано доцільність законодавчого врахування окремих різниць для справляння податку на прибуток.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23244/екон. та підпр. Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Артюх Ю. І. 
Правове регулювання соціального забезпечення вимушених переселенців : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.05 / Ю. І. Артюх; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. - Київ, 2017. - 19 c. - укp.

Проаналізовано правове регулювання соціального забезпечення (СЗ) вимушених переселенців. З'ясовано сутність СЗ цих переселенців. Визначено поняття СЗ таких осіб, охарактеризовано його ознаки. Досліджено особливості сучасного стану правового регулювання СЗ вимушених переселенців. Охарактеризовано структуру механізму системи СЗ цих переселенців. З'ясовано специфіку форм і заходів СЗ вимушених переселенців. Виокремлено проблеми правового регулювання СЗ цих осіб та надано пропозиції щодо їх вирішення. Проаналізовано позитивний зарубіжний досвід правового регулювання СЗ вимушених переселенців, виокремлено напрями його запозичення в Україну.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)155

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА431221 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Артюхова В. В. 
Хуліганство: сучасні кримінально-правові та кримінологічні проблеми : монографія / В. В. Артюхова; ред.: А. А. Музика; Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України. - Київ : Паливода А. В., 2022. - 283 c. - Бібліогр. в підрядк. прим. - укp.

Висвітлено комплексне дослідження сучасних кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії хуліганству. Здійснено кримінально-правовий аналіз складу хуліганства через призму дискусійних положень його ознак; досліджено кваліфікуючі та особливо кваліфікуючі ознаки цього складу кримінального правопорушення. Визначено ключові критерії відмежування хуліганства від дрібного хуліганства. Розглянуто питання щодо розмежування хуліганства і суміжних складів кримінальних правопорушень. Надано кримінологічну характеристику хуліганства, на підставі чого розроблено комплекс заходів щодо запобігання цьому виду кримінальних правопорушень. Сформульовано рекомендації в аспекті вдосконалення кримінального законодавства. Окреслено кримінологічну детермінацію хуліганства та засоби запобігання цьому явищу, визначено причини та умови вчинення хуліганства. Схарактеризовано поняття жертва хуліганства та її роль у вчиненні злочину. Наведено основні напрями запобігання хуліганству в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА857529 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


13.
Артюхова В. В. 
Хуліганство: кримінально-правове та кримінологічне пізнання : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / В. В. Артюхова; Національна академія наук України, Інститут держави і права імені В. М. Корецького. - Київ, 2021. - 24 c. - укp.

Дисертація є комплексним і системним науковим дослідженням сучас¬них кримінально-правових та кримінологічних проблем протидії хуліганству. В роботі охарактеризовано об’єкт хуліганства та розкрито сутність поняття «громадський порядок». Визначено об’єктивну сторону хуліганства, зокрема: проаналізовано поняття «особлива зухвалість» та «винятковий цинізм», запропоновано замінити їх ознакою «особлива нахабність»; здійснено класифікацію знарядь вчинення хуліганства та надано їх визначення. Охарактеризовано суб’єктивні ознаки хуліганства. Здійснено аналіз кваліфікуючих та особливо кваліфікуючих ознак складу хуліганства та визначено доцільність їх законодавчого закріплення у цьому складі кримінального правопорушення. Виявлено практичні проблеми кваліфікації хуліганства. Визначено ключові критерії відмежування хуліганства від дрібного хуліганства; розглянуто питання щодо розмежування хуліганства і суміжних складів кримінальних правопорушень та розроблено основні критерії такого розмежування. Надано кримінологічну характеристику хуліганства. Здійснено кримінологічну характеристику особистості злочинця-хулігана та сформовано його сучасний кримінологічний портрет. Розкрито причини й умови вчинення хуліганства. Охарактеризовано жертву хуліганства та її роль у вчиненні злочину, створено її типовий віктимологічний портрет та сформовано типологію жертв аналізованого злочину. Розроблено комплекс заходів запобігання хуліганству на загальносоціальному та спеціально-кримінологічному рівнях. Сформулювано рекомендації щодо вдосконалення кримінального законодавства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122 + Х883.9(4УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА453143 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


14.
Артюх О. О. 
Наслідки ухилення від сплати податків / О. О. Артюх, Л. В. Чернишова, Д. Лі // Наук. вісн./Одес. нац. екон. ун-т. - 2021. - № 11/12. - С. 96-100. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Мета роботи - визначення та дослідження природи ухилення від оподаткування, мотивів вчинення економічного злочину підприємствами та фізичними особами в Україні. Основними методами дослідження стали загальнонаукові підходи щодо визначення сутності, методи дедукції та індукції, порівняння, узагальнення тощо. Визначено основні методи уникнення та ухилення від сплати податків. Проаналізовано способи протидії цьому явищу в українському законодавстві. У ході роботи проаналізовано діяльність органів влади протягом 30 років і методи регулювання тіньового сектору економіки та виявлено тенденцію до зростання рівня тіньової економіки під час пандемії COVID-19. Запропоновано можливі рішення даної проблеми. Надано оцінку їх ефективності. Практична значимість проявляється при імплементації порад у податкове законодавство, що надасть змогу знизити рівень "тенізації" економіки та збільшить можливі надходження до бюджету.


Індекс рубрикатора НБУВ: У + Х819(4УКР)072.894

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж72117 Пошук видання у каталогах НБУВ 

15.
Управління якістю в системі технічного регулювання : навч. посіб. для здобувачів вищ. освіти освіт.-наук ступеня "д-р філософії" ден., вечір. та заоч. форм здобуття освіти спец. 152 "Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка" / Г. С. Грінченко, Р. М. Тріщ, В. М. Бурдейна, С. М. Артюх; Українська інженерно-педагогічна академія. - Харків : Міськдрук, 2023. - 221 c. - Бібліогр.: с. 217-220 - укp.

У навчальному посібнику розглянуто питання пов'язані з технічним регулюванням процесів сертифікації та підтвердження відповідності в Україні на сучасному етапі. Висвітлено основні положення законодавчих, нормативно-правових та нормативно-технічних документів щодо здійснення та організації управління якістю, підтвердження відповідності та акредитації в Україні. Представлено основні етапи розвитку та формування національної системи сертифікації, мета, завдання, принципи державної політики, пріоритетні напрямки у сфері управління якістю та підтвердження відповідності та сучасний стан питання акредитації органів та персоналу з сертифікації в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)175 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА863901 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


16.
Артюхов Є. С. 
Адміністративно-правове регулювання інституту омбудсмена в Україні : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Є. С. Артюхов; Науково-дослідний університет публічного права, Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. - Київ, 2023. - 22 c. - укp.

Здійснено комплексне та системне дослідження адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні. Доведено, що в Україні повинен бути запроваджений інститут омбудсмена, із самостійним, незалежним статусом, відповідно до цього статусу втрачається ознака "уповноваженості", що розширює права цього органу та надає можливість організації складної та багаторівневої системи спеціалізованих омбудсменів із представництвами на регіональних рівнях для широкого та швидкого реагування на виявлені порушення прав та свобод людини. На основі результатів дослідження інституту омбудсмена запропоновано авторську класифікацію інституту омбудсмена. Запропоновано систематизувати та удосконалити правовий статус чинного інституту захисту прав людини (омбудсмена) в Україні. Відзначено, що принципи діяльності інституту омбудсмена в Україні - це фундаментальні закономірності та ідейні засади, визначені в нормативно-правових актах України, що визначають зміст та особливості діяльності інституту омбудсмена, спрямованої на захист прав людини. Стверджено, що державна політика у сфері захисту прав людини - це система стратегічних підходів, програм, заходів та законодавчих ініціатив, спрямованих на гарантування, забезпечення прав і свобод людини та громадянина відповідно до конституційних та міжнародних стандартів. Визначено поняття та елементи механізму адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні. Виокремлено особливості адміністративно-правових відносин, які регулюють інститут омбудсмена в Україні. Відзначено, що ефективність адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні - це матеріалізоване відображення кількісних та якісних показників виконання омбудсменом своїх завдань та функцій, моніторинг діяльності омбудсмена, рівень задоволеності суб’єктів звернення діяльністю омбудсмена та швидкістю і результативністю вирішення питання. Виокремлено напрями удосконалення адміністративно-правового регулювання інституту омбудсмена в Україні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)62-931

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА454082 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського