Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (25)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х881.9(4УКР)0-30$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

1.
Балобанова Д. О. 
Теорія криміналізації : Автореф. дис... канд. юрид. наук / Д. О. Балобанова; Одес. нац. юрид. акад. - О., 2007. - 17 c. - укp.

Вперше в Україні проведено комплексне дослідження питання обгрунтування кримінально-правових заборон. На базі методології сучасної теорії кримінального права та діалектичного методу обрунтовано визначення процесу криміналізації, кримінальної та кримінально-правової політики. Розглянуто систему факторів, які необхідно враховувати в процесі встановлення кримінально-правової заборони, а також принципи, які впливають на формування кримінально-правової норми. Наведено визначення теорії криміналізації та аргументи щодо доцільності її відокремлення на рівні з теорією кваліфікації, пеналізації та призначення покарання. Досліджено процес формування кримінального законодавства України, виявлено окремі недоліки (відсутність легального визначення дефініцій, наявність значної кількості оціночних категорій, неузгодженість ідентичних понять, які використовуються в різних нормах).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 + Х883.9(4УКР)7

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА351592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Хряпінський П. В. 
Заохочувальні норми у кримінальному законодавстві України : монографія / П. В. Хряпінський; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. - Х. : Харків юрид., 2009. - 840 c. - укp.

Висвітлено особливості заохочувальних норм (ЗН) у кримінальному законодавстві України (КЗУ) як альтернативу кримінальній відповідальності (КВ) та покарання. Розглянуто питання формування та розвитку ЗН у КЗУ та зарубіжних державах. Описано метод заохочення в стимулюванні правомірної кримінально-правової поведінки, юридичну природу заохочувальних кримінально-правових норм, особливості спеціальних видів звільнення від КВ. Визначено соціальну обумовленість ЗН у КЗУ, шляхи підвищення їх ефективності.

Освещены особенности поощрительных норм (ПН) в криминальном законодательстве Украины (КЗУ) как альтернатива уголовной ответственности (УО) и наказания. Рассмотрены вопросы формирования и развития ПН в КЗУ и зарубежных государствах. Описаны метод поощрения в стимулировании правомерного криминально-правового поведения, юридическая природа поощрительных криминально-правовых норм, особенности специальных видов освобождения от УО. Определены социальная обусловленность ПН в КЗУ, пути повышения их эффективности.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 + Х881.9(4УКР)025.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА723172 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Яцишин М. 
Розмежування правових реалій у процесі творення кримінально-правових норм (огляд сучасних наукових сентенцій) / М. Яцишин // Іст.-прав. часоп.. - 2013. - № 1. - С. 3-7. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Проведено аналіз наукових підходів до з'ясування правової реальності в процесі творення кримінально-правових норм. Наявна система виконання кримінальних покарань та попереднього ув'язнення не відповідає сучасному рівню розвитку суспільства й держави, а також задекларованим принципам поваги до прав і свобод людини в процесі виконання покарань. Тому питання формування державної політики в цій сфері набуває першочергової ваги.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Загиней З. 
Кримінально-правова герменевтика : монографія / З. Загиней. - Київ : АртЕк, 2015. - 380 c. - укp.

Розкрито концептуальні засади дослідження кримінально-правової герменевтики. Охарактеризовано текст кримінального закону (КЗ) як предмет герменевтики, засоби і прийоми побудови тексту КЗ України та їх значення для герменевтики, змістовну еквівалентність КЗ України. Висвітлено розуміння і тлумачення як елементи герменевтики, її функції та принципи. Визначено шляхи формування кримінально-правових понять і їх значення для герменевтики, текстологічні особливості тексту КЗ України, його спеціальні категорії. Встановлено значення для кримінально-правової герменевтики нормотворчої техніки, юридичних конструкцій, законодавчих дефініцій, приміток статей. Охарактеризовано поняття, рівні й основні недоліки змістовної еквівалентності КЗ України, особливості герменевтики переліків та оцінних понять КЗ України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 в55

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС59791 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Кваша О. 
Кримінальне законодавство України у контексті розвитку конституційних засад / О. Кваша, Н. Пархоменко // Історико-прав. часоп.. - 2016. - № 2. - С. 127-131. - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Обгрунтовано, що у галузі кримінального права конституційні засади набувають специфіки, яка обумовлюється особливостями правового регулювання та охорони суспільних відносин. Зважаючи на велике не лише теоретичне, але і практичне значення конституційних засад кримінального права, особливої уваги потребує питання доцільності закріплення в КК України окремої статті чи розділу, у якому б комплексно визначались основні із таких засад. Найбільш перспективним у цьому сенсі є доктринальне дослідження значення конституційних засад розвитку кримінального права України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30 + Х809(4УКР)3:Х88-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж101088 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Кузембаєв О. С. 
Джерела кримінально-правового регулювання в Україні: доктринальні аспекти : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / О. С. Кузембаєв; Одес. держ. ун-т внутр. справ. - Одеса, 2017. - 20 c. - укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці кримінального права спеціальним комплексним дослідженням джерел кримінального права у взаємозв'язку із кримінально-правовим регулюванням. Запропоновано виділяти в межах системи джерел кримінального права - джерела кримінально-правового регулювання, як обставини, що впливають на формування, встановлення, зміну, скасування і реалізацію конкретних забороняючих і регулятивних кримінально-правових норм при відсутності здійснення впливу на правоутворення та генезис кримінально-правових норм. Аргументовано диференційований підхід до розуміння поняття джерел кримінального права, в основі якого є загальнотеоретичне розуміння поняття джерел права, що визначається у поєднанні двох термінів - формальне джерело права та матеріальне джерело права з акцентом на примат матеріального джерела права. Виявлено здійснення в межах кримінально-правового регулювання кримінально-правової заборони як специфічної ознаки, що виокремлює кримінальне право від інших галузей права та запропоновано виділяти в системі джерел кримінально-правового регулювання - джерела кримінально-правової заборони. Аргументовано практичну необхідність і теоретичну доцільність викладення статті 3 та розділу І Прикінцевих і перехідних положень КК України в новій редакції з метою врахування та нормативного відображення положень щодо розмежування в кримінальному праві України кримінально-правової заборони та кримінально-правового регулювання і їх джерел та законодавчого оформлення інших від КК України джерел кримінально-правового регулювання в Україні, які здійснюють регулювання кримінально-правових відносин, окрім кримінально-правової заборони.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА430812 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Нікітенко В. 
Європейські стандарти забезпечення прав суб'єктів кримінальних правопорушень / В. Нікітенко // Зовн. торгівля: економіка, фінанси, право. - 2021. - № 1. - С. 90-100. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено європейські стандарти захисту та забезпечення прав суб'єктів кримінальних правопорушень, їх закріплення в Конституції України та вітчизняному кримінальному законодавстві. Визначено, що притягнення осіб, що вчинили кримінальні правопорушення, до відповідальності має базуватися на сукупності принципів, прописаних у кримінальному законодавстві України та міжнародно-правових актах, спрямованих на забезпечення дотримання прав людини й основоположних свобод.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)0-30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69762 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського