Бази даних

Юристам - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (8)Юристам - Наукова електронна бібліотека (1)Юристам - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>A=ПАСЛАВСЬК$<.>+<.>A=ОЛЬГ$<.>+<.>A=ЯРОСЛАВІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Паславська О. Я. 
Становлення та конституційний розвиток Польської Республіки (1918-1939 рр.) : Автореф. дис... канд. юрид. наук / О. Я. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. - Л., 2006. - 18 c. - укp.

На підставі аналізу наукової літератури, архівних документів, а також нормативно-правових актів досліджено проблеми становлення та конституційного розвитку Польської Республіки (1918 - 1939 рр.). Проаналізовано політико-правові передумови її відродження в роки Першої світової війни. Досліджено процес юридичного оформлення відновленої країни, який завершився проголошенням 11 листопада 1918 р. Регентською Радою декрету щодо передачі всієї влади Ю.Пілсудському. Розкрито соціально-економічні та політичні передумови прийняття Конституції Польщі в 1921 р., охарактеризовано її основі принципи, права та свободи громадян, конституційно-правове становище органів державної влади. З'ясовано причини та суть конституційної кризи 1921 - 1926-го рр., а також її санаційні наслідки. Доведено: Квітнева Конституція 1935 р. завершила процес перебудови устрою Польщі та заклала базу для запровадження в країні тоталітарної системи, що звело нанівець основні демократичні принципи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4ПОЛ)61-5 + Т3(4ПОЛ)61-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА344660 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Паславська Р. Ю. 
Система адміністрування податків в Україні : автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.08 / Р. Ю. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2014. - 20 c. - укp.

Комплексно досліджено теоретико-методологічні засади функціонування системи адміністрування податків в Україні. Наведено авторське визначення терміна "система адміністрування податків", обгрунтовано сутність цього поняття та запропоновано функціональну модель національної системи адміністрування податків. Розроблено класифікацію податкових відносин, що виникають між суб'єктами системи оподаткування в процесі адміністрування податків. Здійснено порівняльний аналіз особливостей адміністрування податків в Україні та в країнах - учасницях ЄС. Проаналізовано вплив основних макроекономічних показників на стан системи адміністрування податків. Досліджено структуру та динаміку податкових надходжень до Зведеного бюджету України та складено їх прогноз на короткострокову перспективу. Визначено основні проблеми, характерні для національної системи адміністрування податків. Запропоновано напрями вдосконалення системи адміністрування податків в Україні з врахуванням європейського досвіду.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413 + Х829(4УКР)-34

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА410548 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Паславська Н. Т. 
Становлення та розвиток конституційної юстиції ФРН: історико-правове дослідження : автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.01 / Н. Т. Паславська; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. - Львів, 2015. - 20 c. - укp.

На підставі дослідження конституцій Німеччини, федеральних законів, рішень Федерального та земельних конституційних судів, наукової літератури проаналізовано становлення і розвиток конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального Конституційного Суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. З'ясовано місце Федерального Конституційного Суду в системі органів державної влади ФРН. Вивчено становлення взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Досліджено історичну роль Федерального Конституційного Суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН. За результатами проведеного дослідження сформульовано й обгрунтовано пропозиції щодо вдосконалення українського законодавства з питань конституційної юстиції, базовані на історико-правовому досвіді діяльності Федерального Конституційного Суду ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА419357 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Паславська Н. 
Конституційна юстиція Федеративної Республіки Німеччина: від витоків до сьогодення : монографія / Н. Паславська. - Львів : ПАІС, 2017. - 287 c. - Бібліогр.: с. 173-198 - укp.

Проаналізовано історико-правові аспекти становлення та розвитку конституційної юстиції ФРН, компетенцію Федерального конституційного суду та його вплив на формування конституційного ладу держави. Висвітлено місце зазначеного суду в системі органів державної влади ФРН. Розкрито розвиток взаємовідносин між Федеральним і земельними конституційними судами. Показано історичну роль Федерального конституційного суду у формуванні та захисті конституційного ладу ФРН.


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4НІМ)111.1-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА811212 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


5.
Паславський І. І. 
Президентська виборча кампанія в США: результати, наслідки, соціально-політична відповідальність ЗМІ / І. І. Паславський // Наук. зап./Укр. акад. друкарства. - 2016. - № 2. - С. 316-326. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Досліджено політичний, економічний, психологічний і масмедійний фактори перемоги у президентській виборчій кампанії в США представника республіканської партії. З'ясовано першу реакцію провідних політиків світу на результати виборчих перегонів, виокремлено та проаналізовано публікації політичних оглядачів та медіаекспертів у рейтингових українських виданнях щодо вибору американського народу. Акцентовано на концепції соціально-політичної відповідальності ЗМІ у знакових загальнодержавних виборчих кампаніях. Доведено, що популізм як політичний рух утверджується у країнах сталої демократії, і перемога кандидата-популіста надасть цьому рухові нового імпульсу та масштабів. Акцентовано, що американські та світові засоби масової інформації тиражують інформаційні приводи популістів і в такий спосіб сприяють підвищенню їх особистого рейтингу, зростанню авторитету їх політичних структур.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(7СПО)131 + Х809(7СПО)526.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70173 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Паславська Н. О. 
Кравецький цех у Львові в кінці XIV - XVIII ст.: особливості правового статусу / Н. О. Паславська // Наук. пр. іст. ф-ту Запоріз. нац. ун-ту. - 2017. - Вип. 47. - С. 32-35. - Бібліогр.: 35 назв. - укp.

У дослідженні висвітлено законодавче підгрунтя діяльності, права та привілеї кравецького цеху у Львові, а також простежено генезу заснування та організації кравецького ремесла, як одного з найдавніших та найпоширеніших фахів. Проаналізовано ряд цехових статутів та королівських привілеїв, що дозволяють реконструювати особливості правового статусу кравецької корпорації.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЛЬВ-2Л)4-292 + Х2(4УКР-ЛЬВ-2Л)4-621.14

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69253 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського